air_p
11.08.09,19:35
ahojte. vyberame si projekr nasho domu a pozdava sa nam Lambda 100 od wranders (domnamieru.sk). ma niekto nieco odobne? Pripadne dotazy k projektu? Dakujem
ciners
11.08.09,18:14
Trosku ta upozornim, sestra ma od nich projekt. Velmi dobre si zrataj, co v tom projekte chyba a co potom za to treba doplatit. Za situacne osadenie pytali 10 000SKK, statika je dost nedoriesena a bacha, ak je ten projekt par rokov stary,moze to byt podla starych noriem. Ja som vzdy zasadne proti katalogovym domom v zmysle,ze na doplkoch veci, co v projekte chybaju vysolis kopec penazi. Radsej hladat mladsich architektov, co nie su drahy a individualne. Konstrukciu ti doladia tak,ze to co das viac za projekt, to usetris na tych "vyladenych" konstrukciach.
air_p
12.08.09,09:59
dakujem za odpoved. v podstate som rozmyslal aj nejako podobne, tiez sa mi ich konstrukcne riesenia nepacia, ale paci sa mi dom ako taky. hotovy projekt by som kupoval iba keby som mal dobre referencie.
Gabi03
12.08.09,10:05
Len zo zvedavosti som pozrela, ale hneď by som tento projekt vylúčila kvôli vchodu priamo do miestnosti.
ciners
12.08.09,10:46
Hej, v podstate vstup je rovno na chodbu,ktora je schodiskom spojena s hornym podlazim. Na vrchnom podlazu je WC, bol by som zvedavy,ako je riesena voda a kanalizacia, to WCko tam je totalne nelogicky. Dom je v podstate velmi jednoduchy, cely katalog taky rychlo kvaseny s prepacenim, ak niekoho urazam,tak pardon. Ta zosikmena cast domu v podoryse, to nebude take jednoduche prestropit, nie staticky, ale co do odpadu materialu a komlikovanej roboty.
Skus hladat domcek aj podla toho, aky mas pozemok, ako su orientovane svetove strany, ak by si velmi chcel katalogovy.
sulko
12.08.09,11:16
SPROSTOST - katalogovy projekt aj so vsetkymi ostatnymi projektmi sa nikdy nedostane na hranicu "kresleneho" projektu.
Gabi03
12.08.09,11:20
SPROSTOST - katalogovy projekt aj so vsetkymi ostatnymi projektmi sa nikdy nedostane na hranicu "kresleneho" projektu.

Ja som mala (resp. ešte mám :D) individuálny projekt so všetkým za veľmi slušnú cenu. Takže nie vždy, ale niekedy sa dá. ;)
ciners
12.08.09,11:27
SPROSTOST - katalogovy projekt aj so vsetkymi ostatnymi projektmi sa nikdy nedostane na hranicu "kresleneho" projektu.

Cenovo nie, ale kvalitativne? Kupis si radsej trabant ci fabiu? Odvezu ta obidve.
sulko
12.08.09,11:51
kvalitativne :-) povedz co vidis pod pojmom kvalitny projekt?? pokial mi vyhovuje katalogovy s kazdej stranky tak to predsa nebudem riesit.. skuste konkretne sumy za tie projekty, uz ked vravite ze cena bola "slusna"

mna katalogovy prizemny cca 100m2+zumpa+garaz+prip. voda/elektr.,+vsetky kolky+vyjadrovacky+hydr.geol. posudok+osadenie domu= 46tisic.
(a ano pytal som sa aj projektanta, povedal ze nakresli dom aj s osadenim za 80-pochybujem ze v tom bola elektrika)
Gabi03
12.08.09,12:03
kvalitativne :-) povedz co vidis pod pojmom kvalitny projekt?? pokial mi vyhovuje katalogovy s kazdej stranky tak to predsa nebudem riesit.. skuste konkretne sumy za tie projekty, uz ked vravite ze cena bola "slusna"


25000 Sk
Hrubá stavba je už dávno postavená a dom ešte stojí :---

Takaže doplním: prízemný do 100 m2, čiastočne podpivničený, voda, elektrika, kúrenie v projekte.
Za osadenie sme neplatili nič.
sulko
12.08.09,17:15
to je SLUSNA cena, osadenie bolo v cene?? pripojky uz nebolo treba projektovat?

v tej mojej uz bolo aj geod. zameranie a prakt. vsetka administrativa-len pre uplnost
ciners
12.08.09,18:27
kvalitativne :-) povedz co vidis pod pojmom kvalitny projekt?? pokial mi vyhovuje katalogovy s kazdej stranky tak to predsa nebudem riesit.. skuste konkretne sumy za tie projekty, uz ked vravite ze cena bola "slusna"

mna katalogovy prizemny cca 100m2+zumpa+garaz+prip. voda/elektr.,+vsetky kolky+vyjadrovacky+hydr.geol. posudok+osadenie domu= 46tisic.
(a ano pytal som sa aj projektanta, povedal ze nakresli dom aj s osadenim za 80-pochybujem ze v tom bola elektrika)

No vidis, ty mas projekt, ja som taky aj onaky projekt robil a neda sa to porovnat, detailnost a vsetko okolo,tazko vysvetlit pokial nie si stavbar :cool:
220870
12.08.09,18:43
Mnohý si to neuvedomujú ale ak si dáte projekt vyhotoviť ,tak máte projektanta ktorý je viacmenej ochotný prísť na stavbu alebo je aspoň prístupný na telefón.Dá sa takto aj v priebehu samotnej stavby online riešiť problém najmä v detailoch katalógových projektov býva skrytých veľa záhad.
ciners
12.08.09,18:45
Mnohý si to neuvedomujú ale ak si dáte projekt vyhotoviť ,tak máte projektanta ktorý je viacmenej ochotný prísť na stavbu alebo je aspoň prístupný na telefón.Dá sa takto aj v priebehu samotnej stavby online riešiť problém najmä v detailoch katalógových projektov býva skrytých veľa záhad.

Presne si to trafil
air_p
12.08.09,18:58
dakujem za odpovede. ten katalogovy projekt sme si vybrali hlavne pre celkovy podorys. Ten nam celkom sedi. Tie chody na poschodie by sme aj tak presunuli asi do stredu a bola by najskor chodba, potom kupelna a potom schodisko a spodna izba by sa zmensila. Skor ma zaujima ta pripomienka stropu nad tou vysunutou izbou. Tiez som sa zamyslal, ako sa to da riesit. Nejake rady?
Dakujem
ciners
12.08.09,19:45
Riesenie je normalne jednoduche, budes strihat na tom sikmom useku kazde zelezo inej dlzky-napriklad.
sulko
12.08.09,21:39
No vidis, ty mas projekt, ja som taky aj onaky projekt robil a neda sa to porovnat, detailnost a vsetko okolo,tazko vysvetlit pokial nie si stavbar :cool:

skus ;) v com je katalogovy horsi od "kresleneho"
220870
13.08.09,03:54
To schodisko je tam len pre kaskadérov ,batmanov a sebevrahov.
Gabi03
13.08.09,05:29
to je SLUSNA cena, osadenie bolo v cene?? pripojky uz nebolo treba projektovat?

v tej mojej uz bolo aj geod. zameranie a prakt. vsetka administrativa-len pre uplnost


Veď vravím, že slušná. :D

Som laik, takže neviem presne, čo je osadenie. Ak vymeranie základov na pozemku, tak nebolo v cene. To sme mali od iného zadarmo. Prípojky boli v cene, len elektrika a plyn. Voda už bola na pozemku.
Geodetické zameranie sme ešte nerobili. Neviem, čo rozumieš pod tou administratívou... :)
ciners
13.08.09,07:17
skus ;) v com je katalogovy horsi od "kresleneho"

Katalogovy nie je kresleny? ;)
katalogovy projekt je vacsinou projekt pre stavebne povolenie. Musis fakt dobre natrafit, aby si mal realizacny projekt. V stavebnom konani mas uzemne konanie, stavebne povolenie a potom realizaciu. Na toto su 3 projekty, kazdy inak detailny. Na uzemko ti staci len nejaka carbanica, na stavebko uz treba ukazat ako veci riesit a na realizaciu ide detailnost do posledneho klinca a srouba, co tam bude, su tam poriesene vsetky teplotechnicke detaily, izolacie tak, ze na taketo forum nemusis ist sa vypytovat,ako mas co spravit. ;)
sulko
13.08.09,08:24
preboha podla coho chces realizovat ked nemas realizacny projekt. ci chces stavat podla A4koveho planiku??????? videl som par katalogovych a kazdy to musi obsahovat - 5pare, vsetky su rovnake, na urovni realizacneho projektu, z detailami, rezmi, A3 a vacsi format, neviem skade to mas ze v katalogovom nieco chyba alebo vobec nie je-pokial niekto nieco taketo predava ako projekt na stavbu domu tak mu to za tych 20tisic otrieskam o hlavu

hlavnu nevyhodu vidim v zmenach, ktore ti projektant ktory ti aj robil projekt priebezne navrhuje riesenia-pokial nie si lemra tak si to v spolupraci so stav. dozorom vyriesis aj sam za chodu(aj za pomoci for)

pod administrativou rozumiem VSETKY poplatky predbiehajuce stavbu (bez uplatkov samozrejme)
ciners
13.08.09,10:36
Opakujem. Ty si videl par projektov,ja som kopu spravil a zodpovedal,dalej nebudem diskutovat. Upozornoval som, bacha na katalogove,casto sa ludia zmylia a kupia len pre stavebne povolenie a ten nie je uplny. Tym, ze ked nie si krepy si veci dorobis, tym si ich aj zodpovedas,to pre nas projektantov nie je argument.
sulko
13.08.09,10:41
projektant ktory z toho zije urcite nepovie ze katalogovy sa oplati viacej.bodka.
chandler
13.08.09,12:48
projektant ktory z toho zije urcite nepovie ze katalogovy sa oplati viacej.bodka.


z rodinnych domov moc projektantov nevyzije :)

podla mna je najlepsi katalogovy dom, dobry stavebny dozor a vynikajuca firma. potom to ide same :)
ciners
13.08.09,15:49
projektant ktory z toho zije urcite nepovie ze katalogovy sa oplati viacej.bodka.

Zit z rodinnych domov? Ty si vtipalek. Keby mi o to islo,tak mu tu vypisujem, ze mu za nejaku slusnu cenu spravim projekt alebo dohadzujem svojich znamych. Toto nie je moj ciel. Moze byt aj katalogovy projekt slusny, len podstata mojich slov je v tom,ze pozor na to, co kupi. Ludia sa casto nechaju naviest na lacny projektik a nevedomky kupia nie realizacny ale projekt pre stavebne povolenie a uz zvoni telefon......
Konkretne k domu Lambda, mame od nich dom v rodine a projekt je nahovno s prepacenim.
air_p
14.08.09,13:58
a co konkretne bol najvacsi problem? alebo problemy? da sa napisat?
Dik
ciners
15.08.09,08:46
Prvy problem bol s tym osadenim na pozemok. Za to, ze to nakreslia pytali hned 10tisic korun. To je robota na 3hodiny kreslenia,tak paradna hodinova sadzba :D Ale pisem o tomto konkretnom atelieri,jasne,ze to neplati vseobecne. Potom su tam take detaily, co vidis,ze su postahovane z netu a nedorobene pre tvoju konkretnu situaciu. Pri krove je poznamka, ze je pocitany,pre tu najnizsiu snehovu oblast,ak si niekde z vyssich oblasti mas smolu. Trosku novsie trendy,ako je zateplenie zakladov, to tam nehrozi.
Ak ti mozem poradit, mladsi projektanti nie su moc drahi, robia veci pre smrtelnikov za smrtelnicke ceny. Mlady nemyslim hned po skole, ale take 3-4 roky praxe su v pohode, na rodinny dom netreba neviem, ake vedatorske veci :)