allizommm
08.08.09,22:43
Ahoj,poradí mi prosím niekto? Požičala som 85,-eur synovmu kamarátovi.Sľúbil vrátiť do týždňa a nevrátil... Nepožičala som na "čestné slovo" ; mám to i písomne , ale napísala som tam , že ak nedodrží termím , musí za každý deň zaplatiť úrok 1% . Napísala som to , len aby sa bál nedodržať termín , nepotrebujem nič navyše , chcem len tó čo som mu požičala , no teraz , keď nedodržal a nevrátil , neviem či môžem a čo môžem robiť , keď ono to teraz asi vyzerá ako nejaká úžera . Nemám na rozhadzovanie , nemôžem to nechať plávať . Poradí mi niekto , čo teraz a ako dostať svoje peniaze späť ? Ďakujem .
Flinstone
10.08.09,04:04
skúste sa najprv porozprávať s ním, čo k tomu povie, potom s jeho rodičmi. Možno vyriešia problém za svojho syna.
Pôžičku mal bezúročnú, ten úrok je vyjadrený ako penále, lebo začína až po splatnosti, aj keď je citeľne vyšší ako bežne určované penále. Ale podpísal to.
allizommm
10.08.09,17:20
No , rozprávala som sa s ním i s jeho rodičmi a dočkala som sa iba nadávok . Mal tam dátum , do kedy to má vrátiť a od toho dňa mu akože rastie + 1% na deň ( ale mne nejde o navyšovanie , to len aby ho to popohnalo a načas to zaplatil , ja chcem len tó , čo som požičala ) . S nimi nie je rozumná reč a ja neviem čo ďalej ...
Flinstone
10.08.09,17:27
čiže dobrovoľne nezaplatia... tak už ostáva len použiť papier na vymoženie pohľadávky. Skúste osloviť nejakéh o právnika či s daným papierom máte šancu dostať sa k svojim peniazom. Ak áno, tak vy si prídete na svoje peniaze aj s úrokmi a náklady na právnika budú musieť uhradiť tiež, ako súvisiace náklady na vymoženie pohľadávky a tiež súdne poplatky. (ak vyhráte)
Keď sa s nimi nedalo pekne, tak zajdite do druheho extremu. S kym sa nedá po dobrom...
Tiež môžete navštíviť policajtov a podať oznámenie pre podozrenie z podvodu.
allizommm
11.08.09,07:15
Ďakujem .