slabikar
09.08.09,11:39
mam s.r.o., mam e-shop, beriem tovar zo zahranicia, do ktoreho na isty cas idem tiez podnikat. eshop rusit nechcem a preto ho budem spravovat odtial, teda nakupovat tam tovar, robit si faktury, zasielat odtial tovar SK zakaznikom. som DPHckar, to si budem robit zo zahranicia a zasielat na danovy urad na Slovensko.
je v tom nejaky hacik, zeby som este nieco musel vybavovat ohladom, s.r.o, eshopu, dph?

velmi pekne vopred dakujem za akukolvek radu :)
biaaa
09.08.09,09:56
myslim ze nie, ved ty to budes mat ako nakup v zahranici a prijem platby v SR, takze by malo byt secko ok
slabikar
09.08.09,14:18
Len neviem ako to poriesim s dobierkami
padro
09.08.09,15:03
ved ti mozu chodit na slovensky ucet,... a co to mas za eshop? to sa ti oplati posielat?
slabikar
09.08.09,16:13
ved ti mozu chodit na slovensky ucet,... a co to mas za eshop? to sa ti oplati posielat?

Vyplnim poukaz v zahranici s poukazanim sumy na moj ucet? Je to drahe ovela?
liba2
09.08.09,16:18
Vyplnim poukaz v zahranici s poukazanim sumy na moj ucet? Je to drahe ovela?... a čo otvoriť účet v banke v zahraničí :confused: ?
padro
09.08.09,16:28
Vyplnim poukaz v zahranici s poukazanim sumy na moj ucet? Je to drahe ovela?
existuju napr. medzinarodne dobierkove poukazky, ale clovek ktory si prevezme dobierku tak plati poplatok cca 4 eura navyse,... inak som myslel ze mas pozistovane kolko stoji postovne zo zahranicia, ak to budu baliky nad 2 kila tak to uz budu asi dost vysoke sumy, vsak napis adresu eshopu ;) nech vieme o co ide
silviamb
09.08.09,23:17
Predpokladam, ze si uz nad tym rozmyslal - co nejaka osoba na Slovensku, ktora by tie baliky posielala v ramci Slovenska za Teba? Kedze netusim o aky tovar ide, mozno by sa dalo poslat na Slovensko viac kusov naraz a kontaktna osoba by to potom rozposielala podla Tvojich pokynov - faktury by si jej vedel poslat elektronicky. Zadarmo to asi nikto robit nebude, ale mozno ked by si zratal naklady na postovne medzinarodnych dobierok, pripadne poplatky bankam za zahranicne platby, tak mas aj na zaplatenie cloveka :-)
slabikar
10.08.09,11:00
uz som zvazol tie firmy co roiba komplet tu pracu, nieco to stoji, ale tak nechcem skoncit s eshopom, tak ich nakoniec vyuzijem. lebo eshopu sa dari. este je moznost ho cely predat. hmm
padro
10.08.09,12:44
stale si neuviedol o aky eshop ide :) vsak aspon reklamu si sprav, ja nechapem preco v kontaktoch ti co tu mate eshopy nemate na ne odkaz... reklama zadarmo
slabikar
10.08.09,12:52
stale si neuviedol o aky eshop ide :) vsak aspon reklamu si sprav, ja nechapem preco v kontaktoch ti co tu mate eshopy nemate na ne odkaz... reklama zadarmo

reklama problem nevyriesi a mimochodom je zakazana
padro
10.08.09,17:12
tak je rozdiel reklama ako reklama, pokial to nie je nejake nutene, tak je to myslim bez problemov, zase tych odkazov tu zopar je a nikto neprotestoval, ale ked chces zostat inkognito tak prehovarat ta nebudem mimotemy
slabikar
10.08.09,17:23
mas nejake riesenie na moje otazky?
Dáša_
10.08.09,17:54
v starších príspevkoch boli tieto firmy
http://packservice.sk/
http://www.fulfillment.sk/

alebo zaplatit niekomu doma, kto bude balit, vypisovat poukazky, chodit na postu, skladovat tovar


zo zahraničia je posielanie na dobierku velmi problematické kvoli poplatkom.
Cele by sa to dalo realizovat iba v tom pripade, ak by išlo o platby na sk účet. Oplaca sa to až pri hodne vysokych sumách.
padro
10.08.09,18:58
mas nejake riesenie na moje otazky?
treba lepsie citat asi