Peterkrk
13.08.09,11:36
Prosím o radu vo veci : Vo Windows XP často som používal funkciu "naposledy použité" pri ukladaní dokumentov. Pred nejakým časom sa mi však v tomto okne prestali uvedené cesty k uloženiu ukazovať. Viete mi niekto pomôcť ?
silviaz
13.08.09,13:34
No neviem či to pomôže ale mne toto urobila raz vista ze my prestala ukazovať možnosť ale inú ako tebe. Bola to jednorazová záležitosť, ktorá sa stratila po aktualizovaní sw a defragmentacii.
dolfort
16.08.09,13:49
Pozri či to máš správne nastavené v systéme:
pravý klik na spodnú lištu - properties - start menu - customize - advanced
-> v spodnej časti by si mal mať zaškrtnuté "List my most recently opened documents", resp. ekvivalent jazykovej verzie systému.
misoft
17.08.09,14:48
Po slovensky: "Zobrazovať naposledy otvorené dokumenty" - len dopĺňam dolforta
Peterkrk
24.08.09,07:57
Ďakujem za odpovede : no v systéme to mám nastavené tak, ako uvádzate, no aj tak mi tie naposledy použité cesty Win XP neukazuje...
viktorviktor
24.08.09,08:50
niekde v registroch sa dá nastaviť počet zobrazovaných dokumentov, možno je kľúč vymazaný
Peterkrk
24.08.09,08:59
Politika: Maximum number of recent documents Popis: Slúži na zadanie počtu odkazov zobrazených v podponuke Naposledy použité. Položku som našiel iba "MaxRecentDocs" - má hodnotu "b"...
viktorviktor
24.08.09,09:40
win+R, zadaj gpedit.msc/ rozbal Konfigurácia užívateľa/šablony pre správu/ Súčasti systému/Prieskumník Windows - tam je položka Maximálny počet posled...... dokumentov, nastaviť
hrabať sa v registroch je ošemetné,


kľúč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\ Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer
Peterkrk
24.08.09,09:54
win+R, zadaj gpedit.msc/ rozbal Konfigurácia užívateľa/šablony pre správu/ Súčasti systému/Prieskumník Windows - tam je položka Maximálny počet posled...... dokumentov, nastaviť
hrabať sa v registroch je ošemetné,



kľúč HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\ Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer




Bohužiaľ ten prieskumník tam nemám :
viď príloha.
viktorviktor
24.08.09,10:45
skús (nerobil som to ešte) v Súčasti systému otvoriť Windows Explorer\ a v pravo v tabulke tuknut9m otvoriť, Maximum number of recent documents, zvoliť povolené, a vyber počet dokumentov (prednastavené je 15), stlačiť Ok, zmena nastane ihneď
Peterkrk
24.08.09,10:53
skús (nerobil som to ešte) v Súčasti systému otvoriť Windows Explorer\ a v pravo v tabulke tuknut9m otvoriť, Maximum number of recent documents, zvoliť povolené, a vyber počet dokumentov (prednastavené je 15), stlačiť Ok, zmena nastane ihneď


Ani Windows explorer tam nie je, iba media player :

viď príloha:

Uj ha, asi som mal napísať - že sa jedná o XP PROFESIONAL ( ospravedlňujem sa ). Tým je asi spôsobené to rozdielne zobrazenie. Sorry.