ludka09
11.08.09,19:25
ahojte poradaci, vie mi prosim vas niekto presne povedat, co mam robit? Predala som auto ktore som nekupila na leasing ale na uver. Tzn. som podla faktury i podla technicaku jeho majitelkou, no chybaju mi doplatit este 6. splatok. Odhlasila som ho na DU, ale neviem co s fakturou, pretoze ide o osobne auto u ktoreho som si neuplatnila DPH pri nakupe, neviem ked som platca DPH ci mam vystavit fa. s DPH alebo bez, ked este nebolo doodpisovane v majetku. To je jedna vec a druha vec ako to urobit z vyradenim z majetku, lebo vsetky porady su pre podvoj.uctovnictvo a nie pre jednoduche. Poradte mi prosim.
Lianka
11.08.09,18:15
Ked si automobil predala, nemozes uz byt majitelkou, resp. zakon hovori, dokedy po predaji si povinna nahlasit zmenu na DI (myslim, ze do 15 dni).

Uver vsak nadalej patri tebe a splacas ho dalej podla splatkoveho kalendara (ak sa da a vyhovuje ti, poziadaj o moznost predcasneho splatenia).

Nakolko automobil bol obchodnym majetkom a neuplatnila si si pri nakupe DPH, aj predaj auta budes realizovat bez DPH (DPH 0%).

Zostatkova cena neodpisaneho majetku pri predaji je danovym nakladom. Auto vyradis vyradovacim protokolom, podkladom bude kupnopredajna zmluva a faktura.
ludka09
11.08.09,18:25
velmi pekne dakujem