Wodickova
11.08.09,08:40
Dobrý deň ekonomovia,
chcela by som sa opýtať na prefakturáciu oslobodenýh služieb. Kablová spoločnosť nám faktúruje služby za prenos dát bez DPH. My to ďalej (sme platiteľmi DPH)prefaktúrovavame inej spoločnosti.
Nie som si istá, či to máme faktúrovať s DPH, alebo bez DPH.. Skôr mi to vychádza ako dodanie služby s DPH.
Dakujem
Vladimír Ozimý
11.08.09,10:37
Dobrý deň ekonomovia,
chcela by som sa opýtať na prefakturáciu oslobodenýh služieb. Kablová spoločnosť nám faktúruje služby za prenos dát bez DPH. My to ďalej (sme platiteľmi DPH)prefaktúrovavame inej spoločnosti.
Nie som si istá, či to máme faktúrovať s DPH, alebo bez DPH.. Skôr mi to vychádza ako dodanie služby s DPH.
Dakujem

a tá kablová televízia je tuzemská?
Wodickova
11.08.09,11:05
ano , je to tuzemska TV. Neviem ako to mame dalej prefakturovat platitelovi. Ak bez DPH, tak na zaklade coho by to bolo oslobodene?
Vladimír Ozimý
11.08.09,11:24
ano , je to tuzemska TV. Neviem ako to mame dalej prefakturovat platitelovi. Ak bez DPH, tak na zaklade coho by to bolo oslobodene?

ja len nechápem na základe čoho Vám to oslobodili...pretože podľa mňa ide o predmet dane ktorý má byť riadne zdanený...hm
Mária.K.
11.08.09,11:37
ano , je to tuzemska TV. Neviem ako to mame dalej prefakturovat platitelovi. Ak bez DPH, tak na zaklade coho by to bolo oslobodene?
A je platiteľom DPH?
Wodickova
11.08.09,12:22
ta televizia nie je platitelom DPH, preto to fakturovala nam bez DPH. Ale aj tak v tom nevidim nijaku suvislost.............My sme dalej dodali sluzbu a kedze sme platitelmi, tak by sme asi mali odviest DPH z dodania sluzby. V zakone som nenasla nijaku vynimku. V § 42 sa hovori iba o oslobodeni od dane pri dodani tovaru, ak prijal sluzbu, kt. je oslobodena..
Mária.K.
11.08.09,13:05
ta televizia nie je platitelom DPH, preto to fakturovala nam bez DPH. Ale aj tak v tom nevidim nijaku suvislost.............My sme dalej dodali sluzbu a kedze sme platitelmi, tak by sme asi mali odviest DPH z dodania sluzby. V zakone som nenasla nijaku vynimku. V § 42 sa hovori iba o oslobodeni od dane pri dodani tovaru, ak prijal sluzbu, kt. je oslobodena..
§ 42 sa na tento prípad nevzťahuje. Vy ako platiteľ DPH musíte službu ďalej fakturovať s DPH - bez ohľadu na skutočnosť, že ste ju nakúpili od neplatiteľa DPH.
Vladimír Ozimý
11.08.09,13:52
ta televizia nie je platitelom DPH, preto to fakturovala nam bez DPH. Ale aj tak v tom nevidim nijaku suvislost.............My sme dalej dodali sluzbu a kedze sme platitelmi, tak by sme asi mali odviest DPH z dodania sluzby. V zakone som nenasla nijaku vynimku. V § 42 sa hovori iba o oslobodeni od dane pri dodani tovaru, ak prijal sluzbu, kt. je oslobodena..

no potom nie je čo riešiť. Je to služba ktorá ma predmet v tuzemsku a vy ako platiteľ ste povinní to zaťažiť s daňou...
Wodickova
11.08.09,16:01
ano, tiez som tohoto nazoru. Dakujem Maria a prajem pekny den.
Wodickova
11.08.09,16:01
Dakujem Vladimir za prispevky a pomoc. Pekny den.