grušina
10.08.09,08:57
Dobrý deň,
vie mi niekto prosím poradiť ?
Po kontrole DÚ k dani z príjmu, nám vyrúbili doplatok dane. Prišlo nám aj rozhodnutie, ale nikde sa tam neuvádza, či treba podať aj opravné DP, alebo stačí len doplatiť daň.
A môj klient našiel ešte jeden PPD za predaj auta, a chce to tiež zahrnúť do DP, teda v tomto prípade určite podať opravné DP, ale do tohoto opravného už mám dať údaje vyplývajúce z kontroly + príjem kt. nebol zaradený?

vopred ďakujem za všetky rady a názory
Mária.K.
10.08.09,07:47
Dobrý deň,
vie mi niekto prosím poradiť ?
Po kontrole DÚ k dani z príjmu, nám vyrúbili doplatok dane. Prišlo nám aj rozhodnutie, ale nikde sa tam neuvádza, či treba podať aj opravné DP, alebo stačí len doplatiť daň.
A môj klient našiel ešte jeden PPD za predaj auta, a chce to tiež zahrnúť do DP, teda v tomto prípade určite podať opravné DP, ale do tohoto opravného už mám dať údaje vyplývajúce z kontroly + príjem kt. nebol zaradený?

vopred ďakujem za všetky rady a názory
Opravné priznanie je možné podať len do termínu na podanie daňového priznania. Po tomto termíne sa oprava robí dodatočným daňovým priznaním. Rozhodnutie, ktoré ste po kontrole dostali je podkladom na zaplatenie nedoplatku dane, ktorý daňový úrad vyčíslil na základe kontroly. Na túto sumu sa už dodatočné daňové priznanie nepodáva.
grušina
10.08.09,08:08
A v prípade, že chce ešte priznať príjem, ktorý nebol zahrnutý do DP, podávam dodatočné DP s údajmi, ktoré boli zistené pri kontrole + príjem ktorý chce priznať. Tak by to malo byť správne.
Mária.K.
10.08.09,08:56
A v prípade, že chce ešte priznať príjem, ktorý nebol zahrnutý do DP, podávam dodatočné DP s údajmi, ktoré boli zistené pri kontrole + príjem ktorý chce priznať. Tak by to malo byť správne.
Myslím, že tak by to malo byť správne, ale nemám skúsenosti s podávaním dodatočných daňových priznaní po skončení daňovej kontroly. Možno sa ešte niekto ozve, kto skúsenosti má.
promont maja
10.08.09,10:57
Neviem, či som dobre rozumela, chceš podávať dodatočné daňové priznanie za to isté daňové obdobie ako si mal kontrolu? Nie je tam nejaká dvanásťmesačná lehota?
Mária.K.
10.08.09,11:55
Neviem, či som dobre rozumela, chceš podávať dodatočné daňové priznanie za to isté daňové obdobie ako si mal kontrolu? Nie je tam nejaká dvanásťmesačná lehota?
Áno dodatočné daňové priznanie je možné podať len do jedného roka od ukončenia daňovej kontroly - § 39 ods. 3 zákona č. 511/1992 Zb. v platnom znení.