headlong23
13.08.09,12:11
Zdravim vsetkych poradakov,

mam nejaky napad ohladom internetovych sluzieb, ale neviem ako sa ucinne spropagovat. Zatial by som nerad vyhadzoval peniaze za platene inzeraty a tak by som chcel vediet co najviac o bezplatnej inzercii na nete.

Poznam par stranok na inzerciu, ale vacsinou nepoukaju obnovu inzeratov (ked ano tak platenu), viete mi ohladom inzercie nieco poradit?
Akym sposobom, kde, co je podla vas najlepsia reklama...atd

vdaka
Dáša_
13.08.09,13:26
Na začiatok sa skús zaregistrovať do všetkých možných dostupných katalogov na internete. Kopec ich je bezlatných a mne to v začiatku celkom pomohlo.

Ale najviac pomohla presne cielena reklama zamerana na presne vybratu skupinu ľudí, pre ktorých je môj obchod zaujímavý. Ale to je už platené.
hanelie
13.08.09,14:01
Ale najviac pomohla presne cielena reklama zamerana na presne vybratu skupinu ľudí, pre ktorých je môj obchod zaujímavý. Ale to je už platené.
môžeš trochu konkretizovať?
Dáša_
13.08.09,14:30
môžeš trochu konkretizovať?


no keď predávaš vlnu na štrikovanie, tak je ti zbytočné platiť inzerciu v motoristickom časopise. Ale ak chceš predávať aj napríklad prírodnú, nespradenú vlnu, potom napríklad taký chovateľský časopis nemusí byť zlá vec.

A ked predávaš náhradné diely na autá, tak je trochu zvláštne platiť reklamu na portáli venovanom deťom a hlavne ich maminám.


Ale uznávam, že asi nie u každej stranky sa to dá úplne presne definovať. Aj ked poznať cieľovú skupinu je podľa mňa základ.
hanelie
13.08.09,14:40
to konkretizovanie som myslela v tom zmysle, že kde si reklamu podávala, či na internete, alebo v médiach, časopisoch, regionálnych novinách, mestskej televízií ap.

kategorizovanie je samozrejmé:)
Dáša_
13.08.09,14:50
to konkretizovanie som myslela v tom zmysle, že kde si reklamu podávala, či na internete, alebo v médiach, časopisoch, regionálnych novinách, mestskej televízií ap.

kategorizovanie je samozrejmé:)

Jaj, vidíš, rozmýšľam iba jedným smerom :D:D

Iba na internete plus občas niečo oko osobné prezentácie (nie celkom, ide skôr o kurzy)

Ale priznám sa, že uvažujem o časopisoch, zatiaľ si robím výber. Len sa obávam, že pomer cena/počet nových zákazníkov bude hodne vysoký.
zubro85
14.08.09,13:19
http://registraceodkazu.cz/start/view.php?cisloclanku=2006021301

tu mas zoznam katalogov na ktorej je dobre sa zaregistrovat, stoji to nieco casu ale pomoze to. dôlezite je zvolit vhodne klucove slova a tie dat vsade rovnake
camozzi
14.08.09,15:41
Vyskusal som inzerciu v regionalnych novinach od Region press a musim povedat, ze vela vody som nenamutil. Mal som uz aj leader board banner vo flashi ale zrejme je bannerova slepota silnejsia ako konerzie. Najviac navstevnikov mam z Google, respektive Google Adwords.
Jedine co som zatial neskusal je sutaz. Skus navrhnut nejakej tematicky podobnej strake bartrovy obchod: ty das ceny do sutaze o ceny (produkty z tvojho eshopu...) a oni ti ju na svojej stranke zdarma spropaguju. Otazku navrhni tak, aby potencionalni navstevnici hladali odpoved na tvojej stranke.
headlong23
17.08.09,06:53
vdaka za rady...
islo mi hlavne o to, ze stranky inzercie, ktore som predtym vyuzival, spoplatnili sluzbu obnovy inzeratov...

uvazoval som aj o regionalnych novinach ale kedze sa jedna o komunikaciu e-mailami alebo telefonicku, bolo by asi vhodne oslovit ludi celoplosne.
marian152
18.08.09,05:06
...ja zhodou okolnosti tiez akurat riesim podobny problem...zatial som rozmyslal ze sa zaregistrujem na stranke naseho mesta, mame tam rubriku "firmy" a podla klucovych slov mozes vyhladavat rozne sluzby co ponukaju...a je to zadarmo...stranka www.hlohovecko.sk. Mozno aj ty mas podobnu moznost...no a v druhom rade som rozmyslal o umiestneni reklamy na facebooku, ale nad tym este uvazujem...neni to drahe, ale aj tak neviem ci niekoho z mladych svojimi sluzbami oslovim...a potom druha vec - povytlacam si jednoduche A4 letaky a povyvesujem po celom meste, zastavkach, reklamnych plochach atd...reklama v novinach je velmi draha, keby si chcel stvorcek 3x6 cm tak ta to vyjde aj na par tisic a nemozes tam nic moc napisat,lebo male pismenka skoro nikoho nezaujmu....a koho zaujmu ten ich nemoze precitat...reklama v novinach sa neoplati