suzika
09.08.05,21:19
Ahojte, nedávno som si zalozila živnosť /maloobchod/ a ešte nemam celkom jasno v účtovaní v JU. Prosím, poraďte mi, ako mam zaúčtovať nákup tovaru od dodávateľa, keď mi vystavil na tovar len pokladničný blok a nie FA ako doteraz. Okrem zaúčtovania do peňažného denníka mám tento blok zaevidovať aj ako záväzok (s dátumom úhrady toho istého dňa) ?

Ďakujem
Paula
09.08.05,19:22
Bez ohľadu na ALFU, zaúčtovala by som nákup tovaru do kolonky "tovar", žiaden záväzok.
renča1
10.08.05,03:32
Ahojte, nedávno som si zalozila živnosť /maloobchod/ a ešte nemam celkom jasno v účtovaní v JU. Prosím, poraďte mi, ako mam zaúčtovať nákup tovaru od dodávateľa, keď mi vystavil na tovar len pokladničný blok a nie FA ako doteraz. Okrem zaúčtovania do peňažného denníka mám tento blok zaevidovať aj ako záväzok (s dátumom úhrady toho istého dňa) ?

Ďakujem
Tým pokladnič.blokom myslíš PPD? alebo bloček z ERP. Ja by som od dodávatela žiadala daňový doklad a zapísala ho dátumom vyst.do evid.závazkov a úhradu normálne dňom úhrady výdaj z pokladne v druh.členení nákup tovaru. Faktúru potrebuješ aj preto, aby si môhla urobiť príjem na sklad.;)
suzika
10.08.05,09:15
Dodávateľ mi dal len bloček z ERP, ale už len pre moju evidenciu by som to rada dala aj do záväzkov. Ak to tak urobím, nemala by som tým nič pokaziť... ?
Katarína STR
10.08.05,09:18
suzika : podľa mňa to nemôžeš dať do záväzkov, ale len rovno do pokladne
suzika
10.08.05,09:40
Ďakujem vám za (po)rady :)
Ľuba
10.08.05,09:41
Dodávateľ mi dal len bloček z ERP, ale už len pre moju evidenciu by som to rada dala aj do záväzkov. Ak to tak urobím, nemala by som tým nič pokaziť... ?
Ak si hneď zaplatila, tak už nemáš žiadny záväzok.
renča1
10.08.05,09:47
Dodávateľ mi dal len bloček z ERP, ale už len pre moju evidenciu by som to rada dala aj do záväzkov. Ak to tak urobím, nemala by som tým nič pokaziť... ?
Takže to je doklad z ERP, tak naozaj faktúru už nepotrebuješ. Keby si to dala do evid.závazkov, nemala by si ho čím uhradiť, iné by bolo keby ti dal dodáv.len PPD. Ahoj:D