Mesiac
10.08.09,11:27
Mam znameho, ktory je nezamestnany, v najblizsej dobe asi pracu nezozenie, viem, ze ma pozicku, kedze nema ani podporu v nezamestnanoti nema z coho splacat. Co moze cakat jeho rodina? Moze cakat exekutora, ked mu uz davnejsie zrusili trvalý pobyt?
Chobot
10.08.09,09:33
Mam znameho, ktory je nezamestnany, v najblizsej dobe asi pracu nezozenie, viem, ze ma pozicku, kedze nema ani podporu v nezamestnanoti nema z coho splacat. Co moze cakat jeho rodina? Moze cakat exekutora, ked mu uz davnejsie zrusili trvalý pobyt?

Odkiaľ má pôžičku? Z banky alebo z nebankovky?

Robí niečo aj on (napr. či oznámil banke, že nemôže splácať), alebo len pasívne čaká, čo sa bude diať? Kde býva, keď má zrušený trvalý pobyt?

Veľa prázdnych miest, ťažko ti poradíme, keď nič o prípade nevieme.
Mesiac
10.08.09,09:40
Pozicku ma z banky, ziadost o pozastavenie splatok stoji cca 70 Eur a este mu ju nemusia odsuhlasit. Takze vlastne len pasivne caka. Zatial je s matkou.
Lianka
10.08.09,09:50
Najhorsie, co moze urobit, je pasivne cakat... :confused:
Mesiac
10.08.09,09:54
On caka, rodina sa boji
Lianka
10.08.09,09:59
Caka na co? Kym sa ozve exekutor? Kym im zoberie rodinny majetok?

Obavy rodiny su na mieste. Dlh je dlh a banka nie je socialny ustav. Zaviazal sa splacat, banka ma dlh urcite niecim zabezpeceny (zalozene pravo na byt?).

V kazdom pripade treba s veritelom (s bankou) komunikovat a hladat riesenia.

Je tu kopa tem, kde su uz na dlznikov uvalene exekucie. Vtedy je uz neskoro nieco riesit.
Mesiac
10.08.09,10:08
Islo o pôžičku cca 120 tis. Sk. Môžu siahnuť rodine na majetok, ked mu zrušili trvaly pobyt?
veronikasad
10.08.09,10:22
Islo o pôžičku cca 120 tis. Sk. Môžu siahnuť rodine na majetok, ked mu zrušili trvaly pobyt?
kto je to "rodina"
Chobot
10.08.09,10:30
Pozicku ma z banky, ziadost o pozastavenie splatok stoji cca 70 Eur a este mu ju nemusia odsuhlasit. Takze vlastne len pasivne caka. Zatial je s matkou.

Má nejaký majetok? (dom, byt, auto, ...)
Mesiac
10.08.09,10:52
Rodina su rodicia, je slobodny a nema ziadny majetok.
hanelie
10.08.09,11:00
siahnu mu na ten majetok, ktorého je vlastníkom
Chobot
10.08.09,11:01
Rodina su rodicia, je slobodny a nema ziadny majetok.

Keď nemá majetok, tak mu nemajú čo zobrať. Na majetok rodičov exekútor nemôže siahnuť. A ten úver nebol ničím zaručený? Nevyžadovala banka aspoň ručiteľa?

Pokiaľ teraz nebude splácať, môže byť v budúcnosti, až sa zamestná, prekvapený, že mu nejaký exekútor sťahuje z platu dlh.
Mesiac
10.08.09,11:11
Nie, ručiteľa nemal, bola to pôžička na kúpu ojazdeného auta, to hned nabural a predal. Doteraz pôžičku splacal pravidelne.
Len s tym exekutorom neviem, či je to naozaj tak. Ale aj tak všetkym ďakujem.
2009
10.08.09,11:14
Keď nemá majetok, tak mu nemajú čo zobrať. Na majetok rodičov exekútor nemôže siahnuť. A ten úver nebol ničím zaručený? Nevyžadovala banka aspoň ručiteľa?

Pokiaľ teraz nebude splácať, môže byť v budúcnosti, až sa zamestná, prekvapený, že mu nejaký exekútor sťahuje z platu dlh.

Je zvláštne ale VUB nevyžadovala ani potvrdenia od zamestnávateľa a ani ručiteľa. Iba 2 doklady. Stačil mi občiansky a zdravotný preukaz. Je pravda účet tam mám vyše 12 rokov a už som si vzala pôžičky 3 a všetky samozrejme riadne splatila.
Lianka
10.08.09,11:34
Nie, ručiteľa nemal, bola to pôžička na kúpu ojazdeného auta, to hned nabural a predal. Doteraz pôžičku splacal pravidelne.
Len s tym exekutorom neviem, či je to naozaj tak. Ale aj tak všetkym ďakujem.

Odporucam splacat - pozicat si od znamych, zamestnat sa, ziskat prijem inym sposobom atd = hladat moznosti, ako si zabezpecit prijem.

Banka sa svojej pohladavky tak lahko nevzda a v ziadnom pripade na nu nezabudne. Cim neskor tvoj znamy pozicku splati, tym drahsie ho to vyjde.

A co peniaze z predaja naburaneho auta? Uz nie su? :confused:

Nebrala by som tuto situaciu na jeho mieste na lahku vahu. Ver Chobotovi a dalsim, s tym exekutorom je to naozaj tak. Dennodenne tu ludia vyplakavaju, ze im exekutor berie byt, siaha na mzdu a pod. Lepsie je problemom predchadzat, ako ich s oneskorenim riesit.
Flinstone
10.08.09,11:39
obávam sa, že ak by aj vybavil odklad splátok, odložia iba istinu, úroky bude musieť platiť priebežne. V každom prípade musí komunikovať s bankou.
Mesiac
10.08.09,11:39
On si to uvedomuje, len hlavne ide o rodičov, aby im nezobrali majetok.
Flinstone
10.08.09,11:43
ako tu už bolo spomínané, exekútor môže siahnuť iba na jeho majetok, príp. na majetok ručiteľov. Ak rodičia neboli ručiteľmi, ich majetok nemôže byť predmetom exekúcie.