rajec74
09.08.09,12:19
V roku 2008 som bol poberateľom predčasného starobného dôchodku a súčasne som prevádzkoval živnosť. Zo živnosti som dosiahol daňovú stratu. Musím platiť poistné na zdravotné poistenie alebo za mňa platí poistné iba štát?
Preddavky na zdravotné poistenie som v roku 2008 neplatil.
veronikasad
09.08.09,10:21
V roku 2008 som bol poberateľom predčasného starobného dôchodku a súčasne som prevádzkoval živnosť. Zo živnosti som dosiahol daňovú stratu. Musím platiť poistné na zdravotné poistenie alebo za mňa platí poistné iba štát?
Preddavky na zdravotné poistenie som v roku 2008 neplatil.
Dôchodca platí preddavky na základe ročného zúčt. zdr. poistenia v skutočnej výške - neupravuje sa na minimum. V tvojom prípade tam máš pravdepodobne nulu a preddavky platiť nemusíš ...
Jozef Mihál
09.08.09,11:46
Ak ste mali stratu v podnikaní za rok 2008 a poberáte predčasný starobný dôchodok, tak:

1. RZZP za rok 2008 ste podať museli (musí podať každý SZČO bez rozdielu),

2. Výsledkom RZZP bol nulový nedoplatok (keďže ste neplatili žiadne preddavky) - zdravotnej poisťovni teda nič za rok 2008 nedoplácate,

3. V RZZP v tabuľke preddavkov malo vyjsť, že žiadne preddavky od júla 2009 neplatíte.

Z Vášho príspevku cítiť, že ste žiadne RZZP nepodali, čo treba napraviť.
rajec74
10.08.09,11:03
Ďakujem za odpovede. Ročné zúčtovanie za rok 2008 som podal, ale chcel som si byť istý, že zdravotnej poisťovni naozaj nič nedlžím. V mojom prípade teda zdravotné poistenie platí štát?
Ešte raz ďakujem.