s.r.o.
13.08.09,16:52
Chcem sa spýtať ľudí ktorý už podnikajú a majú svoje obchody, tie ceny si robíte sami alebo to dávate robiť firme ktorá nadceňuje aby vám to vystačilo na zaplatenie prenájmu,zamestnanca atď. a samozrejme zisk pre svoju firmu?
silviaz
13.08.09,15:01
No ja si robím ceny sama najprv som nemala peniaze aby som niekoho na to platila :--- a teraz už som si zvykla.
Ceny si určujem podľa toho za koľko tovar príjmem, aké mám naklady na dovoz, náklady na uskladnenie, platy no proste celú réžiu.
Ale samozrejme aj podľa ceny aká je za taký alebo podobný tovar na trhu. Nemôžeš to príliž prepísknuť ani jedným smerom. Ak dáš ceny moc vysoké a si ešte v začiatkoch veľa ľudí to neosloví lebo si pre nich neoverená firma na trhu. To si môžu dovoliť spoločnosti ktoré sú na trhu dlho a majú stály odber prípadne diverzifikované riziko v nejakej inej činnosti ktorá ich podrží ak by tá druhá padala.
A ak dáš ceny moc nízko len tak aby si prežil je potom tažké ich dvíhať hore. Može sa to ovplyvnit trebárs cenou PHM alebo podobne. Alle klienti ti budú na zdvihnutie ceny reagovať zle takže treba nájsť mieru aby to bolo tak akurát. :rolleyes:
s.r.o.
14.08.09,07:19
Ahoj môžem sa ťa spýtať v čom podnikáš?
silviaz
14.08.09,07:24
Ahoj môžem sa ťa spýtať v čom podnikáš?

Jasné posielam sukromnu správu :D