exosk
09.08.09,10:42
Dobry den,

priblizne pred pol rokom som zacal s vyrobou oblecenia pod vlastnou znackou.
Po pol roku by som chcel toto oblecenie zacat oficialne ponukat, ale kedze nemam v danej oblasti skusenosti, chcel by som sa opytat, kolko mam stanovit velkoobchodnu cenu, ak odporucana cena bude napriklad 550-600 sk.
belo72
10.08.09,07:55
Ak chces na tom nieco aj zarobit tak nizsiu ako odporucanu a vyssiu ako mas naklady na vyrobu ak nemas zaujem o zisk tak je to jedno :)
exosk
11.08.09,14:12
viem, ze to bola blbsia otazka, ale neviem za aku cenu by to bol ochotny kupit niekto, kto to bude predavat, ako maloobchod. preto by som prijal napr. majitelov e-shopov, keby povedali, ake rozdieli sa tam pohybuju
Aluš
11.08.09,16:59
Musíš si zrátať svoje výrobné náklady nákup látok, nití, .../+ režijné náklady. Do réžie musíš zahrnúť všetko počnúc mzdami zamestncov, prenájom priestorov, energie, doprava tovaru,... Rozdiel ktorý ti vznikne medzi týmito nákladmi a cenou za ktorú sa oblečenie predáva si musíš rozdeliť tak aby si bol spokojný ty i tvoj zákazník. Niekedy sa stane to, že predajca má nižší zisk ako nakupujúci. Ale všetko je to na dohode. V prípade, že od teba kúpi viac kusov kľudne sa môžete dohodnúť 50:5O.
Lianka
11.08.09,17:09
viem, ze to bola blbsia otazka, ale neviem za aku cenu by to bol ochotny kupit niekto, kto to bude predavat, ako maloobchod. preto by som prijal napr. majitelov e-shopov, keby povedali, ake rozdieli sa tam pohybuju

Prieskum trhu a marketing je sucastou podnikania... :rolleyes: