sajka18
09.08.09,13:30
Ahojte, ak si spomínate na môj dotaz pomalého napaľovania cez NERO, tak som mala vírus. Už je všetko OK.
Teraz mám takýto problém:

Stiahla som si z netu pesničky, sú v MP3 a nejdú mi napáliť na CD ani na DVD. Mám ich pekne v jednom súbore, je ich 39.
Keď dám "kopírovať všetky položky na CD," tak ma to dá do Winows media player a tam mi okrem 13tich pesničiek k ostatným vypíše "nevejde se" a pritom sú to cca 4 MB skladby. Nerozumiem tomu?????????????

prosím o radu. Ďakujem
Fero11
09.08.09,11:38
ja zase nerozumiem celkom dobre tvojmu prispevku.
1.Stiahla si pesnicky OK ....
2.Akym sposobom napalujes ? .....
3.Nemyl si subor z adresarom ......
4.Ako davas kopirovat polozky na CD ? ...
5. dalsiemu vetam uz nerozumiem vobec .....
Sorry, ze som taky tvrdy a nekompromisny, ale musis sa konkretnejsie vyjadrit
luigi72
09.08.09,12:26
Teraz som skusal, naozaj je tam moznost "kopirovat na disk CD alebo do prenosneho zariadenia" (pravy klik na pesnicku v mp3) a hodi ma potom do WMP. Problem je asi v tom, ze cez WMP (ak napali), tak nie v mp3 ale ako hudbu (nevytvori datove CD ale hudobne), cize na 1 CD s 700MB naozaj vie dat len tych 13 skladieb (pesnicky vo formate mp3 sice maju len okolo 4MB, ale ked sa prekonvertuju na hudobne CD, maju ovela vacsiu velkost cca. 10x).
sajka18
09.08.09,12:37
je to presne tak ako píše Luigy. Mám na "D"\My Music a tu mám priečinky:
Lennon
M.Jackson
Safri duo ........atd.

Ešte som takéto (stiahnuté z netu) nedávala na CD, preto neviem iný spôsob, len ako mi to v konkrétnom priečinku po jeho otvorení ponúkne, teda "kopírovať všetky položky na zvukové disk CD?" Tak použijem túto možnosť a ostatné už vieš.
Som zelenáčka.
kero64
09.08.09,12:57
je to presne tak ako píše Luigy. Mám na "D"\My Music a tu mám priečinky:
Lennon
M.Jackson
Safri duo ........atd.

Ešte som takéto (stiahnuté z netu) nedávala na CD, preto neviem iný spôsob, len ako mi to v konkrétnom priečinku po jeho otvorení ponúkne, teda "kopírovať všetky položky na zvukové disk CD?" Tak použijem túto možnosť a ostatné už vieš.
Som zelenáčka.
Skús si pozrieť tu na porade témy ohľadom napaľovania. Je ich tu dosť, stačí napísať do vyhľadávača trebárs: napalovanie CD a uvidíš, koľko tém ti nájde.
luigi72
09.08.09,13:06
A nemusis pouzivat len NERO, je vela inych napalovacich programov, niektore su aj zadarmo.
misoft
09.08.09,13:16
Napríklad taký Ashampoo Burning Studio 6 FREE. Stiahni ho z netu, je za taliansku cenu (satarmo :D). Komunikuje aj v češtine.

Tu ho máš: http://download.cnet.com/Ashampoo-Burning-Studio-Free/3000-2646_4-10776287.html
sajka18
09.08.09,13:46
Ďakujem, ďakujem zlatý Misoft. Už to prehrávam na domácom kine. IDE TO!!!

ASHAMPO. Ešte raz vďaka.
jaros5
09.08.09,14:46
Ahojte, ak si spomínate na môj dotaz pomalého napaľovania cez NERO, tak som mala vírus. Už je všetko OK.
Teraz mám takýto problém:

Stiahla som si z netu pesničky, sú v MP3 a nejdú mi napáliť na CD ani na DVD. Mám ich pekne v jednom súbore, je ich 39.
Keď dám "kopírovať všetky položky na CD," tak ma to dá do Winows media player a tam mi okrem 13tich pesničiek k ostatným vypíše "nevejde se" a pritom sú to cca 4 MB skladby. Nerozumiem tomu?????????????

prosím o radu. Ďakujem

Prosim ta a naco potrebujes pesnicky napalovat na CD resp. DVD?
Dnes uz kupis 4gigový usb kluc za facku. Stiahnem z netu pesnicky co sa mi prave lubia a prehavam si ich rovno z kluca, ci uz v aute, z PC alebo domaceho kina ... a co nema usb port, tak kupis redukciu...
sajka18
09.08.09,15:45
Práve preto, že v aute máme originálne rádio a tam nie je USB port. A tie redukcie čo mi spomínaš... ehmm. Som písala že som zelenáč.

Vám machrom sa to píše, keď sa vo všetkom vyznáte...
kero64
09.08.09,16:24
Som písala že som zelenáč.

Vám machrom sa to píše, keď sa vo všetkom vyznáte...

Sajka18, neber to tak tragicky. Veď od toho tu ta porada je. Treba vziať do úvahy všetky aspekty a potom sa rozhodnúť, čo bude pre teba najvhodnejšie. Skutočne sú tu frajeri, ktorí vedia o čom píšu. A nielen páni. Je tu aj dosť dám, pred ktorými dávam dolu klobúk. A keď budeš chcieť, možno o nejaký čas budeš patriť medzi ne aj ty.:)
jaros5
09.08.09,17:06
Práve preto, že v aute máme originálne rádio a tam nie je USB port. A tie redukcie čo mi spomínaš... ehmm. Som písala že som zelenáč.
Vám machrom sa to píše, keď sa vo všetkom vyznáte...

Sajka, nechcel som "machrovat" - a co sa tyka IKT -citim sa niekedy taky zelený az strach:o:D - pokial nekupis nové autoradio, kludne to rieš napalovaním;)
sajka18
09.08.09,17:26
Chalani, Jaros5, ani by ma nenapadlo že by tu niekto machroval.
Ste jednoducho machri, ja mám vo svojom veku po 40 čo robiť, aby som sa naučila používať počítač na to čo ma zaujíma, na to čo potrebujem.
To nie je nejaký sytémový programík ako v robote, kde do tých istých "kolóniek" zapisujem údaje atd.
Všetko sa učím sama, urobiť ceduľku na bránku "pozor pes", Word, excel na to som si musela kúpiť knihy a z tých sa učiť. My sme sa v škole počítače neučili, len nám hovorili, že naše deti sa už budú.
Takže páni, ďakujem Vám za Vaše užitočné rady a padám na zadok keď tu čítam dotazy a odpovede. Ste machri.
Fero11
09.08.09,18:05
neprehanaj to, myslim si, ze sme tu laici, neradil by som ti ist na odborne diskusie :)
sajka18
09.08.09,19:05
Fero11, tak to je prehnaná skromnosť
Fero11
10.08.09,05:17
Ja som si myslel, ze uz som v PC technike, sietach a pod ... celkom dobry, ale ked som sa bavil s odbornikom, tak som zistil, ze som podpriemer :)
Chobot
10.08.09,06:20
Ja som si myslel, ze uz som v PC technike, sietach a pod ... celkom dobry, ale ked som sa bavil s odbornikom, tak som zistil, ze som podpriemer :)

K tomu sa hodí príslovie, že "Medzi slepými je aj jednooký kráľom." Tak je to aj s nami, čo sa "vyznáme" v IT. :rolleyes:;)
misoft
10.08.09,20:17
Všetci sa nejako učíme. Niekto vie to, iný zas ono. Keď sa to všetko pospája dohromady, tak je to celkom slušná zbierka vedomostí a znalostí.
Veď sa vraví: Viac hláv, viac rozumu. A to na 100000000% platí :D:D.
marco2233
18.08.09,11:46
Ahojte, ak si spomínate na môj dotaz pomalého napaľovania cez NERO, tak som mala vírus. Už je všetko OK.
Teraz mám takýto problém:

Stiahla som si z netu pesničky, sú v MP3 a nejdú mi napáliť na CD ani na DVD. Mám ich pekne v jednom súbore, je ich 39.
Keď dám "kopírovať všetky položky na CD," tak ma to dá do Winows media player a tam mi okrem 13tich pesničiek k ostatným vypíše "nevejde se" a pritom sú to cca 4 MB skladby. Nerozumiem tomu?????????????

prosím o radu. Ďakujem
No problem je celkom jednoduchy
zalezi ako palis CD
ak ti v aute prehrava "LEN" audio cd musis CD v NEROVI palit ako

AUDIO CD

a tak to chces aj napalit nezalezi na velkosti MP3 ale na dlzke skladby... tj aj pesnicka ma hoci aj 10MB ale ma 4minuty pri napalovani audia sa beru hlavne tie 4 minuty a na 1CD das 80min tj mozes tam nasackovat mp3 len do 80min preto ti vypisuje ze sa nevojdu.

ak ti prehrava radio v aute MP3
CD palis ako DATOVE
v tom pripade smerodatne su MB tj na 1 cd max 700MB :)
nana54145
01.06.13,16:33
to bude asi problem s cd ja uz som taky mala neslo mi napalit. Alebo bude problem z pesnickami. Lebo ich tam bude te mat vela potom vam nejde nic napali. odpistemi ja vam poradim lebo viem ako na to . ZA TIAL DO VIDENIA
kopretinka
01.06.13,16:37
myslím,že za 5 rokov to hádam už vyriešila