Michaela Michaela
11.08.09,10:58
potrebovala by som velmi velmi poradit. Chcem zacat predavat tovar s oblecenim dovezeny priamo z Talianska. Chcem sa spytat na problem ohladom platenia DPH. Ak tomu rozumiem spravne, tak v taliansku nakupim oblecenie bez DPH, potom ho na Slovensku predam + 19 % DPH a zuctujem si to v danovom priznani ako ?
1.) ked doveziem tovar bez DPH vypocitam si z neho dan 19 % a odvediem štátu (daň na vstupe)
2.) ked budem nasledne tovar predavat , pridam tiez k nemu 19% a predam ho zákazníkom (takže daň na výstupe)
Výsledkom by mala byť nula ??? dobre tomu rozumiem???
A ešte by ma zaujímalo clo , platí sa nejaké za dovoz oblečenia keď je to
členská krajina EU?
A ešte ma trápi doklad o kúpe, z talianska si musím doniesť aj faktúru bez DPH , čo mi bude slúžiť následne ako doklad do daňového , pravda ???
dakujem velmi pekne veľmi by mi pomohla odpoveď... existuje nejaká inštitúcia, ktorá by mi vedela odborne poradiť , ale asi sa za to platí, že ?
Vladimír Ozimý
11.08.09,09:47
potrebovala by som velmi velmi poradit. Chcem zacat predavat tovar s oblecenim dovezeny priamo z Talianska. Chcem sa spytat na problem ohladom platenia DPH. Ak tomu rozumiem spravne, tak v taliansku nakupim oblecenie bez DPH, potom ho na Slovensku predam + 19 % DPH a zuctujem si to v danovom priznani ako ?
1.) ked doveziem tovar bez DPH vypocitam si z neho dan 19 % a odvediem štátu (daň na vstupe) - je to daň na výstupe a uvedieš ju na riadky 7,8, následne si uplatníš nárok na odpočítanie dane podľa § 49 ods. 2 písm. c) a § 51 ods. 1 písm. c) o nárok na odpočítanie uplatníš v riadku 19 - tomuto sa hovorí intrakomunitárne nadobudnutie tovaru podľa § 11 zákona o DPH a povinnosť platiť daň má príjemca - tzv. samozdanenie
2.) ked budem nasledne tovar predavat , pridam tiez k nemu 19% a predam ho zákazníkom (takže daň na výstupe) - v tomto prípade ale už ide o klasické tuzemské plnenie ktoré uvedieš na riadku 3,4 daňového priznania
Výsledkom by mala byť nula ??? dobre tomu rozumiem???
A ešte by ma zaujímalo clo , platí sa nejaké za dovoz oblečenia keď je to
členská krajina EU? nie sme v colnej únii takže tovar v rámci EU clu nepodlieha
A ešte ma trápi doklad o kúpe, z talianska si musím doniesť aj faktúru bez DPH , čo mi bude slúžiť následne ako doklad do daňového , pravda ??? presne tak bez faktúry si nebudeš môcť uplatniť daň na vstupe
dakujem velmi pekne veľmi by mi pomohla odpoveď... existuje nejaká inštitúcia, ktorá by mi vedela odborne poradiť , ale asi sa za to platí, že ?

odpovede červeným
DARJA22
21.08.09,09:58
Ja by som ešte potrebovala vedieť, či treba aj CMR (tovar bude prepravovaný vlastnou dopravou). Nemám v tom jasno na čo slúži vlastne tá CMR.
DARJA22
28.09.09,21:04
Posúvam
adabirk
29.09.09,06:45
- medzinárodnú prepravu tovaru má byť dokladovaná CMR, skús pozrieť nasledovné - už sa tu niečo podobné riešilo:
http://www.porada.sk/t13020-p3-nakladny-list-cmr.html