donana
10.08.09,14:13
Dobrý deň,Ak by som Vás mohla poprosiť o radu,či je zaplatená skúšobná doba v novom zamestnani?Pracujem od 20.7.2009.a a pár dni som sa školila a potom som sa záučala vo výrobe.Jedná sa o prácu operátorky v elektrotechnike.Dakujem.
Tweety
10.08.09,12:14
Dobrý deň,Ak by som Vás mohla poprosiť o radu,či je zaplatená skúšobná doba v novom zamestnani?Pracujem od 20.8.2009.a a pár dni som sa školila a potom som sa záučala vo várobe.Jedná sa o prácu operátorky v elektrotechnike.Dakujem.
Áno, samozrejme.
Ale ten dátum 20.8.? ešte je dnes len 10.8..
donana
10.08.09,13:17
jaj som sa zmylila ,to je 20.7.09...pardon,som nejako ponahľala :-)
Zuziana
10.08.09,13:22
V pracovnej zmluve by si mala mať, okrem iného, uvedený výplatný termín a spôsob výplaty mzdy
donana
10.08.09,13:25
ale pravdaže je,ale chcela som sa len uistiť...ešte mi nemeška zatiaľ mzda ,lebo pisali k 10.siatemu v mesiaci a vždy vačšinou kde som predtým pracovala tak vždy bola o pár dní skor,tak mám len trochu pochybnosti...ale dakujem i tak.....
terezamaria
10.08.09,14:00
Dobrý deň,Ak by som Vás mohla poprosiť o radu,či je zaplatená skúšobná doba v novom zamestnani?Pracujem od 20.7.2009.a a pár dni som sa školila a potom som sa záučala vo výrobe.Jedná sa o prácu operátorky v elektrotechnike.Dakujem.

Od vzniku pracovného pomeru budeš mať prácu zaplatenú, je jedno, či si sa školila, zaúčala alebo pracovala už ako operátorka.Skúšobná doba nemá nič spoločné so zaplatením mzdy. Skúšobná doba slúži k tomu, aby obidve strany - zamestnanec i zamestnávateľ mohli z akéhokoľvek dôvodu alebo bez udania dôvodu skončiť pracovný pomer.