lenuskaa
11.08.09,19:03
poradte mi,mešká mi to 22 dní, nemám žiadne príznaky, žeby som bola tehotná, tak môžem byť aj tak...?
Lianka
11.08.09,17:05
A co ti brani kupit si v prvom kroku tehotensky test?
Darina1234
11.08.09,17:10
Možeš byt tehotna aj bez priznakov, ja som nemohla otehotniet 10 rokov,meškalo mi to hocikedy preto som vtedy pri otehotneni nevenovala tomu pozornosť, ešte aj kava nalačno mi chutila ako obvykle, nič som nepocitovala, až potom prišlo ozaj velke prekvapenie v mojom živote. Doporučujem ako lianka, tehot. test a budeš vedieť.
DominikaDominika
11.08.09,17:11
poradte mi,mešká mi to 22 dní, nemám žiadne príznaky, žeby som bola tehotná, tak môžem byť aj tak...?

môžeš, príznaky môžu prísť aj neskôr a ani nemusíš mať žiadne príznaky a môžeš byť tehotná. Želám, aby to vyšlo podľa Tvojich predstáv...;)
Lenka1979
11.08.09,17:13
poradte mi,mešká mi to 22 dní, nemám žiadne príznaky, žeby som bola tehotná, tak môžem byť aj tak...?

Ak Ti menštruácia nezvykne meškať, môžeš byť tehotná-ale nemusíš, môžeš mať nejaký zápal alebo niečo iné-čo Ti povie gynekológ. V prvom rade si po takom čase (22 dňoch) urob tehotenský test a potom navštív gynekológa.
syrik
06.09.09,09:31
Ľudkovia, koľko musí meškať menštruácia, aby tehotenský test niečo ukázal?
HankaS
06.09.09,09:56
V lekárni dostať kvalitné testy, ja viem že majú aj také, ktorý zistí či si tehotná už po 5 dňoch od oplodnenia. A není ani drahý.
HankaS
06.09.09,10:04
Ak ti menštruácia chýba čo i 1 deň, tak testy z lekárne ti presne zistia či si tehotná alebo nie.
syrik
06.09.09,16:15
Ďakujem...
Heder
09.09.09,07:29
Netreba čakať, kým mešká menštruácia, ale pre upresnenie fungovania tehotenských testov z moču:
najcitlivejší test môže určiť tehotenstvo už 3-5 dní od, pozor!, uhniezdenia sa vajíčka, odkedy embryo začne vylučovať špeciálny hormón, to znamená, že keď k oplodneniu mohlo dôjsť v deň x, tak k uhniezdeniu vajíčka došlo v deň x plus 5-10dní (putovanie oplodneného vajíčka a uhniezdenie), k tomu treba prirátať 3-5 dní, kedy je úroveň vylučovaného hormónu dostatočne vysoká, aby ju citlivý test zachytil, teda 8-15 dní odo dňa, kedy došlo k oplodneniu! Preto ak si robíte tehotenský test 8 dní od momentu, kedy si myslíte, že ste mohli otehotnieť, negatívny výsledok nemusí znamenať, že nie ste tehotná, treba test zopakovať znova o 2 dni a potom znova a znova, alebo počkať do 15dňa, alebo si dať urobiť krvný test, ten je spoľahlivý a netreba čakať 15 dní:)
syrik
09.09.09,10:22
Netreba čakať, kým mešká menštruácia, ale pre upresnenie fungovania tehotenských testov z moču:
najcitlivejší test môže určiť tehotenstvo už 3-5 dní od, pozor!, uhniezdenia sa vajíčka, odkedy embryo začne vylučovať špeciálny hormón, to znamená, že keď k oplodneniu mohlo dôjsť v deň x, tak k uhniezdeniu vajíčka došlo v deň x plus 5-10dní (putovanie oplodneného vajíčka a uhniezdenie), k tomu treba prirátať 3-5 dní, kedy je úroveň vylučovaného hormónu dostatočne vysoká, aby ju citlivý test zachytil, teda 8-15 dní odo dňa, kedy došlo k oplodneniu! Preto ak si robíte tehotenský test 8 dní od momentu, kedy si myslíte, že ste mohli otehotnieť, negatívny výsledok nemusí znamenať, že nie ste tehotná, treba test zopakovať znova o 2 dni a potom znova a znova, alebo počkať do 15dňa, alebo si dať urobiť krvný test, ten je spoľahlivý a netreba čakať 15 dní:)


No z toho mi vyplýva, že som si ho robila zavčasu....och jooooj a mne už padol kameň zo srdca...
lulu74
09.09.09,12:39
ak mešká 22 dní tak normálny tehotenský test Ti to už oznámi.. predpokladám,že si si ho už urobila ak nie tak Ti celkom nerozumiem..ved to musí byť predsa prvé čo urobíš akonáhle "mešká". Tu vyššie menované odporúčania na zistenie tehotenstva 3-5 dní po styku neodporúčam brať vážne hoci teba sa to už netýka, ty už to z akéhokoľvek testu zistíš.. ja ked som bola tehotná tiež som chcela rýchlo rýchlo vedieť a skúšala som testy ešte pred dňom očakávanej menštruácie a 2x mi vyšlo že nie som tehotná..a 3 dni po dátume mi vyšiel normálne test a bola som tehotná, dobre to tu opise Heder.
ak si teda urobíš test teraz a naozaj nie si tehotná tak máš nejaký iný gynekologicky problém a ten sa rieši najprv u lekára nie na internete.
syrik
09.09.09,16:46
Mne to mešká týždeň a už na štvrtý deň som si robila test...negatívny...no stále nič...normálne mám nervy....
silviaz
09.09.09,17:50
suhlasim ja som ostala tehotna a tehotensky test mi nic neukazoval ani desat dni po vynechani menzesu. Presne toto mi potvrdila aj lekarka ze ten najcitlivejsi test ukazuje uz pat az sest dni po zahniezdeni a aj to nemusi byt presne lebo nie kazde telo zacne vylucovat dostatocne mnozstvo hormonu hned na zaciatku. Tehotensky test je fajn ale krvny je presny.

Minule leto som mala mimomaternicove tehotenstvo uz som mala termin na operaciu a mecovy test si stale myslel ze nie som tehotna.
syrik
10.09.09,06:00
Ženy a v krvi sa to dá kedý najskorej zistiť, či je žena tehotná?
silviaz
10.09.09,06:05
Ženy a v krvi sa to dá kedý najskorej zistiť, či je žena tehotná?

No ja som ostala tehotna tyzden pred ocakavanym menzesom a pat dni po jeho vynechani my to uz v krvi zistili. Ale neviem ci je to uz aj skor ale myslim ze ano.
Najlepsie je zajst za lekarkou moj je sice sukromny takze nie najlacnejsi ale ten sa napr vobec nezdrzuje ma v ordinacii vnutorny ultrazvuk a hned ho spravi ked nieco vidi posle na krv aby sa to potvrdilo, ked nic nevidi posle na krv aby sa to potvrdilo :D
syrik
10.09.09,06:10
No ja som ostala tehotna tyzden pred ocakavanym menzesom a pat dni po jeho vynechani my to uz v krvi zistili. Ale neviem ci je to uz aj skor ale myslim ze ano.
Najlepsie je zajst za lekarkou moj je sice sukromny takze nie najlacnejsi ale ten sa napr vobec nezdrzuje ma v ordinacii vnutorny ultrazvuk a hned ho spravi ked nieco vidi posle na krv aby sa to potvrdilo, ked nic nevidi posle na krv aby sa to potvrdilo :D


A na výsledok si koľko čakala?
silviaz
10.09.09,06:20
A na výsledok si koľko čakala?

No môj lekár má ordináciu priamo v nemocničnej časti takže za dve hodiny som to vedela. Záleží od toho kde majú labák kam vozia vzorky. Ale tak ak ich vezu niekam preč tak keď ti rano vezmu krv tak este poobede alebo na druhy deň su vysledky.
syrik
10.09.09,06:35
No môj lekár má ordináciu priamo v nemocničnej časti takže za dve hodiny som to vedela. Záleží od toho kde majú labák kam vozia vzorky. Ale tak ak ich vezu niekam preč tak keď ti rano vezmu krv tak este poobede alebo na druhy deň su vysledky.


Ďakujem Ti moc :)
Žabinka
10.09.09,07:50
Môj vlastný dávny prípad. Menzes 2 mesiace nič, tak som išla na vyšetrenie. Po ňom mi doktorka povedala, že to na tehotenstvo nevyzerá, poslala ma na sono, tak isto nič. Ja som jej vravela že tehotná nemôžem byť, lebo manžel je dlhšie v zahraničí, na čo ma totálne zaklincovala, mimotemy"veď na to nepotrebujete manžela":D. Urobila mi aj odbery, výsledky boli v poriadku, žiadny zápal. Uzavrela to ako hormonálnu poruchu, po pichnutí injekcie sa vrátilo všetko do normálu.
lea258
10.09.09,20:00
ahojte...mam taky problem...pred tyzdnom som mala pohlavny styk s kamaratom...bez ochrany...mali sme vypite tak sa to takto zvrtlo...prvykrat do mna nepustil...dal si kondom ale ten sa mu zosmykol dole tak sme to skusili zase bez ochrany...noo ked vybral tak uz si nebol isty ci stihol alebo nie...kramy som urcite mala dostat tento tyzden co sa aj stalo lebo to s kamaratom bolo v piatok aa hned pondelok som dostala kramy...prosim powedzte ze nesom alebo nemusim byt tehotna...urcite by sa to uz nejako prejavovalo niee???..poradte mi bojim sa :(
syrik
11.09.09,06:01
ahojte...mam taky problem...pred tyzdnom som mala pohlavny styk s kamaratom...bez ochrany...mali sme vypite tak sa to takto zvrtlo...prvykrat do mna nepustil...dal si kondom ale ten sa mu zosmykol dole tak sme to skusili zase bez ochrany...noo ked vybral tak uz si nebol isty ci stihol alebo nie...kramy som urcite mala dostat tento tyzden co sa aj stalo lebo to s kamaratom bolo v piatok aa hned pondelok som dostala kramy...prosim powedzte ze nesom alebo nemusim byt tehotna...urcite by sa to uz nejako prejavovalo niee???..poradte mi bojim sa :(

No toto nepochopim asi nikdy...ísť s kamarátom a bez ochrany....ja s priateľom používan prezervatív a na tŕpnem, či som tehotná...na Tvoju otázku neviem odpoveď...možno by som skúsila si urobiť po menštruácii tehotenský test...alebo zavolaj svojmu gynekológovi, ten Ti dá presnejšiu odpoveď...každopádne by som sa poučila...prezervatív neslúži len ako ochrana pred otehotnením, ale aj pred sexuálne prenosnými chorobami...držím palce
syrik
11.09.09,06:10
Viete, čo ma včera napadlo? ja sa už rok liečim na hypothyreózu na autoimunitnom podklade,...doteraz mi chodila menštruácia ako hodinky, čomu sa čudoval aj endokrinológ...nemôže to súvisieť s tým? ale ako je to možné, keď dodržiavam liečbu a hormóny mám v norme??
zltalienka
11.09.09,06:22
ahojte...mam taky problem...pred tyzdnom som mala pohlavny styk s kamaratom...bez ochrany...mali sme vypite tak sa to takto zvrtlo...prvykrat do mna nepustil...dal si kondom ale ten sa mu zosmykol dole tak sme to skusili zase bez ochrany...noo ked vybral tak uz si nebol isty ci stihol alebo nie...kramy som urcite mala dostat tento tyzden co sa aj stalo lebo to s kamaratom bolo v piatok aa hned pondelok som dostala kramy...prosim powedzte ze nesom alebo nemusim byt tehotna...urcite by sa to uz nejako prejavovalo niee???..poradte mi bojim sa :(

Podľa mojich vedomosti je vajíčko schopné oplodnenia len cca 12 hodín za jeden cyklus, toľko trvá jeho "život". A ten by sa mal skončiť 12 - 16 dní pred menštráciou. To znamená, že by si nemala byť tehotná.
silviaz
11.09.09,06:25
ahojte...mam taky problem...pred tyzdnom som mala pohlavny styk s kamaratom...bez ochrany...mali sme vypite tak sa to takto zvrtlo...prvykrat do mna nepustil...dal si kondom ale ten sa mu zosmykol dole tak sme to skusili zase bez ochrany...noo ked vybral tak uz si nebol isty ci stihol alebo nie...kramy som urcite mala dostat tento tyzden co sa aj stalo lebo to s kamaratom bolo v piatok aa hned pondelok som dostala kramy...prosim powedzte ze nesom alebo nemusim byt tehotna...urcite by sa to uz nejako prejavovalo niee???..poradte mi bojim sa :(

No podstatné je že či boli tie krámy normálne alebo slabšie alebo silnejšie. Hovorí sa že pred nimi sa otehotnieť nedá ale bohužiaľ to neni vždy pravdou :( Ak si už mala nazbieranú menštruačnú krv v maternici tak sa krámy nezastavia. Moja mamina keď bola tehotná so mnou mala ich dva krát síce slabé ale mala.
Skús si spraviť cca desať dní od styku najcitlivejší test ktorý je na trhu to ti poradia v lekárni, prípadne sa poraď z lekárkou.
Nebudem ti dávať rady o nebezpečnosti takéhoto styku lebo si určite už vynervovaná dosť a vyčítaš si to aj sama. len Ti odporučím v budúcnosti si zožeň v tomto prípade tabletku ktorá sa dáva do 48 hod. po styku je to posledná možná záchrana. Dostaneš ju na predpis od lekárky, prípadne sa jedna dá aj kúpiť volne v lekárni vola sa Escapelle.
A čo sa týka styku druhý krát aj keď to partner do teba nedá, pokiaľ sa po prvom styku nešiel umyť a hlavne vymočiť tak počas druhého styku je vysoko pravdepodobné že v jeho sekréte na zvlhčenie sú aj spermie.
Prejem pevné nervy a veľa šťastia
silviaz
11.09.09,06:32
Viete, čo ma včera napadlo? ja sa už rok liečim na hypothyreózu na autoimunitnom podklade,...doteraz mi chodila menštruácia ako hodinky, čomu sa čudoval aj endokrinológ...nemôže to súvisieť s tým? ale ako je to možné, keď dodržiavam liečbu a hormóny mám v norme??
No podla mna to suvisieť môže. Ja som mala vždy pravidelný menzes 23 deň o siedmej ráno no mohla som s tým isť na súťaž :D
Potom som mala problémy a lekárka my predpísala hormonálne lieky. A menzes my začal lietať. Lekárka my vysvetlila že aj keď teraz mám hladinu hormonov v norme tak je umelo udržiavaná a môj organizmus si na to musí zvyknúť. Mala pravdu po pol roku sa to upravilo a vrátilo do starých kolaji, ked som lieky vysadila tiez to zacalo skákat a po troch mesiacoch sa to upravilo.
syrik
11.09.09,07:05
No podla mna to suvisieť môže. Ja som mala vždy pravidelný menzes 23 deň o siedmej ráno no mohla som s tým isť na súťaž :D
Potom som mala problémy a lekárka my predpísala hormonálne lieky. A menzes my začal lietať. Lekárka my vysvetlila že aj keď teraz mám hladinu hormonov v norme tak je umelo udržiavaná a môj organizmus si na to musí zvyknúť. Mala pravdu po pol roku sa to upravilo a vrátilo do starých kolaji, ked som lieky vysadila tiez to zacalo skákat a po troch mesiacoch sa to upravilo.


Lebo ja si spomínam, že ma gynekológ varoval, že môžem mať problém otehotnieť, pretože pri hypothyreóze zvykne byť cyklus nepravidelný....
lea258
11.09.09,08:25
fuuu noo tak toto ma teraz potesilo...len to ze nemala by som byt noo...nemala ale stale mozem...joj tak dufam ze fakt nejsom..
lea258
11.09.09,08:28
noo takze kramy som mala taak ze prve dni silnee na treti den uz slabsie aa na stvrty mi uz koncili takze slabee...mnee zase menstruacia stale trva len tie 4 dni ...obcas 5 ale 6-7 dni mi este netrvala....jaa wem ze som vtedy spravila chybuu ale tak co uz nevratim to spet...teraz sa musim zamyslat nad tym ci nejsom tehotna :( dufam ze nie...
osky
14.09.09,16:47
aj by som sa chcela poradit.
mala som poslednu menstr.22.8.,ale uz par dni po jej skonceni ma tak strasne zacala palit zaha,ze som nemohla zjest nic.na zvracanie mi nebolo,len ta palava v zalkudku a obcas i v hrdle.
nikdy v zivote som zahu nemala,len ked som bola tehotna/rok 2005,o dieta som ale prisla/
momentalne je to slabsie ale uz dva dni pozorujem ze ma hrozne bolia prsia.mavam ich citlive pre menstr.ale inak,nie takto.
s manzelom sa o dieta velmi snazime,takze ak by som bola tehotna,bola by som stastna.
jedine co ma dostava do pomykova je ,ze by to bolo akosi priskoro na priznaky.ci nie?
poradte mi,co si o tom myslite?mozem mat prvotne priznaky uz pred vynechanim cyklu?ja som totiz 1. raz nezistila ze som v tom a priznaky si uz vobec nepamätam.dakujem
silviaz
15.09.09,06:14
aj by som sa chcela poradit.
mala som poslednu menstr.22.8.,ale uz par dni po jej skonceni ma tak strasne zacala palit zaha,ze som nemohla zjest nic.na zvracanie mi nebolo,len ta palava v zalkudku a obcas i v hrdle.
nikdy v zivote som zahu nemala,len ked som bola tehotna/rok 2005,o dieta som ale prisla/
momentalne je to slabsie ale uz dva dni pozorujem ze ma hrozne bolia prsia.mavam ich citlive pre menstr.ale inak,nie takto.
s manzelom sa o dieta velmi snazime,takze ak by som bola tehotna,bola by som stastna.
jedine co ma dostava do pomykova je ,ze by to bolo akosi priskoro na priznaky.ci nie?
poradte mi,co si o tom myslite?mozem mat prvotne priznaky uz pred vynechanim cyklu?ja som totiz 1. raz nezistila ze som v tom a priznaky si uz vobec nepamätam.dakujem

No ja ked som bola prvy krat v tom tak som uz druhy tyzden vracala kade som chodila. prsia ma zacali boliet asi po styroch tyzdnoch.
Ale u kazdeho je to ine a aj u jednej zeny to je uplne odlisne pri druhom tehotnestve.
Kludne mozes byt tehotna a priznaky ako bolestive prsia sa mozu ukazat uz v tretom tyzdni tehotenstva u niekoho aj skor. To ze ti nevynechal menzes s tym nesuvisi. Na vysledky testov v moci sa preto caka do vynechania lebo sa zistuje pritomnost hormonu vylucovaneho pocas tehotenstva. A to je u kazdej ine mnozstvo a musi ho byt trochu viac aby ho test zachytil. Ale ten hormon uz sa v tele vylucuje od prvych dni len ho je v moci este malo, ale v tele uz je a zmeny v tele sa uz odohravaju. Napr moja kamoska vracala uz tyzden po otehotneni. Ona ostala tehotna pat dni pred menzesom a aj ho dostala len slabsi a po nom uz sa jej prsia nezmensili ani neprestali byt citlive. Takze vlastne na prsiach sa to prejavilo uz za 13 dni po otehotneni. Urob si testik nech vies na com si alebo chod k lekarke na odber.
Inak niektore zeny co maju pocas prvych dni tehotenstva palenie zahy hovoria ze maju aj taku divnu pachut v ustach akoby cmulali zelezo, no proste kovovu prichut.
Ale pravda je ze ak si mala menzes 22 augusta tak teraz niekedy by si mala dostat dalsi takze ta citlivost uz moze suvisiet aj s tym.

Drzim palceky nech sa ti to splni a daj vediet ci si alebo nie :---
osky
24.09.09,19:15
tak menzes stale nemam,ale kedze mavam nepravidelny,test si robit este nechcem.zajtra ale idem k zenskemu,tak dufam ze tu zahadu rozluskneme.
nechcem sa predcasne tesit na graviditu,aby som nebola sklamana,hoci in tuicia ma este nesklamala nikdy.ale necham sa prekvapit,dufam len ze to nebude daky iny a vazny problem.
a ak nic,v buducnosti budem musiet akekolvek "priznaky"asi ignorovat.:confused:
koordinatoreva
25.09.09,09:23
Ak ti menštruácia chýba čo i 1 deň, tak testy z lekárne ti presne zistia či si tehotná alebo nie.
asi ani nesúhlasím
osky
26.09.09,10:00
tak dievcata,som v tom!!!!
huraaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
nemozem tomu este celkom uverit,lebo len vcera som sa to dozvedela.

malicky zarodok nie je este ani vidiet,mam len hrozne vysoku sliznicu a tak doktor povedal,ze podla mojich signalov a tej sliznice ktora je vraj -citujem-je sialene vysoka-by mohlo ist o ranne stadium gravidity.
ale dodal,ze takisto mozem aj dostat menzes.
odporucil mi urobit test.
spravila mi ho sestricka.hoci jemnulinka.ruzova ciarocka,ale bola tam.
nemam ani tusenia ako daleko som ,mozno v druhom,tretom tyzdni,podla mojho kalendara to moze byt maximalne nieco cez 4 tyzdne.dufam len,ze to nebol daky omyl.mam prist opät o dva tyzdne.
svoje priznaky opisem v teme o priznakoch.
azla
26.09.09,10:52
:):):):):):):)
:)Gratulujem.:)
:):):):):):):)
9Janka
06.08.10,10:01
ahojte, chcela by som sa spýtať.. bola som u doktorky, pretože mám už týždeň bolesti prs.. s priatelom sa pokusame mat babetko, no este nic nevidela, ale aj teda povedala, ze by bolo skoro nieco vidiet, ale pre istotu mi urobia krvny tehotensky test.. na druhy den som mala volat za vysledky, no sestricka mi povedala, ze tam nieje 0 ale je to zvysene na niakych 4,62, a ze teraz maju dovolenku a mam prist na krv za dva tyzdne.. chcem sa len spytat ci sa hCG moze v krvy vytvorit aj z niecoho ineho..
Ďakujem Vám :)
zdenka131
09.08.10,05:21
HCG