_zuzana_
12.08.09,09:28
Má hlavný kontrolór obce kontrolovať aj správnosť účtovania alebo len správnosť a úplnosť dokladov?
Sabadka
12.08.09,07:57
Má hlavný kontrolór obce kontrolovať aj správnosť účtovania alebo len správnosť a úplnosť dokladov?

Ano a je to plus aj pre účtovníka, pretože aj kôň má 4 nohy a predsa sa potkne. :D
_zuzana_
12.08.09,10:41
Tiež si to myslím. Začala som robiť HKO a zistila som nejaké nedostatky v účtovaní a účtovníčka miesto toho, aby bola rada a chyby si opravila začala na mňa útočiť, že ja nemám čo kontrolovať účtovníctvo, ale iba doklady. Ešte raz vďaka.
Sabadka
12.08.09,10:48
Tiež si to myslím. Začala som robiť HKO a zistila som nejaké nedostatky v účtovaní a účtovníčka miesto toho, aby bola rada a chyby si opravila začala na mňa útočiť, že ja nemám čo kontrolovať účtovníctvo, ale iba doklady. Ešte raz vďaka.

Tak jej vysvetli, kde je sever,a nech si naštuduje zo zákona čo je právom a povinnosťou hlavného kontrolóra obce, alebo jej chyby v účtovníctve daj do zápisu. Ak má tak chyby tak jej nebude sedieť ani uzávierka, to si neuvedomuje?;)
_zuzana_
12.08.09,12:09
Upozorňovala som ju na chyby a aj tak s tým nič nerobila, tak som to dala do zápisu a to je hlavný dôvod prečo tak reaguje. Je urazená, že sa to dozvedeli poslanci. Samosrejme, že jej nesedí ani uzávierka a záverečný účet ani nekomentujem. Ešte nie je urobený audit, veľmi som naň zvedavá. Práve idem ma OÚ som zvedavá na ďalšie jej reakcie.
Paula
12.08.09,12:41
Je urazená, že sa to dozvedeli poslanci.



Možno raz bude ďakovať všetkým svätým, že sa poslanci dozvedeli zavčasu - kým nenarobí viac prešľapov.;)
Sabadka
12.08.09,15:29
Upozorňovala som ju na chyby a aj tak s tým nič nerobila, tak som to dala do zápisu a to je hlavný dôvod prečo tak reaguje. Je urazená, že sa to dozvedeli poslanci. Samosrejme, že jej nesedí ani uzávierka a záverečný účet ani nekomentujem. Ešte nie je urobený audit, veľmi som naň zvedavá. Práve idem ma OÚ som zvedavá na ďalšie jej reakcie.

Ak neznesie konštruktívnu kritiku resp. snahu pomôcť tak to je zlé, ak nie je ochotná sa poučiť z vlastných chýb je to ešte horšie, a ak nie je ochotná spolupracovať a chyby po sebe odstrániť, mala by pouvažovať o zmene zamestnania, čím skôr tým lepšie.
mifri
13.08.09,05:16
súhlasím, ale záleží aj od toho, akým spôsobom je tá kritika podaná (kontrolór=boh?), a že kontrolór ovláda aj účtovníctvo tiež považujem za veľké plus
_zuzana_
13.08.09,07:02
Nie som kontrolór - boh, dokonca už nie som kontrolór vôbec. Vzdala som to ja. Myslím, že svoj čas môžem využiť oveľa efektívnejšie.