zane
10.08.09,19:10
Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, či niekto z Vás nemá skúsenosti s týmto portálom, pracadoma.eu. Chcú tam ako štartovné zhruba 500sk a sľubujú tam dosť veľké zisky. Tak by ma zaujímalo, či niekto z Vás nemá konkrétne s týmto projektom skúsenosti, či to nie je opäť nejaký podvod, alebo opäť nejaká pyramídová hra, ktorá raz padne niekomu na hlavu.

Ďakujem za rady/poznatky :)
andreaS
10.08.09,17:48
uz len to ze pytaju startovne je znakom dakej habadury a naznakom pyramidoveho systemu...

navyse ked nenapisu rovno o aku pracu ide, tak to je dalsi dovod na podozrievavost...

styl stranky mi pride a lá herbalife...
pepus22
12.08.09,13:04
ahoj, no ja som to vyskúšala, poslala som im peniaze, oni mi poslali ten ,, štartovný balík,,po dvoch týždňoch, :) kde akože je rozpísané čo a zač je tá organizácia.. čítam čítam toto všetko a prídem k tomu, že ak by som mala záujem, takk si musim objednať ešte jeden balík ,,informácii,, to sú už ďalšie vstupné výdavky...
Tak som sa na to vykašľala...

Máte pravdu...nejaký pyramidový systém.... len peniaze by od vás chceli a aby ste tam prilákali čím viac ľudí... od toho potom závisí aj Váš zisk...
durisovad
12.08.09,13:35
Organizacia, ktora pyta peniaze za pracu, ktoru ma clovek vykonat je podozriva. Normalne je, ze za odvedenu pracu dostanem zaplatene. Este som sa za svoj dlhy zivot nestretla so zamestnavatelom, ktory by odo mna pytal peniaze za to, ze chcem u neho pracovat. Vzdy to bolo naopak.
Nachtigal
12.08.09,14:23
môj syn si tiež zaplatil informácie o práci a dostali sme domov veľkú obálku a v nej prefotené ponuky na práce: vrtné plošiny atď.... nebolo to nanič. A teraz treba byť veľmi opatrný, v telke dávajú stále ľudí, ktorí naleteli na ponuky v Anglicku, Taliansku,.... tiež dali zálohu, sprostredkovateľ ich odviedol na hotel a viac sa neukázal.... tí šťastnejší mali aj spiatočnú letenku a tí druhí zostali bez peňazí aj bez práce. Dcéru mám v Írsku a tam je to tiež teraz veľmi ťažké. Neodporúča už nikomu prísť tam za prácou.
bonboncek
12.08.09,16:23
V dnešnej dobe už ani človek nevie komu ma veriť....:(
zane
13.08.09,07:05
Ďakujem za odpovede, hneď som si myslel že je to obyčajný podvod, takých stránok je plná riť, tak ma len náhodou napadlo, či by jedna z nich nemohla byť "skutočná". Ale asi nie....
abel
13.08.09,07:39
V dnešnej dobe už ani človek nevie komu ma veriť....:(
Ale vie - NAJISTEJŠIE MIESTO, KDE NÁJDETE POMOCNÚ RUKU, JE NA KONCI VÁŠHO RAMENA. Mark Twain.
Martin Mocko
13.08.09,08:04
Aspoň čo ja viem, takéto "firmy" fungujú takto. Zaplatíš nejaký štartovací poplatok a sľúbia ti nejaké informácie, po ktorých zbohatneš jednoducho a hlavne doma. Tých "štartovacích" balíčkov môže byť viac alebo menej podľa toho, ako veľmi chcú na tebe zarobiť. A keď sa dopracuješ po posledný..tak v ňom zistíš, že ti zveria veľké tajomstvo. A to spočíva v tom, že si máš zaplatiť inzerciu v miestnych novinách, prípadne urobiť web stránku, kde budeš ponúkať taktiež prácu na doma a posielať "štartovacie" balíčky.... Nie je to síce pravá pyramída - ale nejde o poctivý zárobok.
hanelie
13.08.09,08:09
"funguje" to napr aj takto:
http://www.prepisovanie.szm.sk/
bonboncek
13.08.09,08:13
Ak máte obavy �e ide o podvod, nemajte. Budete ma� predsa moju adresu a ústri�ok o zaplatení �eku

dobre čo????????:)
sulko
13.08.09,08:45
nie, vobec to nie je pyramidova hra :-) :-)
najvacsi for je ked takehoto cloveka prekvapite osobne doma, to potom "vali oci"

od isteho casu som na vsetky taketo ""ponuky"" extremne alergicky - v konecnom dosledku vzdy o viacej prides ako ziskas... neverim praci na doma, pokial to nie je riadny pracovny pomer, nenechaj sa dobehnut

2nachtigal> fakt je to take zle?? ja som tam bol nejaky cas vtedy to bolo OK, teraz som tiez nad tym rozmyslal ale vela ludi sa stade vracia
MatoB
13.08.09,10:19
Ak máte obavy �e ide o podvod, nemajte. Budete ma� predsa moju adresu a ústri�ok o zaplatení �eku

dobre čo????????:)
No "obavy" že ide o podvod maj!!! Podľa zákona pokiaľ ide o podvod a dotyčný/á ťa ošklbe len do hodnoty 200€ nejde o trestný čin len o priestupok čiže ústrižok a adresa ti bude akurát na veľké H.

A Takéto špiny, podvodníci majú dobrých právnikov, čiže keby ide o hodnotu nad 200€ nenarobíš problémy im, ale sebe a predpoladám, že štartovacích balíkov je toľko, akurát do tejto hodnoty.
headlong23
13.08.09,10:21
presne tak, aj vsetky zahranicne stranky s podobnou tematikou su podvod, aj niektore su naozaj prepracovane s krasnou grafikou, ze clovek neuveri, ze niekto kto sedi doma a pracuje polhodinu denne za to mesacne nezinkasuje 2000€. ;)
MatoB
13.08.09,10:23
A ešte som zabudol meno, adresa je na 1000000000000% vymyslená!!!!!!!! Predpokladám že dotyčná respektíve dotyčný má aj vymyslený titul pred menom :D:D:D


Dbl. Krt. Mária Terézia Knm.
Hlavná 5
Horná Dolná
Tel.: 0901 234 567

To dokážem aj ja napísať!!!!
MatoB
13.08.09,10:26
headlong23 máš namysli HYIP????????

Poznám aj takých ľudí čo tam vložili 5000 dolárov na druhý deň stránka zrušená :D :D :D

Bože šak logicky!!!! Kto ti v dnešnej dobe dá ZADARMO z 5000 dolárov úrok 7% za hodinu????
Dáša_
13.08.09,13:28
headlong23 máš namysli HYIP????????

Poznám aj takých ľudí čo tam vložili 5000 dolárov na druhý deň stránka zrušená :D :D :D

Bože šak logicky!!!! Kto ti v dnešnej dobe dá ZADARMO z 5000 dolárov úrok 7% za hodinu????


mimotemy poznám takých, čo vložili cca 6.000 za auto a stranka bola na ich šťastie zrušená okamžite. na ich šťastie hovorím preto, lebo nakoniec sa im podarilo zahraničnú platbu bloknúť v banke.
Nachtigal
17.08.09,10:02
nie, vobec to nie je pyramidova hra :-) :-)
najvacsi for je ked takehoto cloveka prekvapite osobne doma, to potom "vali oci"

od isteho casu som na vsetky taketo ""ponuky"" extremne alergicky - v konecnom dosledku vzdy o viacej prides ako ziskas... neverim praci na doma, pokial to nie je riadny pracovny pomer, nenechaj sa dobehnut

2nachtigal> fakt je to take zle?? ja som tam bol nejaky cas vtedy to bolo OK, teraz som tiez nad tym rozmyslal ale vela ludi sa stade vracia
dcérka robila dva roky v kancelárii - v Írsku - teraz dostala výpoveď a bola na podpore dva mesiace a hľadala si robotu, poslala 170 životopisov a nehovorím o osobných pohovoroch, teraz robí niekde pri rýchlom občerstvení za minimálku, hrozné pracovné podmienky a je rada, že má na nájom. V decembri príde natrvalo domov!!!! Všade dávajú prednosť Írom, domácim. Je tam veľa Poliakov a vraj už vzniká aj nevraživosť a bitky. Írska ekonomika je v hroznom stave. Tak asi je to tam naozaj zlé!!!!
palkosk
17.08.09,13:37
dcérka robila dva roky v kancelárii - v Írsku - teraz dostala výpoveď a bola na podpore dva mesiace a hľadala si robotu, poslala 170 životopisov a nehovorím o osobných pohovoroch, teraz robí niekde pri rýchlom občerstvení za minimálku, hrozné pracovné podmienky a je rada, že má na nájom. V decembri príde natrvalo domov!!!! Všade dávajú prednosť Írom, domácim. Je tam veľa Poliakov a vraj už vzniká aj nevraživosť a bitky. Írska ekonomika je v hroznom stave. Tak asi je to tam naozaj zlé!!!!

mimotemy

Pozdrav z IRL

Ak stratis v tejto dobe pracu je mala pravdepodobnost zohnat si dalsiu, ist na podporu ktora je sice lepsia ako na SVK ale zivotne naklady az moc vysoke:eek:. Takze hufne stahovanie sa polskej narodnosti(tu patrime aj mi Slovaci, Cesi atd. pre Irl je to jedno vrece) na par tyzdnov dovolenky domov a potom hop na sever. (NOR, SWE, DAN)
Este ze mne hra v kancli radio som na nete a este mi za to platia:D.
Len do kedy?!:D

PS:pre ludi co si myslia ze kto pracuje v cudzine je pri peniazkoch sa tayko myli a je mi to na smiech:cool:!
Ja som tu 5 rok a este nie som milionar, sku**ena kriza.