Lucius-IL
13.08.09,07:09
Milí poradaci, viem ze je vela tem na porade o reklame ale otvoril som ju znova aby sme spolocne ziskali najnovsie informacie o vhodnej reklame v case krizy. Chcel by som Vas poprosit o navrhy a skusenosti s reklamou za posledne 3 mesiace. Kde , akou formou a ci bola prinosom alebo nie. Dakujem a vsetkym vela spokojnych zakaznikov
silviaz
13.08.09,13:15
No ja som spúšťala reklamu pred 4 mesiacmi na novo. Ohlas bol menší ako keď som ju robila pred rokom a pol.
Moja skúsenosť je že naozaj ludia šetria a hlavne čo sa týka služieb tak si rozmyslia tú najlacnejšiu variáciu aj na úkor kvality, alebo si to spravia samy, teda ked to vedia, alebo poprosia známych a tak.
So všetkých možností reklamy sa my najviac osvedčil inzerát na internetovom portály ale len v danej oblasti činnosti, A letáčiková reklama do schránok a rozdávanie na ulici. Kedže som robila reklamu pre motoristov tak som vsadila na pekne baby v sexi montéročkách ;). Sexistické ale zabralo.

Keď dáš reklamu na bilbord alebo do časopisu je síce velka ale málokto má peniaze na to aby dal veeeeľa takych reklam po slovensku alebo do viacerých časopisov. Reklama letákmi je lacnejšia a oslovíš vačšie množstvo ľudí.

Ale úprimne, počet ohlasov a nových klientov a zisku z nich nepresiahol príliš sumu do reklamy investovanú takže to moc nepomohlo. Ale beriem že je kríza, alebo si aspoň veľa ľudí myslí že je kríza a tak teraz na reklamu moc nereaguju iba na takú kde tronfneš ceny tažko pod hranicu štandartu na trhu.
Lucius-IL
13.08.09,20:06
No sak to vsetci placu ze je kriza,ale nepoznam skoro nikoho kto by nemal pracu pre ich ,,krizu´´ no je to take vsetci setria ale to nam nepomoze :(
padro
13.08.09,20:22
ked toto ma byt kriza tak sa tesim na obdobie po krize :) u mna uplne super,.. co sa tej reklamy tyka tak myslim ze ucinok kym reklama zaposobi je niekedy aj rok (to su aj moje skusenosti, ked som ako zakaznik) takze robit zaver napr. po mesiaci je skoro, a tiez ked ma eshop 2-3 mesiace to je podla mna dost malo, nato aby sa eshop ako tak zabehol treba aspon rok ak nie dva.
Lucius-IL
16.08.09,19:29
Uz nikto sa nezapoji???
Nokerla
17.08.09,14:07
no ja som investoval do reklamy ale ohlas bol nizsi, resp. maly........teraz urcite do reklamy nebudem investovat..........neskor uvidime
Filip Glasa
17.08.09,14:22
hrám sa s adwords a niekedy to celkom funguje, ale rozhodne to nie je tak, že si zadám kampaň, a objednávky sa hrnú. Treba si aj v tej reklame nájsť nejakú výhodu oproti konkurencii.
ece
17.08.09,15:06
Mne v mojom eshope od "vypuknutia krízy" klesli tržby asi o 40% čo bolo pre mňa dosť zásadné, tak som skúšal rôzne reklamy, inzeráty, letáky, súťaže a moc to nepomáhalo. Pár ľudí prišlo, ale konverzia malá. Tak som sa snažil zistiť si niečo o SEO. Najskôr som to skúšal sám, ale bez úspechu, tak na koniec som pozbieral všetky peniaze čo som mal a zaplatil profesionála. A na moje prekvapenie návštevnosť za 3 mesiace stúpla o 300% a tí návštevníci dosť kupovali. Celá investícia sa mi za tie 3 mesiace vrátila. Len si treba dať pozor na výber spoločnosti, lebo väčšina je dosť drahá a analýza + linkbuilding vás výde od 500€ (niekde až 2000€) vyššie alebo zas chýba kvalita. Veľa mojich kamarátov "eshopárov" mala so SEO dosť zlé skúsenosti, že zaplatili za to stovky eur a nič z toho. Ja som teraz maximálne spokojný, lebo asi za 300€ mám tržby aj návštevnosť ešte väčšiu ako pred krízou.
Lucius-IL
18.08.09,05:43
prosim Ta aka je tvoja www.stranka a kto ti robil seo za 300eur? ak chces posli SS.Dakujem a gratulujem
slabikar
18.08.09,06:39
posli aj mne toho SEO experta, dik
bolacka
20.08.09,08:07
aj ja si prosim kontakt na seo experta.dakujem
tengi
20.08.09,18:32
Som rád tejto otázke, pretože jedna firma prišla s novou možnostou a to projektom,,Pomoc v rozvoji malým a stredným podnikatelom"

Jedná sa o sponzorovanú reklamú kampaň, ktorú Vám hradí ich partner....

Len za 199€ vám oslovia viac ako 30 tisíc ľudí... na dva mesiace, bez skrytych poplatkov..

pomocpodnikatelom.sk

Vážne...