zuba
09.08.05,15:57
Prosím o radu!!! Mám zamestnanca, ktorý v našej firme začal pracovať 01.08.2005. Na predchádzajúcom mieste však ešte čerpá dovolenku. Mám ho v rámci našej firmy prihlasovať do poisťovní alebo mám počkať, kým ukončí čerpanie dovolenky v predchádzajúcej firme?
liba2
09.08.05,14:04
Prosím o radu!!! Mám zamestnanca, ktorý v našej firme začal pracovať 01.08.2005. Na predchádzajúcom mieste však ešte čerpá dovolenku. Mám ho v rámci našej firmy prihlasovať do poisťovní alebo mám počkať, kým ukončí čerpanie dovolenky v predchádzajúcej firme?Môžeš ho prihlásiť, lebo zamestnanec môže mať viacero pracovných pomerov súčasne.
Maňaska
09.08.05,14:08
Musíš ho prihlásiť k 1.8.2005
endrju
10.08.05,06:47
Prosím o radu!!! Mám zamestnanca, ktorý v našej firme začal pracovať 01.08.2005. Na predchádzajúcom mieste však ešte čerpá dovolenku. Mám ho v rámci našej firmy prihlasovať do poisťovní alebo mám počkať, kým ukončí čerpanie dovolenky v predchádzajúcej firme?
U Vás čerpá tiež dovolenku? Ak nie, nezabudni, že pri neplatenom voľne treba nahlásiť aj prerušenie poistenia.
Evaman
10.08.05,07:14
Presne tak, ak má pracovnú zmluvu od 1.8.2005, už si ho mala nahlásiť najneskôr 31.7. do soc. poisťovne a do 8.8. mal oznámiť zmeny do ZP (resp. si to mohla urobiť za neho).A tú dovolenku čerpá tak , že "tam je ešte zamestnaný" a ani u vás nechodí do práce? Lebo ináč je to absencia.
Zita4
10.08.05,08:19
Prosím o radu!!! Mám zamestnanca, ktorý v našej firme začal pracovať 01.08.2005. Na predchádzajúcom mieste však ešte čerpá dovolenku. Mám ho v rámci našej firmy prihlasovať do poisťovní alebo mám počkať, kým ukončí čerpanie dovolenky v predchádzajúcej firme?Ak má pracovnú zmluvu alebo dohodu o vykonaní práce od 1. 8. 2005, mala si ho prihlásiť najneskôr 31.7., ako ti radia predomnou. To, že má aj inde pracovný pomer, je jeho vec, tebe to len nahlási. (Môže to byť dôležité pri podpisovaní daňového vyhlásenia.) Môže mať viac pracovných pomerov naraz. T.zn., že môže kľudne čerpať dovolenku u jedného zamestnávateľa a pracovať u iného.
Pavol_Kr
10.08.05,09:11
Prosím o radu!!! Mám zamestnanca, ktorý v našej firme začal pracovať 01.08.2005. Na predchádzajúcom mieste však ešte čerpá dovolenku. Mám ho v rámci našej firmy prihlasovať do poisťovní alebo mám počkať, kým ukončí čerpanie dovolenky v predchádzajúcej firme?
Musíš ho prihlásiť pokial nastúpi k 1.8.2005.
POZOR: termín prihlášky na SP a nezabudnuť na to, že nezdaniteľnú čiastku odpočítavame vo výplate v tomto prípade len u jedného zamestnávatela, keď zamestanenc má viac pracovných pomerov.