lenelo
13.08.09,15:36
Dobrý deň

K 1.1.2009 dostaneme výpovede pre organizačnú zmenu a.s. Zamestnávateľ nedodrží výpovednú lehotu. Budú nám ponúknuté nové zmluvy. (pravdepodobne) Na čo si máme dať pozor pri podpise novej zmluvy (terajšie sú na dobu neurčitú). Máme obavu z nevýhodne postavenej zmluvy (ponúknutú pracu aj 100 km vzdialenú) a následného ukončenia PP aj bez odstupného.

Ďakujem za skorú odpoveď
(zatiaľ to nemáme čierne na bielom no pripaviť sa musíme)
Tweety
13.08.09,15:55
Dobrý deň

K 1.1.2009 dostaneme výpovede pre organizačnú zmenu a.s. Zamestnávateľ nedodrží výpovednú lehotu. Budú nám ponúknuté nové zmluvy. (pravdepodobne) Na čo si máme dať pozor pri podpise novej zmluvy (terajšie sú na dobu neurčitú). Máme obavu z nevýhodne postavenej zmluvy (ponúknutú pracu aj 100 km vzdialenú) a následného ukončenia PP aj bez odstupného.

Ďakujem za skorú odpoveď
(zatiaľ to nemáme čierne na bielom no pripaviť sa musíme)
Ten dátum je správny?
Lianka
13.08.09,16:48
Máme obavu z nevýhodne postavenej zmluvy (ponúknutú pracu aj 100 km vzdialenú) a následného ukončenia PP aj bez odstupného.

Ak s niektorymi ustanoveniami novej zmluvy nebudes suhlasit, nie si povinna zmluvu podpisat. Nepojdes predsa sama proti sebe.

Skor si daj pozor na to, ake paragrafy budu uvedene na dokumente (vypoved/dohoda) o ukonceni pracovnej zmluvy - aby sa ozaj jednalo o ukoncenie PP s odstupnym.

Nepodpisuj nic pod tlakom. Nepodpisuj nieco, comu nerozumies. Nie si povinna nic podpisat, co podpisat nechces.
lenelo
13.08.09,17:51
Áno , je správny.
Tweety
13.08.09,17:55
Áno , je správny.
To snáď ani nie je možné, zamestnávateľ postupuje nezákonne. Veď dnes už máme 13.8.09.
Lianka
13.08.09,17:58
Nemozete dostat vypovede spätne.
majoneza
14.08.09,16:59
Uz ste nieco podpisali? Mate kopiu? Bolo skoncenie dohodou alebo iba vypovedou? Mam obavy, ze ste podpisali prevzatie vypoved, a oni vyplnili datum prevzatia v oktober 2008.

Medzi problemami su:

ze musite byt odhlasena z SP do 8 dni, a nebola si (radsej skontrolujte to mozno nepravom Vas odhlasili).

ze kto pre Vas plati zdravotne, kedze ste akokeby neboli zamestnana cely rok ani na urade prace? - tak ste boli tzv dobrovolne nezamestnana, tak budete mat dlh v ZP ak podpisete.

Ze co s mzdou, co ste (predpokladam) dostali do teraz? Ak nie ste ich pracovnikom od 1.1.2009 tak platili Vam akokeby omylom, vratite im tie peniaze? Ak neplatili Vam, Chciet vzdavat narok na tie peniaze (od nich alebo z garancneho fondu soc. poist.)?

Ak naozaj chcu nove zmluvy, preco musia skoncit PP pred tym, nez Vam ukazuju tie zmluvy? Nemozu to riesit zmena pracovnej zmluvy dohodou? Ja mam obavy, ze tie nove zmluvy nebudu vobec. Ak daju Vam nove zmluvy na podpisanie s dohodou o skonceni, tak zmena ma byt k naozajstnemu datu - a davajte pozor, ak tie nove zmluvy su s inou firmou (ine ICO), a je tam skusobna doba, tak na druhy den Vas mozu prepusit bez vypovednej lehoty and odstupneho. Ak budu musiet Vam dat riadnu dvojmesacnu vypoved z organizacnych zmien (v podstate, ze nepodari sa im, a nie je disciplinarny problem), ale dnes, podla zakonu pracujes tam do konca oktobra 2009, a dostanes aj 2 mesacne odstupne (ak ste tam viac ako 5 rokov, tak do konca novembra, a 3 mesacne odstupne), tak nevzdajte to.

Zatial nic nepodpiste, ani prevzatie bez toho, ze vy sam date vedla podpisu spravny datum. Vyuzite to, ze ste zena a povedzte im, ze nemozete nic podpisat bez toho, ze preverite to s priatelom/manzelom. Potom povedzte nam co ti dali a my Vam dalej budeme radit. Ak tlacite Vas to podpisat, bez toho, ze by ste dostali poradenie, tak to znamena, ze oni sami vedia, ze hocikto, ktory sa vyznava v takych veciach by Vas radili ze nie.

Drzim Vam palce.
lenelo
16.08.09,07:06
Už som asi v strese veď ja tam nemám nulu a nevidím . Ten dátum je 1. 10. 2009.Ospravedlňujem sa .
lenelo
16.08.09,07:07
Fakt ma to mrzí...
majoneza
17.08.09,20:57
Bola Vam dorucena vypoved v auguste alebo v juli? Ak v auguste, tak musia Vas zamestnavat do konca oktobra, pokial viem. A davajte pozor ze dostanete navyse 2 mesiace odstupne (ak ste tam dlhsie ako 5 rokov, tak do konca novembra, a 3 mesiace odstupne).

Co sa tyka novej zmluvy, ak je 100 km prec, ja by som ratal kolko budem minat na dopravu, kolko by som cisto zarabal a kolko hodin denne by som bol mimo domova.
lenelo
19.08.09,19:21
Zatiaľ sme dnes (19.8.2009) len obdržali na podpis: Oznámenie o zmenách v štruktúre k 1.10.2009. .......Uvedená org. zmena sa nevyhnutne dotkne aj Vašej prac. pozíície. V záujme zachovať pre Vás možnosť zamestnania v a.s. v súvislosti s org. zmenou Vám bude ponúknutá iná vhodná práca......To je zatiaľ všetko čo máme čierne na bielom a čakáme.

Ďakujem
Chobot
19.08.09,20:30
Zatiaľ sme dnes (19.8.2009) len obdržali na podpis: Oznámenie o zmenách v štruktúre k 1.10.2009. .......Uvedená org. zmena sa nevyhnutne dotkne aj Vašej prac. pozíície. V záujme zachovať pre Vás možnosť zamestnania v a.s. v súvislosti s org. zmenou Vám bude ponúknutá iná vhodná práca......To je zatiaľ všetko čo máme čierne na bielom a čakáme.

Ďakujem

To ešte nie je výpoveď ani ponuka iného miesta.