Danah12
12.08.09,09:57
Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať aké máte skúsenosti so vstavanými skriňami.
Netvoria sa za nimi plesne?
Ďakujem
Jozef I
12.08.09,08:03
Vstavaná skriňa nemá zadnú doskú, čiže sa nemajú kde tvoriť plesne. Teda aspoň čo ja mám skúsenosť.
Danah12
12.08.09,10:16
a čo je potom vzdadu len stena?
Polly404
12.08.09,10:34
Áno a tú je najlepšie zamaľovať nestierateľnou (umývateľnou) farbou, aby od nej neboli špinavé šaty.
susann2
12.08.09,10:59
Vždy je lepšia vstavaná skriňa, taká ako píšu v predchádzajúcich príspevkoch,ako dať nejakú skriňu blízko steny. Ja som tak musela odťahovať skriňu od steny, lebo práve za ňou sa mi tvorila pleseň. So vstavanou skriňou nemám žiadne problémy.
zalobaba
12.08.09,11:57
Ja som momentálne v rekonštrukcii 1 izby a tiež idem dávať vstavanú skriňu na celú šírku izby, mojou základnou požiadavkou je skriňa bez zadnej steny, bočných stien a bez dna. Niektorí "predajcovia" sa čudujú, zvlášť keď k tomu pridám požiadavku na zavesené dvere bez spodnej koľajničky, a hĺbku skrine (vnútorný využiteľný priestor 45 cm, lebo neviem izbu nafúknuť) a pod. Zatiaľ mi z toho najlepšie vychádza Hilkovič a najhoršie Indeco. Stretla som sa v Indeco s "predajcom", ktorý mi nevedel zodpovedať ani na základné otázky a nerozoznával plnovýsuv a polovýsuv.....A to prosím nebolo Indeco v malom okresnom meste, ale v centre BA!
nika224
13.08.09,07:53
Tiež už dlhšiu dobu uvažujem o vstavanej skrini a stále ma odrádza jediná vec - malý priestor za dverami, kam chcem skriňu umiestniť. Mám tam cca 52 cm po zárubňu dverí. Uvažovala som tiež len o koľajničkách a posuvných dverách. Tiež nechcem zadnú stenu, bočné steny, ani dno. Viete mi niekto, kto ste to už riešil poradiť? Ako ste riešili vnútro? Chcela by som, aby sa tam dali veci aj zavesiť, nechcem len poličky - len neviem ako na to... Som absolútne mimo týchto vecí, no úložný priestor by sa zišiel. Neviem si predstaviť ani tie závesné dvere. Netuším, čo je to polovýsuv a čo plnovýsuv. Viete mi to niekto objasniť?
zalobaba
13.08.09,08:05
Tiež už dlhšiu dobu uvažujem o vstavanej skrini a stále ma odrádza jediná vec - malý priestor za dverami, kam chcem skriňu umiestniť. Mám tam cca 52 cm po zárubňu dverí. Uvažovala som tiež len o koľajničkách a posuvných dverách. Tiež nechcem zadnú stenu, bočné steny, ani dno. Viete mi niekto, kto ste to už riešil poradiť? Ako ste riešili vnútro? Chcela by som, aby sa tam dali veci aj zavesiť, nechcem len poličky - len neviem ako na to... Som absolútne mimo týchto vecí, no úložný priestor by sa zišiel. Neviem si predstaviť ani tie závesné dvere. Netuším, čo je to polovýsuv a čo plnovýsuv. Viete mi to niekto objasniť?

Máme asi rovnaký problém, tiež mám po zárubňu 52 cm. Riešim aj police, aj vešiaky, aj vešanie nohavíc. Vešiaky budú zavesené nie kolmo na dvierka, ale na výsuvných tyčiach a nohavice budú mať tiež špeciálny výsuvný diel na ich vešanie. Plnovýsuv a polovýsuv - funkcia je zrejmá už z ich názvu. Ozvi sa cez SS, keď doriešim, kľudne ti môžem poslať náčrt riešenia a skúsenosti.
Chobot
13.08.09,08:54
Tiež už dlhšiu dobu uvažujem o vstavanej skrini a stále ma odrádza jediná vec - malý priestor za dverami, kam chcem skriňu umiestniť. Mám tam cca 52 cm po zárubňu dverí. Uvažovala som tiež len o koľajničkách a posuvných dverách. Tiež nechcem zadnú stenu, bočné steny, ani dno. Viete mi niekto, kto ste to už riešil poradiť? Ako ste riešili vnútro? Chcela by som, aby sa tam dali veci aj zavesiť, nechcem len poličky - len neviem ako na to... Som absolútne mimo týchto vecí, no úložný priestor by sa zišiel. Neviem si predstaviť ani tie závesné dvere. Netuším, čo je to polovýsuv a čo plnovýsuv. Viete mi to niekto objasniť?

NA to, aby si do skrine mohla pohodlne vešať napr. košele alebo iné veci na klasickom vešiaku, je treba hĺbku skrine aspoň 55 cm (po dvere). Aby tam mohli byť zavesené kabáty či bundy, je treba komfortnejšiu hĺbku 65 cm. Inak sa ti budú zavesené veci šúchať o dvere a zadnú stenu.

Riešením je vešanie vecí nie kolmo na dvere, ale na šírku na výsúvné ramená, ako spomína zalobaba.
nika224
13.08.09,09:05
Ďakujem, ďakujem, ďakujem...
Bolo mi jasné, že budem vešať veci na šírku. Len si vôbec neviem predstaviť, ako sú tam potom tie výsuvné ramená uchytené?
zalobaba
13.08.09,09:09
Ďakujem, ďakujem, ďakujem...
Bolo mi jasné, že budem vešať veci na šírku. Len si vôbec neviem predstaviť, ako sú tam potom tie výsuvné ramená uchytené?

sú upevnené zospodu police, ktorá je nad nimi
ludmilla
13.08.09,09:11
Tiež už dlhšiu dobu uvažujem o vstavanej skrini a stále ma odrádza jediná vec - malý priestor za dverami, kam chcem skriňu umiestniť. Mám tam cca 52 cm po zárubňu dverí. Uvažovala som tiež len o koľajničkách a posuvných dverách. Tiež nechcem zadnú stenu, bočné steny, ani dno. Viete mi niekto, kto ste to už riešil poradiť? Ako ste riešili vnútro? Chcela by som, aby sa tam dali veci aj zavesiť, nechcem len poličky - len neviem ako na to... Som absolútne mimo týchto vecí, no úložný priestor by sa zišiel. Neviem si predstaviť ani tie závesné dvere. Netuším, čo je to polovýsuv a čo plnovýsuv. Viete mi to niekto objasniť?

Polovýsuv - pri maximálnom otvorení zásuvky ostane určitá časť jej hĺbky (často okolo 8-10 centimetrov) stále zasunutá v korpuse skrinky.
Plnovýsuv - maximálnom vysunutí zásuvky je celá jej hĺbka vysunutá z korpusu skrinky. Praktickejšia umožní dokonalý prehľad o uložených veciach a zároveň zabezpečí aj pohodlie pri ukladaní vecí do zásuvky.
My máme napr. dve časti skrine len závesné, v oboch častiach máme sklopné vešiaky pod stropom a pod nimi závesnú tyč na košele blúzky obleky atď. Mne sa to osvedčilo ako veľmi praktické riešenie, potom máme dve časti policové kombinované so zásuvkami - drôtený program.
ludmilla
13.08.09,09:30
Máme aj dve atypické vstavané skrine v detských izbách, ktoré sú podkrovné.
janaGT
13.08.09,09:31
Máme aj dve atypické vstavané skrine v detských izbách, ktoré sú podkrovné.

tie by ma zaujímali, nemôžeš sem hodiť foto?
janamelis
13.08.09,10:03
Ahoj,
moja neter býva v paneláku na prízemí. Dala si urobiť vstavanú skriňu do spálne, ktorá jej zaberá celú stenu. Začalo jej plesniť. Ja som si dala urobiť vstavanú skriňu do chodby. Bývam v rodinnom dome, ktorý je zateplený. Dúfam, že mne sa to nestane.
nika224
13.08.09,10:09
My máme napr. dve časti skrine len závesné, v oboch častiach máme sklopné vešiaky pod stropom a pod nimi závesnú tyč na košele blúzky obleky atď. Mne sa to osvedčilo ako veľmi praktické riešenie, potom máme dve časti policové kombinované so zásuvkami - drôtený program.
Tiež by som veľmi uvítala, keby si, Ľudka, vedela pripojiť nejaké foto. :)
Vôbec si totiž neviem predstaviť napríklad tie sklopné vešiaky pod stropom. Ale nemusíš v skrini robiť poriadok len kvôli nám...:D
Rada by som totiž išla k niekomu už s hotovou požiadavkou, ako to chcem. Lenže ja sama vlastne neviem, čo presne chcem alebo teda, čo môžem chcieť. :eek:
ludmilla
13.08.09,10:25
tie by ma zaujímali, nemôžeš sem hodiť foto?

Sú to malé skrinky v detských izbách, ale deťom stačia, spodná časť je vešiaková.
alušik
13.08.09,10:32
Ahoj,
moja neter býva v paneláku na prízemí. Dala si urobiť vstavanú skriňu do spálne, ktorá jej zaberá celú stenu. Začalo jej plesniť. Ja som si dala urobiť vstavanú skriňu do chodby. Bývam v rodinnom dome, ktorý je zateplený. Dúfam, že mne sa to nestane.
No našim známym sa na prízemí vytvorili plesne aj za kuchynskou linkou. Ono je to s plesňami ťažký boj... Tiež uvažujeme nad vstavanou skriňou v spálni na celú stenu a priznám sa, ani ma nenapadlo myslieť na to, že by sa mohli začať tvoriť plesne. Máme vstavané skrine v chodbe a o nijakých plesniach nechyrujeme, tak dúfam, že s tým nebude problém ani v spálni.
janaGT
13.08.09,10:34
Sú to malé skrinky v detských izbách, ale deťom stačia, spodná časť je vešiaková.

to máš na stropoch deos?
čo ťa vyšli tie skrine? tak cca.
ludmilla
13.08.09,11:12
Tiež by som veľmi uvítala, keby si, Ľudka, vedela pripojiť nejaké foto. :)
Vôbec si totiž neviem predstaviť napríklad tie sklopné vešiaky pod stropom. Ale nemusíš v skrini robiť poriadok len kvôli nám...:D
Rada by som totiž išla k niekomu už s hotovou požiadavkou, ako to chcem. Lenže ja sama vlastne neviem, čo presne chcem alebo teda, čo môžem chcieť. :eek:
No na poriadok ani čas nie je a ani chuť to hlavne :D:D:D
Tie fotky tu však nebudú visieť dlho.:rolleyes:
ludmilla
13.08.09,11:20
to máš na stropoch deos?
čo ťa vyšli tie skrine? tak cca.

Deos to určite nie je, ale tie obklady sme robili už pred asi 8 - mi rokmi a čo to bolo netuším, kupovali sme to niekde v rakúskom Hornbachu. Suma okolo 800,-
nika224
13.08.09,11:31
No na poriadok ani čas nie je a ani chuť to hlavne :D:D:D
Tie fotky tu však nebudú visieť dlho.:rolleyes:
Ľudka, super vymyslené. Páči sa mi to riešenie, no u mňa to neprichádza do úvahy, nemôžem mať veci takto kvôli hĺbke skrine. Musím ich vešať po šírke.:o:mee:
ludmilla
13.08.09,11:39
Ľudka, super vymyslené. Páči sa mi to riešenie, no u mňa to neprichádza do úvahy, nemôžem mať veci takto kvôli hĺbke skrine. Musím ich vešať po šírke.:o:mee:

Práve som si hore prečítala ten problém s hĺbkou, my máme 60 cm.
dodo g
13.08.09,11:39
nika224
13.08.09,16:29
Super, ďakujem všetkým za rady. Škoda, že sa nedajú oceňovať príspevky aj v tejto téme. Začínam sa v tom konečne orientovať, ako to vlastne je.:---
Danah12
14.08.09,04:08
A akú farbu ste použili na tú zadnú stenu? Značka? Nie je treba nejaký špeciálny náter?
Heni
29.08.09,15:27
A akú farbu ste použili na tú zadnú stenu? Značka? Nie je treba nejaký špeciálny náter?
posúvam.. toto by som potrebovala vedieť aj ja :)
kaco11
29.08.09,15:41
my máme tiež vstavanú skriňu a žiadnu zvláštnu farbu sme nepoužili za skriňu. Biely primalex a doteraz som nemala problém s špinavými vecami a to tam mám čierne kostými, ktoré sú fakt náchylné na oter.
Rozalka
29.08.09,15:44
Aj ja sa už chystám na vstavanú skriňu dlhšiu dobu. Problémy mám zhodné s vašimi: od zárubne po stenu len 55 cm, stena je krivá.
Ošetrená je tekutou tapetou, dúfam, že to nebude nevhodné.
ludmilla
29.08.09,16:50
A akú farbu ste použili na tú zadnú stenu? Značka? Nie je treba nejaký špeciálny náter?

My sme použili farbu Casati primavera, nemáme s ňou žiaden problém.
josiph68
29.08.09,19:19
Ja som momentálne v rekonštrukcii 1 izby a tiež idem dávať vstavanú skriňu na celú šírku izby, mojou základnou požiadavkou je skriňa bez zadnej steny, bočných stien a bez dna. Niektorí "predajcovia" sa čudujú, zvlášť keď k tomu pridám požiadavku na zavesené dvere bez spodnej koľajničky, a hĺbku skrine (vnútorný využiteľný priestor 45 cm, lebo neviem izbu nafúknuť) a pod. Zatiaľ mi z toho najlepšie vychádza Hilkovič a najhoršie Indeco. Stretla som sa v Indeco s "predajcom", ktorý mi nevedel zodpovedať ani na základné otázky a nerozoznával plnovýsuv a polovýsuv.....A to prosím nebolo Indeco v malom okresnom meste, ale v centre BA!

to je mi veľmi čudné,všetko,čo si vymenovala je každému stolárovi jasné,alebo malo byť.tvoje požiadavky vôbec niesu prehnané,ale uplne bežné.
MeganX
13.09.09,15:51
Mam vstavanu skrinu ale nie som s nou spokojna, byvam v rodinnom dome a skrinu sme dali na vonkajsiu stenu. V lete je to OK ale cez zimu mi vlhli veci, niektore aj oplesniveli, minuly rok sme zateplili tak je to lepsie, ale dvere aj tak nechavam pootvorene, skusala som aj odvlhcovac, trochu to pomohlo. Najradsej by som ju vyhodila,lebo skrina je velka a ulozneho priestoru malo.
sito
13.09.09,16:21
Mam vstavanu skrinu ale nie som s nou spokojna, byvam v rodinnom dome a skrinu sme dali na vonkajsiu stenu. V lete je to OK ale cez zimu mi vlhli veci, niektore aj oplesniveli, minuly rok sme zateplili tak je to lepsie, ale dvere aj tak nechavam pootvorene, skusala som aj odvlhcovac, trochu to pomohlo. Najradsej by som ju vyhodila,lebo skrina je velka a ulozneho priestoru malo.

Zaujímavé, veľká a úložného priestoru malo.
srakora
08.01.11,11:10
Ahojte, má niekto skúsenosť s firmou DIVEN. Zaoberá sa vstavanými a šatníkovými skriňami. Zaujíma ma kvalita dodaného tovaru a odvedených prác.

Ďakujem
Chobot
08.01.11,21:37
Ahojte, má niekto skúsenosť s firmou DIVEN. Zaoberá sa vstavanými a šatníkovými skriňami. Zaujíma ma kvalita dodaného tovaru a odvedených prác.

Ďakujem

Firma DIVEN montuje vstavané skrine firmy Divendoor. Divendoor je jednou z lídrov v segmente vstavaných skríň, takže v materiáli by problém nemal byť. NEviem, nakoľko je schopná tá samotná firma, akú kvalitnú prácu vykonáva, ale ak je partnerom Divendooru, tak asi si nedovolia pracovať nekvalitne.
srakora
09.01.11,08:50
Ďakujeme veľmi pekne
SamuelSK
15.06.11,08:10
Aku firmu by ste mi odporucili ktora montuje tieto vstavane skrine v Trnave ?
Chcel by som hlavne kvalitu, na "znacke" nezalezi :)
Teda nasiel som ich na google celkom dost, ale nevyznam sa v tom :)
srska
15.06.11,09:58
Aku firmu by ste mi odporucili ktora montuje tieto vstavane skrine v Trnave ?
Chcel by som hlavne kvalitu, na "znacke" nezalezi :)
Teda nasiel som ich na google celkom dost, ale nevyznam sa v tom :)
túto (http://www.zamainterier.sk/) na veternej majú predajňu v arkádii
fonzerelli
15.06.11,12:06
My mame v ponuke viacero posuvnych systemov, a mozem si dovolit povedat, ze mame najsirsi sortiment posuvnych systemov, najvacsiu ponuku farebnosti hlinikovych ramov a vyše 120 dekorov drevotriesky. Pravidelne robime prieskum cien u konkurencie, aby sme vedeli ponuknut najnizsiu cenu na trhu - co mozeme aj dolozit vypracovanymi ponukami od konkurencie. Ak by vsak zakaznik trval na nizsej cene, vieme sa dohodnut na individualnych podmienkach. Kazdemu zakaznikovi robime profesionalnu vizualizaciu skrine a nie "obycajne" obrazky z primitivneho programu :)
Chobot
15.06.11,20:45
My mame v ponuke viacero posuvnych systemov, a mozem si dovolit povedat, ze mame najsirsi sortiment posuvnych systemov, najvacsiu ponuku farebnosti hlinikovych ramov a vyše 120 dekorov drevotriesky. Pravidelne robime prieskum cien u konkurencie, aby sme vedeli ponuknut najnizsiu cenu na trhu - co mozeme aj dolozit vypracovanymi ponukami od konkurencie. Ak by vsak zakaznik trval na nizsej cene, vieme sa dohodnut na individualnych podmienkach. Kazdemu zakaznikovi robime profesionalnu vizualizaciu skrine a nie "obycajne" obrazky z primitivneho programu :)



Nože hoď sem jeden obrázok tvojej vizualizácie, nech vidíme, aký je rozdiel medzi profesionálnou vizualizáciou a obyčajným obrázkom....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:;)
fonzerelli
17.06.11,15:44
no čo ja viem, bude stačit nieco taketo? :)
Zameriavam sa na co najpodrobnejsie detaily, aby si to zakaznik vedel lepsie predstavit. Ak vidim u konkurencie to co povazuju za vizualizaciu, mozem sa len smiat.