zvedavec111
12.08.09,08:48
Prestudoval som si niektore paragrafy TZ a som trosku z toho zmateny:

- v jednom paragrafe sa tresce kazdy, kto vykona suloz s osobou mladsou ako 15 rokov atd...

- v dalsom paragrafe sa tresce kazdy, kto vykona suloz s osobou mladsou ako 18 rokov, ak napr. je v opatere, je zavisla na dospelej osobe a pod.

vie niekto s urcitostou povedat, ze za akych podmienok suloz s dievcatom vo veku medzi 15 a 18 nie je trestny cin?

predpoklada sa samozrejme, ze je to z dovodou vzajomnej pritazlivosti a nie za peniaze, pripadne dohodene za peniaze
abel
12.08.09,07:02
Prestudoval som si niektore paragrafy TZ a som trosku z toho zmateny:

- v jednom paragrafe sa tresce kazdy, kto vykona suloz s osobou mladsou ako 15 rokov atd...

- v dalsom paragrafe sa tresce kazdy, kto vykona suloz s osobou mladsou ako 18 rokov, ak napr. je v opatere, je zavisla na dospelej osobe a pod.

vie niekto s urcitostou povedat, ze za akych podmienok suloz s dievcatom vo veku medzi 15 a 18 nie je trestny cin?

predpoklada sa samozrejme, ze je to z dovodou vzajomnej pritazlivosti a nie za peniaze, pripadne dohodene za peniaze
V tom prvom odseku máš pravdu, každá súlož s osobou mladšou ako 15 rokov je trestná.
V tom druhom prípade si musíš lepšie prečítať znenie § - trestné to je, ak je táto osoba mladšia ako 18 rokov, zverená do jeho opatery... znamená to, že ak máš túto osobu zverenú do opatery a je vo veku 15 a viac a menej ako 18 rokov, je to trestné.
§ 202


(1) Kto osobu mladšiu ako osemnásť rokov pohne k mimomanželskej súloži alebo ju iným spôsobom sexuálne zneužije,

a) ak takou osobou je osoba zverená do jeho starostlivosti alebo pod jeho dozor alebo odkázaná osoba, alebo
b) za odmenu,
potrestá sa odňatím slobody na jeden rok až päť rokov.

(2) Odňatím slobody na dva roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1 na osobe mladšej ako osemnásť rokov, ktorá bola k takému konaniu donútená z poslušnosti, nátlakom alebo hrozbou.

Znamená to, že ak chodíš s dievčaťom, starším ako 15 rokov a nemá ešte 18, pokiaľ nie je zverená do tvojej opatery, nie je to trestný čin.
zvedavec111
12.08.09,07:44
vdaka za odpoved!

aj ja som to podobne chapal ale nebol som si isty, dokonca som kdesi vygooglil, ze ak trener mal vztah so studentkou /zrejme mu je zverena pod dohlad ked je v skole/ a nemala 18 tak sa dopustil trestneho cinu, a bolo to okomentovane ze ak by bola z ineho oddielu problem by to nebol, moze to tak byt?
Watson
12.08.09,08:00
Toto je čo za príspevok ???? :(
Zadávateľ otázky sa pýtal slušne a normálne. Treba vážiť svoje slová !

Tak poďme nato, ja mu ešte rozšírim vedomosti o to, že súložiť môže aj so sesternicou (zákon to nezakazuje), keďže sa nejedná o príbuznú v priamom rade :D:D:D:D:D:D
Xanti
12.08.09,08:05
Tak poďme nato, ja mu ešte rozšírim vedomosti o to, že súložiť môže aj so sesternicou (zákon to nezakazuje), keďže sa nejedná o príbuznú v priamom rade :D:D:D:D:D:DA s bratancom? Predsa budme fér, aj gayovia majú nárok. :D:D:D mimotemy
Watson
12.08.09,08:10
A s bratancom? Predsa budme fér, aj gayovia majú nárok. :D:D:D mimotemy

Dôležitý je aj § 22 ods. 2 Trestného zákona

(2) Pre trestný čin sexuálneho zneužívania podľa § 201 nie je trestne zodpovedný, kto v čase spáchania činu nedovŕšil pätnásty rok svojho veku.

Inak povedané, 14 ročný chlap hoci je inak trestne zodpovedný a súloží s 13 ročnou ženou nie je trestne zodpovedný. Cigáni majú Trestný zákon naštudovaný v malíčku už od príznakov prvej puberty. A spoločnosť tvrdí, že sú hlúpi :D:D:D:D:D:D:D:D
Chobot
12.08.09,08:38
Zase jedna téma, kde každý musí napísať nejaký komentár, aj keď je to nepotrebné.

Zadávateľ sa opýtal na vysvetlenie zákona, nikde nepísal, že chce pohlavne zneužiť maloletého. Všetky príspevky, ktoré sa netýkajú vecne otázky, vymažem a pokiaľ budete písať svoje osobné pocity a nepodložené obvinenia tak tému uzatvorím.

Ponechám len príspevky, ktoré nekomentujú otázku, ale dávajú vecnú odpoveď.
Chobot
12.08.09,08:54
Tak potom prečo si vymazal celú tému popraskaná vagina. Však aj tam dostala zadavateľka témy vecné odpovede, ako ju treba liečiť. Raz tak, potom zase tak.

Tú tému som nevymazal ja, ale iný moderátor - Dav. Bolo to jej rozhodnutie ako moderátora tému vymazať. Ak máš voči tomu námietky, tak si to s ňou vydiskutuj.

Takže ťa poprosím, aby si si osobné invektívy voči mne odpustila, ja si plním len svoje moderátorské povinnosti a je len na mojom rozdhodnutí, či tému ponechám, uzatvorím alebo vymažem. Zatiaľ som sa rozhodol ju ponechať, ale uzatvoriť. Ak s tým nesúhlasíš a máš výhrady voči môjmu moderovaniu, môžeš namietať u administrátora - Richarda.
Dav
12.08.09,10:29
mimotemy K vymazaniu témy Popraskaná vagína som sa rozhodla preto, lebo podľa mňa na Poradu patrí detailný popis účtovného, daňového, podnikateľského problému, ale rozhodne nie detailný opis anatómie orgánov, ktorých liečba si vyžaduje lekára - odborníka a osobnú návštevu u neho.