Aankaa
10.08.09,18:59
Ahojte, našla som tovar, ktorý sa na Slovensku nepredáva, nemáme tu ani výhradného zástupcu/dovozcu tejto firmy.
Samozrejme som si hneď blokla domény a poraďte mi, ako osloviť zástupcov firmy. Musím si nájsť niekoho dobrého v AJ, neviem čo je viac vhodné, prezentovať sa ako živnostníčka, či ako sro, sú nejaké kritéria, .... proste ako ponúknuť spoluprácu.
... apropo - ani blízke Poľsko nemá zastúpenie.
PS:
Keď už nemám investora, snáď si na svoj projekt zarobím sama. /viď predošlé príspevky/:)
misomiso
10.08.09,17:08
Musis ich presvedcit, ze na tom zarobia, to je vsetko.

Ak tu nepredavaju, tak by asi mohli mat zaujem, pravda ak s tymto teritoriom nemaju ine zamery. Ina otazka je ale pripadne navratnost takehoto zastupenia, ktora bude podmienena predajnostou tovaru u nas, nakupnou cenou a pod...
misomiso
10.08.09,17:10
Inak . ak si si blokla .sk domeny identicke s ich obchodnymi znackami bez ich, tak ich mozes tiez poriadne nastvat hned na zaciatok...
Aankaa
10.08.09,19:09
Inak . ak si si blokla .sk domeny identicke s ich obchodnymi znackami bez ich, tak ich mozes tiez poriadne nastvat hned na zaciatok...
...možno prihodia uznanie za predvídavosť :), to sa nedá vopred predvídať.
A vieš, že pôvodne som ťa chcela osloviť cez ss? Čítala som tvoje príspevky na podobné témy. V Čechách sa "to" predáva, tipujem, že dva roky. Fakt neviem, prečo SR a PL nie.
misomiso
10.08.09,19:43
...možno prihodia uznanie za predvídavosť :), to sa nedá vopred predvídať.


No len musis na nich opatrne, pretoze bezna prax je (hoci si to urcite myslela v dobrom) ragistrovat domenu a potom vydierat majitela znacky. My mame za sebou uz jeden uspesny spor na arbitraznom sude, ktory riesi domeny, takze s tym mam skusenosti. Pokusali sa nas vydierat viaceri, najnovsie Cinania.

Minimalne sa im to bude zdat ako natlak - ze si si to registrovala, nebudu sa citit velmi slobodni vo vybere partnera u nas. Nie je mi do toho nic, ale kazdy je trocha jesitny na znacky a mena, ktore vymysli a pouziva, ak si ich len tak bez opytania registruje niekto cudzi, kazdy sa tym citi urcitu drzost a potencial nekaleho konania do buducnosti. Regiastracia domen je dost rozsireny spekulativny biznis, v 99% pripadov firmy vlastniace ochrannu znacku vsetky spory vyhravaju, pozri si pripady napr, na www.adr.eu.
Aankaa
11.08.09,04:11
No len musis na nich opatrne, pretoze bezna prax je (hoci si to urcite myslela v dobrom) ragistrovat domenu a potom vydierat majitela znacky. My mame za sebou uz jeden uspesny spor na arbitraznom sude, ktory riesi domeny, takze s tym mam skusenosti. Pokusali sa nas vydierat viaceri, najnovsie Cinania.

Minimalne sa im to bude zdat ako natlak - ze si si to registrovala, nebudu sa citit velmi slobodni vo vybere partnera u nas. Nie je mi do toho nic, ale kazdy je trocha jesitny na znacky a mena, ktore vymysli a pouziva, ak si ich len tak bez opytania registruje niekto cudzi, kazdy sa tym citi urcitu drzost a potencial nekaleho konania do buducnosti. Regiastracia domen je dost rozsireny spekulativny biznis, v 99% pripadov firmy vlastniace ochrannu znacku vsetky spory vyhravaju, pozri si pripady napr, na www.adr.eu (http://www.adr.eu).
No ja som pôvodne myslela zobrať si domény 2 SK a 2 PL, no napadlo ma to, tak som si blokla len ich "jazykový preklad", tie originál....com som mala obavy nahodiť. Mám v pláne osloviť zástupcu v ČR, možno sa dozviem niečo, čo by ma mohlo utvrdiť, alebo aj vyplašiť. Nevytvoril si sro - je zapísaný ako fyzická osoba, preto som bola na pochybách, čo je lepšie.
misomiso
11.08.09,06:45
Nevytvoril si sro - je zapísaný ako fyzická osoba, preto som bola na pochybách, čo je lepšie.

To je v podstate jedno, hlavne vela neinvestuj, kym nebudes vediet viac.
misomiso
11.08.09,08:20
Este som zabudol - toho dodavatela budu zaujimat predovsetkym tvoje skusenosti s velkoobchodnou distribuciou tovaru v prislusnej branzi + siet kontaktov na partnerov a odberatelov.

Ak chces distribuovat nieco, v com nie si aspon par rokov doma, a este navyse aj v Polsku, tak to si neviem dost dobre predstavit. Netvrdim, ze ti nepredaju, no velmi by som sa cudoval, ak by to dali exkluzivitu. Ak nebudes mat exkluzivitu a tovar bude naozaj ziadany, silnejsi partneri ta hned vytlacia. Pokial je dodavatel z krajuny EU, exkuzivita dokonca ani nebude mozna.

Teda skusit to mozes, nechcem ta odradit, pisem len, s cim musisi ratat.
headlong23
12.08.09,07:57
Ahoj, ak hladas niekoho, kto by ti pomohol s prezentaciou v AJ, daj mi vediet.
Pomozem ti :rolleyes:
Aankaa
12.08.09,08:07
Este som zabudol - toho dodavatela budu zaujimat predovsetkym tvoje skusenosti s velkoobchodnou distribuciou tovaru v prislusnej branzi + siet kontaktov na partnerov a odberatelov.

Ak chces distribuovat nieco, v com nie si aspon par rokov doma, a este navyse aj v Polsku, tak to si neviem dost dobre predstavit. Netvrdim, ze ti nepredaju, no velmi by som sa cudoval, ak by to dali exkluzivitu. Ak nebudes mat exkluzivitu a tovar bude naozaj ziadany, silnejsi partneri ta hned vytlacia. Pokial je dodavatel z krajuny EU, exkuzivita dokonca ani nebude mozna.

Teda skusit to mozes, nechcem ta odradit, pisem len, s cim musisi ratat.
Ďakujem, vážim si tvoje pripomienky, zvlášť keď viem, že máš pravdu :).
Každá dobre mienená rada je vzácna.
zubro85
18.08.09,13:17
možno si netreba narokovať exkluzivitu hned na celu SR, staci len na niektory kraj

k predaju v polsku mam taky nazor ze poliak skor kupi od poliaka ako od slovaka a samozrejme aj naopak, hlavne ak je rovnaka cena a kvalita
7andrea
20.08.09,14:32
Ahoj Aankaa, asi som si neprecitala vsetko co by mi ppomohlo v mojej otazke........s cim sa neobchoduje na Slovensku a v Polsku? nasa firma ma financie, obchodujeme so zahranicim, no kazdy napad stoji zato. Samozrejme ty si ten clanok, ktory pomoze sebe aj druhym. Ak chces ozvi sa /chcela som napisat mailovu adresu, co by si ma poinformovala, no nepresla by mi tato sprava. /
Myslim to vazne.......ahoj
Aankaa
20.08.09,14:43
možno si netreba narokovať exkluzivitu hned na celu SR, staci len na niektory kraj

k predaju v polsku mam taky nazor ze poliak skor kupi od poliaka ako od slovaka a samozrejme aj naopak, hlavne ak je rovnaka cena a kvalita
...súhlasím s tebou :) a určite by som oslovila zástupcov nejakej poľskej firmy. Práve som v štádiu informácii colné úrady, potravinárska správa....
Nebude to veru ľahké :);). Určite dám info ako som dopadla.
Aankaa
20.08.09,14:47
Ahoj Aankaa, asi som si neprecitala vsetko co by mi ppomohlo v mojej otazke........s cim sa neobchoduje na Slovensku a v Polsku? nasa firma ma financie, obchodujeme so zahranicim, no kazdy napad stoji zato. Samozrejme ty si ten clanok, ktory pomoze sebe aj druhym. Ak chces ozvi sa /chcela som napisat mailovu adresu, co by si ma poinformovala, no nepresla by mi tato sprava. /
Myslim to vazne.......ahoj
Ahoj :), vieš, rada by som sa popasovala najprv sama, a až keď stroskotám, potom pustím tip ..... Zbehlé firmy si s tým hravo poradia, ale stojí mi to za ten nápad.
7andrea
20.08.09,19:32
Anka, si tvrdohlava, poznam to podla seba. Najprv spravit nieco bez pomoci druhych, aby som bola na seba pysna, no pri nezdare pomoc prijmem. Ale ked ti to vyjde, budes aspon rada, ze si to dokazala sama. Vela energie a trpezlivosti nato potrebujes.
Je to asi nahoda, ze som na teba natrafila, pretoze nasa firma obchoduje prave v potravinarkom odbore. Nase rady by ti isto pomohli.
Este raz vela sil a hlavne nedat sa odbyt nikym a nicim.
Ked budes na konci s dychom ozvi sa. :) ...........keby si sa rozhodla o spolupracu, mozno by to bolo pre teba vyhodnejsie ;). papa