bmtstav
09.08.09,17:27
Dobry den chcel by som sa spitat ako vymoct peniaze od cloveka ktoremu zme prerabaly chalupu a nedal nam peniaze ,ale nasa chyba bola ze sme mu nedaly zmluvu o dielo ,vie niekto poradit? Dakujem za kazdu radu
veronikasad
09.08.09,16:03
Dobry den chcel by som sa spitat ako vymoct peniaze od cloveka ktoremu zme prerabaly chalupu a nedal nam peniaze ,ale nasa chyba bola ze sme mu nedaly zmluvu o dielo ,vie niekto poradit? Dakujem za kazdu radu
Vystavili ste mu aspoň faktúru ? Predpokladám, že ste živnostníci ...
bmtstav
09.08.09,16:06
fakturu ma vystavenu ale neviem cito pomoze,sme s.r.o
tetrisss
09.08.09,16:42
Pokial mate podpisany nejaky supis prac od odberatela, svedkov na objednanie prac, tak urcite sudne.
bmtstav
09.08.09,16:44
Ale on nam nechce nic podpisat ,hlada si chyby ktore niesu ,nam vsetko prebral stavbny dozor bez zavad.
ivka70
09.08.09,16:48
Mozno vam nezostane nic ine, len sudnou cestou si vymoct zaplatenie faktury.
bmtstav
09.08.09,17:45
a nije nieco jednoduchsie ako sud to bude trvat vecne
Xanti
09.08.09,17:49
...holohlavý chlapci a pár bejzbaliek....


myslím, že nič jednoduhšie ako súd nie je. ... všetky ostatné možnosti sú nelegálne.... :mee:
Watson
09.08.09,17:51
a nije nieco jednoduchsie ako sud to bude trvat vecne

Prečo by to malo trvať večne, ak máš dostatočné dôkazy podáš návrh na vydanie platobného rozkazu, ak to súd neprijme, alebo dlžník podá odpor prebehne tradičné konanie. Máš 3 roky na rozmyslenie (premlčacia lehota) :D
Watson
09.08.09,17:54
...holohlavý chlapci a pár bejzbaliek....


myslím, že nič jednoduhšie ako súd nie je. ... všetky ostatné možnosti sú nelegálne.... :mee:

Madam, vy ho navádzate na spáchanie trestného činu? To potom skončí pred súdom aj keď pôvodne nechcel. Ešte ste mu mohli dať aj kontakt na športový tím bejzbalu :D
Xanti
09.08.09,17:59
Madam, vy ho navádzate na spáchanie trestného činu? To potom skončí pred súdom aj keď pôvodne nechcel. Ešte ste mu mohli dať aj kontakt na športový tím bejzbalu :DMladý pán určite ho nenavádzam na spáchanie trestného činu, lebo ja prízvukujem, že rýchlejšia možnosť ako súd neexistuje.
Nerobme mrník a pome do odkazov. :D
Tara1
09.08.09,19:49
A čo tak skúsiť mediáciu. Počula som, že to má pozitívne účinky.
rebrik55
30.11.09,19:20
Ahoj Ale však vy alebo vaša firma naňho podajte trestne oznámenie za podozrenie z podvodu a nemusíš platiť advokátov ani mafiánom Policajti už vedia ako na to a neviem či za to nieje až 12 rokov zaleží od sumy o ktorú vás chcel urobiť...?Normálne HOCIKTO!!! Môže podať trestne oznámenie z podozrenia!!! Ty máš len podozrenie a polícia + prokurátor nech usúdia či sa skutok stal alebo nie...a ver že mládenec zaplatí....!!!!! Vieš ty policajti sú síce rôzny ale musia prijať oznámenie a musia konať...Ja mam tiež občas takéto problémy a už to riešim vždy takto a už vždy to takto riešiť budem.