silviaz
11.08.09,13:47
Ahojte
Mozno to bude divny prispevok ale chcem sa s vami podelit o moju skusenost ktora dokazuje ze dobry clovek este nevymrel.
Mam macku so zvlastnou vlastnostou. Miluje vodu, nema problem vliezt rano ku mne do sprchy alebo len tak z rozmaru do vane ked sa kupem a miluje zahradny postrekovac. Myslim ze v minulom zivote bola vydra :).
No byvam v rodinnom dome. Vedlajsi pozemok s domom bol rok prazdny tak sa tam mica volne prechadzala. Pred troma mesiacmi prisli novy najomnici a co cert nechcel napustili si bazen taky maly plytky ale je to voda. No a moja mica si mysli ze to je super. Takze my chodi domov casto mokra ale zacali sa jej robit vyrazky a veterinar potvrdil ze je to od pripravkou v bazene. Velmi ma trapilo ze im tam chodi, je to predsa len ich bazen, ich pozemok a vobec nema tam co robit. Tak som sa isla omluvit a poradit sa s nimi ci by ju mohli vyhanat ked ju tam uvidia ze si casom urcite odvykne. Ukazalo sa ze to vedia a pripada im to strasne podarene ked sa moja prastena macka cvachce v ich bazene.
A predstavte si vcera vecer my tu zazvonili ze idu prave od veterinara, boli sa poradit aky pripravok maju pouzivat aby jej to nerobilo problemy.
Hned rano som im poslala darcekovy kos s podakovanim, lebo si myslim ze su to najlepsi susedia na svete :D
2009
11.08.09,11:52
Milé :-)
JarkaL
11.08.09,11:56
Tak takýchto susedov by som priala každému. Hovorí sa, že rodinu a suseda si nevyberieš, ale na takých ako máš Ty treba mať šťastie. Úprimne Ti závidím, my až toľko šťastia nemáme, museli sme sa rozlúčiť s našim psom, lebo brechal (podotýkam, že nie vždy, len ak mal na to dôvod) a to jednej susede veľmi vadilo a vždy mi vyvolávala na mobil, že zas nám breše pes.
silviaz
11.08.09,12:00
Tak takýchto susedov by som priala každému. Hovorí sa, že rodinu a suseda si nevyberieš, ale na takých ako máš Ty treba mať šťastie. Úprimne Ti závidím, my až toľko šťastia nemáme, museli sme sa rozlúčiť s našim psom, lebo brechal (podotýkam, že nie vždy, len ak mal na to dôvod) a to jednej susede veľmi vadilo a vždy mi vyvolávala na mobil, že zas nám breše pes.

Boze to je strasne :mad::mad:
alaya1
11.08.09,12:15
Bozinku, aspon v teme keby neboli tie pravopisne chyby.
silviaz
11.08.09,12:42
Bozinku, aspon v teme keby neboli tie pravopisne chyby.

velmi sa ospravedlnujem.:mad:

Netvrdim ze gramatika my nejak velmi ide, ale myslim ze ludia by sa mohli dokazat povzniest nad spravne I alebo Y.ved ide hlavne o to aby sme si rozumeli. Aj ked som zila 28 rokov na slovensku moja rodna rec je nemcina no nie je to omluva ale aspon trochu to vysvetluje.

Pisem automaticky a nekontrolujem to po sebe a mam nemecku klavesnicu tak sa budem viac snazit. :)

silvia
ucetni_fantozzi
11.08.09,12:58
Tak takýchto susedov by som priala každému. Hovorí sa, že rodinu a suseda si nevyberieš, ale na takých ako máš Ty treba mať šťastie. Úprimne Ti závidím, my až toľko šťastia nemáme, museli sme sa rozlúčiť s našim psom, lebo brechal (podotýkam, že nie vždy, len ak mal na to dôvod) a to jednej susede veľmi vadilo a vždy mi vyvolávala na mobil, že zas nám breše pes.

no to je super! u nas zase po zahrade pobehuje susedov zurivy rotvajler a ked mu to (susedovi :D) oznamim, bud ma nepocuje, alebo sa mi vyhraza nech som ticho, lebbo ma ten psisko napadne... suseda si veru nevyberies...
alaya1
11.08.09,13:06
velmi sa ospravedlnujem.:mad:

Netvrdim ze gramatika my nejak velmi ide, ale myslim ze ludia by sa mohli dokazat povzniest nad spravne I alebo Y.ved ide hlavne o to aby sme si rozumeli. Aj ked som zila 28 rokov na slovensku moja rodna rec je nemcina no nie je to omluva ale aspon trochu to vysvetluje.

Pisem automaticky a nekontrolujem to po sebe a mam nemecku klavesnicu tak sa budem viac snazit. :)

silvia
Odpovedala som ti v SS, nakolko si tento prispevok napisala aj tam. Neviem preco, no tak tu uz reagovat nebudem.
JarkaL
11.08.09,13:31
Páči sa mi Silviin príspevok, lebo som si všimla (všeobecne, nielen na Porade), že ľudia sa stále na niečo sťažujú a keď sa im prihodí niečo pozitívne, berú to ako niečo samozrejmé. Ja som nedávno aspoň cez sms pochválila 2 zdravotné sestry, ktoré mi denne chodia púšťať domov infúziu, napísala som ich nadriadenej, že som veľmi spokojná atď. a vraj z toho boli všetci paf, lebo sa s tým ešte nestretli, aby niekto ak je spokojný aj pochválil. Skôr sú zvyknutí na sťažnosti.
Takže teším sa, že Silvia má dobrých susedov a že sa s nami o tú príhodu podelila. Pri dnešných negatívnych správach je to také milé osvieženie, ktoré vyvolá úsmev na tvári (tá mica musí byť teda číslo).
silviaz
11.08.09,14:13
no cislo je slabe slovo :D vacsinu casu zo dna zaberie tym ze sa snazi mojho partnera doviest k infarktu. Ale ako on hovori " ta tvoja kefa ( tak ju vola on, v skutocnosti sa vola bisquit ) je taka podarena ze ju clovek musi mat chtiac, nechtiac rad ,ale ja skor nechtiac :D "

Inak aj ja som si vsimla ze ludia sa skor postazuju ako pochvalia niekoho. Je to akoby bol dobry skutok samozrejmy a netreba ho opisovat a pritom v tych vsetkych problemoch co zazivame je dobro uplnou raritou.

Moja babicka ma ucila ze " ohladuplnostou a vdacnostou nic nestratis " a myslim ze ked sa nad tym clovek zamysli je to uzasna veta.
dušinka
11.08.09,14:39
Aj mne do učí udrelo najprv to ý, až potom názov témy. Tak to sa potom zase Silvia nehnevaj, že niekto to aj napísal. Nič v zlom. Potom si ma potešila svojim príbehom, pretože ja viem čo je to zlý a čo dobrý sused. Naozaj niet nad dobré susedské vzťahy. Je úžasné vyjsť ráno na ulicu, porozprávať sa so susedmi, namiesto toho aby sme sa hnevali na prevísajúce konáre a prerastajúce maliny. My oberáme z ich malín, oni si oberajú z našej hrušky . Dúfam že to bude tak stále - sú to už starší ľudia, snažíme sa aby sme večer príliš dlho nerobili hluk najmä teraz v lete a aj v inom rešpektujeme ich vek. Týchto ľudí si vážim o to viac, že kvôli susedovi sme sa odsťahovali. Tam slušnosť a tolerancia bola úplne neznámym pojmom. Keby som nebola zažila tak neuverím. Teším sa že opäť niekto so mnou môže povedať: mám úžasných susedov. Držme si palce.
silviaz
11.08.09,14:45
[QUOTE=dušinka;1121557]Aj mne do učí udrelo najprv to ý, až potom názov témy. Tak to sa potom zase Silvia nehnevaj, že niekto to aj napísal.

:D

ta cervena tvaricka znamenala ze som zahanbena je my to take podobne lebo som polovicny albin tak som hned cervena ked sa hanbim , nemam rada vlastne chyby a este viac nemam rada ked si ich vsimnem neskoro :)
a keby som sa hnevala tak tam nedam usmev a nevysvetlujem to ved to tam bolo ze sa omluvam.

:D
osky
10.09.09,07:41
Ahojte
Mozno to bude divny prispevok ale chcem sa s vami podelit o moju skusenost ktora dokazuje ze dobry clovek este nevymrel.
Mam macku so zvlastnou vlastnostou. Miluje vodu, nema problem vliezt rano ku mne do sprchy alebo len tak z rozmaru do vane ked sa kupem a miluje zahradny postrekovac. Myslim ze v minulom zivote bola vydra :).
No byvam v rodinnom dome. Vedlajsi pozemok s domom bol rok prazdny tak sa tam mica volne prechadzala. Pred troma mesiacmi prisli novy najomnici a co cert nechcel napustili si bazen taky maly plytky ale je to voda. No a moja mica si mysli ze to je super. Takze my chodi domov casto mokra ale zacali sa jej robit vyrazky a veterinar potvrdil ze je to od pripravkou v bazene. Velmi ma trapilo ze im tam chodi, je to predsa len ich bazen, ich pozemok a vobec nema tam co robit. Tak som sa isla omluvit a poradit sa s nimi ci by ju mohli vyhanat ked ju tam uvidia ze si casom urcite odvykne. Ukazalo sa ze to vedia a pripada im to strasne podarene ked sa moja prastena macka cvachce v ich bazene.
A predstavte si vcera vecer my tu zazvonili ze idu prave od veterinara, boli sa poradit aky pripravok maju pouzivat aby jej to nerobilo problemy.
Hned rano som im poslala darcekovy kos s podakovanim, lebo si myslim ze su to najlepsi susedia na svete :D

neuveritelne,ze takito ludia este jestvuju.chvalabohu.je to mile.
ja milujem zvierata,ale osobne by som sa skor bala o svoje zdravie-ved macky,bez urazky,prenasaju kopu chorob,pretoze sa vselikade tulaju.a kupat sa s mackou....no neviem.aj keby som jej venovala akukolvek hygienu,vzdy je to macka/zviera/.na to by som sa asi nedala nahovorit.:eek:
sisima
10.09.09,11:18
naozaj mile gesto... aj ked... my mame skor opacny problem... susedova macka k nam chodieva vylucne kadit... co by nebol problem, keby sme nemali psika, ktory to povazuje za pochutku :( druhy problem je, ze sused si moc nepotrpi na odcervovani a navstevach u veterinara, takze mam pochopitelne strach, a straca sa zmysel, odcervovania nasej malej potvorky... a do tretice, sused si zmyslel, ze jeho macka musi mat male, a potom ju da sterilizovat...tak sa aj stalo male boli 3, ostalo len 1 (to inak kriva a jeho to nijako netankuje...a samozrejme na sterilizaciu uz zabudol) no a ich mama ich "naucila" ze kadi sa len u susedov... takze sme mali krasne vyrovnany teren, nasiatu travu... a tie potvory nam tam chodili a robili si jamky a kadili...
a kedze sa so susedom mame radi... neexistuje sposob ako to vyriesit... x krat sme mu to povedali, mozno ho to aj mrzi, ale nic pre to neurobi... tak funguje len to, ze ked su u nas striekame ich vodou... sem tam najdeme "blatove labky" na fasade, ked si macka zmysli, ze na nasom okne sa jej dobre lebedi :))
silviaz
10.09.09,12:04
no to je dost blba situacia.
Ja som sa tiez obavala toho ze moja potvora zacne chodit niekde kadit, ona byvala so mnou v byte tri roky a nastastie si na to tak zvykla ze aj teraz rok po tom co brazdi okolie stale chodi len doma do svojho zachoda. To sa vzdy smejeme ked ju vidime bezat domov ze uz jej treba :D
Ja som sa tiež dosť bála inych zvierat co s nou mozu prist do kontaktu moja ma vsetky ockovania a odcervena je 4 krat do roka ale clovek neustrazi susedov.
Ja mam stastie v tom ze byvam v malom mestecku pri Viedni a tu v rakusku su prisne zakony na chov zvierat. Aj moju micu boli dva krat za posledny rok kontrolovat a raz ju odchytili. Zavolali my na telefon ktory je v databanke k jej cipu co ma pichnuty pod kozou, prisla som ukazala papiere ze je sterilizovana a ockovana a odcervena a bolo. Tu je to tak ze ak odchytia zviera ktore nema majitela hned je sterilizovane na naklady obce. Ak mam majitela a ten nedokaze vydokladovat ze ma macku vylucne na chov a mnozenie tiez ju sterilizuju. najprv som myslela ze je to blbost ked my to vraveli ale susede tiez odchytili macku a prisla s nou na druhy den a uz bola sterilizovana. Pokial mate zviera ktore nechodi von je im to jedno ale akonahle chodi von musi byt sterilizovane a riadne ockovane inak pokuta jak hovado. Teda aspon tu v tomto nasom malom mestecku to beru strasne vazne.
mzdarka renca
10.09.09,12:18
naozaj mile gesto... aj ked... my mame skor opacny problem... susedova macka k nam chodieva vylucne kadit... co by nebol problem, keby sme nemali psika, ktory to povazuje za pochutku :( druhy problem je, ze sused si moc nepotrpi na odcervovani a navstevach u veterinara, takze mam pochopitelne strach, a straca sa zmysel, odcervovania nasej malej potvorky... a do tretice, sused si zmyslel, ze jeho macka musi mat male, a potom ju da sterilizovat...tak sa aj stalo male boli 3, ostalo len 1 (to inak kriva a jeho to nijako netankuje...a samozrejme na sterilizaciu uz zabudol) no a ich mama ich "naucila" ze kadi sa len u susedov... takze sme mali krasne vyrovnany teren, nasiatu travu... a tie potvory nam tam chodili a robili si jamky a kadili...
a kedze sa so susedom mame radi... neexistuje sposob ako to vyriesit... x krat sme mu to povedali, mozno ho to aj mrzi, ale nic pre to neurobi... tak funguje len to, ze ked su u nas striekame ich vodou... sem tam najdeme "blatove labky" na fasade, ked si macka zmysli, ze na nasom okne sa jej dobre lebedi :))
Vieš, sused za to nemôže, mačky sú slobodné tvory a nepoznajú "ploty", my máme aj mačičku, aj psíka.........ale jedna dobrá správa pre teba, vďaka susedovej mačke ani ty nebudeš mať myši:).
sisima
01.12.09,10:49
myši u nas nehrozia.. sem tam sa u nas vyskytne aj uzovka... ale keby ich aspon odcervoval a patricne sa o ne staral...