plada
11.08.09,07:40
Ahojte poraďáci,
mám jeden problém, bývam v obytnom dome v Bratislave, dom bol odovzdaný do užívania v roku 1989, minulý rok sme menili správcu, bývalý správca povedal, že projektovú dokumentáciu nikdy nemal, vraj vtedy sa odovzdávali domy bez toho, hľadali sme aj v archíve, no nie je. Mám otázku: Môžeme žiadať o poskytnutie bezúročného úveru zo ŠFRB, pokiaľ sú známe tieto skutočnosti? Ako to vidíte Vy? Poraďte, niektorí v našom dome by chceli zatepľovať, no neviem, ako na to, keď mám tieto vedomosti o chýbajúcich dokumentoch. Strechu sme si zateplili z vlastných finančných prostriedkov.
Plada
najag
12.08.09,07:05
Projektant vypracuje projekt zateplenia aj bez dokumentacie k bytovemu domu, vypracuje si svoj, na zaklade poziadaviek pre zateplenie bytoveho domu. Niekedy sa stavalo podla typovej-katalogovej dokumentacie, ktoru mala k dispozicii stavebna firma a pouzivala ju pri vystavbe. Mozno je vytlacok dokumentacie v archive stavebneho odboru mesta, pretoze snad jednu mal k dispozicii aj narodny vybor.Ale ide o typove stavebne sustavy, vacsinou krajske varianty a projektanti ich maju asi vo svojom programovom vybaveni pre vypracovanie stavebnych projektov. Inak popisy stavebynch sustav su v literature od Z. Sternovej : Obnova bytovych domov do roku 1973, alebo Z. Sternova : Obnova bytovych domov po roku 1973.
plada
12.08.09,08:50
Ďakujem, len neviem, či dostaneme bezúročný úver, keď náš dom bol daný do užívania v roku 1989?
Plada
najag
12.08.09,11:09
To je uz tazsia odpoved, projektova dokumentacia vsak musi byt casto predlozena bez ohladu na vysledok.
plada
12.08.09,11:15
Ja som čítala, že tie peniaze môžu použiť domy, ktoré boli odovzdané do užívania pred rokom 1989, tak neviem, či si môžeme požiadať ešte tento rok, alebo počkať do budúceho roku. Len vzhľadom na krízu sa tento rok ukazujú lepšie ceny.
Plada