buchač
10.08.09,22:40
V Bani Handlová je uväznených 20 ľudí

HANDLOVÁ. V handlovskej bani v pondelok ráno o 9:30 pri hasení požiaru nastal výbuch.

Podľa skorších informácii zostalo pod zemou uväznených 11 záchranárov a 8 baníkov. Podvečer zvýšili počet nezvestných na 20. Potvrdil to na tlačovej konferencií minister Jahnátek. Stále sa s nimi nepodarilo skontaktovať.


Dva záchranné tímy, ktoré pátrali počas dňa, už vystriedali iní záchranári. "Sfáranie k základni záchranárov, odkiaľ pokračujú v pátraní po nezvestných baníkoch, trvá viac ako hodinu," povedal Jahnátek s tým, že okolo polnoci by mali médiám poskytnúť podrobnejšie informácie. Vtedy by sa už záchranári teoreticky mali dostať k miestu nešťastia.

http://prievidza.sme.sk/c/4968677/v-bani-handlova-je-uvaznenych-20-ludi.html
buchač
10.08.09,20:44
Teraz som sledoval priamy prenos z miesta nešťastia na Ta3 .

Všetci sú mŕtvi .

Premiér R. Fico na zajtra zvoláva mimoriadne zasadnutie vlády , kde sa rozhodne o vyhlásení štátneho smútku .

Česť ich pamiatke !!!
Úprimnú sústrasť pozostalým .....
zanetth
10.08.09,21:04
Je mi z toho do plaču, keď si pomyslím na tie rodiny bez otcov a manželov... Úprimnú sústrasť pozostalým.
tutiola
11.08.09,11:42
Práve pred chvíľkou v rádiu oznámili, že je vyhlásený na zajtra štátny smútok od 08.00 hod. do 20.00hod.
misomiso
11.08.09,12:41
Celkom nechapem vyhlasenie smutku do 20:00. To akoze v elektricke cestou domov z prace treba smutit, ale po 20:00 sa mozu rozbehnut vsetky tie diskoteky, herne, komedie v kinach, v telke a pod?

Je to trapne, cely statny smutok si mohli odpustit.
Darina1234
11.08.09,12:58
Určite si mohli štatny smutok odpustiť, su trapni ako si chcu prihrievať svoju polievočku , ked utekaju ako supy na miesto neštastia, vystupuju na tlačovkach v televizii, info len všeobecne , oni hned vedeli, že ludia v podzemi su mrtvi, ale nech komunikuju priamo zoči voči s rodinami , ktorých sa neštastie dotklo.
pozostali sa o umrti dozvedeli z TA3. Smutne.
Barticek
11.08.09,13:35
Uprimnú sústrast všetkým pozostalým,
tutiola
11.08.09,17:18
Je to nepochybne tragédia. Nikdy sa také niečo nemalo stať. Je mi ľúto, že rodičia prišli o synov, ženy o manželov, deti o otcov. Takýto štátny smútok je ešte akoby výsmechom rodinám pozostalým.

To čo teraz napíšem sa bude veľa ľuďom zdať absurdné a mnohí ma celkom určite odsúdite a aj ohodnotíte mínuskom za môj názor. Denne sa stretávame so správami o pracovných úrazoch, presnejšie o smrteľných pracovných úrazoch. Správa odznie, každý si povie, že je to hrozné, ale čo ďalej... Nič sa nedeje. Žiadne vyjadrenie sústrasti, žiadne odškodné. Koho zaujíma nejaký jedinec? Veď to bola jeho vec. Ak bol poistený tak mu nejakú korunku hodí poisťovňa a ak nie, tak jeho škoda. Mal sa nechať poistiť. Ale stačí, že ich naraz zomrie viac a už tu máme "štátny smútok", mimoriadne zasadanie vlády, odškodné pozostalým, pohreb na štátne trovy atď. Aký rozdiel je medzi smútkom, žiaľom, bôľom, finančným zabezpečením, hodnotou života a smrti jedných a druhých? Len taký malý príklad: pred niekoľkými rokmi sa tušim v jednom týždni stalá tragédia vo VSŽ myslím že išlo o 11 ľudí a v Chemku išlo o 2 ľudí. V jednom i druhom prípade sa jednalo o smrteľné pracovné úrazy. Pozostalí vo VSŽ dostali odškodné , ale v Chemku nič. Dokonca sa o tom poriadne ani nepísalo, pretože sa stala obrovská tragédia v Košiciach. Toto je len jeden príklad z mnohých.

Nezávidím, pretože niet čo a ani neodsudzujem pozostalých, že si zoberú peniaze, ktoré im štát dá. Neželám si aby ste sa o tom presvedčili na vlastnej koži, ale aby ste sa skúsili pozrieť na tento problém zo strany tých rodín, ktoré prišli o svojích blízkych pri pracovných smrteľných úrazoch a ďalej sa musia pretlkať životom bez pomoci štátu.
misomiso
11.08.09,17:34
To čo teraz napíšem sa bude veľa ľuďom zdať absurdné a mnohí ma celkom určite odsúdite a aj ohodnotíte mínuskom za môj názor. Denne sa stretávame so správami o pracovných úrazoch, presnejšie o smrteľných pracovných úrazoch. Správa odznie, každý si povie, že je to hrozné, ale čo ďalej... Nič sa nedeje. Žiadne vyjadrenie sústrasti, žiadne odškodné. Koho zaujíma nejaký jedinec? Veď to bola jeho vec. Ak bol poistený tak mu nejakú korunku hodí poisťovňa a ak nie, tak jeho škoda. Mal sa nechať poistiť. Ale stačí, že ich naraz zomrie viac a už tu máme "štátny smútok", mimoriadne zasadanie vlády, odškodné pozostalým, pohreb na štátne trovy atď. Aký rozdiel je medzi smútkom, žiaľom, bôľom, finančným zabezpečením, hodnotou života a smrti jedných a druhých?

Toto presne napadne vzdy aj mna. Aky je rozdiel medzi tym, ked zomrie jednej rodine otec, alebo dvadsiatim rodinam otec? Jediny rozdiel je v tom, ze v prvom pripade sa z toho tazko da vytlkat politicky kapital, v druhom pripade da, a malokto tomu aj odola.

Je to presne o tom, o com bolo napr. srotovne. Nikoho netrapi, ze je na pokraji krachu nejaky zivnostnik, ktory zamestava seba + troch ludi. Nikoho netrapi, ze je takychto zivnistnikov stovky, ci tisicky. Treba spravit gesto a podporit (z penazi vsetkych) investora (hoci zahranicneho), ktory zamesntava na jednom mieste 10.000 ludi. Lebo to sa dobre marketingovo predava.

Vsetkym pozostalym vyjadrujem uprimu sustrast. Nemozem vsak nespomenut, ze ludi, ktori kazdy rok zomieraju v statnom zaujme (teda v zaujme nas vsetkych) je podstate viac. Napriklad mi prisla na um smrt dvoch muzov, ktori zahynuli pred par mesiacmi pri kontrole plynoveho potrubia kdesi na vychode....