felama
12.08.09,07:52
Ahoj poraďáci, aké máte skúsenosti ako szčo ak používate osobné auto na podnikanie dávate si do výdavkov v jednoduchom účtovníctve paušálne podľa zákona, nkontrolujú daniari knihu jázd aj súvis s faktúrami. Mám tam aj jazdy ku ktorým nemám presne faktúry ,ale môj názor je, že je služobná cesta je aj tá, keď ponúkam svoje služby a hľadám nových klientov. Som účtovníčka a mzdárka. Aký máte na to názor?
Ďakujem za každý názor.
Vladimír Ozimý
12.08.09,06:16
Ahoj poraďáci, aké máte skúsenosti ako szčo ak používate osobné auto na podnikanie dávate si do výdavkov v jednoduchom účtovníctve paušálne podľa zákona, nkontrolujú daniari knihu jázd aj súvis s faktúrami. Mám tam aj jazdy ku ktorým nemám presne faktúry ,ale môj názor je, že je služobná cesta je aj tá, keď ponúkam svoje služby a hľadám nových klientov. Som účtovníčka a mzdárka. Aký máte na to názor?
Ďakujem za každý názor.

predpokladám že paušálne znamená že používate vlastné osobné motorové vozidlo na podnikanie a do daňových výdavkov uplatňujete podľa § 19 ods. 2 písm. e) zákona o dani z príjmov. Nikde nenajdete napísané že daňovo je uznaná len taká náhrada ktorú zdokladujete faktúrou. Takže vy na cestovnom príkaze by ste mali uviesť účel pracovnej cesty a výsledkom nemusí byť vždy len fakturácia...takže plne súhlasím že vy môžte ísť na služobnú cestu hľadať klientelu...
felama
13.08.09,05:31
Ďakujem pekne