misomiso
09.08.09,22:22
Poistujete sa do Chorvatska - liecebne naklady, alebo to treba risknut?
silviaz
10.08.09,04:20
No ja som bola v chorvatsku uz tri krat tento rok a v zdy som sa poistila.
Istota je istota. Ja napriklad mam taky zdravotny stav ze si nemozem dovolit nikam ist bez toho.
Neni to taka velka suma ja som mala teraz naposledy na sest dni uplne to najvyssie poistenie a bolo to sedem eur. Ale to som tam mala vsetko.

Takze asi by som si ho dala.

pa
ivka70
10.08.09,04:26
Poistujeme sa, za tych par EUR to naozaj nestoji riskovat.
Stat sa moze vselico a Chorvatsko nie je ani clenom EU, aby sa tam dala vyuzit standardna zdravotna podpora ako pre domacich.

A nikdy nevies, ci sa nieco neudeje po ceste, pripadne staci skocit na ostry kamen a zasivanie nohy v nemocnici si zaplatis dost draho.
GABAZ
10.08.09,05:30
Vždy sa poisťujeme pri ceste do zahraničia, termín poistenia vyberáme tak, aby nám zahrnul celú časť cesty v zahraničí. Poisťovne majú na stránkach možnosť výpočtu cestovného poistenia s možnosťou poistiť si len liečebné náklady alebo aj zodpovedňosť za škodu a rôzne pripoistenia. Nie je to taká veľká suma a riskovať sa neoplatí. Kedysi som robila v CK, tak viem, že je to potrebné. My sa poisťujeme napr. v Allianzi, lebo deti mali k životnému poisteniu automaticky aj poistenie liečebných nákladov v zahraničí, čiže sme doplatili len za seba. Ale treba skúsiť aj iné poisťovne.
misomiso
10.08.09,07:56
Pozeral som cez Superpoistenie, Allianz je najlacnesi, no nie je v tom prevoz mrtvoly, takze ak sa utopim, tak domov iba na furiku :(
GABAZ
10.08.09,15:24
Zavolala som si na infolinku allianz - pozri si to vo všeobecnych poistných podmienkach. Poisťovňa hradí aj prevoz telesných pozostatkov. Musela som si to overiť, lebo naozaj sme doteraz využívali toto poistenie, aj sa o dva týždne chystáme tiež do Chorvátska .V prípade, že by nekrylo takú udalosť, boli by to naozaj zbytočne vyhodené peniaze. Tak prajem šťastnú cestu.
AlaNR
10.08.09,15:31
Za tie peniaze sa fakt neoplatí riskovať. Ja som taký strachopud, že som sa poisťovala aj keď sme išli na nákupy do Maďarska.
Nikdy nevieš, čo sa ti môže prihodiť...
misomiso
10.08.09,15:42
Za tie peniaze sa fakt neoplatí riskovať. Ja som taký strachopud, že som sa poisťovala aj keď sme išli na nákupy do Maďarska.
Nikdy nevieš, čo sa ti môže prihodiť...

No ja som sa vzdy poistoval vsade, no vyuzil som to iba raz - v Japonsku, ked som lezal tri hodiny v nemocnici a zbavili ma tam neprijemnej chripky (v Japonsku bezny cas hospitalizacie). Union mi to nasledne doma preplatila, no bol som prekvapeny, ake to bolo lacne, rozhodne som za poistky dal niekolkonasobne viac penazi. Uz sa presne nepamatam tu sumu za hospitalizaciu, ale bolo to okolo 100 EUR. V Japosnku som bol zhodou okolnosti aj u zubara, ale na to sa poistka nevztahovala, takze som musel zaplatit (opat asi 100 EUR) zo svojho, napriek poistke. Inak som nide nikdy nemal nic.
misomiso
10.08.09,15:44
Zavolala som si na infolinku allianz - pozri si to vo všeobecnych poistných podmienkach. Poisťovňa hradí aj prevoz telesných pozostatkov. Musela som si to overiť, lebo naozaj sme doteraz využívali toto poistenie, aj sa o dva týždne chystáme tiež do Chorvátska .V prípade, že by nekrylo takú udalosť, boli by to naozaj zbytočne vyhodené peniaze. Tak prajem šťastnú cestu.

No neviem, ako priamo cez Allianz, ale ak ides cez www.superpoistenie.sk, tak ti vyhodi tri poistovne - Allianz, Union a Kooperativu - a ked na kazdu vojdes mysou, tak sa zobrazia detaily poistky. Allianz tam prevoz mrtveho nema.
silviaz
11.08.09,05:27
No vcera som uz pisala k tejto teme.
Pre vsetkych ktory este vahaju ci sa poistit posielam maly pribeh :
Vcera som volala z bratom bol v Chorvatsku s manzelkou a troma detmi. Podvecer si isli sadnut do pizzerie. V barovej casti sedeli nejaky chlapy a potuzeny alkoholom sa zacali bit brat s rodinou sa zdvihli ze odchadzaju vtedy prisiel casnik a isiel vyhodit tych nespratnych hosti, jeden z nich vrazil casnikovi ten sa prevalil na mojho bracha. Brat spadol hlavou na lavicu a ma jednu trznu ranu na hlave. :(
Takze poistite sa nahoda je blbec.