liu
13.08.09,09:27
Dobrý deň,

môj šéf si kúpil do kancelárskych priestorov domáce kino, satelit a plazmu. chce si to dať do firemných nákladov, ale moje argumenty, že to ťažko pôjde, keďže sme záhradnícka firma, nebere do úvahy. Mimochodom, vôbec to na firemné účely ani nevyužije. Čo s tým?
Mária.K.
13.08.09,09:10
Dobrý deň,

môj šéf si kúpil do kancelárskych priestorov domáce kino, satelit a plazmu. chce si to dať do firemných nákladov, ale moje argumenty, že to ťažko pôjde, keďže sme záhradnícka firma, nebere do úvahy. Mimochodom, vôbec to na firemné účely ani nevyužije. Čo s tým?
Účtovať vrátane DPH ako nedaňový výdavok, alebo zistiť obhájiteľný dôvod na uplatnenie do daňových výdavkov a uplatnenie odpočtu DPH.
Paula
13.08.09,09:14
Ak bude nástojiť na svojom rozhodnutí, nech svoju požiadavku napíše na doklad + podpíše.
betka
13.08.09,12:48
Dobrý deň,

môj šéf si kúpil do kancelárskych priestorov domáce kino, satelit a plazmu. chce si to dať do firemných nákladov, ale moje argumenty, že to ťažko pôjde, keďže sme záhradnícka firma, nebere do úvahy. Mimochodom, vôbec to na firemné účely ani nevyužije. Čo s tým?

Iba sa zamýšlam: :)

1. Si kúpil do kancelárskych priestorov. Ak to tam má, prečo by nemohol účtovať o tom?
Ak to kúpil, a nemá v kancelárskych priestoroch, a má to doma, už je iná vec. Nech si zodpovedá sám, nemožeme si robiť holubník z účta a daní.

2. Prečo by sa nemohlo využiť na podnikanie?

Ak k Vám chodia zákazníci a ste záhradnícka firma, pustím Vám ako sa majú zalievať kvetinky, mám DVD od partnerov, ktoré možem púšťať zákazníkom
- možem prezentovať záhradícke nábytky
- možem zákazníkom ukázať, aké je vhodné rozmiestnenie kvetov v záhrade, kde majú zasadiť tuje, či vyzerá gíčovo trpazlík v záhrade, alebo sa tam hodí podla variantných riešení
- v domácom kine pustím šum prírody, štebotanie vtáčkov, .....

3. Ak využíva pre seba, že má s kancelárie druhý domov, a nechce sa mu ísť domov k žene ;), a čumí do bedne a pozerá nejaký horor, už to nie je na podnikanie.
liu
14.08.09,04:49
No ono je to skôr tak, že si v kancli robí svoj "brloh" a sa "skýva pred ženou". Hádam by sa to dalo aj obhájiť, akože prezentuje kvetinky a tak, ale čo by som povedala na satelitný prijímač (čo chytá markízu, stv...).
ALDA
14.08.09,04:53
No ono je to skôr tak, že si v kancli robí svoj "brloh" a sa "skýva pred ženou". Hádam by sa to dalo aj obhájiť, akože prezentuje kvetinky a tak, ale čo by som povedala na satelitný prijímač (čo chytá markízu, stv...).

Záhradnícka firma musí sledovať aj média, ved tam su relácie z tohto odboru. Je to obhájiteľné a je to o to ľahšie, že je to v kancelárskych priestoroch.
liu
14.08.09,04:54
Ďakujem pekne, pomohli ste mi
Paula
14.08.09,07:47
No ono je to skôr tak, že si v kancli robí svoj "brloh" a sa "skýva pred ženou". Hádam by sa to dalo aj obhájiť, akože prezentuje kvetinky a tak, ale čo by som povedala na satelitný prijímač (čo chytá markízu, stv...).


Teraz som už v úžase nad Tvojou obhajovacou snahou. :confused:. Idem ja......