corason
09.08.09,14:14
Jeden a pol mesiaca som brigadovala v jednej firme. Nezarobila som prilis vela, ale aj tak mi strhol zamestnavatel dan (nepodpisovala som ten formular na dan. ulavu pre studentov).Peniaze chcem spat, len je tu problem - v maji som ukoncila SS a v sept. idem na VS, mam s nimi podpisanu dohodu o vykonani prace, nechceli odo mna ani potvrdenie o navsteve skoly,neviem teda ci ma beru ako studenta alebo ako nezamestnanu.Ale podla zakona som predsa studentkou az do konca augusta, nie?Mam si podat dan. priznanie alebo mam ziadat uplatnit si dan. ulavu?Dakujem
evina
09.08.09,12:22
Jeden a pol mesiaca som brigadovala v jednej firme. Nezarobila som prilis vela, ale aj tak mi strhol zamestnavatel dan (nepodpisovala som ten formular na dan. ulavu pre studentov).Peniaze chcem spat, len je tu problem - v maji som ukoncila SS a v sept. idem na VS, mam s nimi podpisanu dohodu o vykonani prace, nechceli odo mna ani potvrdenie o navsteve skoly,neviem teda ci ma beru ako studenta alebo ako nezamestnanu.Ale podla zakona som predsa studentkou az do konca augusta, nie?Mam si podat dan. priznanie alebo mam ziadat uplatnit si dan. ulavu?Dakujem

K dohode o vykonaní práce sa nevyžaduje potvrdenie o návšteve školy /iba k dohode o brigádnickej práci študenta.../. Brali Ťa ako zamestnanca na dohodu o vykonaní práce.
Po skončení zdaňovacieho obdobia si podáš DP typu A a daň Ti bude vrátená....
ivka70
09.08.09,13:15
To znamena, ze v roku 2010 do 31.3. si podas danove priznanie, kde zaratas vsetky svoje dohody v roku 2009 a tam si uplatnis vratenie dane.
Zamestnavatelia ti k tomu na vyziadanie daju potvrdenie o zdanitelnej mzde.
Dan ti potom vratia v maji 2010.