witch_lucia
10.08.09,09:35
dobry den,
dohodli sme sa s jednou internetovou strankou na propagacii takou formou, ze pre nich nieco urobime zadarmo a oni nam za to uverejnia reklamny banner. Podmienky su jasne, pre obe strany zaujimave. Ide o nieco za nieco.
Je vobec takato forma reklamy bez akehokolvek zazmluvnenia pre firmu mozna? Nesposobi to niekde na danovom urade problem? Dakujem za rady.
dragan.michal
10.08.09,07:50
Nie nie je v tom nikde problem. Dokonca na to existuje zmluva. Kde sa jasne definuje v akej hodnote a co ponukas Ty, a co ponukaju oni a v akej hodnote. klasicky barter
witch_lucia
10.08.09,10:20
Dakujem za odpoved :-). Ano, poznam bartrovu zmluvu. Ide mi ale skor o to, ci to moze byt aj bez nej a nebude problem ked bude reklama na internete. Ci sa nas potom nejaky kontrolor neopyta, ze preco mame reklamu tam a tam a chce vidiet k tomu papiere.
rickman
10.08.09,14:46
Dakujem za odpoved :-). Ano, poznam bartrovu zmluvu. Ide mi ale skor o to, ci to moze byt aj bez nej a nebude problem ked bude reklama na internete. Ci sa nas potom nejaky kontrolor neopyta, ze preco mame reklamu tam a tam a chce vidiet k tomu papiere.

Papier sluzi v tomto pripade len na to, aby si mohla namietat, ked ti tam ten banner nedaju, no ty im za to nieco das..

Ale nemusis sa bat, nikto sa ta nic take pytat nebude a moze to byt bez papierov :).
misomiso
10.08.09,15:15
Pokial netecu peniaze, ziadneho kontrolora ziadna vasa reklama netrapi. Oni sleduju len toky penazi, ci sedia s papiermi.
Lianka
10.08.09,15:34
Pokial netecu peniaze, ziadneho kontrolora ziadna vasa reklama netrapi. Oni sleduju len toky penazi, ci sedia s papiermi.

Ved prave to, ze s papiermi.

V pripade, ze by mi firma doniesla doklady, kde by boli aj nejake naklady na to "nieco", co pre tu firmu urobia, ja ako uctovnicka by som sa pytala - co je to "nieco" pre firmu? Sluzba, tovar, majetok? Nie je z toho vystup. Nie je na to ziaden "papier". Je to teda danovy naklad? V tomto pripade by som ziadala zmluvu (kludne aj na barter). Obavam sa, ze podobne by sa na to pozerali aj danovaci. Mate vydavky (ak by sme ich mali zaradit medzi danove) - a kde je z nich prijem?

Neviem, ci som sa vyjadrila zrozumitelne.
witch_lucia
10.08.09,16:28
aha, uz v tom zacinam mat jasno. dakujem vam vsetkym!
Mária.K.
10.08.09,17:05
dobry den,
dohodli sme sa s jednou internetovou strankou na propagacii takou formou, ze pre nich nieco urobime zadarmo a oni nam za to uverejnia reklamny banner. Podmienky su jasne, pre obe strany zaujimave. Ide o nieco za nieco.
Je vobec takato forma reklamy bez akehokolvek zazmluvnenia pre firmu mozna? Nesposobi to niekde na danovom urade problem? Dakujem za rady.
Súhlasím s názorom Lianky v príspevku č. 6. Nie je to tak, že daňováci si pohyby, pri ktorých netečú peniaze nevšímajú. Podľa § 2 písm. c) zákona o dani z príjmov je príjmom peňažné plnenie a nepeňažné plnenie dosiahnuté aj zámenou, ocenené cenami bežne používanými v mieste a čase plnenia alebo spotreby..
Vy si vzájomne poskytnete nepeňažné plnenie, ktoré je potrebné podchytiť zmluvne a v zmluve aj oceniť. Na základe tohto nepeňažného plnenia dosiahne každá zmluvná strana nepeňažný príjem, ktorý je predmetom dane. Zároveň si bude môcť každá zmluvná strana uplatniť do výdavkov výdavky, ktoré vznikli na dosiahnutie tohto nepeňažného príjmu.
Mária.K.
10.08.09,17:06
dobry den,
dohodli sme sa s jednou internetovou strankou na propagacii takou formou, ze pre nich nieco urobime zadarmo a oni nam za to uverejnia reklamny banner. Podmienky su jasne, pre obe strany zaujimave. Ide o nieco za nieco.
Je vobec takato forma reklamy bez akehokolvek zazmluvnenia pre firmu mozna? Nesposobi to niekde na danovom urade problem? Dakujem za rady.
Súhlasím s názorom Lianky v príspevku č. 6. Nie je to tak, že daňováci si pohyby, pri ktorých netečú peniaze nevšímajú. Podľa § 2 písm. c) zákona o dani z príjmov je príjmom peňažné plnenie a nepeňažné plnenie dosiahnuté aj zámenou, ocenené cenami bežne používanými v mieste a čase plnenia alebo spotreby...
Vy si vzájomne poskytnete nepeňažné plnenie, ktoré je potrebné podchytiť zmluvne a v zmluve aj oceniť. Na základe tohto nepeňažného plnenia dosiahne každá zmluvná strana nepeňažný príjem, ktorý je predmetom dane. Zároveň si bude môcť každá zmluvná strana uplatniť do výdavkov výdavky, ktoré vznikli na dosiahnutie tohto nepeňažného príjmu.
padro
10.08.09,20:17
asi sme tu viaceri co maju na weboch bannery, ale ja som teda nepocul o tom ze by to niekto mal zdokladovane (ak ide len o vymenu bannerov) .. ine ak sa za banner plati... nikto ani odo mna ziadny doklad nikdy v pripade vymeny nechcel
sanni
11.08.09,17:50
barter je bez danovej povinnosti naklko je to nefinancne plnenie