Vivi
11.08.09,20:29
Ahojte,chcela by som poprosit o radu - 1.7.2009 nam bola uspesne zapisana s.r.o..Ked vsak pozeram na orsr.sk v casti zbierka listin,je tam,ze do zbierky neboli vlozene ziadne dokumenty - trosku mi to nejde do hlavy,ved pri zapise do OR sme posielali vsetko dvojmo - aj do zbierky listin.
Neviete nahodou niekto,ako to je?
Dakujem:)
zalobaba
11.08.09,18:53
Ahojte,chcela by som poprosit o radu - 1.7.2009 nam bola uspesne zapisana s.r.o..Ked vsak pozeram na orsr.sk v casti zbierka listin,je tam,ze do zbierky neboli vlozene ziadne dokumenty - trosku mi to nejde do hlavy,ved pri zapise do OR sme posielali vsetko dvojmo - aj do zbierky listin.
Neviete nahodou niekto,ako to je?
Dakujem:)

je to tak, že súdy nepracujú tak rýchlo, ako by sme si želali. Založenie listín do zbierky im môže trvať aj rok.:eek:
Vivi
12.08.09,18:11
aha:(
tak potom chapem:)
Janinkaaa
04.12.09,11:49
Do Zbierky listín sa zasiela audítorska správa (ak spoločnosť má povinnosť auditu).
Prosím Vás, čo zasielate do ZL z audítorskej správy ?
Celá správa, alebo len ten jeden list : Správa nezávislého audítora ....

Už som sa pýtala aj v inej téme, ale nikto mi neodpovedal, tak sa ospravedlňujem, že som to zdupľovala.

http://www.porada.sk/t110542-p4-shvalena-uct-zavierka-dokumenty.html
jajko50
04.12.09,11:58
Do Zbierky listín sa zasiela audítorska správa (ak spoločnosť má povinnosť auditu).
Prosím Vás, čo sa zasielate do ZL z audítorskej správy ?
Celá správa, alebo len ten jeden list : Správa nezávislého audítora ....

Už som sa pýtala aj v inej téme, ale nikto mi neodpovedal, tak sa ospravedlňujem, že som to zdupľovala.

Nie správa auditora, ale len uviesť v sprievodnom liste to, ako sa auditor vyjadril.
"Audítor vyjadril nepodmienený názor" samo, že vtedy ak bol nepodmienený.
Janinkaaa
04.12.09,12:05
Nie správa auditora, ale len uviesť v sprievodnom liste to, ako sa auditor vyjadril.
"Audítor vyjadril nepodmienený názor" samo, že vtedy ak bol nepodmienený.


Ale to sa uvádza iba pri uložení účtov. závierky do Obchodného vestníka. Aspoň tak to viem ja.
a_je_to
04.12.09,18:41
Do Zbierky listín sa zasiela audítorska správa (ak spoločnosť má povinnosť auditu).
Prosím Vás, čo zasielate do ZL z audítorskej správy ?
Celá správa, alebo len ten jeden list : Správa nezávislého audítora ....

Už som sa pýtala aj v inej téme, ale nikto mi neodpovedal, tak sa ospravedlňujem, že som to zdupľovala.

http://www.porada.sk/t110542-p4-shvalena-uct-zavierka-dokumenty.html
Odpoveď na Tvoju otázku si prečítaj v § 21, ods. 2, zákona o účtovníctve. Je to v pragrafovej podobe presne to, čo Ti napísal v príspevku č.5 jajko50.
Janinkaaa
05.12.09,10:37
Odpoveď na Tvoju otázku si prečítaj v § 21, ods. 2, zákona o účtovníctve. Je to v pragrafovej podobe presne to, čo Ti napísal v príspevku č.5 jajko50.

Ale ja som sa pýtala na Zbierku listín. Nie na ma obchodný vestník.

Ak mám povinnosť auditu do ZL (podľa zákona o účtovníctve) predkladám tieto dokumenty:
1. Súvaha
2. Výkaz ZaS
3. Poznámky
4. Výročná správa

Podľa § 40 Obchodného zákonníka :
(3) Ak osobitný zákon zapísanej osobe ukladá povinnosť overiť účtovnú závierku audítorom, ukladá sa do zbierky listín účtovná závierka overená audítorom spolu s audítorskou správou, menom, bydliskom fyzickej osoby alebo obchodným menom, sídlom a identifikačným číslom právnickej osoby a s evidenčným číslom zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov. Ak je audítorom právnická osoba, uvádza sa aj meno a bydlisko fyzických osôb, ktoré za audítora vykonali audit. Ak osobitný zákon zapísanej osobe ukladá povinnosť vyhotoviť výročnú správu a táto výročná správa obsahuje účtovnú závierku overenú audítorom, účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.

A mne nie je jasné, že čo sa myslí pod pojmom audítorska správa. Či je to celá správa, alebo len to vyjadrenie sa audítora (teda 1 list).
a_je_to
05.12.09,21:38
Ale ja som sa pýtala na Zbierku listín. Nie na ma obchodný vestník.
A mne nie je jasné, že čo sa myslí pod pojmom audítorska správa. Či je to celá správa, alebo len to vyjadrenie sa audítora (teda 1 list).
Jááááj....to si mala napísať hneď, prepáč nerozlíšil som....Ak sa Ti neozve nikto fundovanejší s hotovou skúsenosťou, tak skús zadať www.zbierka.sk .....a zákon č. 540/2007 o auditoroch. Tam v § 23, ods. 2 nájdeš, čo je správa auditora. Má časti, ako Úvod, Vymedzenie rozsahu, Názor auditora, Popis významných skutočností. To celé je správa auditora podľa zákona. To jednostranové je iba názor auditora a zrejme nestačí, keď § 40, ods. 3 Obch.z. ukladá auditorskú správu, ktorej Názor auditora je iba jej súčasťou.
KEJKA
06.12.09,07:11
Správa audítora je jeden list - to je síce pravda, ale pripojená je k nemu celá RUZ - teda Suvaha, VZaS, Poznámky /včítane CF/.
Bez pripojenej RUZ nemá hodnotu. Správa audítora - ten jeden list - sa v texte odvoláva na pripojené účtovné výkazy.
Takže počkáš na audit-správu v tejto podobe - bude aj tak zviazaná (mala by byť) a komplet ju pošleš do ZL.
Ak si medzičasom posielala RUZ neschválenú, alebo schválenú ale neauditovanú, tak to tam budu mať ešte raz.
Janinkaaa
07.12.09,06:51
Ďakujem Vám Kejka aj a_je_to.
Posielam do ZL teda celú zviazanú správu od audítora.