dadula1109
10.08.09,15:07
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu,človek ktorý je evidovaný na úrade práce chce pracovať na dohodu. Podľa starého som našla že to bolo 3900 sk platí sa len Up a GP ale nemôžem sa dopátrať ako je to v eurách koľko môže zarobiť aby nebol z evidencie vyradený.

dakujem veľmi pekne za radu
katka50
10.08.09,13:13
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu,človek ktorý je evidovaný na úrade práce chce pracovať na dohodu. Podľa starého som našla že to bolo 3900 sk platí sa len Up a GP ale nemôžem sa dopátrať ako je to v eurách koľko môže zarobiť aby nebol z evidencie vyradený.

dakujem veľmi pekne za radu
Max. 136,38 €.
hanelie
10.08.09,13:17
dadula1109
10.08.09,13:23
dakujem velmi pekne
31Jankal
17.08.09,08:54
Dobrý den, takže ako som vyčitala človek kt. pracuje na dohodu o prac. činnosti, môže byť aj zaevidovaný na úrade práce. Kde ho treba prihlásiť? Do SP, ZP a aké tlačivá? Dakujem. Ešte popri tom bude to zrážková dan ako pri dôchodcoch? Dakujem za odpovede.
Tweety
17.08.09,08:59
Dobrý den, takže ako som vyčitala človek kt. pracuje na dohodu o prac. činnosti, môže byť aj zaevidovaný na úrade práce. Kde ho treba prihlásiť? Do SP, ZP a aké tlačivá? Dakujem. Ešte popri tom bude to zrážková dan ako pri dôchodcoch? Dakujem za odpovede.
Prihlásiť ho je potrebné cez RLFO do SP.(Dátumom nástupu do práce na dohodu) Ak podpíše Vyhlásenie k zdaneniu, jeho príp. daň ( ak mu vyjde) bude preddavková, ak nepodpíše, môže byť preddavková, alebo zrážková( tu záleží od výšky mesačného príjmu) Ale kedže je evidovaný na ÚP, môže zarobiť len 136,38€.
drobeceva
17.08.09,08:59
Dobrý den, takže ako som vyčitala človek kt. pracuje na dohodu o prac. činnosti, môže byť aj zaevidovaný na úrade práce. Kde ho treba prihlásiť? Do SP, ZP a aké tlačivá? Dakujem. Ešte popri tom bude to zrážková dan ako pri dôchodcoch? Dakujem za odpovede.
Dohodára hlásiť do SP cez RLFO. Do ZP ho nehlásiš. Záleží, koľko zarobí. Ak zarobí nad 165,96 EUR, tak ide preddavková daň. Ak je zaevidovaný na ÚP, nesmie presiahnuť HM 136,38 EUR.
macula
17.08.09,09:02
Dobrý den, takže ako som vyčitala človek kt. pracuje na dohodu o prac. činnosti, môže byť aj zaevidovaný na úrade práce. Kde ho treba prihlásiť? Do SP, ZP a aké tlačivá? Dakujem. Ešte popri tom bude to zrážková dan ako pri dôchodcoch? Dakujem za odpovede.

Prihlásiť ho treba na SP registračným listom a ak podpíše vyhlásenie na zdanenie príjmov, tak mu daň nevznikne platiť.
31Jankal
17.08.09,09:10
Dakujem, že ste také rýchle a tak rýchlo zareagovali. Zarobí do 130 eur. Treba mu dať podpísať vyhláseni na zdanenie príjmov?
drobeceva
17.08.09,09:12
Dakujem, že ste také rýchle a tak rýchlo zareagovali. Zarobí do 130 eur. Treba mu dať podpísať vyhláseni na zdanenie príjmov?
Ak nemá u iného zamestnávateľa tak môže.
macula
17.08.09,09:12
Dakujem, že ste také rýchle a tak rýchlo zareagovali. Zarobí do 130 eur. Treba mu dať podpísať vyhláseni na zdanenie príjmov?

áno a ak podpíše tak pri tomto príjme mu nevznikne platiť daň.
Tweety
17.08.09,09:12
Dakujem, že ste také rýchle a tak rýchlo zareagovali. Zarobí do 130 eur. Treba mu dať podpísať vyhláseni na zdanenie príjmov?
Ak ho nemá už podpísané inde, tak je pre neho výhodnejšie, ak ho podpíše.
mzdarka renca
17.08.09,09:16
Ešte doplním, ak nepodpíše, tak pri RZD, alebo DP za rok 2009 sa mu vráti zrazená a zaplatená daň.
31Jankal
17.08.09,09:24
Aj ked to bude zrážkovou danou?
Tweety
17.08.09,09:28
Aj ked to bude zrážkovou danou?
Ak bude mať uplatnenú ZD, na konci obdobia podá DP, táto ZD bude považovaná za preddavok dane, ak nedosiahne potrebnú výšku zdaniteľných príjmov na daň, bude mu vrátená.