jezevcik88
11.08.09,22:54
Zdravim Vas,
Na jar mi zrekonstruovali strechu . Je to budova kocka a betonovy strop, strecha je mierne zosikmena do jedneho smeru a dookola je atika oplechovana.
Pri rekonstrukcii ako krytinu pouzili asfaltove pasy, ktore su potiahnute do boku na atiku avsak nie velmi pod stare oplechovanie. Kde tu sa to odliepa od tehal atiky a to este nie je ani pol roka a nezacala na to posobit zima a jesenne dazde. Predmet zmluvy bol "rekonstrukcia a revizia strechy, izolacia, vymena stresnej krytiny, ...".
Kde tu sa to odliepa avsak, hlavne je to ze tym ze oplechovanie je starsie aj ked nie v uplne zlom stave tak ci tak kvapky vody stekaju niekde poza ten privareny asfalt kde tu. Dokonca som nasiel miesto kde to vteka medzi prvu a druhu vrstvu asfaltu a je citit voda medzi nimi ako v termofore. Moja otazka je ci ako vymena stresnej krytiny a rekonstrukcia znamena aj to ze mali vymenit to oplechovanie a ci mozem pozadovat opravu resp. prerobenie oplechovania. V zmluve je zaruka na pracu 5 rokov

No a okrem ineho aby to nebolo malo je aj slaby presah strechy do odkvapu a voda pri silnejsom dazdi netecie do odkvapu ale po fasade prudom na zem.
220870
12.08.09,03:32
Klampiarske práce ste nemali objednané takže ich ani nemôžete reklamovať.
chandler
12.08.09,07:14
hej a hlavne ani zaplatene.
andreaS
12.08.09,07:43
jeden moj klient robi izolacie a vzdy ked chystame rozpocet, tak je to v drvivej vacsine katastrofa... objednavatel da limit asi na polovicu hodnoty opravy a potom sa tazko hlada dobry kompromis... pritom klient nema dako nadsadene ponuky, kolkokrat ide nadoraz, len aby jeho ludia boli zaplateni... a ked nachystame takyto rozpocet, tak zakaznik chce vzdy cosi vyhodit, lebo sa mu to zda vela...

inak my vzdy do zmluvy uvadzame presne prace, kt. budu vykonane, takze ak si tam nemal nic uvedene len ten nazov, tak ani ty sam nevies co mali urobit a co urobili a co sa neurobilo a asi nemas ani zdania, kt. material pouzili (co osobne povazujem za hrubu chybu)...