vulxy
10.08.09,19:35
problem je ze neviem zaspat uz ani s tabletkami,vezmem si 2xHypnogen a nic.ked uz zaspim ok neprebudzam sa(ani na budik:-) ),mam to akoze cely zivot ale ako starnem stale mi to viac vadi.najhorsie je ked som na dovelenke alebo mimo domova stava sa bezne ze nezaspim3dni.je to otrava ,riesilily ste take nieco?
Tara1
10.08.09,18:04
Mala som také obdobie, že som nemôhla spávať, ani tabletky mi veru nepomáhali. Bolo to veľmi zlé obdobie. Ale to nie je nič proti mojej dcére, ktorá už asi päť rokov bez tabletiek nezaspí. Lekárka jej navrhovala liečbu poruchy spánku hospitalizáciou, ale to dcéra odmieta. A navyše má to obrátené, v noci bdie a cez deň spáva. Niekedy naozaj aj pár dní nespí. Má rozhádzaný celý organizmus, je na plnom ID, trpí depresiami, je podráždená. Posledné dva roky to znáša ľahšie, stále číta, študuje, asi je to údel ktorého sa nezbaví.
220870
10.08.09,18:24
Zopár pív pred spaním to možno napraví.
vulxy
10.08.09,18:28
Zopár pív pred spaním to možno napraví.

hehe to mas pravdu ale nemozem sa ozierat furt ked sa chcem vyspat....by som dopadol
vulxy
10.08.09,18:30
no smutne,viem co to je
a nevjes nahodou ake tabletky berie?,mozno tie som este neskusal
Tara1
10.08.09,18:35
To vôbec nie je sranda. Človek, ktorý to nezažil si to ani nedokáže predstaviť. Myslím, že si to chcel odľahčiť, ale trpiaci človek to vníma ináč.
salka
10.08.09,18:57
Zopár pív pred spaním to možno napraví.

u mňa veru nie, nespala by som preto, lebo by som stále chodila na WC :D

Z byliniek je vhodná medovka alebo aj horúce mlieko s lyžicou medu
petmar
10.08.09,19:00
Pohyb na zdravom vzduchu alebo tele, telesná námaha robí divy
220870
10.08.09,19:05
Nechcem nikomu zle.Ale mne keď sa nechce spať dám si jedno pifčo a je po probléme.Z jedného piva sa nedá opiť.A určite je to lepšie ako všetky tabletky sveta.Neničí to ladviny a pečeň.
Vo vašom prípade by som skôr skúsil pátrať po príčine nespavosti.
Veľa zdaru.
vulxy
10.08.09,19:10
u mňa veru nie, nespala by som preto, lebo by som stále chodila na WC :D

Z byliniek je vhodná medovka alebo aj horúce mlieko s lyžicou medu

davno vyskusane =ziadna reakcia
vulxy
10.08.09,19:12
Pohyb na zdravom vzduchu alebo tele, telesná námaha robí divy

keby to bolo take jednoduche by som len behal maraton a spal
alla66
10.08.09,19:56
problem je ze neviem zaspat uz ani s tabletkami,vezmem si 2xHypnogen a nic.ked uz zaspim ok neprebudzam sa(ani na budik:-) ),mam to akoze cely zivot ale ako starnem stale mi to viac vadi.najhorsie je ked som na dovelenke alebo mimo domova stava sa bezne ze nezaspim3dni.je to otrava ,riesilily ste take nieco?

Zaručená rada... dobrý sex... nasleduje rýchly spánok, nielenže sa vyspíš bez tabletiek, ale po sexe budeš aj svieži a plný energie...a na Hypnogen rýchlo zabudneš.;):---:)
vulxy
10.08.09,20:05
Zaručená rada... dobrý sex... nasleduje rýchly spánok, nielenže sa vyspíš bez tabletiek, ale po sexe budeš aj svieži a plný energie...a na Hypnogen rýchlo zabudneš.;):---:)

sa naak vyznas dievcica:D
alla66
10.08.09,20:23
sa naak vyznas dievcica:D

Pozeranie televízie, alebo hranie napínavých počítačových hier s negatívnym obsahom spôsobuje ťažké zaspávanie a zlé sny.

....pre kvalitný spánok,potrebuješ prechádzku na čerstvom vzduchu a pohyb.
Pred spánkom nie je dobré športovať, ani vystavovať sa vzrušeniu.... jediná výnimka je sex.
PS:....dúfam, že nemáš 16 rokov:rolleyes:
vulxy
10.08.09,20:41
Pozeranie televízie, alebo hranie napínavých počítačových hier s negatívnym obsahom spôsobuje ťažké zaspávanie a zlé sny.

....pre kvalitný spánok,potrebuješ prechádzku na čerstvom vzduchu a pohyb.
Pred spánkom nie je dobré športovať, ani vystavovať sa vzrušeniu.... jediná výnimka je sex.
PS:....dúfam, že nemáš 16 rokov:rolleyes:

1. ja mam kvalitny spanok len sa ktomu nevjem dopracovat
2.Pred spánkom nie je dobré športovať, ani vystavovať sa vzrušeniu.... jediná výnimka je sex. ....nechapem?akoze nevzrusovat a nesportovat???prosim podrobnejsie info ako sa to da inac mozno mi nieco uniklo:):confused:
3.obcanku uz mam naky ten pátek:)
vulxy
10.08.09,20:54
kedze ste mi neporadily ako zaspat som sa nahneval a idem spat:)
alla66
10.08.09,21:05
1. ja mam kvalitny spanok len sa ktomu nevjem dopracovat
2.Pred spánkom nie je dobré športovať, ani vystavovať sa vzrušeniu.... jediná výnimka je sex. ....nechapem?akoze nevzrusovat a nesportovat???prosim podrobnejsie info ako sa to da inac mozno mi nieco uniklo:):confused:
3.obcanku uz mam naky ten pátek:) = ako to, že nepoznáš moju radu?


Presné vysvetlenie ti povie lekár:confused:...pri športe, vzrušení, napr. film od 18 rokov s ****, zábava v klube, ti zvýši adrenalín a máš chuť na iné činnosti...na spánok určite nie.

Ak máš kvalitný spánok, cez deň sa musíš unaviť a večer padneš do postele;)...

... kamarátka sa tiež sťažuje na nespavosť..to, že cez deň si "schrupne minimálne na hodinku" sa nepochváli.:)
Peterkrk
11.08.09,10:57
Skús piť čaj z byliny ľudovo nazývanej "dobrá myseľ", neviem ako sa volá odborne. Mne kedysi pitie tohoto času dosť pomohlo...
rozum
11.08.09,11:17
Tak si dajte pohár dobrého vínka mi sme si minule dali s manželom večer na terase. Ja som po jednom pohári musela ísť spať.
silviaz
11.08.09,15:01
davno vyskusane =ziadna reakcia

ani levandula by nezabrala ?

no ja netrpim nespavostou ale raz som v aute prevazala pre jednu pani textilne vrecuska plnene susenou levandulou a bola som uplne na prasky stale som zaspavala za volantom :D
vulxy
11.08.09,15:02
Presné vysvetlenie ti povie lekár:confused:...pri športe, vzrušení, napr. film od 18 rokov s ****, zábava v klube, ti zvýši adrenalín a máš chuť na iné činnosti...na spánok určite nie.

Ak máš kvalitný spánok, cez deň sa musíš unaviť a večer padneš do postele;)...

... kamarátka sa tiež sťažuje na nespavosť..to, že cez deň si "schrupne minimálne na hodinku" sa nepochváli.:)

ono to funguje inac trosku....darmo sa unavim jednoducho nezaspim,viem je to tazke vysvetlovat ale je to tak,myslis ze som nevyskusal rady ako mliekosmedom,bylinky,ved lekarnik uz ma zdravi na dialku:)co mu robim pokusneho kralika:),a co sa tyka lekara radsej nebudem komentovat:eek:
ja.nus.ka34
11.08.09,16:47
Tak ja som si dnes kupila caj z lubovnika bodkovaneho.....Vraj by to malo zaberat.Tiez mam problem so spankom,casto sa budim v noci a potom nemozem spat,alebo pred telkou sa mi strasne drieme a ked pridem do postele tak je po spani........... :( Vyskusam a potom sa ozvem ci to zabera.
legolas
11.08.09,16:55
Zaručená rada... dobrý sex... nasleduje rýchly spánok, nielenže sa vyspíš bez tabletiek, ale po sexe budeš aj svieži a plný energie...a na Hypnogen rýchlo zabudneš.;):---:)

...to je svätá pravda, rýchly spánok asi tak 1 min., a potom budeš svieži a plný energie až do 02 v noci, niekedy aj dlhšie a potom zabudneš že máš spať a dopoludnia Ti hlava sem tam odkväcne a to je hádam mikrospánok, možnože to máš aj Ty.:rolleyes:
vulxy
11.08.09,17:57
Zaručená rada... dobrý sex... nasleduje rýchly spánok, nielenže sa vyspíš bez tabletiek, ale po sexe budeš aj svieži a plný energie...a na Hypnogen rýchlo zabudneš.;):---:)

"po sexe budes sviezi a plny energie":D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
vulxy
11.08.09,18:06
Tak ja som si dnes kupila caj z lubovnika bodkovaneho.....Vraj by to malo zaberat.Tiez mam problem so spankom,casto sa budim v noci a potom nemozem spat,alebo pred telkou sa mi strasne drieme a ked pridem do postele tak je po spani........... :( Vyskusam a potom sa ozvem ci to zabera.

mam vyskusane=:eek:
cez vykend som dostal od dedkabylinkara vraj zarucene dobre bylinky ale vyzeraju podozrivo ako zomlete makove hlavice!!!,uvarim ich asi dnes,musia stat v chlade 24 hodin,zajtra ich nasadim a tymto by som sa rad s Vami vsetkymi rozlucil.....keby som to uz nerozchodil:mee::mee::mee:
Dav
11.08.09,18:19
Mám odskúšané tabletky z medovky lekárskej. Kupujem ich v lekárni. A dobre spávam:D
alla66
11.08.09,18:40
"po sexe budes sviezi a plny energie":D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D nesmej sa!!!:--- ....a čítaj :---;):D mimotemy
Byť zamilovaný je nielen príjemné, ale tiež zdravé.
33 lekárskych dôvodov, prečo mať vzťah a sex. Tak teda: Premilujte sa k zdraviu!
1 Počiatočná žiadostivosť zvyšuje citlivosť očí, tridsať miliónov tyčiniek a sedem miliónov očných čapíkov vysiela signály rýchlosťou 400 kilometrov za hodinu do veľkého mozgu.
2 Sila príťažlivosti bystrí sluch. Uši veľmi pozorne zbierajú akustické informácie o farbe hlasu a charaktere smiechu.
3 Zamilovaný človek sa vďaka adrenalínu poriadne „zapotí“, a to je dobre. Pri potení sa čistia kožné póry, klesá riziko rozvoja kožných ekzémov a pleť sa rozjasňuje.
4 Vďaka zamilovaniu ste príťažlivejší. Telo vylučuje prostredníctvom potu viac feromónov, teda látok vysielajúcich signály opačnému pohlaviu. Tie spúšťajú u vášho partnera veľmi silné odozvy.
5 S adrenalínom sa zapájajú štyri milióny neurónov, ktoré odovzdávajú informácie do celého tela. Tým sa zrýchľuje srdcový tep (až o 60 percent) a významne sa stimuluje srdcovo-cievny systém.
6 So zvýšeným prietokom krvi súvisí blahodarné pôsobenie lásky ako zázračného preventívneho opatrenia proti kŕčovým žilám a celulitíde.
7 Mozog omámený feromónmi a adrenalínom vyvoláva stav rozjarenosti a nadšenia. Práve tieto hormóny vykúzlia na tvárach milencov šťastné ,,prihlúple“ úsmevy.
8 Zamilovanosť zaháňa starosti a stres. Rozkoš ženie do tela „poslov šťastia“ serotonín a dopamín. Tieto neurotransmitery potláčajú úzkosť a depresiu, podporujú dobrú náladu a pocity radosti.
9 Všetky neuróny sa sústredia na jediný cieľ – dotknúť sa svojho miláčika, a tým dostať novú dávku feromónov. Čím harmonickejšie sa potom rozvinie sex, tým lepšie ide aj všetko ostatné: duševný stav, vzťah k partnerovi, chuť niečo podnikať...
10 Pri bozkávaní partnera sa zlepšuje stav ústnej dutiny. Bozky podnecujú slinenie, ktoré čistí zuby a zlepšuje kyslosť v ústach. To udržiava zuby zdravšími.
11 Sex je pre ženy tou najlepšou kozmetikou. Pri sexe ženské telo produkuje dvojnásobok hormónu estrogénu, ktorý pomáha udržiavať vlasy lesklými a pokožku jemnejšou. Silnejšie prekrvenie odstraňuje nečistoty na koži a vyhladzuje vrásky.
12 Uvoľnené estrogény chránia ženské srdce a z dlhodobého hľadiska tiež predchádzajú vzniku Alzheimerovej choroby a osteoporózy.
13 Sex robí peknú postavu. U mužov sa vylučuje až trikrát viac mužského hormónu testosterónu, ktorý podnecuje tvorbu bielkovín zásadných pre rast kostí a svalov.
14 Láska a sex predlžujú život. Podľa desaťročnej írskej štúdie sa tisícky mužov stredného veku - muži žijúci vo vzťahoch, ktorí majú často orgazmus – dožívajú vyššieho veku a oveľa menej umierajú predčasne.
15 Láska povzbudzuje činnosť mozgu. Pri sexe a orgazme sa do tela vylučuje prolaktín, ktorý podporuje vývoj nových mozgových buniek.
16 Pri ľúbostných hrách telo spaľuje energiu a človek chudne. Pri jednom sexuálnom vyvádzaní možno spáliť až 300 kalórií, čo zodpovedá 15-minútovému behu.
17 Sex spevňuje sťahy najmä v stehenných a panvových oblastiach. Je to jedna z najpríjemnejších foriem posilňovania.
18 Láska omladzuje a lieči neduhy. Milujúci sa partneri majú oveľa menšiu tendenciu fajčiť, sú telesne aktívnejší a majú lepšie spoločenské vzťahy.
19 U oboch pohlaví sa pri milovaní uvoľňuje tzv. hormón dôvery – oxytocín. Mužom stimuluje erekciu, ženy sexuálne vzrušuje.
20 Sex výborne pôsobí proti bolesti. Je až desaťkrát účinnejší ako válium. Hormonálne žľazy bežia na plné obrátky a všetky zmysly sú omámené ako po dávke morfia. Každý dotyk uvoľňuje svaly a pohlavná aktivita blokuje bolesť.
21 Dobrý sex a orgazmus znižujú podráždenie nosa a nádchu. Je prirodzeným antihistaminikom, obmedzuje prejavy astmy, sennej nádchy a alergie.
22 Pri pravidelnom sexe klesá aj hladina cholesterolu v krvi a upravuje sa pomer zlého a dobrého cholesterolu.
23 Sex posilňuje schopnosť ovládať močový mechúr.
24 Orgazmus tiež skvelo pôsobí proti nespavosti. Šťastní milenci obvykle spia ako drevorubači. A aj vtedy chudnú. Môže za to rastový hormón somatotropín, ktorý rozpúšťa tuk, zväčšuje svaly, vyhladzuje vrásky a spôsobuje dobrú náladu.
25 Láska rozvíja tvorivé schopnosti a fantáziu. Zamilovaní ľudia píšu listy, skladajú básne, niekoľkokrát denne telefonujú, posielajú emaily či sms.
26 Láska vás zjemňuje. Hypofýza produkuje hormón vazopresín, ktorý spolu s oxytocínom podnecuje k nežnostiam.
27 Vazopresín tiež kontroluje činnosť vašich ľadvín. Nazýva sa aj antidiuretický hormón ADH. Pomáha ľuďom byť vernými.
28 Milostné vzťahy znižujú riziko nachladnutia a ochorenie na chrípku. Dva pohlavné styky týždenne zvýšia hladinu imunoglobulínu A v tele o 30 percent, čo zvyšuje obranyschopnosť organizmu.
29 Láska udržiava sviežosť. Štúdie potvrdzujú, že ľudia s čulým ľúbostným životom vyzerajú o desať rokov mladšie ako ich lenivší vrstovníci.
30 Láska znižuje napätie a pôsobí antiagresívne, človek menej útočí.
31 Sex je prevenciou rakoviny. Vysoká frekvencia ejakulácie a sexuálnej aktivity znižuje riziko ochorenia na rakovinu prostaty vo vyššom veku. Pri dvadsiatich ejakuláciách mesačne sa znižuje hrozba o 14 percent.
32 Láska prináša úspech. Zvyšuje sebadôveru a podnecuje mozgové bunky i intelekt.
33 Muži pre lásku obmedzia fajčenie a pitie alkoholu, cvičia, posilňujú. Ženy pravidelne navštevujú kozmetičky, fitnescentrá, kaderníčky a používajú krémy proti vráskam. Láska proste posilňuje vaše psychické aj fyzické zdravie.
vulxy
11.08.09,19:04
ja som sa nehadal, len som dost vizulny typ som si predstavil po tvojom prispevku"po sexe budes sviezi a plny energie"ze po akte vyskocim a vymalujem kuchynu:)
a co sa tyka toho dlheho prispevku ktory si skopirovala z nakeho predpokladam zenskeho magazinu nemam co dodat.....
ludex
11.08.09,19:16
Bol som na liečení vo Velkom Zaluží a tam bolo dosť ludí s tvojím problémom. Nedokázali zaspať ani po 4 Hypnogénoch! Tí ludia boli zúfalí,že sa nemôžu vyspať. Okrem toho Hypnogén ja návykový liek. Takže pozor!
Myslím , že by Ti najlepšie vedel poradiť psychiater. On už určite bude vedieť čo s tebou a pomôže. Držím palce a verím že sa čoskoro vyspíš do ružova!:---
alla66
11.08.09,19:26
ja som sa nehadal, len som dost vizulny typ som si predstavil po tvojom prispevku"po sexe budes sviezi a plny energie"ze po akte vyskocim a vymalujem kuchynu:)
a co sa tyka toho dlheho prispevku ktory si skopirovala z nakeho predpokladam zenskeho magazinu nemam co dodat.....
áno skopírovala, chcem aby si bol v obraze, ak budeš niekoho milovať nebudeš potrebovať tabletky...ak raz začneš užívať lieky, budeš ich potrebovať stále:mee:..to nechcem;)
PS: hodila som prvý príspevok na odľahčenie témy a preto, lebo je pravdivý... nechcem nasmerovať a zmrníkovať tému na sex:D:)
vulxy
11.08.09,19:35
Bol som na liečení vo Velkom Zaluží a tam bolo dosť ludí s tvojím problémom. Nedokázali zaspať ani po 4 Hypnogénoch! Tí ludia boli zúfalí,že sa nemôžu vyspať. Okrem toho Hypnogén ja návykový liek. Takže pozor!
Myslím , že by Ti najlepšie vedel poradiť psychiater. On už určite bude vedieť čo s tebou a pomôže. Držím palce a verím že sa čoskoro vyspíš do ružova!:---

konecne niekto chape o com tocim,spravne si to pomenoval"zúfalí,že sa nemôžu vyspať"
viem hypnogen je svina skusal som najviac 2tbl.a max denna davka 1tabl.ale som nezaspal ani po dvoch.uz to beriem asi 2 roky ale nie stale.
a toho psychiatra si nechavam ako zolika:D,poslednu moznost ,nemam lekarov v oblube...
vulxy
11.08.09,19:52
áno skopírovala, chcem aby si bol v obraze, ak budeš niekoho milovať nebudeš potrebovať tabletky...ak raz začneš užívať lieky, budeš ich potrebovať stále:mee:..to nechcem;)
PS: hodila som prvý príspevok na odľahčenie témy a preto, lebo je pravdivý... nechcem nasmerovať a zmrníkovať tému na sex:D:)

ja stebou (musim)suhlasit:D
alla66
11.08.09,20:01
Mám otázku... keď si cez víkend robil na chalupe, potreboval si tabletky na spanie?
vulxy
11.08.09,20:15
Mám otázku... keď si cez víkend robil na chalupe, potreboval si tabletky na spanie?

nie aj ano!,ale ja ich beriem iba ked musim,cez vykend nemusim vstavat nacas ,ked zaspim o tretej rano ma to nepolozi.horsie to ked musim vstavat nacas....
hypnogen som nebral ,predpisal som si tekute tabletky kozel10%:D
Xanti
11.08.09,20:21
predpisal som si tekute tabletky kozel10%:D mňamky hamky , prelož aj tatranským čajom a spíš ako nemluvňa :D:D:D
vulxy
11.08.09,20:25
mňamky hamky , prelož aj tatranským čajom a spíš ako nemluvňa :D:D:D

to uz je nabadanie na sebevrazdu:D
Xanti
11.08.09,20:27
mimotemy
to uz je nabadanie na sebevrazdu:D ta ja žijem, neviem prečo sebevražda :D:D:Dmimotemy
vulxy
12.08.09,09:11
dostal som sez ss tanto prispevok ktory si myslim stoji za precitanie,dufam ze to niekomu pomoze....

Re: nespavost
Takze depku sme vylucili. Inak len tak mimochodom mam v rodine dvooch blizencov hlava im maka na plne obratky a casto mam pocit ze my uz dopredu odpovedaju na otazky ktore by som ja polozila asi tak po pol hodine. Akoby podvedome vedeli kam smerujem a ta ich vymakana hlava sa nechce zdrziavat mojimy uvahamy ale uz maka na dalsich planoch
No co sa tyka terapie svetlom je to polarizovane svetlo tzv Biolampa zakladna farba je zlta ta sa uz roky vyutiva v zdravotnictve pri hojeni ran a poruch koze. Davaju sa na nu farebne filtre podla toho na co to potrebujes. Napr na nespavost, ukludnenie a odburanie stresu sa pouziva zeleny filter. Neviem odkial si tak ti neviem nikoho konkretne najst niekde na blyzku ale ked si zadas do vyhladavaca terapia svetlom alebo terapiu biolampou tak to tam najdes. Tieto stroje su dost drahe tak by som ti odporucala to najprv vyskusat niekde kde to robia aby si vedel ako sa pri tom citis a vobec. Vies ak to nezaberie a budes mat doma stroj za 30 litrov co ti bude blikat na zeleno to uz by si fakt nezaspal Co sa tyka terapie vonou alebo farbami su to ako svetlo alternativne metody vyuzivane najviac v psychologii pre deti ale aj pre dospelych, len tieto metody zaberaju dost pomaly nie je to take ako tabletky takze s tym treba ratat. Vela ezoterikov ti povie dajte si tuto vonu do lampy a bude. Lenze ono to tak jednoduche neni. Telo je dokonaly stroj ktory my svojim zivotom a cinnostami akoby programujeme ako sa ma spravat. Napr ak budes desat rokov chodit na nocne a spat cez den a zrazu to otocis tak ti bude dlho robit problem zaspat v noci. A teda ked ide clovek robit terapiu vonou alebo svetlom musi aj vykonavat cinnosti podporujuce relax. Ked napriklad budes makat na posilovacom stroji a pritom mat svetlo zelene a v lampe trebars aj morfium tak nezaspis. Lebo telo je nastavene na makanie nie na oddych. Ludia ktory nemaju problem so spankom ti zaspia aj na tom stroji ale ked mas tvorivu mysel je tazsie ju skrotit. Myslim to ako kompliment. Ludia ktory maju tvorivu sviznu mysel su velmi citlivy na vnemy a podnety a ked nieco spozoruju uz uvazuju ako to vyuzit alebo co to znamena a tak. Takato mysel je silna ale velmi vnimava a reaguje citlivo, preto by takyto ludia nikdy nemali podstupovat ezotericke liecenia hypnozov alebo regresiou alebo nieco podobne. Silnu mysel ti ziadny terapeut neudrzi pod kontrolou a moze ta to rozhadzat a este viac uskudit. Preto sa na nieco take radsej nedaj nahovorit.
Co sa tyka relax cinnosti treba si najst nieco co ta upokojuje a vyvolava v tebe prijemne pocity, dost moze pomoct aj masaz na uvolnenie a horuci kupel. Vies so spankom je to tak, ked si ides lahnut spomaluje sa tep srdca, ukludnuje sa dychnie spomaluju sa biochemicke procesy a klesa aktivita centralnej nervovej sustavy, vtedy nastupuje maly mozog a stredny mozog a sny. V malom mozgu sa rozdeluju chemikalie a hormony do tela ktore navodzuju pocit zaspavania. Ked ma clovek ale tvorivu mysel a stale ma nad cim uvazovat tak posledna faza zaspavanie teda pohasnutie nervovej sustavy sa neudeje a tym padom nenastupuje snovy stav a chemicke latky z maleho mozgu sa neuvolnia. V praxi to vyzera tak ze telo uz je sice prichystane na spanok ale hlava maka akoby k tomu telu nepatrila. Telo musi pockat kym sa hlava uplne unavy a zaspis ale to uz nie normalny spanok. Vacsinou sa z neho tazko budi a clovek sa citi akoby uvareny v teplej vode a nema pocit sviezosti. To je prave tym ze niesu pustene do tela latky a hormony ktore by tam byt mali. Niektorym ludom dost pomaha mat spankovy rezim ak napriklad idu spat vzdy priblizne v rovnakom case a taku hodinu pred tym uz len odychuju nerozmyslaju len tak volne pocuvaju hudbu daju si kupel a tak, vtedy ked si das aj vonu do lampy alebo caj na upokojenie alebo trebars tabletku zvysuju sa sance ze to zaberie. Telo si po urcitom case na to zvykne a potom uz automaticky v tej hodine zacina pripravovat aj mysel na spanok. Je to ako podmieneny reflex.
alla66
12.08.09,13:02
mimotemy Ahojky, neviem, neviem... nebude sa kamarátka na teba hnevať? ...zverejnil si správu,ktorá bola napísaná pre teba...držím palce v udobrovaní:---:D

:eek: idem podnikať s veštenímhttp://www.beruska8.cz/jezibaby/jezibaby1/120.gif, pri prvej vete som uhádla odosielateľa ss..nick sa začína na http://www.beruska8.cz/gif/pismenkaa/1520.gif
buchač
12.08.09,13:17
Pôvodca textu príspevku: Xanti
mňamky hamky , prelož aj tatranským čajom a spíš ako nemluvňa


to uz je nabadanie na sebevrazdu:D

Tak to si si ešte nedal slovenský trojboj !!!

Pálenka s pivom , strihnutá s vínom ....

Alebo si polož 2, 5 , 10 mg Diazepan a zapi to pár poldecákmi , zalej pivom ...
Ešte bude problém zobudiť sa ...;)
Silvernola
13.08.09,14:16
konecne niekto chape o com tocim,spravne si to pomenoval"zúfalí,že sa nemôžu vyspať"
viem hypnogen je svina skusal som najviac 2tbl.a max denna davka 1tabl.ale som nezaspal ani po dvoch.uz to beriem asi 2 roky ale nie stale.
a toho psychiatra si nechavam ako zolika:D,poslednu moznost ,nemam lekarov v oblube...
Myslím, že zmeniť by toho chcelo veľa. Okrem iného aj byť trochu optimistickejší a mať pozitivistickejší postoj. Vravíš, že si vyskúšal toho veľa – tak prečo odmietaš to, čo ti môže pomôcť?! Poznám ľudí, ktorí – tak ako ty- odmietali psychiatra a teraz hromžia, prečo tak dlho trpeli. Sú to predsudky!
mareko
13.08.09,14:30
ono to funguje inac trosku....darmo sa unavim jednoducho nezaspim,viem je to tazke vysvetlovat ale je to tak,myslis ze som nevyskusal rady ako mliekosmedom,bylinky,ved lekarnik uz ma zdravi na dialku:)co mu robim pokusneho kralika:),a co sa tyka lekara radsej nebudem komentovat:eek:
Milý Vulxy, ten kto to nezažil, ten vôbec nevie o čom píšeš. Ja to poznám veľmi dobre a trvá to takých 30 rokov. Vždy občas na chvíľu niečo zaberie, ale tak do 3 - 3.30 a potom "čum na strop" a pred budíčkom na chvíľu padnú viečka a celý deň únava, nervozita, zaspávanie v nevhodnom čase a tak stále dookola. Do toho ešte neskutočné bolesti. Jediné čo som zatiaľ neskúsila je to spánkové centrum, no zatiaľ mi ho žiadna Dr. nedoporučila.:confused:
mareko
13.08.09,14:34
Bol som na liečení vo Velkom Zaluží a tam bolo dosť ludí s tvojím problémom. Nedokázali zaspať ani po 4 Hypnogénoch! Tí ludia boli zúfalí,že sa nemôžu vyspať. Okrem toho Hypnogén ja návykový liek. Takže pozor!
Myslím , že by Ti najlepšie vedel poradiť psychiater. On už určite bude vedieť čo s tebou a pomôže. Držím palce a verím že sa čoskoro vyspíš do ružova!:---
Psychiater mu dá tak maximálne antidepresíva alebo dáke iné návykové s prepáčením "svinstvo":mee:
mareko
13.08.09,14:38
konecne niekto chape o com tocim,spravne si to pomenoval"zúfalí,že sa nemôžu vyspať"
viem hypnogen je svina skusal som najviac 2tbl.a max denna davka 1tabl.ale som nezaspal ani po dvoch.uz to beriem asi 2 roky ale nie stale.
a toho psychiatra si nechavam ako zolika:D,poslednu moznost ,nemam lekarov v oblube...
Skúšal si už aj dáke iné lieky než Hypnogen? Teraz sú rôzne novšie, ktoré sú menej návykové a takéto lieky treba vždy po dvoch troch mesiacoch užívania striedať. Ak ti neporadí tvoj lekár (čo asi neporadí), vygoogli si alebo ešte lepšie, nech ti poradia v lekárni iné, účinnejšie alebo s iným zložením lieky.
silviaz
13.08.09,14:42
Psychiater mu dá tak maximálne antidepresíva alebo dáke iné návykové s prepáčením "svinstvo":mee:

Súhlasím ak chce človek už naozaj vyhľadať odbornú medicínsku pomoc a obehal už množstvo špecialistov a neprišlo sa na príčinu nech volí psychológa ten ak vie ako, môže naozaj pomôcť a ak naozaj pôjde o psychický problém zvolí vhodnú terapiu.
Psychiatria je dominantne o utlmujúcich medikamentoch a šokovej terapii, a keď to už nezaberie tak prípadne lobotómia :eek:.
Silvernola
13.08.09,16:18
Súhlasím ak chce človek už naozaj vyhľadať odbornú medicínsku pomoc a obehal už množstvo špecialistov a neprišlo sa na príčinu nech volí psychológa ten ak vie ako, môže naozaj pomôcť a ak naozaj pôjde o psychický problém zvolí vhodnú terapiu.
Psychiatria je dominantne o utlmujúcich medikamentoch a šokovej terapii, a keď to už nezaberie tak prípadne lobotómia :eek:.
V inej rubrike Porady....
Ale som rada, že som sa konečne odhodlala a navštívila odborníkov a bez problémov som si sama sebe priznala, že na to nestačím. Bohužiaľ, témy ako sú návštevy u psychológa či psychiatra sú u nás veľmi tabuizované. A pritom žijeme v tak hektickej a stresujúcej dobe. Poznám okolo seba dosť ľudí, ktorí majú veľmi chorú dušu, ale k odborníkovi nepôjdu, pretože oni predsa nie sú blázni. Takíto ľudia by si mali uvedomiť, že aj duša môže veľmi bolieť a byť veľmi chorá a lekári, ktorí ju liečia sú takí istí špecialisti, ako napr. ortopédi či zubári.
silviaz
13.08.09,17:11
V inej rubrike Porady....
Ale som rada, že som sa konečne odhodlala a navštívila odborníkov a bez problémov som si sama sebe priznala, že na to nestačím. Bohužiaľ, témy ako sú návštevy u psychológa či psychiatra sú u nás veľmi tabuizované. A pritom žijeme v tak hektickej a stresujúcej dobe. Poznám okolo seba dosť ľudí, ktorí majú veľmi chorú dušu, ale k odborníkovi nepôjdu, pretože oni predsa nie sú blázni. Takíto ľudia by si mali uvedomiť, že aj duša môže veľmi bolieť a byť veľmi chorá a lekári, ktorí ju liečia sú takí istí špecialisti, ako napr. ortopédi či zubári.

Nikto kto ide k psychologovi alebo psychiatrovi nieje blázon, je to len chory človek. Duša je rovnako ako celé telo orgán len oveľa jemnejší a najmenej prebádaný. Aj tak dnešná veda už operuje s tým že vacsina fyzických ochorení nie vrodených ale získaných je spôsobovaná alebo podporovaná psychickým stavom.

Len je veľký rozdiel medzi psychiatriou a psychológiou. Psychiatria je veľmi agresívna forma liečenia a každý psychológ si dobre rozmysli či svojho pacienta posunie na taký druh liečenia. Lebo tak ako jeho uspechy sú dokladované aj mnohé neúspechy a neúspech v psychiatrii je často nezvratný. Preto aj sam psychiater je vždy v liečbe veľmi opatrný.
Tu nejde o môj subjektívny názor. Ja som študovala psychológiu a tieto info sú sôčasťou jej štúdia. Nerobím tú prácu už dlho ale niečo ešte viem :rolleyes:
ludex
13.08.09,17:34
V inej rubrike Porady....
Ale som rada, že som sa konečne odhodlala a navštívila odborníkov a bez problémov som si sama sebe priznala, že na to nestačím. Bohužiaľ, témy ako sú návštevy u psychológa či psychiatra sú u nás veľmi tabuizované. A pritom žijeme v tak hektickej a stresujúcej dobe. Poznám okolo seba dosť ľudí, ktorí majú veľmi chorú dušu, ale k odborníkovi nepôjdu, pretože oni predsa nie sú blázni. Takíto ľudia by si mali uvedomiť, že aj duša môže veľmi bolieť a byť veľmi chorá a lekári, ktorí ju liečia sú takí istí špecialisti, ako napr. ortopédi či zubári.

Celkom s tebou súhlasím! Mám s tým svoje skúsenosti a môžem povedať,že
nie je žiadna hanba navštíviť psychiatra, skôr je hanba keď človek nerieši svoj zdrav. problém a trápi sa dlhé roky, aj keď by nemusel.
vulxy
13.08.09,17:49
Myslím, že zmeniť by toho chcelo veľa. Okrem iného aj byť trochu optimistickejší a mať pozitivistickejší postoj. Vravíš, že si vyskúšal toho veľa – tak prečo odmietaš to, čo ti môže pomôcť?! Poznám ľudí, ktorí – tak ako ty- odmietali psychiatra a teraz hromžia, prečo tak dlho trpeli. Sú to predsudky!

zmeniť by toho chcelo veľa ,byť trochu optimistickejší a mať pozitivistickejší postoj
pekne to znie ,to moze platit na kazdeho cloveka,ved kdo by nechcel nieco zmenit.....
vulxy
13.08.09,17:56
Milý Vulxy, ten kto to nezažil, ten vôbec nevie o čom píšeš. Ja to poznám veľmi dobre a trvá to takých 30 rokov. Vždy občas na chvíľu niečo zaberie, ale tak do 3 - 3.30 a potom "čum na strop" a pred budíčkom na chvíľu padnú viečka a celý deň únava, nervozita, zaspávanie v nevhodnom čase a tak stále dookola. Do toho ešte neskutočné bolesti. Jediné čo som zatiaľ neskúsila je to spánkové centrum, no zatiaľ mi ho žiadna Dr. nedoporučila.:confused:

po dlhom(nocnom:D)premyslani som dospel k rieseniu problematiky,myslim si ze netreba ziadneho psychiatra ani tabletky,majetky predat a nastahovat sa na pusty ostrov alebo do Tibetu a tam by uz bolo jedno ci je den alebo noc:D
mareko
13.08.09,19:14
po dlhom(nocnom:D)premyslani som dospel k rieseniu problematiky,myslim si ze netreba ziadneho psychiatra ani tabletky,majetky predat a nastahovat sa na pusty ostrov alebo do Tibetu a tam by uz bolo jedno ci je den alebo noc:D
Hovoríš mi z duše. Moja predstava je pustý ostrov, rákosová chatrčka a rákosová suknička, slnko, more, voda a sem tam dáky banán či rybka pod zub. A boli by sme úplne fit, zdraví a krásni :D:cool::---
silviaz
14.08.09,05:38
Hovoríš mi z duše. Moja predstava je pustý ostrov, rákosová chatrčka a rákosová suknička, slnko, more, voda a sem tam dáky banán či rybka pod zub. A boli by sme úplne fit, zdraví a krásni :D:cool::---

Súhlasím s Vami :D
V tom zozname mi síce chybajú cigarety ale budiš, veď budem fit, zdravá a krásna :cool:

Kedy odchádzsme ? :D:D:D
najag
14.08.09,08:13
Mareko, mne tam este chyba rakosnik:D
mareko
15.08.09,21:40
Mareko, mne tam este chyba rakosnik:D
Aj mne, aj mne...ja ho nazývam rybár, čo mi tú rybku chytí. Nechcela som sa hneď ukázať...:D
mareko
15.08.09,21:41
Súhlasím s Vami :D
V tom zozname mi síce chybajú cigarety ale budiš, veď budem fit, zdravá a krásna :cool:

Kedy odchádzsme ? :D:D:D
Ja už mám zbalené a tú krabičku cigariet skočím ešte dokúpiť, aby to nebol taký šok :)
silviaz
16.08.09,07:17
Ja už mám zbalené a tú krabičku cigariet skočím ešte dokúpiť, aby to nebol taký šok :)
Veru veru moje pluca by sa mohli s čistého vzduchu aj zrútiť :D:D
dodo g
16.08.09,07:44
No ja som tiež taký málo spiaci ale keď sa potrebujem vypať tak si urobím čaj na spánok pomaly ho vypijem potom si dám chladnú sprchu nie ľadovú a spím ako zarezaný.To podotýkam že pijem večer o desiatej espresso- pravidelne.Bez kávy nezaspím.
vulxy
18.08.09,19:35
Hovoríš mi z duše. Moja predstava je pustý ostrov, rákosová chatrčka a rákosová suknička, slnko, more, voda a sem tam dáky banán či rybka pod zub. A boli by sme úplne fit, zdraví a krásni :D:cool::---

JA UZ SOM SI VYBRAL ,STOJI IBA 40000 DOLAROV:) http://www.privateislandsonline.com/dolphin-bay-island.htm ZLOZIME SA ???
A TEN TABAK SI TAM VYPESTUJEME:D
mareko
19.08.09,17:36
JA UZ SOM SI VYBRAL ,STOJI IBA 40000 DOLAROV:) http://www.privateislandsonline.com/dolphin-bay-island.htm ZLOZIME SA ???
A TEN TABAK SI TAM VYPESTUJEME:D
Výborne, ja som za. IDEMÉÉÉ . Pre začiatok ponúkam stan, kým si "zhlobíme" rákosovú chatrčku, rýbara (rákosníčka)tým týmto pádom už máme (Vulxyho), takže babenky, ideme.:D:cool::rolleyes:
vulxy
19.08.09,18:04
Výborne, ja som za. IDEMÉÉÉ . Pre začiatok ponúkam stan, kým si "zhlobíme" rákosovú chatrčku, rýbara (rákosníčka)tým týmto pádom už máme (Vulxyho), takže babenky, ideme.:D:cool::rolleyes:

len ziadny stan ,vse ako na pustom ostrove!aj udicu si tam zmajstrujem jedine cervika si berem sebou:D