mirusik77
11.08.09,09:19
Dobrý deň, prosím o radu čo mám "pýtať" od zamestnanca, ktorý si chce uplatniť daňový bonus. Žije so svojou družkou, kde má u nej prechodný pobyt. S nimi žiju v domácnosti dve maloleté deti, jedno má žena s prvého manželstva a kým pracovala do decembra2008 si naň uplatnovala daňový bonus. Od januára 2009 je na PN a následne na MD. Ich spoločné dieťa sa narodilo v júli. Zamestnanec si chce uplatniť daňový bonus na obe deti, čo zákon povoľuje, len neviem či mám od neho pýtať nejaké potvrdenie, že žiju v spoločnej domácnosti a ak áno, kto ho vydáva (mestský úrad?). Dakujem a prajem všetkým pekný deň.
veronikasad
11.08.09,07:21
Dobrý deň, prosím o radu čo mám "pýtať" od zamestnanca, ktorý si chce uplatniť daňový bonus. Žije so svojou družkou, kde má u nej prechodný pobyt. S nimi žiju v domácnosti dve maloleté deti, jedno má žena s prvého manželstva a kým pracovala do decembra2008 si naň uplatnovala daňový bonus. Od januára 2009 je na PN a následne na MD. Ich spoločné dieťa sa narodilo v júli. Zamestnanec si chce uplatniť daňový bonus na obe deti, čo zákon povoľuje, len neviem či mám od neho pýtať nejaké potvrdenie, že žiju v spoločnej domácnosti a ak áno, kto ho vydáva (mestský úrad?). Dakujem a prajem všetkým pekný deň.
Pokial nie sú manželmi, daňový bonus si môže uplatniť len na vlastné dieťa, nnemá nárok na DB dieťaťa družky
mirusik77
11.08.09,07:34
Ďakujem:) a ak chce DB vlastné dieťa potrebuje potvrdenie, že žiju spolu v domácnosti?
veronikasad
11.08.09,07:35
Ďakujem:) a ak chce DB vlastné dieťa potrebuje potvrdenie, že žiju spolu v domácnosti?
zmenu dopíšeš do vyhlásenia k zdaňovaniu príjmov a priložíš rodný list dieťaťa. Za údaje vo vyhlásení je zodpovedný zamestnanec ...
mimotemydúfam, že priatelka nečerpá materské po dobu 35 týždňov ako osamelá matka
mirusik77
11.08.09,08:13
Vďaka. Aj ja dúfam :o. overím to. Pekný deň...
Nutricia
11.08.09,08:24
zmenu dopíšeš do vyhlásenia k zdaňovaniu príjmov a priložíš rodný list dieťaťa. Za údaje vo vyhlásení je zodpovedný zamestnanec ...
mimotemydúfam, že priatelka nečerpá materské po dobu 35 týždňov ako osamelá matka
veronika 37 týždňov
Zuzka2510
11.08.09,09:03
Dobrý deň. Chcem sa len opýtať či sa zvyšoval od 07/2009 daňový bonus a na koľko. Ďakujem pekne
alušik
11.08.09,09:05
Zuzka2510
11.08.09,09:10
Ďakujem pekne
drobcek2210
11.08.09,10:48
Dobrý deň,
ako je to teda s daňovým bonusom, sme manželia prvá dcéra je z mojho prveho manželstva a momentálne som na materskej dovolenke. Môže si môj manžel uplatniť daňový bonus na obe deti? Ak áno ako postupovať?
Tweety
11.08.09,10:51
Dobrý deň,
ako je to teda s daňovým bonusom, sme manželia prvá dcéra je z mojho prveho manželstva a momentálne som na materskej dovolenke. Môže si môj manžel uplatniť daňový bonus na obe deti? Áno. Ak áno ako postupovať? Podpíše Vyhlásenie, kde si uplatní DB, zároveň donesie doklad (RL, ak je dieťa školopovinné), že splňa nárok, a samozrejme musí splniť on minim. predpísanú výšku príjmu,( 1/2MM) podľa § 33 Zákona o dani z príjmov, aby mu mohol byť DB uznaný.
Odpovede v texte.
tuta
11.08.09,10:57
Ánoi Tvoj manžel si môže uplatniť daňový bonus na obe deti. Podľa par. 33 odst. 2 zákona o dani z príjmov sa za vyživované dieťa považuje aj dieťa druhého z manželov.
drobcek2210
11.08.09,11:00
Vďaka, a ako má teda postupovať? Nepotrebuje odo mňa nejaké splnomocnenie?
Nutricia
11.08.09,11:08
rodný list dieťata príp.potvrdenie o návšteve školy ak skončilo povinnú školskú dochádzku a sobášny list aby bolo evidentné že ste manželia.
A samozrejme podpísat na mzdovom oddelení vyhlásenie resp.zmenu vo vyhlásení.
drobcek2210
11.08.09,11:09
Ďakujem