silviaz
13.08.09,15:53
cafte
Viete my niekto poradiť čo zo starým nepotrebným nefunkčným PC.
Mám doma dva notebooky a jeden klasický.
Vezmú my to v nejakej predajni, alebo to mám niekde odviezť do zberu ?

dik
Lianka
13.08.09,13:59
Tiez mam podobny problem - mam dva monitory (tie velke, nie ploche), oba funkcne, v dobrom stave, malo pouzivane. Darujem za odvoz. BA
Chobot
13.08.09,14:09
cafte
Viete my niekto poradiť čo zo starým nepotrebným nefunkčným PC.
Mám doma dva notebooky a jeden klasický.
Vezmú my to v nejakej predajni, alebo to mám niekde odviezť do zberu ?

dik

Je v niektorom z nich DVD napaľovačka (hoci aj nefunkčná)?

Inak takéto veci sa vozia do zberných dvorov. V BA má napr. OLO tuším 2 také zberné dvory. Ja som tam odviezol starú....
manželskú posteľ. :D
silviaz
13.08.09,14:11
Tiez mam podobny problem - mam dva monitory (tie velke, nie ploche), oba funkcne, v dobrom stave, malo pouzivane. Darujem za odvoz. BA

No teraz si ma dostala :rolleyes:
Ja asi nemožem dať že darujem za odvoz z Viedne že ? :D:D
Tuto to chcu odviezť ako špeciálny odpad a moje ťažko zarobené peniažky by my chceli zobrať za to že im to tam doveziem :mee::)
silviaz
13.08.09,14:14
:
Je v niektorom z nich DVD napaľovačka (hoci aj nefunkčná)?

Inak takéto veci sa vozia do zberných dvorov. V BA má napr. OLO tuším 2 také zberné dvory. Ja som tam odviezol starú....
manželskú posteľ. :D

dik
myslim že v jednom je ale niesom si istá lebo som ju nevyužila nikdy. Musím kuknem:D
veronikasad
13.08.09,14:15
V PD tiež bezplatne beru v zbernom dvore len od obyvatelov mesta s trvalým pobytom v PD.
Chobot
13.08.09,14:23
No teraz si ma dostala :rolleyes:
Ja asi nemožem dať že darujem za odvoz z Viedne že ? :D:D
Tuto to chcu odviezť ako špeciálny odpad a moje ťažko zarobené peniažky by my chceli zobrať za to že im to tam doveziem :mee::)


Na Slovensku to riešia niektorí veľmi jednoducho - vyložia staré PC vedľa kontajnera (čo tam po životnom prostredí....:cool::cool:). A čuduj sa, niekedy to aj niekto zoberie - možno na súčiastky.

A do BA nechodievaš aspoň občas? Keby si išla autom, tak nie je problém zobrať tie NB a PC a cestou to vyhodiť v tom zbernom dvore. Nepýtajú žiadny OP, nepreverujú, kde bývaš. Ak majú prázdyn kontajner, tak to zoberú.
silviaz
13.08.09,14:26
Na Slovensku to riešia niektorí veľmi jednoducho - vyložia staré PC vedľa kontajnera (čo tam po životnom prostredí....:cool::cool:). A čuduj sa, niekedy to aj niekto zoberie - možno na súčiastky.

To nie :)
Ja keď pojdem do BA tak skúsim to OLO.
Tu v AT sú poplatky celkovo vysoké za všetko oni chcú odomňa 17 EUR za kus :eek:
Lianka
13.08.09,14:35
No teraz si ma dostala :rolleyes:
Ja asi nemožem dať že darujem za odvoz z Viedne že ? :D:D
Tuto to chcu odviezť ako špeciálny odpad a moje ťažko zarobené peniažky by my chceli zobrať za to že im to tam doveziem :mee::)

Prepac, ze som sa ti zamiesala do temy. Ja sa toho potrebujem zbavit, zabera mi to miesto uz nejaky cas :confused: . A myslela som, ze ak by to bolo niekomu na osoh, tak by to bolo fajn. S tymi zbernymi surovinami ma to nenapadlo :eek:.
silviaz
13.08.09,14:48
Prepac, ze som sa ti zamiesala do temy. Ja sa toho potrebujem zbavit, zabera mi to miesto uz nejaky cas :confused: . A myslela som, ze ak by to bolo niekomu na osoh, tak by to bolo fajn. S tymi zbernymi surovinami ma to nenapadlo :eek:.

Aspoň viem že niesom sama :D.
Myslela som že vyvolám výbuch smiechu a budem jediná čo nevie čo s tým.
Ale ten odpad skúsim aj ja.
silviaz
13.08.09,14:52
A do BA nechodievaš aspoň občas? Keby si išla autom, tak nie je problém zobrať tie NB a PC a cestou to vyhodiť v tom zbernom dvore. Nepýtajú žiadny OP, nepreverujú, kde bývaš. Ak majú prázdyn kontajner, tak to zoberú.[/QUOTE]

Chodievam autom jasné len najviac cez víkend. Idem si zagooglit a zistím si či tam niekoho v sobotu nájdem.

Ale velmi dakujem:D
Dáša_
13.08.09,15:08
Existuje aj takéto niečo http://www.podajdalej.sk/

Ja som sa zatial takto začala zbavovať kníh
Chobot
13.08.09,19:04
A do BA nechodievaš aspoň občas? Keby si išla autom, tak nie je problém zobrať tie NB a PC a cestou to vyhodiť v tom zbernom dvore. Nepýtajú žiadny OP, nepreverujú, kde bývaš. Ak majú prázdyn kontajner, tak to zoberú.

Chodievam autom jasné len najviac cez víkend. Idem si zagooglit a zistím si či tam niekoho v sobotu nájdem.

Ale velmi dakujem:D[/QUOTE]

Majú otvorené aj v sobotu a nedeľu doobeda:

http://www.olo.sk/zbernedvory.htm
Chobot
13.08.09,19:06
A nemáte niekto tú pokazenú DVD napaľovačku?
bepo
13.08.09,19:17
A nemáte niekto tú pokazenú DVD napaľovačku?
Ak máš záľubu v pokazených veciach tak mám jednu vypálenú žiarovku
misoft
14.08.09,16:14
Ja som do zberného dvora takto tiež odniesol moje dva "nebohé PC" - ale poriadne vykuchané - čo fungovalo, tak to som rozpredal za symbolickú cenu.
mimotemy ja pridám tri neónové trubice a jednu kompaktnú žiarivku. Zn: zaručene nefunkčné :D
luigi72
14.08.09,20:54
A nemáte niekto tú pokazenú DVD napaľovačku?

A máš, čo si nechcel. :D
Chobot
15.08.09,00:16
Ak máš záľubu v pokazených veciach tak mám jednu vypálenú žiarovku

Až sa nebudú vyrábať žiarovky a budú len žiarivky a LED svetlá, tak to bude muzeálny kus. Potom sa ozvem.:D:D
mertuarez
15.08.09,06:02
icq: 309158291 ak sa chcete zbavit nejake HW
Muška
19.08.09,15:16
Ak máš záľubu v pokazených veciach tak mám jednu vypálenú žiarovku
Peťo,
a vieš, že v Rusku je na burze aj predaj vypálených žiaroviek???
Vysvetlenie:
V práci vymení vypálenú žiarovku za dobrú žiarovku :D
To je ináč naozaj - TV Spektrum :)
willma
19.08.09,15:27
inak nepotrebný ale funkčný PC by sa mohol ponúknuť nejakej škole prípadne škôlke, na väčšine sú za také niečo aj vďační- podotýkam že nie ako vybavenie počítačovej učebne, ale ako pomôcku priamo do tried.
Zitulda
19.08.09,16:17
[QUOTE=Chobot;1123611]Je v niektorom z nich DVD napaľovačka (hoci aj nefunkčná)?
A keď mám CD napalovačku zo starého PC tiež do zberu??? Je však dobrá...nik zo známych nechce lebo má.
Chobot
19.08.09,21:52
[QUOTE=Chobot;1123611]Je v niektorom z nich DVD napaľovačka (hoci aj nefunkčná)?
A keď mám CD napalovačku zo starého PC tiež do zberu??? Je však dobrá...nik zo známych nechce lebo má.

Možno aj tam nájdem tie súčiastky, čo potrebujem.

Odkiaľ si? AK nie z BA, môžeš to poslať poštou? Poštovné ti uhradím.
willma
20.08.09,06:23
to Chobot: Zitulda má v profile Košice - kuriér to istí:):)
unidat
20.08.09,12:23
Ja som dal jedno ale dávno do nejakej škôlky a druhé pred 2 rokmi na charitu, presnejšie nejaký domov pre bezdomovcov a pod. Boli šťastní ako blchy.
PotPalo
21.08.09,11:46
to Chobot: ja tu mám niekoľko pokazených dvd napalovačiek (HP, NEC, Philips, Lite-ON), ak máš ešte záujem napíš.

Tie staré notebooky by som zobral na súčiastky, možno sa z nich ešte niečo zíde... tiež zháňam LCD Samsung SyncMaster, môže byť aj rozbitý - na súčiastky. Náhradné diely na tieto vecičky majú asi iba v Číne, takže jediná možnosť je vymontovať to zo starého. Asi som jediný, kto tie šroty opravuje.

Inak v niektorých zberných surovinách vraj vykúpia aj počítač ako železo;).
arizona
21.08.09,17:16
No teraz si ma dostala :rolleyes:
Ja asi nemožem dať že darujem za odvoz z Viedne že ? :D:D
Tuto to chcu odviezť ako špeciálny odpad a moje ťažko zarobené peniažky by my chceli zobrať za to že im to tam doveziem :mee::)

V Rakúsku predsa fungujú Flohmarkty! Odovzdáš to charite, oni predajú na flohmarkte. Len si zisti, kedy zberajú zbytočné veci, alebo kde sa to dá odovzdať. Pokiaľ viem, veľa Rakúšanov sa takto zbavuje vecí. Pomôžu charite, a ušetria za drahé poplatky za zlikvidovanie odpadu.;):)
http://www.flohmarkt.at/immobilien/
Chobot
21.08.09,22:45
to Chobot: ja tu mám niekoľko pokazených dvd napalovačiek (HP, NEC, Philips, Lite-ON), ak máš ešte záujem napíš.

Tie staré notebooky by som zobral na súčiastky, možno sa z nich ešte niečo zíde... tiež zháňam LCD Samsung SyncMaster, môže byť aj rozbitý - na súčiastky. Náhradné diely na tieto vecičky majú asi iba v Číne, takže jediná možnosť je vymontovať to zo starého. Asi som jediný, kto tie šroty opravuje.

Inak v niektorých zberných surovinách vraj vykúpia aj počítač ako železo;).

Posla som ti SS, dostal si ju?
PotPalo
22.08.09,09:46
to Chobot: dostal, už som aj poslal odpoveď na SS.
SMatilda
22.08.09,10:32
Pred 2 týždňami som naložila do auta 2 staré monitory a 1 pokazený a odviezla na zberný dvor- a je po probléme. Akurát si zisti kde ho najbližšie máš.
fuco
25.08.09,16:06
Ak mate nepotrebny PC alebo notebook, tak vam ho v BA zlikvidujem. S monitorom sa mi natahovat nechce. :) Zbieram totiz stare harddisky. 0903247821
Chobot
26.08.09,07:07
Ak mate nepotrebny PC alebo notebook, tak vam ho v BA zlikvidujem. S monitorom sa mi natahovat nechce. :) Zbieram totiz stare harddisky. 0903247821

Ej ty beťárisko špionážny...:D AKé údaje potom z nich vyťahuješ??:D:D:D
PotPalo
26.08.09,14:14
Na harddiskoch sa dá dobre zarobiť. Keď je HDD dobrý tak má 10 eur istých. Keď je zlý, dá sa recyklovať. Ja zlé HDD rozoberám, mám odberateľov na elektroniku, ložiská, šróbiky, a aluminium ide do zberných surovín.

Keď sa chcete zbaviť nefunkčného notebooku, LCD monitora alebo LCD televízora (aj rozbitých), stačí mi napísať, prídem preň. Teda len v Bratislave. Môže byť aj veľký PC (len bedňa bez monitoru), ale len Pentium 4 a novší.