kacena
09.08.05,12:16
Zamestnanec mi doniesol PN - ku , doma si zlomil ruku. Ako postupovať pri nepracovnom úraze ? Aké doklady mám poslať s PN - kou na sociálnu poisťovňu ?

Ďakujem. Kacena
janka37
09.08.05,10:19
Keďže nejde o pracovný úraz, brala by som to ako normálnu PN-ku. Čiže prvých 10 dní mu bude platiť zamestnávateľ a až potom sa postúpi na Sociálnu poisťovňu(ak ešte bude trvať).
Chobot
09.08.05,10:19
Ak to nebol pracovný úraz, takje to klasická PNka.
Zita4
09.08.05,10:21
Je to klasická PN-ka, ale zamestnanec si môže požiadať o úrazový príplatok. Treba ho poslať na Sociálnu poisťovňu po skončení PN.
kacena
09.08.05,10:23
Veľmi pekne ďakujem a nemusí sa tam vypisovať hlásenie úrazu na účely nemocenského ?

A v prípade pracovného úrazu sa postupuje ako ? Keby náhodou k niečomu takému došlo aby som už bola v obraze ....
ormika
09.08.05,10:32
Aj pri nepracovnom úraze treba poslať sociálnej poisťovni Hlásenie úrazu (teda tak to aspoň bolo v roku 2004). Inak je to klasická PN-ka, 10 dní zamestnávateľ, ďalšie sociálna poisťovňa.
blondy
09.08.05,10:45
Hlásenie úrazu musíš mať každopádne vypísané aj pre svoju evidenciu, keď má PN dlhšiu ako 10 dní, musíš spolu s PN a potvrdením o príjme zaniesť na SP aj hlásenie úrazu. Pozor t.r. majú na to nové tlačivká !!!
kacena
09.08.05,10:52
Hlásenie úrazu musíš mať každopádne vypísané aj pre svoju evidenciu, keď má PN dlhšiu ako 10 dní, musíš spolu s PN a potvrdením o príjme zaniesť na SP aj hlásenie úrazu. Pozor t.r. majú na to nové tlačivká !!!
Ďakujem a to tlačivko nájdem na ich stránke ?
Evaman
09.08.05,11:01
Ešte dodám : zákon o sociálnom poistení č. 461/2003 Z.z § 83 - § 101 - pri pracovnom úraze.
brm
09.08.05,12:15
potrebuješ od neho hlásenie o úraze - je to na stránke SP...a ak má dorantanú pravú ruku, napíš to za neho...ak to vyšetrovala polícia, tak SP chce kópiu...mne od januára do konca mája maródil chlap so zlomenou pravou rukou a každý mesiac ma čakalo to isté:prečo to pracovník nepodpísal/ "to" bol preklenovací lístok/...tak to kľudne podpisuj za neho
JajaFabša
09.08.05,12:32
Hlásenie o úraze bude určite treba, je to síce nové tlačivo, ale veľmi podobné tomu čo sa používalo predtým (A5). Ak zamestnanec maróduje viac ako 10 dní pošli Potvrdenie o dočasnej PN časť II. Žiadosť spolu s hlásením o úraze do sociálnej poisťovne. Nezabudni priložiť aj Potvrdenie zmestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku (zoženieš ho na stránke Soc. poisťovne). Kópie týchto tlačív si zakladám - mám prehľad. Doporučujem zaslať so sprievodným listom a doporučene, resp. si to dať podpísať v podateľni soc. poisťovne, aj tam pracujú len ľudia:rolleyes:.
kacena
09.08.05,12:40
potrebuješ od neho hlásenie o úraze - je to na stránke SP...a ak má dorantanú pravú ruku, napíš to za neho...ak to vyšetrovala polícia, tak SP chce kópiu...mne od januára do konca mája maródil chlap so zlomenou pravou rukou a každý mesiac ma čakalo to isté:prečo to pracovník nepodpísal/ "to" bol preklenovací lístok/...tak to kľudne podpisuj za neho
Chudák , nemá len zlomené prsty , dokonca si aj dva odpílil.