Janka6685
09.08.05,14:03
Skúsenosti, rady, odporúčania, poučenia...
ormika
09.08.05,12:05
Skúsenosti, rady, odporúčania, poučenia...Janka!!! SUPER!!!!! Som zvedavá, ako rýchlo alebo ako pomaly sa to tu zaplní! http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Vera
09.08.05,12:07
Môžu sa pridať aj tí, ktorí majú zatiaľ len svokrovcov čakateľov?? :D
Janka6685
09.08.05,12:09
Môžu sa pridať aj tí, ktorí majú zatiaľ len svokrovcov čakateľov?? :D
Dúfam, že hej, lebo ja ku nim patrím tiež.
ormika
09.08.05,12:10
Môžu sa pridať aj tí, ktorí majú zatiaľ len svokrovcov čakateľov?? :DJasne že sa môžu pridať aj čakatelia!
janka37
09.08.05,12:11
Môžu sa pridať aj tí, ktorí majú zatiaľ len svokrovcov čakateľov?? :D
Myslím, že hlavne pre nich je táto téma aktuálna. http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif Každá rada dobrá, aspoň človek vie, na čo sa má pripraviť.
vladan
09.08.05,12:12
Myslím, že hlavne pre nich je táto téma aktuálna. http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif Každá rada dobrá, aspoň človek vie, na čo sa má pripraviť.
pri svokrovcoch človek nikdy nevie, na čo sa má pripraviť :D
Janka6685
09.08.05,12:12
Joooooj, keby dačo, tak robím niečo veľmi dôležité..........moja svokruška totiž upratuje kuchyňu a mne je tu s vami tak dobre, že jej tam nechcem zavadzať.:rolleyes: :D
ormika
09.08.05,12:13
Myslím, že hlavne pre nich je táto téma aktuálna. http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif Každá rada dobrá, aspoň človek vie, na čo sa má pripraviť.To áno, ja som si na raňajky natierala chlieb maslom, nožík som nechala na kuchynskej linke, sadla som si k stolu a šikovná svokra ten nožík v momente umyla! Tak som si vytiahla ďalší, aby som si mohla natrieť ďalší chlieb. Je to normálne?
Janka6685
09.08.05,12:13
pri svokrovcoch človek nikdy nevie, na čo sa má pripraviť :D
Hej, lebo sa môžu počase zmeniť. Môžu byť super a potom, čo sa ku nim nasťahuješ, sa môžu zmeniť ku horšiemu. Aspoň tak som počula.
ormika
09.08.05,12:14
Hej, lebo sa môžu počase zmeniť. Môžu byť super a potom, čo sa ku nim nasťahuješ, sa môžu zmeniť ku horšiemu. Aspoň tak som počula.MOJA VLASTNÁ SKÚSENOSŤ!!!!
Janka6685
09.08.05,12:15
To áno, ja som si na raňajky natierala chlieb maslom, nožík som nechala na kuchynskej linke, sadla som si k stolu a šikovná svokra ten nožík v momente umyla! Tak som si vytiahla ďalší, aby som si mohla natrieť ďalší chlieb. Je to normálne?
Teraz neviem, či ťa mám ľutovať, alebo sa smiať. Prepáč, ale to mi pripadá ako z nejakého filmu. Fakt prepáč. To väčšinou robím ja, lebo svokra naplní dres, alebo nechá na stole kopu riadu a ja to potom umyjem. Ale nesťažujem sa. Ja to robím rada. Som blbá čo?
Vera
09.08.05,12:19
U priateľa je to zase tak, že on má sestru strááášnu bordelárku (je to až neuveriteľné) má 17 rokov a poriadok jej nič nehovorí, dom má uprataný v sobotu (akože väčšie víkendové upratovanie) za cca pol až trištvrte hodiny, v skrini má veci pohádzané a hrabe sa v tom ako v koši na šp. prádlo. Takže ich mama rezignovala a snaží sa porobiť čo sa dá. Občas mi až zakazuje, aby som tam robila poriadky. Riad tam umývam bežne aj 5-krát (ale nie tak že pár pohárov, ale plný drez a aj mimo neho) proste hrúza...a potom keď to upracem, cítim sa trápne, lebo vlastne ani nie som doma a mala by to robiť jeho segra (aj keď mne to neprekáža)
ormika
09.08.05,12:21
Teraz neviem, či ťa mám ľutovať, alebo sa smiať. Prepáč, ale to mi pripadá ako z nejakého filmu. Fakt prepáč. To väčšinou robím ja, lebo svokra naplní dres, alebo nechá na stole kopu riadu a ja to potom umyjem. Ale nesťažujem sa. Ja to robím rada. Som blbá čo? To je v poriadku, no ja si myslím, že keď spravím raňajky, tak sa najprv najeme a potom upraceme. A nie najprv spraviť raňajky, upratať a potom sa najesť. To je nejaká blbosť, nie?
Vera
09.08.05,12:23
skoro ako u nás doma ....
Janka6685
09.08.05,12:23
To je v poriadku, no ja si myslím, že keď spravím raňajky, tak sa najprv najeme a potom upraceme. A nie najprv spraviť raňajky, upratať a potom sa najesť. To je nejaká blbosť, nie?
Blbosť to je, ale skús to vysvetliť svokre...Ony sú asi z inej planéty.
Janka6685
09.08.05,12:24
U priateľa je to zase tak, že on má sestru strááášnu bordelárku (je to až neuveriteľné) má 17 rokov a poriadok jej nič nehovorí, dom má uprataný v sobotu (akože väčšie víkendové upratovanie) za cca pol až trištvrte hodiny, v skrini má veci pohádzané a hrabe sa v tom ako v koši na šp. prádlo. Takže ich mama rezignovala a snaží sa porobiť čo sa dá. Občas mi až zakazuje, aby som tam robila poriadky. Riad tam umývam bežne aj 5-krát (ale nie tak že pár pohárov, ale plný drez a aj mimo neho) proste hrúza...a potom keď to upracem, cítim sa trápne, lebo vlastne ani nie som doma a mala by to robiť jeho segra (aj keď mne to neprekáža)
Tak to som zažila aj ja. Len s tým rozdielom, že snúbenec nemá sestru puberťáčku ale pracujúcu ženu. Chvalabohu, že sa odsťahovala ku priateľovi. Aj keď mám pociť, že teraz sú tu častejšie, ako keď tu bývala. Ale aspoň tu teraz môžem bývať ja. A je krásne, keď sa ráno zobudíte a máte vedľa seba milovaného človeka.
vladan
09.08.05,12:27
A je krásne, keď sa ráno zobudíte a máte vedľa seba milovaného človeka.
Jani, neodbiehaj od témy :D:D:D
ormika
09.08.05,12:27
Ešte vám poviem jednu pikošku. To, že je svokra zlá, tak to priznáva aj ona sama. A dorazila ma touto vetou: "Ja sa z toho zla raz do mesiaca vyspovedám v kostole!" Tak aj takýchto máme kresťanov!
zu1301
09.08.05,12:28
Dúfam, že hej, lebo ja ku nim patrím tiež.
moja svokra, cakatelka, je divna osoba.
nebavi sa so mnou, jest dostane len jej synacik a mna sa ani nespyta, ci nie som hladna.
a tak, ked ideme na navstevu, nosim si so sebou kopec jedla.
a provokujem.. hihi.
a moc k nej nechodim, lebo sa sprava, ze som jej ukradla milovaneho synacika.
brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
:D
ale pritom je to moc mila osoba, len ma ignoruje.....
ormika
09.08.05,12:30
moja svokra, cakatelka, je divna osoba.
nebavi sa so mnou, jest dostane len jej synacik a mna sa ani nespyta, ci nie som hladna.
a tak, ked ideme na navstevu, nosim si so sebou kopec jedla.
a provokujem.. hihi.
a moc k nej nechodim, lebo sa sprava, ze som jej ukradla milovaneho synacika.
brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
:D
ale pritom je to moc mila osoba, len ma ignoruje.....Dobre som sa pobavila!!!! Tvoj manžel je tiež jedináčik?
zu1301
09.08.05,12:33
Dobre som sa pobavila!!!! Tvoj manžel je tiež jedináčik?
nie je. ale je ten syn, ktory skace tak ako oni piskaju. a nie je to moj manzel. iba cakatel :D :D :D
Mikolajova
09.08.05,12:35
Ak sa mozem pridat ja som sa vydala 11.06. a ziskala som aspon si myslim super svokru dufam ze to ostane pri tom.
Vera
09.08.05,12:36
Ja mam zase pocit, že mna majú vcelku radi (nechcem aby to smrdelo samochválou) ale ked si doviedla jeho staršia sestra hocikoho domov, nikto im nebol dobrý. A u nás chcu aby sme si nadstavili. Je to asi preto, že nebyť mňa (možno) tak by sa flákal, míňal prachy, robil blbosti s chalanmi a doma nič neurobil. A takto keď sa s nim dohodnem, tak spolu porobíme, terazky sa napríklad (na môj povel :-)) chystáme vymaľovať ich izbu, lebo už je to strach a hrúza ...
Bionda
09.08.05,12:37
Dievčatá a dámy onoho času som robila také štatistiky a takmer.- podotýkam takmer(t.j. sú aj výnimky) žiadna nevesta nie je dosť dobrá pre jej syna, mala by byť pracovitejšia , milšia, lepšia, krajšia.
Dokým si muž sám pupočník s maminkou nepretne... veru pokoj nezavládne!
Ale ak sa o to pokúsi sama žena.. môže prísť o manžela a t.j. =rozvod a rozchod.
zu1301
09.08.05,12:39
Dievčatá a dámy onoho času som robila také štatistiky a takmer.- podotýkam takmer(t.j. sú aj výnimky) žiadna nevesta nie je dosť dobrá pre jej syna, mala by byť pracovitejšia , milšia, lepšia, krajšia.
Dokým si muž sám pupočník s maminkou nepretne... veru pokoj nezavládne!
Ale ak sa o to pokúsi sama žena.. môže prísť o manžela a t.j. =rozvod a rozchod.
:D
ked ten moj idem ku mamke a niekto sa ma spyta kde je, tak odpovedam, isiel na ciciky :D :D
Janka6685
09.08.05,12:39
Ešte vám poviem jednu pikošku. To, že je svokra zlá, tak to priznáva aj ona sama. A dorazila ma touto vetou: "Ja sa z toho zla raz do mesiaca vyspovedám v kostole!" Tak aj takýchto máme kresťanov!
Tu sa mi rozum zastáva.:mad:
Žanet
09.08.05,12:56
Téma svokrovci je dobrá. Tých mojich tolerujem nieje to až také zlé.Stavím sa, že ani zo mňa najlepšia svokra nebude. Viete ako to chodí- napr. moja dcéra sa dobre vydala lebo jej manžel všetko robí a naopak syn sa zle oženil lebo musí všetko robiť. To sú bežné úvahy rodičov o svojich deťoch.
Janka6685
09.08.05,13:15
Téma svokrovci je dobrá. Tých mojich tolerujem nieje to až také zlé.Stavím sa, že ani zo mňa najlepšia svokra nebude. Viete ako to chodí- napr. moja dcéra sa dobre vydala lebo jej manžel všetko robí a naopak syn sa zle oženil lebo musí všetko robiť. To sú bežné úvahy rodičov o svojich deťoch.
My ľudia sme už raz takí. Každý si vyberie svoj uhol pohľadu a ten je zlý, alebo dobrý, podľa toho, ako mu vyhovuje. Ale to je normálne. Len si treba uvedomiť, že treba byť objektívny a spravodlivý.
Vera
09.08.05,13:25
No tým naším či už svokrovcom, alebo potenciálnym svokrovcom čakateľom sa ale musí štikútať :-)
Janka6685
09.08.05,13:34
No tým naším či už svokrovcom, alebo potenciálnym svokrovcom čakateľom sa ale musí štikútať :-)
Asi áno. Ale musíte uznať, že aspoň máme o čom hovoriť. Nie že by nebolo o čom...ale aj to je téma na rozhovor a zamyslenie. A ešte sa pri tom dá aj pobaviť.
vladan
09.08.05,13:41
Asi áno. Ale musíte uznať, že aspoň máme o čom hovoriť. Nie že by nebolo o čom...ale aj to je téma na rozhovor a zamyslenie. A ešte sa pri tom dá aj pobaviť.Jani, súhlasím, moja slobodná kámoška má neuveriteľnú túžbu počúvať historky o mojich svokrovcoch (lepšie povedané o svokre). Keď sa stretneme, tak zahlási: "no! rozprávaj, čo nové!" :D

ale aj tak si myslím, že svokrovcov si nevyberieš :D ... každé manželstvo, a hlavne svokrovci sú iní a nejaké univerzálne rady ako vychádzať so svokrovcami asi nie sú ... tu sa iba môžme čudovať, čo všetko tie stvory nevymyslia, aby nám "spríjemnili" manželstvo :D
ondrejvla
09.08.05,13:45
No dievčatá! Ja by som vás rada videla ako svokry! Ja som už 15 rokov svokrou, mám super zaťka, občas ho doslova vyhecujem, aby sa vedel brániť, lebo by si nechal na hlave aj drevo rúbať, keď idem k lekárovi, ide on so mnou, keď som bola vážne chorá, videla som ako trpí, a že on nie je herec, to mi verte! A keď niečo urobím zle, viete ako ma zjazdí! A vtedy som rada, viem, že sa vie občas aj brániť! Keď potrebujem pomoc pri varení, tak určite je naporúdzi. Ale mám aj syna, tam som svokra čakateľka, a jeho frajerku som dopredu upozornila, že skôr, než si ho zoberie, nech si všimne, aký je bordelár. Ja už potom reklamáciu späť nepríjmem, tak nech si dobre prezrie tovar vopred!

A čo vás dievčatá, tiež si vás oťukali svokry vopred? Budete lepšie ako sú svokričky, alebo im budete oveľa viac konkurovať?! Ja si myslím, že konkurovať, keď teraz hundrete, že vám zoberú riad na umytie, nie? Aj vtedy hundrete, keď zavarujú deti, berú si ich na prázdniny, počas chorôb, keď napečú a navaria kým ste vy u kaderníčky, alebo kozmetičky? Idete občas aj do kina a deti opatrí opäť len svokra, teda ak je nablízku!
Viem, že sa hovorí, že najlepšia svokra je studená, ale nechcite byť studené hneď, ako sa svokrami stanete!
Želám vám tie najlepšie nevesty a najšikovnejších zaťov!
Vera
09.08.05,13:51
Ale si nám vyčistila žalúdky :-) ale ja s tebou súhlasím. Som si vedomá, že aj mňa to raz čaká ... (teda pevne verím) a dúfam, že budem mať šťastie na tú druhú stranu
Janka6685
09.08.05,13:55
No dievčatá! Ja by som vás rada videla ako svokry! Ja som už 15 rokov svokrou, mám super zaťka, občas ho doslova vyhecujem, aby sa vedel brániť, lebo by si nechal na hlave aj drevo rúbať, keď idem k lekárovi, ide on so mnou, keď som bola vážne chorá, videla som ako trpí, a že on nie je herec, to mi verte! A keď niečo urobím zle, viete ako ma zjazdí! A vtedy som rada, viem, že sa vie občas aj brániť! Keď potrebujem pomoc pri varení, tak určite je naporúdzi. Ale mám aj syna, tam som svokra čakateľka, a jeho frajerku som dopredu upozornila, že skôr, než si ho zoberie, nech si všimne, aký je bordelár. Ja už potom reklamáciu späť nepríjmem, tak nech si dobre prezrie tovar vopred!

A čo vás dievčatá, tiež si vás oťukali svokry vopred? Budete lepšie ako sú svokričky, alebo im budete oveľa viac konkurovať?! Ja si myslím, že konkurovať, keď teraz hundrete, že vám zoberú riad na umytie, nie? Aj vtedy hundrete, keď zavarujú deti, berú si ich na prázdniny, počas chorôb, keď napečú a navaria kým ste vy u kaderníčky, alebo kozmetičky? Idete občas aj do kina a deti opatrí opäť len svokra, teda ak je nablízku!
Viem, že sa hovorí, že najlepšia svokra je studená, ale nechcite byť studené hneď, ako sa svokrami stanete!
Želám vám tie najlepšie nevesty a najšikovnejších zaťov!
Nemusím ani veľmi premýšľať, aby som vedela, že toto všetko je pravda. Ja nemôžem hovoriť nič zlé, lebo ako som už písala, ja mám super svokrovcov. A čo sa týka mojich rodičov, tak oni toho môjho doslova zbožňujú.

Keďže som zakladateľka tejto témy, tak by sa pre tých, čo nie sú v obraze patrilo vysvetliť, že v inej téme, ktorá bola o inom, sme sa rozhovorili o tejto téme, a tak ma napadlo, že by nebolo na škodu, založiť takúto tému, lebo sa nám celkom dobre kecalo. To len, aby si nikto nemyslel, že ja mám zlé skúsenosti.
Vera
09.08.05,13:59
Ja tiež nemôžem nadávať na svojich svokrovcov čakateľov, som si vedomá, že každý má svoje muchy (veď ani ja nie som dokonalá). Len uvidím ako to bude, keď sa tam nasťahujem, lebo priateľ to chce. U nás by to bolo v pohode, keďže som jedináčik, ale naši sú v rozvodovom konaní a tak atmoška u nás je dosť dusná :-( a tak by asi fakt bolo lepšie keby som ja vypadla. Oni mi nepovedia, že nie...(teda, že nemôžem byť u nich)
Janka6685
09.08.05,14:01
Ja tiež nemôžem nadávať na svojich svokrovcov čakateľov, som si vedomá, že každý má svoje muchy (veď ani ja nie som dokonalá). Len uvidím ako to bude, keď sa tam nasťahujem, lebo priateľ to chce. U nás by to bolo v pohode, keďže som jedináčik, ale naši sú v rozvodovom konaní a tak atmoška u nás je dosť dusná :-( a tak by asi fakt bolo lepšie keby som ja vypadla. Oni mi nepovedia, že nie...(teda, že nemôžem byť u nich)
Tak neváhaj, lebo, ako som už spomínala, je naozaj nádherné, ak ráno prvé čo vidíš je krásna tvár tvojho milého.
Vera
09.08.05,14:03
To je fakt, to poznám, on býval u nás no keď to tak počítam s prestávkami skoro aj dva roky...ale prečo odišiel som už spomínala. Za tých 7 rokov, čo sme spolu sme si toho riadne preskákali ...
vladan
09.08.05,14:06
No dievčatá! Ja by som vás rada videla ako svokry! ...tuším sa téma mala volať svokrovci z pohľadu nevesty/ženícha ;) ... alebo lepšie iba z pohľadu nevesty, lebo mne sa zdá, že iná je svokra nevesty a iná svokra ženícha :D

Vlasti, nepochybne si super svokrou a máš super zaťka a možno budeš mať aj super nevestu, ale super svokier je fakt málo :D
Janka6685
09.08.05,14:09
To je fakt, to poznám, on býval u nás no keď to tak počítam s prestávkami skoro aj dva roky...ale prečo odišiel som už spomínala. Za tých 7 rokov, čo sme spolu sme si toho riadne preskákali ...
No my sme mali minulý mesiac výročie 3 roky a bývame spolu oficiálne, tak že to mám aj v OP, od septembra. Ale už skoro od začiatku som tam prespávala, lebo jeho mama stále, že: načo idem domov takto večer, a že zajtra aj tak prídem a stále si vymýšľala výhovorky, aby som tam ostala. Doteraz neviem prečo, lebo ja som ten druh ľudí, čo si myslí, že každému len zavadzia.
Janka6685
09.08.05,14:12
tuším sa téma mala volať svokrovci z pohľadu nevesty/ženícha ;) ... alebo lepšie iba z pohľadu nevesty, lebo mne sa zdá, že iná je svokra nevesty a iná svokra ženícha :D

Vlasti, nepochybne si super svokrou a máš super zaťka a možno budeš mať aj super nevestu, ale super svokier je fakt málo :D
No Vlastu za svokru by asi chcel každý. Aspoň podľa porady...že sa prejavuje ako milý človek a aj podľa toho, čo napísala na túto tému. Takých by malo byť viac, no nie? Dúfam, že aj Vlastin zať a buduca nevesta majú rovnaký názor.:D Ale vážne...určite majú.:)
Vera
09.08.05,14:14
No my sme mali minulý mesiac výročie 3 roky a bývame spolu oficiálne, tak že to mám aj v OP, od septembra. Ale už skoro od začiatku som tam prespávala, lebo jeho mama stále, že: načo idem domov takto večer, a že zajtra aj tak prídem a stále si vymýšľala výhovorky, aby som tam ostala. Doteraz neviem prečo, lebo ja som ten druh ľudí, čo si myslí, že každému len zavadzia.
Tiež sa tam moc nechcem trepať. Predsa len tam budeme v izbe s jeho sestrou (neviem ako zvládnem ten jej bordel) ... a ja ako jedináčik som zvyknutá na max súkromie, ale čo človek neobetuje pre lásku...:-)
Janka6685
09.08.05,14:16
Tiež sa tam moc nechcem trepať. Predsa len tam budeme v izbe s jeho sestrou (neviem ako zvládnem ten jej bordel) ... a ja ako jedináčik som zvyknutá na max súkromie, ale čo človek neobetuje pre lásku...:-)
Ja som si pekne počkala, kým sa jeho sestra presťahuje ku priateľovi. Lebo s ňou by som asi nevydržala.
Vera
09.08.05,14:19
Tak to by som sa ešte poriadne načakala...má 17, to si poriadne počkám, teraz ide len do druhej triedy takže kým vôbec skončí školu. No budúci rok, alebo ten ďalší by sme chceli urobiť u nich na dome obytné podkrovie, takže aj tak tam v dome ostanem so svokrovcami. S nimi ale bez nich...ako to správne nazvať
Janka6685
09.08.05,14:25
Tak to by som sa ešte poriadne načakala...má 17, to si poriadne počkám, teraz ide len do druhej triedy takže kým vôbec skončí školu. No budúci rok, alebo ten ďalší by sme chceli urobiť u nich na dome obytné podkrovie, takže aj tak tam v dome ostanem so svokrovcami. S nimi ale bez nich...ako to správne nazvať
Tak tu sa jedná o dom? Tak to je super. Tam sa dajú robiť nadstavby, prístavby,...len sú potrebné peniažky. Ale keď bývaš v paneláku, tak tam sa nedá nič, len vymeniť, alebo sa odsťahovať do vlastného. Ale bez hypo úveru to asi nepôjde. To ste vy, skôr ako ja narodený, mali ľahšie. Aspoň mamka mi stále hovorí, že sa stačilo zamestnať (a muselo sa a bolo kde), založiť si rodinku a byt bol skoro okamžite. Ale čo mi mladý teraz môžeme? ...sa zakopať...:mee: :mad:
Vera
09.08.05,14:28
Súhlas, aj my by sme radšej bývali sami niekde v bytíku...lenže tá cena?? kde vyhrabem cash 1,8 mil za trojízbák. No môžem si kúpíť za cca 800 tis. garsonku a splácať ju 8 rokov a nejesť, nepiť, proste len živoriť. A tak sme začali vážne uvažovať nad ponukou jeho rodičov a pomali sa do toho chceme pustiť. Zatiaľ sme nejaké vážne kroky pre to neurobili, ale aj to nás čaká. Len problém je v tom že mladý sa ešte nejakosik veľmi ženiť nechce a ja do toho bez svadby nepôjdem...(predsa len nejaká väčšia istota) No uvidíme, nechcem predbiehať...
lenkak
09.08.05,14:36
Ani u nás to nie je práve to najideálnejšie, ale človek sa musí aj prispôsobovať daným situáciam, a potom všetko ide ľahšie.
Vera
09.08.05,14:40
No mne hrozí že po rozvode mojich rodičov (ktorí budú asi musieť predať náš byt a kúpia si za to tak dva jednoizbáky) nebudem mať kde bývať a tak mi v podstate neostáva nič len zahryznúť si do jazyka a ísť k priateľovi. Ja s pohodlným bratislavským zadkom budem musieť cestovať mimo BA, ale aspoň budem s priateľom. Ale človek si zvykne na všetko ... všetko zlé je na niečo dobré ...
Janka6685
09.08.05,14:43
Súhlas, aj my by sme radšej bývali sami niekde v bytíku...lenže tá cena?? kde vyhrabem cash 1,8 mil za trojízbák. No môžem si kúpíť za cca 800 tis. garsonku a splácať ju 8 rokov a nejesť, nepiť, proste len živoriť. A tak sme začali vážne uvažovať nad ponukou jeho rodičov a pomali sa do toho chceme pustiť. Zatiaľ sme nejaké vážne kroky pre to neurobili, ale aj to nás čaká. Len problém je v tom že mladý sa ešte nejakosik veľmi ženiť nechce a ja do toho bez svadby nepôjdem...(predsa len nejaká väčšia istota) No uvidíme, nechcem predbiehať...
To sestra môjho snúbenca si spolu s priateľom zobrali 250 000,- úver na prestavbu bytu, čo im ostal po babke jej priateľa. Môj snúbenec mi vždy hovorí, že by skákal ako blcha od radosti, keby mal taký byt ako oni a nie sa ešte zaťažiť úverom na prestavbu. No ale to je ich vec. Keď chcú splácať 10 rokov úver a ešte vyplatiť polovicu hodnoty bytu bratovi...?
Vera
09.08.05,14:47
Jemine, čo chcú platiť 250 tis 10 rokov, ved to pri troche skromnosti splatía dvaja za tri-štyri roky...
Janka6685
09.08.05,14:52
Jemine, čo chcú platiť 250 tis 10 rokov, ved to pri troche skromnosti splatía dvaja za tri-štyri roky...
No mne vychádza 2083,3 Sk za mesiac a to je dosť z rodinného rozpočtu. Plus treba platiť nájom, jesť, obliekať sa. A jeho sestra sa už teraz chová ako manželka a má všetky peniaze v správe sama. A to ešte nie sú manželia.

Ach jaj. Už prišli. Hovorila som, že sú tu častejšie, ako keď tu bývala:(
Vera
09.08.05,14:55
No a ja by som mala zdvihnúť zadok a utekať domov, už tu v práci nikto nieje, nejakosik som sa zakecala :-) ale tak sa mi nechce domov, nikto tam neni a ja to z celej duše neznáááášam. Teda byť sama doma. A dúfam, že je vonku fajne, aspon by som skočila na tie korčule. (a sme späť pri IN line :D )
Janka6685
09.08.05,14:59
No a ja by som mala zdvihnúť zadok a utekať domov, už tu v práci nikto nieje, nejakosik som sa zakecala :-) ale tak sa mi nechce domov, nikto tam neni a ja to z celej duše neznáááášam. Teda byť sama doma. A dúfam, že je vonku fajne, aspon by som skočila na tie korčule. (a sme späť pri IN line :D )
Ty budeš doma aspoň v kľude. Ja sa tu neviem sústrediť, lebo svokra so švagrinou pozerajú v kuchyni telenovelu a dosť nahlas sa o tom rozprávajú. Svokor so švagrininym priateľom totiž pozerajú dajaký film na domácom kine. No čo už. Pustím si asi hlasnejšie Enyu.
Vera
09.08.05,15:01
Mne požičala kolegynka dve komedie ...takže budem pozerať filmíky - pravá blondína II (to by so mnou asi priateľ moc nechcel pozerať) a to druhé neviem...takže o program postaráno...Boženky už vážne bežím....toľko hodín
Janka6685
09.08.05,15:06
Mne požičala kolegynka dve komedie ...takže budem pozerať filmíky - pravá blondína II (to by so mnou asi priateľ moc nechcel pozerať) a to druhé neviem...takže o program postaráno...Boženky už vážne bežím....toľko hodín
Blondínku som videla aj I aj II. Aj ja som blondínka, tak sme sa so snúbencom nasmiali. Už bež. A keď máš net aj doma, tak môžeš občas nazrieť. Maj sa.
ALDA
09.08.05,16:58
Pretože mám ešte svokru a už aj sama ňou som..:D ani neviem, či sa tu môžem ozvať?:D
Ja som si s mojou svokrou a svokrom užila dosť..:D i keď sú od nás 150 km.
Teraz som najlepšia nevesta..všetko som im povedala, čo ma ťažilo .
Rodina sa vďaka mne stretáva...vždy mi ďakujú a plačú. Myslím si, že sa treba cez všetko preniesť. A mrzí ma, že sú potrestaní, pretože sa musia starať o svoju najmladšiu dcéru.

A ja ako svokra? Mám zatiaľ iba jednu nevestu..Vždy mi všetko povedala, dokonca aj o problémoch, ktoré mala so svojou rodinou. Keď bola chorá už po svadbe, tak som to bola ja, ktorú volala k sebe:) Ako sa jej narodili deti, každú druhú sobotu som tam chodila../200 km/. A nakoniec sa prisťahovali k nám. Bývali sme spolu 7 mesiacov bez problémov. Nechcem sa tým samozrejmä chváliť. Nepoznám vás, okrem jednej /viem ako to u nich zhruba je a chce sa osamostatniť, čo je normálne/ ale poviem vám..to čo tu čítam, nechcela by som vás za nevesty skoro žiadnu!!:D

prečo? l/ prečo by nemohla dcéra chodiť domov hoci aj každý deň
2/ na upratovanie má každý svoj systém..takže keď si natieram chlieb, nôž si dám na tanier...alebo ješ na stole?
3/a čakať, že nejak bude a načo si brať úver atď..a smiať sa tomu, ak niekto niečo podnikne...je čudné.

A nechcem sa tu toľko rozpisovať. Veď je to zábavná téma pre vás nevesty a čakateľky.

Príjemnú zábavu

Hela
bepo
09.08.05,17:16
To ste vy, skôr ako ja narodený, mali ľahšie. Aspoň mamka mi stále hovorí, že sa stačilo zamestnať (a muselo sa a bolo kde), založiť si rodinku a byt bol skoro okamžite. Ale čo mi mladý teraz môžeme? ...sa zakopať...:mee: :mad:To si niekto trochu idealizuje,tiež to nebolo ružové s bytom-pokiaľ človek nedostal podnikový byt v pár vybratých profesiách.Ale to si dnes skôr zarobíš na nový ako za socializmu dostala v poradovníku
ondrejvla
09.08.05,18:46
To si niekto trochu idealizuje,tiež to nebolo ružové s bytom-pokiaľ človek nedostal podnikový byt v pár vybratých profesiách.Ale to si dnes skôr zarobíš na nový ako za socializmu dostala v poradovníku
No nielen byt, ale ani príjmy neboli vysoké, ja som začínala s 850,- Kčs! hrudbého, a to mi mama povedala, že to mám výborné, ona vtedy zarábala 1000,-Kčs.
Byty, a kto nám ich dal? Keď sme sa s manželom rozhodli stavať rod.dom, už sme boli na nenávratné pôžičky starí, takže sme ich nedostali. Keď sme sa brali - novomanželské ešte neboli. Mala som super svokrovcov, bývali sme u nich v jednej izbe, keď sa mi páčili nejaké šaty, poobede som kúpila látku, večer svokra ušila a ráno som išla do roboty v nových. Deti sme síce dávali do jasieľ, škôlky, ale boli tu, keď sme si chceli hoci len tak pokecať trebárs aj o ničom.
Je mi ľúto, že už tu nie sú viac ako 30 rokov, boli to super ľudia, hoci oni hovorili, že majú zlatú nevestu. Ale ani ja som nebol zlatá, nemyslite si. Povedala som si, čo ma trápilo, a to sa im páčilo.
Skúste dievčatá aj vy svojim svokrám povedať, čo sa vám na nich nepáči, v kľude, bez zvýšeného hlasu, len tak pri čaji alebo káve. Správna atmosféra robí krásne vzťahy.
To vám zo srdca želám, potom možno ani vám nenapadne otvárať takúto tému. Alebo keď ju otvoríte, tak budete svoje svokry vychvaľovať.
emily
09.08.05,18:57
nie je. ale je ten syn, ktory skace tak ako oni piskaju. a nie je to moj manzel. iba cakatel :D :D :D
rozmysli si to, aby celý život neskákal tak, ako mamka píska.....
Muška
09.08.05,19:28
Aktuálne do tejto témy:
Teraz beží v kinách nový film "Šialená svokra" - hrá ju Jane Fondová, nevesta J.Lopez.
Treba vidieť. :)
durisovad
09.08.05,19:58
Velmi zaujimavo sa tu pise o svokrach. Ja som mala vybornu svokru, skoda, ze je uz 15 rokov pod zemou. Ja som svokrou dvom mladym muzom, vychadzam s nimi velmi dobre. Asi je to ine, ako keby som mala vychadzat s nevestami, ale aj tak si myslim, ze pri troche tolerancie z kazdej strany sa aj taketo vztahy daju zvladnut bez vacsich problemov. Z malickosti netreba hned robit slona, sem-tam aj nieco prepacit (ved aj ja tiez vzdy nie som med) a ide to velmi dobre.
Katarína STR
10.08.05,04:40
durisovad : to je dobre povedané, pri troche tolerancie z každej strany. Lenže čo ak sa má prispôsobovať len nevesta a svokra sa nevie? Čo keby ti svokra povedala, čo mne ? Že 100x sme ti to povedali a stále si to robíš po svojom ? Kde si zase bola ?
Načo si kúpila toto a načo toto ? Koľko si zas otrepala peňazí ? ....... 100 horších a horších viet. Chodila by ti do izby a kontrolovala poriadok v skriniach ? Moja svokra síce nebýva so mnou v chalupe, ale je tam každý deň aby nám otravovala život. Ja bývam s mojim svokrom na chalupe. Svokra býva vo vedľajšej dedine. Prečo ? Neviem.
Dlho som sa snažila prispôsobovať, ale stále to nebolo to čo si oni predstavovali.
Chceli, aby som makala na poli a v záhradke. Lenže ja na to nemám ani chuť ani čas.
Prečo sa ma snažia donútiť na niečo čo ma nebaví. Ja vstávam do práce o piatej.
Musím zaviesť malého do jaslí a valím do práce. Z práce zase utekám pre malého, zanesiem ho našim a idem do svojej kancelárie pracovať až do večera. Chodím domov neskoro a unavená. Cez víkend si konečne chcem poriadne poupratovať a nie drieť na poli. A ešte jedna vec nadávali mi aj keď som často upratovala. otázky ako : zase prezliekať periny ? veď si ich prezliekal pred mesiacom. alebo načo zase umývaš okná a pod. ...no skrátka svokra je strašne ale strašne šetrná a odráža sa to aj na poriadku a čistote.
Ach škoda hovoriť.
Trafila som na ..... svokru. Keď sme sa s manželom brali tak hundrala, že je strašne mladý na ženenie, vraj ešte nie je zrelý. On mal 24 rokov a ja za týždeň 25.
Prvý rok keď som sa tam nasťahovala, tak stále za mnou chodili a kontrolovali, či som všade zhasla svetlo. Či náhodou nemíňam veľa vody. Keď umývam riad, tak jar je škoda používať.
No svokra mi vždy nadávala, že načo mi je toľko krémov na ruky, na telo, vraj :
ona sa nikdy nekrémovala, nesprejovala.... a toľko sa nahučala aj do môjho manžela.

Takže po dvoch rokoch manželstva mi už aj manžel začal hundrať na krémy, spreje a pod.
alebo ak sa mi náhodou niečo pokazilo. Keď som si poukladala potraviny do ľadničky na druhý deň boli poprehadzované, vraj takto to mám lepšie, povedala svokra.

Po troch rokoch manželstva som to vzdala a odsťahovala som sa do bytu sama so synom.
Manžel ostal pri mamičke. Ja som sama bývala presne rok. Po roku som sa rozhodla, že sa vrátim len ak manžel zmení svoje správanie a svokra sa nebude do mňa starať.

Tak som sa vrátila. Zatiaľ sa svokrovci snažia, ale svokra to asi dlho nevydrží. Už ma začína zase kontrolovať, kde som bola, do kedy som kde pracovala. No uvidíme.

Všetkým holkám držím palce, aby dostali svokru, s ktorou si budú mať čo povedať. Ktorá im bude nielen druhou mamou, ale aj kamarátkou, na ktorú sa môžu spoľahnúť.

Ahojte
dara
10.08.05,04:51
durisovad : to je dobre povedané, pri troche tolerancie z každej strany. Lenže čo ak sa má prispôsobovať len nevesta a svokra sa nevie? Čo keby ti svokra povedala, čo mne ? Že 100x sme ti to povedali a stále si to robíš po svojom ? Kde si zase bola ?
Načo si kúpila toto a načo toto ? Koľko si zas otrepala peňazí ? ....... 100 horších a horších viet. Chodila by ti do izby a kontrolovala poriadok v skriniach ? Moja svokra síce nebýva so mnou v chalupe, ale je tam každý deň aby nám otravovala život. Ja bývam s mojim svokrom na chalupe. Svokra býva vo vedľajšej dedine. Prečo ? Neviem.
Dlho som sa snažila prispôsobovať, ale stále to nebolo to čo si oni predstavovali.
Chceli, aby som makala na poli a v záhradke. Lenže ja na to nemám ani chuť ani čas.
Prečo sa ma snažia donútiť na niečo čo ma nebaví. Ja vstávam do práce o piatej.
Musím zaviesť malého do jaslí a valím do práce. Z práce zase utekám pre malého, zanesiem ho našim a idem do svojej kancelárie pracovať až do večera. Chodím domov neskoro a unavená. Cez víkend si konečne chcem poriadne poupratovať a nie drieť na poli. A ešte jedna vec nadávali mi aj keď som často upratovala. otázky ako : zase prezliekať periny ? veď si ich prezliekal pred mesiacom. alebo načo zase umývaš okná a pod. ...no skrátka svokra je strašne ale strašne šetrná a odráža sa to aj na poriadku a čistote.
Ach škoda hovoriť.
Trafila som na ..... svokru. Keď sme sa s manželom brali tak hundrala, že je strašne mladý na ženenie, vraj ešte nie je zrelý. On mal 24 rokov a ja za týždeň 25.
Prvý rok keď som sa tam nasťahovala, tak stále za mnou chodili a kontrolovali, či som všade zhasla svetlo. Či náhodou nemíňam veľa vody. Keď umývam riad, tak jar je škoda používať.
No svokra mi vždy nadávala, že načo mi je toľko krémov na ruky, na telo, vraj :
ona sa nikdy nekrémovala, nesprejovala.... a toľko sa nahučala aj do môjho manžela.

Takže po dvoch rokoch manželstva mi už aj manžel začal hundrať na krémy, spreje a pod.
alebo ak sa mi náhodou niečo pokazilo. Keď som si poukladala potraviny do ľadničky na druhý deň boli poprehadzované, vraj takto to mám lepšie, povedala svokra.

Po troch rokoch manželstva som to vzdala a odsťahovala som sa do bytu sama so synom.
Manžel ostal pri mamičke. Ja som sama bývala presne rok. Po roku som sa rozhodla, že sa vrátim len ak manžel zmení svoje správanie a svokra sa nebude do mňa starať.

Tak som sa vrátila. Zatiaľ sa svokrovci snažia, ale svokra to asi dlho nevydrží. Už ma začína zase kontrolovať, kde som bola, do kedy som kde pracovala. No uvidíme.

Všetkým holkám držím palce, aby dostali svokru, s ktorou si budú mať čo povedať. Ktorá im bude nielen druhou mamou, ale aj kamarátkou, na ktorú sa môžu spoľahnúť.

Ahojte

No Katka moja pekná, to Ti nezávidím. Ako sa ja poznám už by som ju asi........A manžela tiež nechápem, že ostal pri nej bývať rok a nie pri Vás. Však to snáď ani nemôže byť možné, ale viem, že je.......... Úprimne Ti želám pevné nervy aby si sa pri nej nezbláznila.
Katarína STR
10.08.05,04:54
Ďakujem ti pekne. Ak ti mám ale povedať pravdu, som späť asi skoro rok, ale rozmýľam, že sa odsťahujem natrvalo. Idem mi to všetko fakt na nervy. A ak manžel nepôjde so mnou tak bude koniec. Vieš im sa páči ak donesiem prachy, ale že som dlho preč a že si kúpim čo chcem, to sa im už nepáči.
renča1
10.08.05,05:06
Ďakujem ti pekne. Ak ti mám ale povedať pravdu, som späť asi skoro rok, ale rozmýľam, že sa odsťahujem natrvalo. Idem mi to všetko fakt na nervy. A ak manžel nepôjde so mnou tak bude koniec. Vieš im sa páči ak donesiem prachy, ale že som dlho preč a že si kúpim čo chcem, to sa im už nepáči.
Vieš, keby tvoja svokra mala nejakú takú čo behá po baroch a nestará sa dieťa tak by som sa jej nečudovala, nevedia si ťa vážiť. Ja ti tiež prajem , aby sa to medzi tebou a svokrou zmenilo k lepšiemu. Ja mám výhodu takú, že moja svokra býva na Východ.Slovensku a ja s mojim nastávajúcim žijeme na Stred.Slovensku. Ja by som to pri nej tiež nevydržala a "svojho manžela by som si teda podala, bud ja alebo svokra, nech sa rozhodne".:D
Katarína STR
10.08.05,05:10
No presne, lenže ja nepijem, nefajčím a ani nechodím s kamarátkami na kávičku. Ale vieč čo ? Asi začnem. Nech majú dôvod nadávať na nevestu.:D
renča1
10.08.05,05:14
To by asi ani nepomohlo a neskúšala si sa sňou porozprávať a vysvetliť si situáciu, že ti vadí ako ťa kontroluje, atď... a manželovi to nevadí?, že sa takto naťahujete? Asi sa moc pýtam, pravda?
Katarína STR
10.08.05,05:23
Ale skúšala so svokrou sa nedá o tomto rozprávať. Pre nich som len nevďačná, lebo mám kde bývať a čo by som viac chcela.
My sa so svokrou nenaťahujeme. Ja jej proste neodpovedám, keď sa ma stále vypytuje. A keď jej odpoviem, tak mi aj tak neverí, tak je to jedno.
Snažím sa nevšímať si ju.
Manžel je rád, že príde domov a má navarené a upratané. Pekne sa napapá, prezlečie a ide si strúhať do dieľne. On nemá starosť postarať sa o svoju rodinu. On vlastne nevie čo po ňom chcem. Jemu asi stačí, že sa má kde vyspať a to je všetko.
Keď som mu povedala, že si prerobíme podkrovie, ak s tým bude svokor súhlasiť, tak sa mu to páčilo, ale nemá odvahu to povedať otcovi.
Ja mám pocit, že som tam len ich ďalšie dieťa. A nie že sme s manželom druhá rodina.
Tam sa všetko musí vykecať jeho rodičom.
Ja nechcem naveky bývať so svokrovcami. Ja chcem svoje súkromie.
Kde si sama urobím čo ako chcem.
Nechcem sa stále niekomu prispôsobovať a byť vďačná že mám kde bývať.
Pritom je to stará chalupe, ktorá nám ide spadnúť na hlavu. Ale nikoho to netrápi.
anet
10.08.05,05:53
No,ja si od svokry drzim taky zdravy odstup, a nastastie som s nou nikdy nemusela byvat, inak by sme sa asi zozrali.:D No a ked zacne castejsie telefonovat, alebo sa zamiesa medzi mna a mojho muza, tak ju hned schladim nejakou mojou blbou hlaskou. Ona sa tak na mesiac urazi a potom je zas vsetko chvilu O.K.
Katarína STR
10.08.05,06:04
No vidiš, keby som jej poriadne niečo povedala, asi by sa urazila a dala mi pokoj. Lenže potom sa každý deň bude sťažovať svokrovi a aj môjmu mužovi aké je ona chúďa a ako som ju urazila, že sa jej to dotklo.
Raz som sa jej spýtala prečo môjho malého chlapca, vtedy mal 2 roky zbila po zadku, veď len rozhadzal topánky. Ona sa na to urazila. ževraj sa jej to dotklo, vraj malého nezmlátila. ALe ja som jej povedala, že to je jedno, môjho malého nikto nebude biť.
Jara
10.08.05,06:04
Katka ak máš nejakú možnosť hoci garsonky, odíď a lepšie odíďte s manželom preč. Nič lepšie nemôžeš urobiť, ako sa osamostatniť, pretože vekom budú tie problémy len narastať, až sa to môže vymknúť z ruky. Odíďte čo najskôr a zachráňte si manželstvo. Držím ti prsty, aby si manžela presvedčila.
Katarína STR
10.08.05,06:08
Vieš to nie je len o presviedčaní. Jednoducho môj manžel nepôjde do bytu, aby platil veľké prachy za nájom, keď túto máme veľkú chalupu. On tam má dielňu a bez nej sa nepohne. Preto nešiel so mnou bývať ani vtedy, keď som odišla. Vtedy som platila mesačne 8.000,- Sk a to je dosť. On má takú blbú prácu, že poslednú výplatu dostal za marec. Všetko ťahám ja.
ALDA
10.08.05,06:11
Ale skúšala so svokrou sa nedá o tomto rozprávať. Pre nich som len nevďačná, lebo mám kde bývať a čo by som viac chcela.
My sa so svokrou nenaťahujeme. Ja jej proste neodpovedám, keď sa ma stále vypytuje. A keď jej odpoviem, tak mi aj tak neverí, tak je to jedno.
Snažím sa nevšímať si ju.
Manžel je rád, že príde domov a má navarené a upratané. Pekne sa napapá, prezlečie a ide si strúhať do dieľne. On nemá starosť postarať sa o svoju rodinu. On vlastne nevie čo po ňom chcem. Jemu asi stačí, že sa má kde vyspať a to je všetko.
Keď som mu povedala, že si prerobíme podkrovie, ak s tým bude svokor súhlasiť, tak sa mu to páčilo, ale nemá odvahu to povedať otcovi.
Ja mám pocit, že som tam len ich ďalšie dieťa. A nie že sme s manželom druhá rodina.
Tam sa všetko musí vykecať jeho rodičom.
Ja nechcem naveky bývať so svokrovcami. Ja chcem svoje súkromie.
Kde si sama urobím čo ako chcem.
Nechcem sa stále niekomu prispôsobovať a byť vďačná že mám kde bývať.
Pritom je to stará chalupe, ktorá nám ide spadnúť na hlavu. Ale nikoho to netrápi.
Katka poznáme sa aj osobne a tvoj príbeh si mi rozprávala. Ale ako som Ťa spoznala, viem, že si určite vieš pomôcť. Si veľmi fajn, šikovná a silná žena. Ozaj si mala smolu. Ale hlavný dôvod určite nie je tvoja svokra, ale tvoj manžel, myslím si, že je to veľké dieťa a nie je zrelý pre rodinu. Ešte pokiaľ si mladá musíš sa rozhodnúť a Ty vieš, čo bude lepšie pre teba a tvojho malého.

Prajem Ti všetko dobré

Hela
Katarína STR
10.08.05,06:19
Ďakujem ti ALDA. Som rada, že som ťa spoznala aj osobne. Vieš teraz som si uvedomila, že svokra mala pravdu. Môj manžel naozaj nebol zrelý na manželstvo vtedy a nie je ani teraz. Nedokáže sa postarať o svoju rodinu. Len sa pekne napapať prezliesť a isť do dielne, to je celá jeho starosť. Už viem, že som spravila blbosť, že som sa vrátila. Ale asi sa pekne porozprávam s manželom a ak nepôjde so mnou preč, tak pôjdem sama. Už som bývala sama rok a nič mi nechýbalo. Finančne som sebestačná, tak čo. A už mám aj pár firiem dohodnutých v Blave, že im budem robiť papiere. Tak sa asi presťahujem preč zo Žiliny do Devínskej.
Helka vieš čo ? Chcela by som mať takú svokru ako si ty.
anet
10.08.05,06:22
Boze Katka, tak to mas teda krute. Ako sa vsak poznam ja by som jej tak povedala na rozum a bolo by mi jedno ci sa svokrovi stazuje, mohla by sa stazovat aj na lamparni. Ja som taky "kohut na vlastnom smetisku".
Zuzka
10.08.05,06:28
Katarínka, máš to ťažké. Súhlasím s Helou, že chyba je v manželovi. On by si mal uvedomiť prečo si zakladal rodinu a podľa toho čo píšeš, zrejme s ním nepohneš. Je lepšie odísť s kratšej cesty a nekomplikovať si život svoj, Tvojho syna a tých ostatných.
Držím Ti palce a posielam Ti ... :).
Ahoj
Katarína STR
10.08.05,06:33
Ďakujem ti Zuzanka.
Katarína STR
10.08.05,06:36
Asi budem mať chybu aj ja, lebo som pekne hneď na začiatku, keď som sa tam nasťahovala mala porozprávať so svokrovcami a mali sme si to popredu všetko vysvetliť. Hlavne kým bol do mňa ešte manžel zaľúbený až po uši a urobil všetko čo som mu povedala. Dnes len zahundre a ide si po svojom.
Iveta
10.08.05,06:36
KatarinaSTR: Tak sa asi presťahujem preč zo Žiliny do Devínskej...
...potom budeme susedky...
Katarína STR
10.08.05,06:39
Vážne? super
Vera
10.08.05,06:41
Mne mama zase rozprávala, že jej známa, sa rozvádza s manželom (a to boli spolu krátko-1,2 roky) kvôli jeho matke a krsnej (jej sestre). škoda len, že to nevidela skôr než si ho vzala...
Katarína STR
10.08.05,06:42
No je smutné, keď sa manželia rozvádzajú lebo si nerozumejú, alebo sa prestali milovať alebo ...., ale je ešte horšie keď sa rozpadá manželstvo kôli niekomu inému.
Iveta
10.08.05,06:45
Vážne? super
Kati, ak bude tá Devínska aktuálna, daj vedieť!
Katarína STR
10.08.05,06:47
Samozrejme
Katarína STR
10.08.05,06:50
Ale zase aby moja svokra nebola len strašiakom, tak musím povedať, že mi občas navarí a celkom dobre a občas je aj s malym doma, keď je chorý a ja musím do prace.
Ale zato vyžaduje poslušnosť a to mi vadí, tak radšej dávam malého k našim.
Zuzka
10.08.05,06:50
Samozrejme

Katarínka a ja iba tichúčko priomínam, aby si nezabudla na ..... a zase je tu prvý piatok v mesiaci ;) :)
Teším sa na stretnutie. :)
Katarína STR
10.08.05,06:52
Neboj nezabudnem. ;)
ondrejvla
10.08.05,07:05
Bože dievčatá, ani sa mi veriť nechce, že je toto možné! To potom asi ja som vadná svokra, keď tých mojich ľúbim?! Zaťko je zlatý, nevesta čakateľka je jedno rozkošné dievčatko, ktoré si príde so mnou pokecať, aj keď syn nie je doma, chodíme spolu po nákupoch. Vôbec sa mi nechce veriť, že môže niekto takto zasahovať do vášho súkromia. A ešte viac nechápem, že si to dáte.
ormika
10.08.05,07:06
durisovad : to je dobre povedané, pri troche tolerancie z každej strany. Lenže čo ak sa má prispôsobovať len nevesta a svokra sa nevie? Čo keby ti svokra povedala, čo mne ? Že 100x sme ti to povedali a stále si to robíš po svojom ? Kde si zase bola ?
Načo si kúpila toto a načo toto ? Koľko si zas otrepala peňazí ? ....... 100 horších a horších viet. Chodila by ti do izby a kontrolovala poriadok v skriniach ? Moja svokra síce nebýva so mnou v chalupe, ale je tam každý deň aby nám otravovala život. Ja bývam s mojim svokrom na chalupe. Svokra býva vo vedľajšej dedine. Prečo ? Neviem.
Dlho som sa snažila prispôsobovať, ale stále to nebolo to čo si oni predstavovali.
Chceli, aby som makala na poli a v záhradke. Lenže ja na to nemám ani chuť ani čas.
Prečo sa ma snažia donútiť na niečo čo ma nebaví. Ja vstávam do práce o piatej.
Musím zaviesť malého do jaslí a valím do práce. Z práce zase utekám pre malého, zanesiem ho našim a idem do svojej kancelárie pracovať až do večera. Chodím domov neskoro a unavená. Cez víkend si konečne chcem poriadne poupratovať a nie drieť na poli. A ešte jedna vec nadávali mi aj keď som často upratovala. otázky ako : zase prezliekať periny ? veď si ich prezliekal pred mesiacom. alebo načo zase umývaš okná a pod. ...no skrátka svokra je strašne ale strašne šetrná a odráža sa to aj na poriadku a čistote.
Ach škoda hovoriť.
Trafila som na ..... svokru. Keď sme sa s manželom brali tak hundrala, že je strašne mladý na ženenie, vraj ešte nie je zrelý. On mal 24 rokov a ja za týždeň 25.
Prvý rok keď som sa tam nasťahovala, tak stále za mnou chodili a kontrolovali, či som všade zhasla svetlo. Či náhodou nemíňam veľa vody. Keď umývam riad, tak jar je škoda používať.
No svokra mi vždy nadávala, že načo mi je toľko krémov na ruky, na telo, vraj :
ona sa nikdy nekrémovala, nesprejovala.... a toľko sa nahučala aj do môjho manžela.

Takže po dvoch rokoch manželstva mi už aj manžel začal hundrať na krémy, spreje a pod.
alebo ak sa mi náhodou niečo pokazilo. Keď som si poukladala potraviny do ľadničky na druhý deň boli poprehadzované, vraj takto to mám lepšie, povedala svokra.

Po troch rokoch manželstva som to vzdala a odsťahovala som sa do bytu sama so synom.
Manžel ostal pri mamičke. Ja som sama bývala presne rok. Po roku som sa rozhodla, že sa vrátim len ak manžel zmení svoje správanie a svokra sa nebude do mňa starať.

Tak som sa vrátila. Zatiaľ sa svokrovci snažia, ale svokra to asi dlho nevydrží. Už ma začína zase kontrolovať, kde som bola, do kedy som kde pracovala. No uvidíme.

Všetkým holkám držím palce, aby dostali svokru, s ktorou si budú mať čo povedať. Ktorá im bude nielen druhou mamou, ale aj kamarátkou, na ktorú sa môžu spoľahnúť.

Ahojte
Tak toto poznám aj ja, skoro ako by si písala o mne a o mojej svokre. No s tým rozdielom, že môj manžel je síce jedináčik, ale vždy stojí pri mne! Tiež lezie človeku na nervy, ak vám svokra nadáva, že sa každý deň sprchujete, a ako to mydlo s ktorým sa umývate smrdí (a pritom používam Palmolive), že pozeráte do noci televízor, že vnútri varíte ako to tam jedlo smrdí (ona zvykne variť vonku v letnej kuchynke - aj ryba na vianoce sa tam musela vyprážať). Ja som si so svokrou chcela vychádzať ako s mojou mamou - kamarátkou a mamou v jednom, no bohužiaľ to nešlo, ak som sa jej s dôverila so svojími problémami, hoci aj zdravotnými, tak mi to po pol roku vyhodila na oči. Svokra má troch súrodencov a nikto z nich ju nemá rád. Moja svokra žije zo zla, ak by nebola zlá, zomrela by. Nuž, aj také sú svokri a je to skutočná realita. A toto sú len úlomky z môjho ročného spolužitia so svokrou. Vy, ktoré už ste svokrami, dopichali by ste svoju nevestu pred svojim synom nožom do ruky? A to len preto, že s manželomsme boli vo svojej izbe a stokrát sme jej povedali, že tam chceme mať svoje súkromie a ona tam počas dňa prišla min. 10x bez ohlásenia a zaklopania, tak som jej otvorila dvere a slušne ju poprosila, aby odišla. Ona držala v ruke nôž a ako som mala ruku na dverách, tak mi asi 5x do nej tým nožom bodla. A dá sa takto žiť? Milé už terajšie svokri, urobili by ste takéto niečo? Ono človek musí poznať obe strany, aby vedel posúdiť situáciu. Majte sa dnes pekne, lebo ja si dnes mojou svokrou nemienim kaziť deň. Takže krááááásny slnečný dník.....
anet
10.08.05,07:07
A inak moj manzel je fajn a povedala by som ze stoji skor na mojej strane alebo sa potom radsej nestavia na ziadnu (to by mal doma peklo:) ). Ked ma vytoci, zacnem robit jeho zrkadlovy obraz, takze v podstate nerobim nic, len chodim do prace, sledujem telku, vyvalujem sa na gauci a este idem na prechadzku so psom (odreagovat sa,aby som vydrzala nenakupit, nenavarit, neprat a nezehlit a tak) O a usmievam sa nanho od ucha k uchu. Vydrzi to tak 1-2 dni a potom sa pusti so mnou do spolocneho upratovania, zrazu vie aj vyvesit pradlo, nakupit a tak.

Ja viem, som riadna harpia. Ale nemienim sa zmierit s vyrokom " ze je to udelom zeny". A mimochodom ked sme sa brali, farar povedal ze zena je pomocnicou muza, a nie otrokynou.:p
Katarína STR
10.08.05,07:10
No presne moja svokra je "drbna" lebo všetko čo sa u nás doma stane vedia všetky je setry. Aj to kedy som kýchla a kedy som bola nákupoch, kedy mal malý horúčku, no proste úplne všetko.
Katarína STR
10.08.05,07:11
"zena je pomocnicou muza, a nie otrokynou"

presne, súhlasím
Zita5
10.08.05,07:11
Dlho uvažujem , že napíšem aj ja príspevok z pohľadu tiež " SVOKRY " .

Je to smutné, ale verte pre mňa o to horšie , pretože mám nevestu , ktorú som mala rada ,ako svoju vlastnú dcéru . Chodila k nám za synom od jej 15 rokov . Našla u nás teplo domova s normálnym ľudským porozumením. Obdivovala / a nebola sama/ vzťahy v našej rodine . Proste cítila sa fajn a veľmi dobre . Mám tri deti a ona bola štvrtá , nikdy som nerobila medzi nimi rozdiel . Čiže bola prijatá .Chodievala s nami každým rokom na dovolenky , bola u nás denne do 23.00 hod . A to zdôrazňujem , že denne./ Vždy som sa čudovala ,že jej matka je s tým spokojná / Syn je s ňou 11 rokov z toho 2 roky ženatý . Bola nezamestnaná vyučila sa za krajčírku . Poskytla som jej pomocnú ruku a vzhľadom k tomu , že máme rodinnú firmu , tak som ju zamestnala . To aj napriek tomu , že veľa ľudí z môjho okolia vravelo "NEROB TO " . Neposlúchla som , spravila som si po svojom . Jej rodina bola spokojná , vyhladkávala ma , aká som len dobrá . Predtým pracovala na čierno , nepačilo sa mi to , pretože som vedela , že určite bude mojou nevestou a ak by náhodou otehotnela , nebude mať financie , čo potom s materskou . Uvažovala som , ale na koniec aj materskú mala 6.600,- Sk .
Proste jedným slovom , nebolo vidieť na tom dievčati , že by mala v jej rodine pocit štastia , že ju rodina niečim napĺňala .
Prišlo k svadbe , zostali bývať u nás. Predstavte si , keď som niekomu povedala , že mám 2-izbový byt a v jednej izbe bývajú súrodenci + manželia , nikto tomu nechcel veriť . Ale moja nevesta bola veľmi spokojná . A jej rodičia asi tiež , oni boli v3-izbovom traja .
Špekulovali sme , že bože čo spraviť s mladými , ako im len pomôcť zo začiatku . Prišli sme na to , že predáme byt a pôjdeme do väčšieho , čakali prírastok takže to bude lepšie . Každú obhliadku som robila s nevestou , tá by bola išla aj do strašideľného zámku na zapadákove . Ale našli sme , páčilo sa poschodový RD , kde si mohla robiť čo len chce . Ale 20 km od mesta kde sme bývali . Ledva čakala kedy sa presťahujeme. A stalo sa ....... .

Teraz je tomu rok čo sme sa presťahovali , moja nevesta už s nami nie je/ odišla domov aj z vnukom bez môjho syna / my odstrčený od mesta 20 km , pôžička za kúpu toho domu na krku , ktorú ešte splácame . A čo z toho vyplýva pre mňa ako svokru ?

Už nikdy , ale nikdy v živote nedovolím , aby som bola až takáto dobrá a nikdy v živote nepripustím , aby som poskytla bývanie ešte raz pre jedno z mojich detí .

Nedá sa to opísať , čo všetko som prežila , ale určite pri tomto mojom prípade resp.našom sa vôbec necítim byť ako zlá svokra , aj keď teraz moja nevesta chodí a všade hovorí , že NIKDY BY UŽ SO SVOKROVCAMI NEBÝVALA .

Záver: manželstvo na hranici rozvodu , jedno malé krásne dieťa ,ktoré za nič nemôže a veľký boj .

Z uvedeného pre mňa vyplýva nasledovné :budúca nevesta - zostaň sama sebou a to taká aká si bola ešte pred maželstvom .

No a môj syn : já vravím zaslúžili by si obidvaja bez rozdielu . Nedržím stránku ani jednému .

Pre toto moje peklo nemám rada ,keď niekto nadáva na svokru . Treba sa zamyslieť , že aj já raz budem svokra a keď tie Vaše nevesty budú na Vás nadávať , ako Vás to bude strašne len bolieť a budete sa cítiť neštastné . A je to tak , ono sa to vracia ako bumerang . NA TO NETREBA ZABÚDAŤ .

Já koľko ráz som si spomenula , že čo mi moja nebohá matka hovorievala , čo mi liezlo na nervy a teraz ..... . Už môžem len povedať , že mama mala si pravdu , ale už je neskro , teraz som už já tá MATKA . To isté splatí o SVOKRE a SVOKRE .
jana7
10.08.05,07:17
A inak moj manzel je fajn a povedala by som ze stoji skor na mojej strane alebo sa potom radsej nestavia na ziadnu (to by mal doma peklo:) ). Ked ma vytoci, zacnem robit jeho zrkadlovy obraz, takze v podstate nerobim nic, len chodim do prace, sledujem telku, vyvalujem sa na gauci a este idem na prechadzku so psom (odreagovat sa,aby som vydrzala nenakupit, nenavarit, neprat a nezehlit a tak) O a usmievam sa nanho od ucha k uchu. Vydrzi to tak 1-2 dni a potom sa pusti so mnou do spolocneho upratovania, zrazu vie aj vyvesit pradlo, nakupit a tak.

Ja viem, som riadna harpia. Ale nemienim sa zmierit s vyrokom " ze je to udelom zeny". A mimochodom ked sme sa brali, farar povedal ze zena je pomocnicou muza, a nie otrokynou.:p
Robím to presne tak isto. Som rada , že to niekto robí tak isto.Klape nám to už 15 rokov.
Katarína STR
10.08.05,07:26
ZITA5 určite máš v niečom pravdu. Je jasné, že každá z nás tu napíše len a len svoj názor a možno keby ste si vypočuli názor mojej svokry tak by vám určite zase nadávala na mňa, aká som nešetrná, že si nevážim čo všetko pre nás robí a tak ďalej.
Lenže tu preba trošku rozlíšiť svokru, ktorá robí všetko pre svoju nevestu a ich rodinu a svokru, ktorá lezie do skrine a kontroluje mi aj peniaze v peňaženke. Takáto určite ty nie si. Mať svorku ako si ty určite si nešťažujem.
Zita5
10.08.05,07:35
ZITA5 určite máš v niečom pravdu. Je jasné, že každá z nás tu napíše len a len svoj názor a možno keby ste si vypočuli názor mojej svokry tak by vám určite zase nadávala na mňa, aká som nešetrná, že si nevážim čo všetko pre nás robí a tak ďalej.
Lenže tu preba trošku rozlíšiť svokru, ktorá robí všetko pre svoju nevestu a ich rodinu a svokru, ktorá lezie do skrine a kontroluje mi aj peniaze v peňaženke. Takáto určite ty nie si. Mať svorku ako si ty určite si nešťažujem.
Katka , určite ma nezaujímalo , čo kúpili , koľko platili , ako umyla riad a veci podobné , alebo či má krém taký alebo taký , lebo my sme si s nevestou tiež kúpili . Já som dokonca bola taká , že môj syn za svet nechcel isť s ňou na diskotéku, tak som vždy zorganizovala nejáky roinný candrbál , keď aj niekde v bare , ale išla som s nimi . Vždy mi hovorila , teta nebyť Vás tak sa nikde nedostanem . Bola si pánom sama sebe , dala by som im aj modré z neba . Veď já som ju nadovšetko mala rada priam až milovala ako vlastnú. Len tam sa niečo asi stalo s jej osobnosťou , no a ešte neopomenuteľné je aj to , že ako celé roky u ňu nemala záujem jej matka , tak po svadbe sa začala až moc angažovať . A tu začali problémy . Já sama viem o niektorých svokrách , že sú nespravodlivé a pokiaľ sú to moje kamarátky, určite ich aj sprdnem . Odcudzujem určité nespravodlivé praktiky .
Katarína STR
10.08.05,07:42
Vieš to sú aj maličkosti, napríklad v našej spálni je strašne suchý vzduch, tak sme si s manželom pred dvoma dňami kúpili takú malú fontánku s delfínom a máme ju stále pustenú, hneď je tam lepší vzduch. Svokra mi nadávala, že ona by určite nekúpila niečo také drahé a že vôbec nie je v našej spálni suchý vzduch. Ako to ona môže vedieť, keď v nej nespáva. No vidíš hneď všeko ofrfle a pritom to kupujeme zo svojho.
No stálo to 1.200,- Sk ale čo keď mi aj doktor povedal, keď je malý chorý, aby sme dali na radiator mokrý uterák, aby sa mu lepšie dýchalo. Kôli maléhu urobím všetko.
Zita5
10.08.05,07:49
Vieš to sú aj maličkosti, napríklad v našej spálni je strašne suchý vzduch, tak sme si s manželom pred dvoma dňami kúpili takú malú fontánku s delfínom a máme ju stále pustenú, hneď je tam lepší vzduch. Svokra mi nadávala, že ona by určite nekúpila niečo také drahé a že vôbec nie je v našej spálni suchý vzduch. Ako to ona môže vedieť, keď v nej nespáva. No vidíš hneď všeko ofrfle a pritom to kupujeme zo svojho.
No stálo to 1.200,- Sk ale čo keď mi aj doktor povedal, keď je malý chorý, aby sme dali na radiator mokrý uterák, aby sa mu lepšie dýchalo. Kôli maléhu urobím všetko.
Verím Ti . Aj já mám svokru , ktorá/ keď sme sa zobrali / na všetko nadávala , koľko krát ani sme nepovedali , že čo koľko stojí, alebo sme kúpili deťom napríklad video a keď prišla , hneď spýtala a čo toto máte.Odpoveď á... to sme vyhrali a podobné drísty . Já som to prežila a do života som išla s tým , že toho a toho sa musím vystríhať , raz keď budem aj já svokra .

Ale inak aj tak vidíš , nepochopím Tvoju svokru , pretože skutočne dieťa by malo mať v izbe vlhký vzduch . Potom z toho sú kade aké alergie a iné . Je to pre jeho dobro a zdravie . Tam nie je o čom hovoriť .
Zita5
10.08.05,08:23
Lenkak , pripomenula si mi moju mladosť . Slová mojej svokry boli , len čo najmenej detí , lebo keď ich budeš mať veľa , nič v živote nedosiahneš !!! Predstav si , keď som čakala tretie bábo , tak môj manžel sa to bál povedať vlastným rodičom . Zbadali to potom na mne , až keď som sa začala gulatieť . No potom si ho podali , aleb predo mnou nič nepovedali .

Ďakujem , že si mi oživila pamäť. Aj také sa stáva .
Janka6685
10.08.05,09:24
Ste sa zbláznili? Toľko nových príspevkov od včera? Idem sa pustiť do čítania, uf.:D
lenkak
10.08.05,09:32
Máš čo robiť.
Janka6685
10.08.05,10:32
Tak už som to dočítala...

No neviem, podľa mňa nie je namieste odsudzovať jednu či druhú stravu. Tie, čo už sú svokrami, nadávajú na nevesty, ktoré tu píšu o svojich svokrách? To sa mi nezdá spravodlivé, lebo žiaden príspevok nevyzeral byť klamstvom. Každý má vlastné skúsenosti a vy, čo ste už svokrami a máte svoje nevesty alebo zaťov rady, tak je to super. Také by chcel mať každý, ale ako sme sa tu dozvedeli, realita je niekedy iná.

Až som zhrozená s tých nepekných skúseností. Svokra, ktorá do všetkého lezie, alebo tá čo 5 x bodla nožom? Hrôza!!! Príbeh o neveste, ktorú skoro celý život prakticky vychovávate a staráte sa o ňu a potom odíde po tom, čo vám ostanú problémy na krku? Neuveriteľné!!!

Ani veriť sa mi nechce. Prajem všetkým, aby sa im všetky nepríjemnosti vyriešili.

Ja som ešte mladá, neskúsená, takže som z toho všetkého v škoku. Po tomto všetkom ďakujem bohu, akých mám svokrovcov (budúcich). Svokor, ten je úžasný, zlatučný, výborný kuchár a napriek hrozne malému skoro žiadnemu priestoru v byte si veľmi praje vnúčatko. A svokra? Tiež jej síce nehovoríme, čo sme kúpili a vymýšľame si výhovorky, že sme to vyhrali, alebo bola neuveriteľná zľava, ale inak je super. Nesťažujem si. Spoločne upratujeme, varíme, chodíme na nákupy,...hlavne preto, lebo auto je naše. Väčšinou síce popracem ja, ale mňa to hrozne baví. Som vďačná, že spolu so snúbencom môžme bývať aspoň takto, preto sa snažím aspoň pomáhať, kde sa dá. Práveže sa bojím, že robím málo, aj keď môj snúbenec mi vždy hovorí, že furt len upratujem. Ale ja som taká, že sa mi zdá, že stále robím málo. Rada pomôžem. Aj keď idem na návštevu ku mojim rodičom, tak mamke pomôžem navariť. Pred mesiacom som sa dokonca musela postarať o dve domácnosti a aj o prácu. Mamka bola v nemocnici, ocko mal vybavovačky, tak som bola pol dňa s bratmi, kde som pratala a varila a pol dňa doma, kde som robila to isté a ešte som musela aj účtovať. Toto neberte ako sťažnosť, len chcem podotknúť, že existujú ešte ľudia, ktorí radi pomôžu nie len sebe ale napr. aj svokre, o ktorej je v tejto téme reč.
Vera
10.08.05,10:39
To JANKA 6685 - trošku od veci, ale nedá mi. Vćera ked som sa tešila na tie filmy. Pusila som telku a čo čumím :eek: , to čumim :eek: . Ona sa mi pokazila. Ide ma poraziť.

A teraz k veci mám pocit, že sme na tom podobne. Tiež mám rada svojich svokrovcov čakateľov a asi je to aj preto, že som si vedomá toho, že každý ma svoje chyby. Ale chodievam k nim rada, lebo oni ako rodina vedia držať pokope aj keď sú veľké problémy. U nás je to presne opačne, ale to som už spomínala...
A čo sa týka môjho priateľa - teda moja mamka je síce dobrý človek, ale pre mňa ako jedináčka mala vždy predstavu vysokoškoláka, s bytom, autom a ... atď) a tieto predstavy on nespĺňa. Síce ho berie, za tých 7 rokov si na tú myšlienku, že budeme asi stále spolu zvykla. Ale ak sa niekedy nepohodneme a ja si poplačem, tak mi vyhodí na oči, že mám naviac...
Zita5
10.08.05,10:50
Janka veľmi pekne si to napísala , posudzujem Ťa ako zlatú babu so zdravím zmýšľaním .Ak zostaneš s Tvojimi myšlienkami totožná aj o pár rokov , bude sa Ti dobre vodiť .

Ale aj napriek tomu čo sa to tu všetko už popísalo , niekedy keď večer zaleziem do postele a pod paplónom sa dobre vyplačem , aby ma rodina nevidela , tak rozmýľam a skoro by som už tomu aj uverila ,keď si to všetko a celý ten život poskladám ako rubíkovú kocku , že či nie náhodou my ženy sme príčinou toho zla na svete . Priznajme si to trošku .No nechcem nikoho urážať , ale muži nemajú ani také problémy ani to cítenie ako má žena . Oni sú v tomto prípade flegmatici .

Ale o čom už začínam aj uvažovať , a to sa ani nehambím napísať , že na druhej strane začínam mať pocit , že muži sú v určitých situáciách diskriminovaný a my ženy na určité veci máme väčšie páky , ktoré nám dáva zákon a ktoré niekedy aj zneužívame . A toto sa mi nepáči , pretože viem , že ako existujú dobre a zlé ženy , dobré a zlé svokry tak existujú aj dobrí a zlí muži .
Ale už sem mocem politiku .

Janka já Ti želám , aby Ťa celým životom sprevádzal len a len úsmev na tvári .Tak sa všetko zvláda ľahšie .:cool: ;) :)
Janka6685
10.08.05,11:03
To JANKA 6685 - trošku od veci, ale nedá mi. Vćera ked som sa tešila na tie filmy. Pusila som telku a čo čumím :eek: , to čumim :eek: . Ona sa mi pokazila. Ide ma poraziť.
Si nič z toho nerob. Nám včera nejak blbol obraz, tak sme sa pokúšali volať do UPC, ale nedarilo sa, tak som im napísala mail a si predstav, dnes ráno zazvonili, že to idú dať do poriadku. Vraj bola na streche zlomená anténa. Dúfam, že sa mi celá brána poskladá aspoň na lízatko:D .
adam
10.08.05,11:05
Tiež sa tam moc nechcem trepať. Predsa len tam budeme v izbe s jeho sestrou (neviem ako zvládnem ten jej bordel) ... a ja ako jedináčik som zvyknutá na max súkromie, ale čo človek neobetuje pre lásku...:-)
Prepáč, ale neviem si predstaviť predmanželský pár a sestru spolu v jednej izbe... Na to by som nikdy nepristúpila. Úplná strata súkromia, Tvojho, aj Vášho....
Vera
10.08.05,11:06
Hm, tak to máme na výber, vidieť sa jeden deň v týždni, alebo toto. A ten jeden deň v týždni si neviem dosť dobre predstaviť, hlavne keď sme boli zvyknutí byť spolu každý deň...
Janka6685
10.08.05,11:09
Janka veľmi pekne si to napísala , posudzujem Ťa ako zlatú babu so zdravím zmýšľaním .Ak zostaneš s Tvojimi myšlienkami totožná aj o pár rokov , bude sa Ti dobre vodiť .

Ale aj napriek tomu čo sa to tu všetko už popísalo , niekedy keď večer zaleziem do postele a pod paplónom sa dobre vyplačem , aby ma rodina nevidela , tak rozmýľam a skoro by som už tomu aj uverila ,keď si to všetko a celý ten život poskladám ako rubíkovú kocku , že či nie náhodou my ženy sme príčinou toho zla na svete . Priznajme si to trošku .No nechcem nikoho urážať , ale muži nemajú ani také problémy ani to cítenie ako má žena . Oni sú v tomto prípade flegmatici .

Ale o čom už začínam aj uvažovať , a to sa ani nehambím napísať , že na druhej strane začínam mať pocit , že muži sú v určitých situáciách diskriminovaný a my ženy na určité veci máme väčšie páky , ktoré nám dáva zákon a ktoré niekedy aj zneužívame . A toto sa mi nepáči , pretože viem , že ako existujú dobre a zlé ženy , dobré a zlé svokry tak existujú aj dobrí a zlí muži .
Ale už sem mocem politiku .

Janka já Ti želám , aby Ťa celým životom sprevádzal len a len úsmev na tvári .Tak sa všetko zvláda ľahšie .:cool: ;) :)
Ďakujem ti a aj ja tebe a vštkým prajem len dobré skúsenosti, v každej oblasti.

Máš pravdu, že na celom svete sú dobrí a zlí ľudia, či sú to ženy, muži, svokrovci,...každý sme iný. Len škoda, že nie sú všetci len dobrí. Ale to asi nejde, čo? Musíme sa naučiť žiť v tolerancii a porozumení. Semtam si treba zahryznúť do jazyka a niekedy prezmenu si povedať čo máme na srdci. Človek už musí sám pochopiť, aká je situácia, aby vedel čo má robiť. Bohužiaľ, niekedy je to tak, že aj keď sa rozkrájaš, tak nebude dobre. Aspoň podľa toho, čo sa tu popísalo.

Nebola by na škodu nejaká zlatá rybyčka...

Ale hovorí sa, že všetko zlé je na niečo dobré. Ja som to pochopila na vlastnej koži. Som síce mladá, ale zažila som už toľko zla a nespravodlivosti, že niekto to nezažije za celý život. A ani to nikomu neprajem. Ale z každej zlej skúsenosti sa treba poučiť a nájsť druhú, kladnú stránku veci.
Janka6685
10.08.05,11:11
Prepáč, ale neviem si predstaviť predmanželský pár a sestru spolu v jednej izbe... Na to by som nikdy nepristúpila. Úplná strata súkromia, Tvojho, aj Vášho....
Tak si skús predstaviť svúbencovho strýka za skriňami v jednej izbe s nami. Čo už, okolnosti ťa prinútia sa uskromniť. Keď tie byty sú také drahé...
bepo
10.08.05,11:42
To je z psychológie známe že vzťah svokry k neveste je omnoho konfliktnejší ako svokry k zaťovi.A všetko to tu píšete nevesty.
janka37
10.08.05,11:53
bepo, gratulujem... :D

Dúfam, že sa nemýlim, ale podľa všetkého si prvý chlap v tejto téme ;) :p.
ondrejvla
10.08.05,12:10
Vlasti, aj Tebe svokra povedala, alebo ty si svojim nevestám povedala, po troch rokoch spoločného žitia v jej resp. v tvojej domácnosti domácnosti, že obrúčky ešte nič neznamenajú? A to ja si na ňu vôbec nesťažujem, aj keď si skoro vôbec nič nemôžem dovoliť, len nech je ona spokojná, ja sa viem prispôsobiť, ale niekedy vypustí zo seba také hlášky že sa mi rozum úplne zastaví. A to keď som k nim prišla prvé slová neboli na privítanie, ale že u nich žiadne decko nebude. Takže kým nebudeme vlastné bývanie, nech sa nič také nevyskytne....
Lenka, som zhrozená, čo píšeš o svojej svokre! Ja som plakala od šťastia, keď mi mladí povedali, že bude bábätko, a pri tom sme vtedy stavali dom. Takže rýchlo dokončiť dom, svadbu, ktorú sme plánovali až o rok, musela byť skôr, prichystať mladým byt. Potom šupkom kupovať výbavičku pre malé, s každou košieľkou a dupačkami som omladla, zháňala som tie najlepšie krémiky, olejčeky, zisťovala som v butikoch, aké oblečenie teraz letí pre bábätka. A keď priniesli malého z pôrodnice, tak som ho do roka kúpala ja so zaťom. Chodila som im ho kradnúť, aby som ho mala pri sebe aspoň chvíľku. Do roka prišiel druhý vnuk, prijala som ho tak isto, ako aj prvého, celý život sa prispôsobil jemu. Je pre mňa nepochopením, že svokra nechce vnúča! Veď to ľúbime ešte viac ako svoje, už máme existenčné problémy za sebou, chuť na intimity ustupuje do úzadia, a tú lásku, ktorú v sebe máme predsa musíme niekomu rozdať, inak by sme vybuchli. Príroda asi nedala lásky rovnako každému, takže aj matka zem je nespravodlivá, nechcem sa rúhať, ale keď dokáže jedna svokra povedať toto...
No mne to vzalo súdnosť voči ľuďom. A asi nadlho!
Lenka, daj tvojej svokre prečítať toto, aspoň môj príspevok, nech sa zobudí, kým je ešte čas. V drevenom pyžame sa jej bude zle otáčať z takýchto slov, ktoré dokázala vypustiť.
Želám ti čím skôr svoje súkromie a krásne zdravé deti, lebo za takéto utrpenie si zaslúžiš to najlepšie.
Zita5
10.08.05,12:13
Vlasti , závidím Ti , ale já som môjho vnuka nemohla ani kúpať , ani krmiť a ani skoro nič .
ondrejvla
10.08.05,12:15
Vlasti , závidím Ti , ale já som môjho vnuka nemohla ani kúpať , ani krmiť a ani skoro nič .To bol tak ďaleko, alebo...
lenkak
10.08.05,12:19
Ja som mohla aspoň kúpať svojho synovca. Takže starosť o malé bábo už mám vyskúšanú dokonale.
ormika
10.08.05,12:20
Lenka, som zhrozená, čo píšeš o svojej svokre! Ja som plakala od šťastia, keď mi mladí povedali, že bude bábätko, a pri tom sme vtedy stavali dom. Takže rýchlo dokončiť dom, svadbu, ktorú sme plánovali až o rok, musela byť skôr, prichystať mladým byt. Potom šupkom kupovať výbavičku pre malé, s každou košieľkou a dupačkami som omladla, zháňala som tie najlepšie krémiky, olejčeky, zisťovala som v butikoch, aké oblečenie teraz letí pre bábätka. A keď priniesli malého z pôrodnice, tak som ho do roka kúpala ja so zaťom. Chodila som im ho kradnúť, aby som ho mala pri sebe aspoň chvíľku. Do roka prišiel druhý vnuk, prijala som ho tak isto, ako aj prvého, celý život sa prispôsobil jemu. Je pre mňa nepochopením, že svokra nechce vnúča! Veď to ľúbime ešte viac ako svoje, už máme existenčné problémy za sebou, chuť na intimity ustupuje do úzadia, a tú lásku, ktorú v sebe máme predsa musíme niekomu rozdať, inak by sme vybuchli. Príroda asi nedala lásky rovnako každému, takže aj matka zem je nespravodlivá, nechcem sa rúhať, ale keď dokáže jedna svokra povedať toto...
No mne to vzalo súdnosť voči ľuďom. A asi nadlho!
Lenka, daj tvojej svokre prečítať toto, aspoň môj príspevok, nech sa zobudí, kým je ešte čas. V drevenom pyžame sa jej bude zle otáčať z takýchto slov, ktoré dokázala vypustiť.
Želám ti čím skôr svoje súkromie a krásne zdravé deti, lebo za takéto utrpenie si zaslúžiš to najlepšie.Tak takúto svokru by som chcela mať! Klobúk dolu pred vami.....
Zita5
10.08.05,12:21
To bol tak ďaleko, alebo...
Skôr to alebo ...... nevesta si to nepriala , neviem či by som to tak mala definovať , ale proste bránila sa tomu určitým spôsobom . Je to neuveriteľné ale je to tak . Já okrem toho , že som si vnuka popestovala som nezmohla nič .
ondrejvla
10.08.05,12:26
Skôr to alebo ...... nevesta si to nepriala , neviem či by som to tak mala definovať , ale proste bránila sa tomu určitým spôsobom . Je to neuveriteľné ale je to tak . Já okrem toho , že som si vnuka popestovala som nezmohla nič .
To mi je ľúto, že ste nenašli spoločnú reč. Takže myslím, že by sa tu mohla otvoriť aj témy nevesty, čo poviete?
ormika
10.08.05,12:34
Skôr to alebo ...... nevesta si to nepriala , neviem či by som to tak mala definovať , ale proste bránila sa tomu určitým spôsobom . Je to neuveriteľné ale je to tak . Já okrem toho , že som si vnuka popestovala som nezmohla nič . Ja ešte deti nemám, 4x som prišla ešte o nenarodené dieťa a potom, čo mi svokra nadávala aká som, keď nedokážem vynosiť dieťa tak dnes viem, že ak deti budem mať, tak moja svokra tiež okrem popestovania si vnúčatka nič iné robiť nebude. Lebo ja si to želať nebudem. A to už len preto, lebo ubližuje nielen mne, ale aj svojmu jedinému synovi! To úplne nechápem! Správa sa k nemu ako by ani jej synom nebol. A ak by som potrebovala aby mi niekto varoval dieťa, tak určite to svokra nebude! Možno som v tom aj ja zlá, ale ja to tak cítim. Moja svokra si nepraje, aby som jej rozprávala mama, vraj jej mám vravieť teta alebo svokra! Toto by ste dokázali? A to som vydatá 12 rokov. Keď sme rok bývali u svokry, snažila som sa navariť, upiecť, vyupratovať. Všetko jej vadilo, išla rúra, keď sa varí, tak sa z toho parí.... a ďalej sa mi to už ani písať nechce, lebo som z toho znechutená. Po roku konečne s manželom bývami sami, hoci sme si nadstavili nad svokrou, čo bola veľmi veľká chyba a so svokrou som zostala len vo vzťahu takom, že ráno ju pozdravím a keď prídem z práce ju pozdravím a to je všetko. Vlastný syn ju nedokáže objať, a moju mamu hej. Svokre vadí ak ma prídu moji rodičia pozrieť. Proste jej by vadila hocijaká nevesta, nech by to bol ktokoľvek.
Pepa
10.08.05,12:35
Lenka, som zhrozená, čo píšeš o svojej svokre! Ja som plakala od šťastia, keď mi mladí povedali, že bude bábätko, a pri tom sme vtedy stavali dom. Takže rýchlo dokončiť dom, svadbu, ktorú sme plánovali až o rok, musela byť skôr, prichystať mladým byt. Potom šupkom kupovať výbavičku pre malé, s každou košieľkou a dupačkami som omladla, zháňala som tie najlepšie krémiky, olejčeky, zisťovala som v butikoch, aké oblečenie teraz letí pre bábätka. A keď priniesli malého z pôrodnice, tak som ho do roka kúpala ja so zaťom. Chodila som im ho kradnúť, aby som ho mala pri sebe aspoň chvíľku. Do roka prišiel druhý vnuk, prijala som ho tak isto, ako aj prvého, celý život sa prispôsobil jemu. Je pre mňa nepochopením, že svokra nechce vnúča! Veď to ľúbime ešte viac ako svoje, už máme existenčné problémy za sebou, chuť na intimity ustupuje do úzadia, a tú lásku, ktorú v sebe máme predsa musíme niekomu rozdať, inak by sme vybuchli. Príroda asi nedala lásky rovnako každému, takže aj matka zem je nespravodlivá, nechcem sa rúhať, ale keď dokáže jedna svokra povedať toto...
No mne to vzalo súdnosť voči ľuďom. A asi nadlho!
Lenka, daj tvojej svokre prečítať toto, aspoň môj príspevok, nech sa zobudí, kým je ešte čas. V drevenom pyžame sa jej bude zle otáčať z takýchto slov, ktoré dokázala vypustiť.
Želám ti čím skôr svoje súkromie a krásne zdravé deti, lebo za takéto utrpenie si zaslúžiš to najlepšie.
Vlastička, prekrásne si to napísala, aj ja budem taká svokra ako ty. Určite. Teda želám si to z celého srdca, aby som mohla byť. Ja som sa ani pri jednom z mojich detí s takýmto prístupom zo strany svokry nestretla.
Zita5
10.08.05,12:47
[QUOTE=ormika]Ja ešte deti nemám, 4x som prišla ešte o nenarodené dieťa a potom, čo mi svokra nadávala aká som, keď nedokážem vynosiť dieťa tak dnes viem, že ak deti budem mať, tak moja svokra tiež okrem popestovania si vnúčatka nič iné robiť nebude. Lebo ja si to želať nebudem. A to už len preto, lebo ubližuje nielen mne, ale aj svojmu jedinému synovi! To úplne nechápem! Správa sa k nemu ako by ani jej synom nebol. A ak by som potrebovala aby mi niekto varoval dieťa, tak určite to svokra nebude! Možno som v tom aj ja zlá, ale ja to tak cítim. Moja svokra si nepraje, aby som jej rozprávala mama, vraj jej mám vravieť teta alebo svokra! Toto by ste dokázali? A to som vydatá 12 rokov. Keď sme rok bývali u svokry, snažila som sa navariť, upiecť, vyupratovať. Všetko jej vadilo, išla rúra, keď sa varí, tak sa z toho parí.... a ďalej sa mi to už ani písať nechce, lebo som z toho znechutená. Po roku konečne s manželom bývami sami, hoci sme si nadstavili nad svokrou, čo bola veľmi veľká chyba a so svokrou som zostala len vo vzťahu takom, že ráno ju pozdravím a keď prídem z práce ju pozdravím a to je všetko. Vlastný syn ju nedokáže objať, a moju mamu hej. Svokre vadí ak ma prídu moji rodičia pozrieť. Proste jej by vadila hocijaká nevesta, nech by to bol ktokoľvek.[/QUOTE

Ormika , chápem Tvoje trošku rozčúlenie , je opodstatnené . Ale u nás neboli na to dôvody . To sa asi ani nedá takto napísať . Ale vidíš aké to je všade rozdielne :
1/ moja nevesta ma volá teta , manžela ujo - ale v poriadku já som si zvykla a nikdy som jej ani nezakázala ani neprikázala
2/ a že sme mohli celá rodina len pestovať , no tak to si ona asi prehodnotila život a proste bola taká , že za všetkým si tvrdo stála



Darmo sa nehovorí , že každý si je tvorcom svojho štastia .
Proste my tu o tom len debatujeme , diskutujeme , ale aj tak , každý musí začať robiť nápravu v prvom rade od seba . A určite máme všetci aj dobré , ale aj zlé povahové črty .
Vera
10.08.05,13:11
To Ormika:

Hm, tak to máš fakt ťažké. Dúfam, že manžel ti je poriadnou oporou. Potom sa naozaj nečudujem, že si mi z vlastnej skúsenosti radila poriadne zvážiť tú nadstavbu. Ale ako pomaly sledujem tvoje príspevky - stále si vravím, že my takto nedopadneme.
Je mi naozaj ľúto, že tvoja svokra nemá pre teba žiadne pochopenie. Prajem ti veľa šťastia a nech sa aspoň vám dvom v manželstve darí :-)
Janka6685
10.08.05,15:15
Čím viac príspevkov tu pribúda, tým viac som smutná. Aspoň že sú aj dobré svokry, ako Vlasta.

Ja som ešte u snúbenca ani nebývala a jeho rodičia mi navrhli, aby som im tykala. Oni sú priateľskí, tak je to také samozrejmé. Len mne to ide trochu ťažko, lebo nestáva sa často, aby som mohla tykať starším ľuďom. Ale som rada, lebo to svedčí o tom, že ma asi majú radi.
ondrejvla
10.08.05,16:50
Je mi ľúto dievčatá, že máte takýto problém, je mi ľúty svokry, ktoré si nerozumiete s nevestami, so zaťmi. Myslela som si, že všetko závisí od vôle dvoch, ako sa dohodnú, ale ono sa asi vždy nedá dohodnúť.

Nemyslite si, že ja som ideálna, tiež viem hundrať a ako! Keď začnem zúriť na manželovi, príde zaťko a povie mi, starká čo kričíš , čo si zasa lásku vyznávate? No a je po hneve. Aj vnukov viem vyhrešiť, ale oni aj tak stále lozia za mnou. Musím si nájsť čas, lebo keď vyrastú, už sa to nedá vrátiť späť a ja chcem byť pri tom ako rastú.
Nech je utrpenie na tele akékoľvek veľké, utrpenie na duši určite bolí viac. Na to niet lekára, niet lieku, no vidíte a na rakovinu už lieky sú, i keď nie na všetky druhy, ale sú. Ale duša človeka sa hojí o to ťažšie, o čo neskôr sa začne o tej chorobe hovoriť. Preto skúste so svojimi drahými o tom rozprávať, možno sa nájde nejaký aspirín, a trošku sa to ukľudní. A možno len ja som naivka, ktorá chce spasiť svet, no nie vždy to ide.
Želám vám všetkým s vašimi problémami, aby ste ich čo najskôr preliečili, dali im dostatok vzduchu a možno príde ten správny vietor, čo ich odnesie preč.
Ale aj tak vám všetkým želám najviac zdravie, tým myslím zdravie vo všetkých chorobách.
durisovad
10.08.05,17:09
Je naozaj velmi smutne citat, ako sa osoby, ktore si maju byt najblizsie, vzajomne trapia a urazaju. Ja myslim, ze ak sa uz inak neda, treba na nejaky cas prerusit styky a ak sa da, prestahovat sa aspon 200 km od seba. Po case sa to mozno utrasie, obe strany si uvedomia, ze sa potrebuju.
Ja som mala velmi dobru svokru a so zatmi vychadzam tiez dobre, nevestu nemam, ktovie, ako by to tiez vyzeralo.
ondrejvla
10.08.05,19:15
Vlasti ja si pomaly rozumiem lepšie so svokroou ako ona so synom, a pritom je jej jediný syn, ale ani zdiaľky sa nepriblížime jej dcéruške. A to pre ňu obaja spravíme čokoľvek.
Je mi to ľúto Lenka, že máš takýto vzťah, ale najviac mi je ľúto toho, že máš limitované, kedy môžeš byť mamou. Neviem sa vysporiadať s tým, čo tu čítam, najskôr som dievčatá zahriakla, že prečo si ubližovať, ale...
No čo už, sme ľudia so svojimi kladmi i zápormi, len je smutné, že tých záporov je neporovnateľne viac. A pri tom, život je ukrutne krátky, kedy si potom stihneme vzájomne odpustiť to, čo sme si ubližovali, keď ho prepasieme zbytočnosťami?
ondrejvla
10.08.05,19:31
Vlasti, možno už oni zmenili svoje rozhodnutie, ale ja už o to nemám záujem. Už pre nich je neskoro. Možno by aj privítali prvé vnúča, ale už to nebude v ich domácnosti. Ak aj sa náhoda pritrafí to radšej pôjdeme do garsónky, na tú už máme. A to je naše spoločné rozhodnutie.
Lenka, ja by som radšej volila tú garsónku! A možno aj preto, že aby som ja mohla mať deti, musela som si až príliš veľa vytrpieť a vymodliť si ich. Preto mám aj medzi nimi 9 rokov rozdiel, ale som šťastná, že ich mám. A Lenka, mali sme veľmi málo miesta u svokry, ale asi preto, že bola v prvom rade mama a až potom svokra sme sa pomestili. Podstatné bolo, že tu bolo počuť detský plač a aj detský smiech.
Viem, biologické hodiny ti možno ešte netikajú, si mladučká, ale dôležité je to, aby to škvŕňa prišlo do pohody.
amelia
10.08.05,20:02
Milé dievčatká, prečítala som prvé tri strany vašich príspevkov a trošičku som sa pochechtávala, trošičku pospomínala. Na čo? na to, ako mňa pred 22 rokmi prijala moja svokra.Verte, bolo to z môjho pohľadu to isté, čo čítam teraz z Vašich riadkov.Možno budem moc múúúdra, ale teraz to vidím inak.Ja mám 43, syna 23, chodí s kočkou už 6 rokov a nám sa ona vyhýba.Pritom jej nemám ani kedy povedať, že ju ľúbim, veď si ju vybral môj úžasný synček, ktorého milujem samozrejme nadovšetko-veď uvídíte, keď budete mať detičky, a nepochybujem, že si vybral to najlepšie čo mohol.Srdce mi zviera od šťastia, keď mu pípne mobil a on migá do izby a tam si šušocú.Mám tisíc chutí ju objať, ale ona ma radšej obíde-syn hovorí, že sa ma bojí.Ale on sa tak isto cíti u jej rodičov.Niekde je tu chyba, mne je to ľúto, možno som aj ja trochu (dosť)uzavretá, aj ona a už to frčí.Skúste trošičku prehodnotiť pohľad na tie príšerné svokry, možno ich to trápi viac ako vás, možno stačí len úsmev, objatie, milé slovo a ja neviem čo všetko, čo môže ľudíspájať. Skúste, možno vám to zmení celý pohľad, celý život.Určite to za pokus stojí.Držím vám všetkým palce, život ubehne ako voda, škoda každej šance :)
Janka6685
11.08.05,09:10
Som totálne dojatá...

Vlastička píše tak krásne, že by nebolo odveci spísať všetko spolu a urobiť knižku.

A s biologickými hodinami to je relatívne, lebo ja mám len 20 a keby sa dalo, tak ani neuvažujem a "zaobstarám" si bábo. Svokrovci by tiež boli radi. Aj keď by boli asi radšej, keby s tým začali ich dcéra s priateľom, lebo oni majú trojizbový byt a sú zabezpečenejší. My bývame tak, ako som už spomínala a snúbenec len začal podnikať (lebo bol, dá sa povedať, donútený). Aj to nie je bohviečo (na tom určite nezbohatneme). A ja sa budem musieť ešte veľa učiť, aby som sa mohla účtovníctvom aj živiť a nerobiť ho len pre snúbenca (teda pre nás). Ale určite nebudeme sedieť na zadku a čakať, že nám pečené holuby budú padať z oblohy rovno do úsť. Tak to určite nie.

Keby to ale nebolo také ťažké. Nájsť si bývanie, tak to je bez bohatej rodiny skoro nemožné. A úver? Ten tiež nedajú len tak hocikomu. Ale netreba zúfať. Môj snúbenec vždy hovorí: "Dajak bolo, dajak bude!" A keď sa človek trochu posnaží....
Janka6685
16.08.05,11:54
Ľudia.....svokra má čo nevidieť meniny a ja neviem, čo jej kúpiť. Samozrejme okrem kvetov, ktoré musí mať. Nechce žiadne blbosti = sošky, sloníkov,...Aj keď mne sa to páči, ona toho už má pokrk, lebo je toho veľa. Príjmam rady od neviest aj od svokier.
Vera
16.08.05,12:11
Ja som kupovala voňavku :-) ona si ju sama nekúpi, takže dostala, prípadne bonboniéru, alebo nejaký kvet v kochlíku
Janka6685
16.08.05,12:20
Ja som kupovala voňavku :-) ona si ju sama nekúpi, takže dostala, prípadne bonboniéru, alebo nejaký kvet v kochlíku
Ďakujem. No voňavku sa neodvážim, lebo som počula ako ohundrala jednu čo jej kúpila jej dcéra. Ale asi jej bude stačiť ku kvetom nejaká bonboniéra. Ono je to jedno, lebo aj tak to ofrfle, takže je škoda robiť si starosti, čo kúpiť. Ale prijala by som ešte nejaké nápady.
Tweety
16.08.05,12:25
Ľudia.....svokra má čo nevidieť meniny a ja neviem, čo jej kúpiť. Samozrejme okrem kvetov, ktoré musí mať. Nechce žiadne blbosti = sošky, sloníkov,...Aj keď mne sa to páči, ona toho už má pokrk, lebo je toho veľa. Príjmam rady od neviest aj od svokier.Neviem,čím to je, ale niekedy sa stane,že stlačím cituj a ono fuk súhlas, ten odvolávam, nemám s čím súhlasiť. Keď ide o darček, rada je drahá, kto pozná svokru lepšie ako jej nevesta?
príjemné rozmýšlanie a vymýšľanie
MM
Zita5
16.08.05,12:26
Ďakujem. No voňavku sa neodvážim, lebo som počula ako ohundrala jednu čo jej kúpila jej dcéra. Ale asi jej bude stačiť ku kvetom nejaká bonboniéra. Ono je to jedno, lebo aj tak to ofrfle, takže je škoda robiť si starosti, čo kúpiť. Ale prijala by som ešte nejaké nápady.
Já by som smerovala k niečomu takému , čo už má opotrebené , nejakú maličkosť do kuchyne .

Moji mladí , ak idú niečo kupovať a nedajú sa presvedčiť , že netreba žiaden darček , krásnym darčekom je pre mňa to , že sú zdraví a k tomu jednu pusinku a je po paráde . Ale , ak sa nedajú moc presvedčiť , tak sa prikloním buď k útierkam / tie míňam denne ako na páse ... nikdy nie je dosť , pretože nenávidím mokrú útierku na riad / alebo obrus na stôl . Toho nikdy nie je dosť , pokiaľ je viacčlenná rodina .
janka37
16.08.05,12:26
Jani, skús knihu. Mne sa to vždy osvedčilo, lebo dobre vybratou knihou sa dá urobiť len radosť. Svokru už nejaký čas poznáš, takže budeš určite vedieť, čo by pre ňu bolo najvhodnejšie - kuchárska kniha alebo beletria.

Pri voňavke je riziko, že sa nemusí páčiť, ale keď si nenápadne zistíš, akú značku používa, trafíš presne. A keď jej už obľúbená vôňa dochádza, bude sa tešiť.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif

Tiež môžeš skúsiť napríklad pekný fotoalbum, rámik na fotku (ešte lepšie s fotkou, ku ktorej má nejaký vzťah) alebo napríklad peňaženku.
Najlepší darček je podľa mňa niečo, čo by obdarovaný chcel, ale sám si to nekúpi.
Janka6685
16.08.05,12:40
Super. Ďakujem vám za rady.

Ja viem, že je ťažké radiť niekomu, koho nepoznáte, len už som zúfalá. Chcela som si len overiť, či som na niečo nezabudla, či je niečo, čo sa bežne kupuje a ja som na to zabudla. Janka mala super nápady. Vďaka.

Tento mesiac má ešte aj svokor narodeniny, moja maminka meniny (ale tú poteší každá maličkosť), sestrička má meniny (tej asi kúpim hrkálku) a ja tiež. To budú oslavy...:p
lenkak
16.08.05,12:41
Ja mám taký ťažký mesiac jún...
Janka6685
16.08.05,12:44
Ja mám taký ťažký mesiac jún...
No u mňa je jún tiež perný.