jkiska
11.08.09,12:22
Dobry den,

mam par otazok ohladne kombinacie dohody o pracovnej cinnosti a poberania rodicovskeho prispevku.

Dna 15.8.2009 mi konci poberanie materskej. Rada by som podala na UPSVAR ziadost o rodicovsky prispevok, je mozne uzavriet s mojim zamestnavatelom, u ktoreho pracujem uz 5 rokov, dohodu o pracovnej cinnosti? (ktora je obmedzena na 10 hod. tyzdenne, bez obmedzenia vysky prijmu) a Zamestanavatel v tom pripade za mna plati len urazove a garancne poistnie. vo vyskach 0,8 % a 0,25%. Napln prace pri tejto dohode musi byt ina ako pri normalnom pracovnom pomere? Ako je to s rocnym zuctovanim dane, a rocnym zuctovanim zdravotneho poistenia, ako je to ak moj prijem by preshoval minimalnu mzdu ? budu tak nedoplatky, ak ano ako si ich poratam by predpokladanom prijme.

A dalsia otazka ak budem poberat rodicovsky prispevok, tak dochodkove poistenie a prispevok na starobne dochodkove sporenie, kedze som sa rozhodla byt zucastnena na starobnom dochodkovom sporeni aj pocas materskej dovolenky za mna dalej plati stat ? do doby riadnej starostlivosti o dieta tj. do dovrsenia 3 rokov mojho syna? Ako je to so zdravotnym poistenim to asi tiez plati stat, vsak?

Dieta nedavam do ziadneho statom dotovaneho zariadenia, predpokladam, ze budme s nim doma a mat home office. skuste mi prosim danu problematiku ozrejmit.

Dakujem velmi pekne za skoru odpoved, janka