fido210
09.08.09,18:09
zdravim! mam 10 rokov zijem s otcom s alkoholikom.chce psichycky zdeptat mamu.mama je uz s tim na kraji ale dalej sa mu to nedari tak vie za ma ma moja mama rada tak sa zuri namne a vie za tak ublizuje aj mame.zaraba 30.000 mesacne a neda ani korunu a mama zaraba 20.000 aj s premiami a zivi mna sestru seba a aj jeho plati elektriku aj vodu chce aby bolo pokoj ale uz nevieme ako prosim pomôztemi a este spavam s nozom po vankuso
adi11
09.08.09,16:29
Tak tento príspevok mi vyrazil dych. To vážne máš 10 rokov ?... prečo matka nič nepodniká v tomto smere ? dať ho na protialkoholické liečenie alebo volať políciu pri každom incidente, veď aj susedia dosvečia...
a prečo spávaš s nožom pod vankúšom ? hádam ho nechceš zabiť ?
drobeceva
09.08.09,16:33
Po prečítaní Tvojho príspevku mi ide mráz po tele. Je to možné? Ale mám obavy, že Ty s tým nič neurobíš. Vedia Vaši najbližší o tom? Toto musí vziať do rúk mama. Veď nemôžte čakať, pokiaľ sa niečo stane.
tetrisss
09.08.09,16:39
No..., co ti mozeme my pomoct, mozes len apelovat na svoju mamu, aby urobila kroky na vasu ochranu a ked na tebe pacha nejake nasilie, tak by si o tom mala povedat bud nejakej inej tvojej pribuznej osobe, pripadne ucitelke, alebo sa obratit na detsku linku pomoci, naozaj si sa neobratila /neobratil/ na spravny server. Kazdopadne je to smutne.
hant
09.08.09,17:29
Nečakajte !!!Nech mama pri najbližšom konflikte volá políciu!!!!Inak sa to obráti proti nej a aj Vám deťom a už sa z problémov nedostanete.Bude sa to s Vami vliecť stále,problém za problémom,do nekonečna.Viem o čom hovorím.Mama políciu nedokázala zavolať,tak ju zavolal tatko/taký ako aj ten tvoj/,a čuduj sa svete,od vtedy mal pravdu vždy.Takže nás celú rodinu
týra už 15 rokov.Musíš byť PRVÝ,kto zavolá políciu !!!!Ty alebo tvoja mama .To je ten správny krok.Prvý a správny.Určite aj ťažký,veľmi ťažký.Ale ak to neurobíte,nebudete mať nikde zastanie.Veľa síl a odvahy želám z celého srdca.A ešte veľa šťastia.Či už máš 10 rokov alebo 30,to je jedno.Keď ti ubližuje vlastný otec je to vždy ťažké,ale musíte s mamou a sestrou držať spolu .
Gabhus
10.08.09,03:20
Určite volaj hneď linku detskej pomoci, alebo linku dôvery. Musíte s tým niečo urobiť, takto sa nedá. Porozprávajte sa s mamkou, starými rodičmi, príbuznými. Ťažko radiť, ale aby 10 ročné decko spávalo s nožom pod vankúšom, tak to sa mi absolútne nezdá normálne. Obráť sa na niekoho dospelého, komu veríš. Vždy je východisko.
chogyím
04.09.09,08:13
Ako asi dopadol chlapec ?
elpka
04.09.09,08:32
dúfam, že je v poriadku.....chcem mu povedať, ak by si prišiel prečítať naše príspevky, že asi chápem jeho situáciu...mama má strach, tak radšej trpí a znáša to všetko, ale je aj riešenie podať anonymné oznámenie na políciu, musia preveriť každé oznámenie a keď už sa začne kolotoč objasňovania, tak možno aj maminka dostane viac odvahy.......alebo sa s tým môžeš zveriť ako to už tu bolo písané dospelej osobe ktorej dôveruješ, napr.aj učiteľke. Prajem ti veľa síl .....a kľudne napíš ak budeme vedieť určite ti poradíme
Gabhus
04.09.09,15:21
Musím sa podeliť s veľmi zvláštnou skúsenosťou. Príbuzná si zobrala k svojim štyrom deťom dve z detského domova - to by ma neprekvapilo, sú to ľudia predurčení mať veľa detí, to by bolo v pohode. Ale s päťročným dievčatkom (aj s ďalšími deťmi - svojimi aj domováckymi) prišli na návštevu. Rozprávali sme sa aj o našej babke, ktorá zomrela a to dievčatko sa spýtalo "a kto babku zabil?" Snažili sme sa jej vysvetliť, že starí ľudia zomrú, ale malá je jednoducho presvedčená, že keď niekto zomrie, tak ho musia zabiť. Som z toho zhrozená. Čím asi to decko muselo prejsť. jednoducho asi takým deťom ako aj nášmu kamošovi z porady musíme pomôcť, ja som dosť stará, ale aby ma napadlo niečo také ako tomuto decku....... Neviem si pomôcť, ale deťom, starým ľuďom a zvieratám by sa ubližovať nemalo. Nášho kamoša tiež prosím, aby sa ozval.
Maureen
05.09.09,03:40
Ahoj,

po prečítaní Tvojho príspevku, som sa znovu vrátila do detstva. Aj som prežívala noci strachu, kedy príde mamin priateľ domov - v podnapitom stave a začne všetok ten "hurhaj"........
Ako sme to vyriešili? Mam ešte dve sestry, mala som 16r. keď sme mamke povedali, že buď pojde z domu on, alebo my.......

Išiel on......

OZvi sa ako si dopadol