Miso25
13.08.09,20:56
Dobry den.Mam 15 rokov a asi pred mesiacom mi zavolala ista operatorka a ponukla mi sadu holiacich strojcekov a hlavic iba za poplatok 2,62 €.Suhlasil som s tym a nadiktoval adresu.Asi 2 tyzdne po telefonate som obdrzal potvrdenie objednavky.V ten den som si tuto firmu vyhladal na internet,a o.i som zistil,ze zakaznik musi mat 18 rokov,co ja nemam.Na toto som nebol upozorneny !Chcem sa opytat,co mam robit?
ODKAZ PRE VERONIKASAD :nemozem reagovat az o pol hodinu...som novy clen. avsak-prislo mi iba potvrdenie objednavky...dalej som na ich internetovej stranke okamzite ukoncil clenstvo,zasielanie
veronikasad
13.08.09,18:58
Dobry den.Mam 15 rokov a asi pred mesiacom mi zavolala ista operatorka a ponukla mi sadu holiacich strojcekov a hlavic iba za poplatok 2,62 €.Suhlasil som s tym a nadiktoval adresu.Asi 2 tyzdne po telefonate som obdrzal potvrdenie objednavky.V ten den som si tuto firmu vyhladal na internet,a o.i som zistil,ze zakaznik musi mat 18 rokov,co ja nemam.Na toto som nebol upozorneny !Chcem sa opytat,co mam robit?
Už ti prišla tá zasielka a spolu s ňou nejaké podmienky zmluvy ? /povinnosť odoberať ďalší tovar ???/
Chobot
13.08.09,19:28
Dobry den.Mam 15 rokov a asi pred mesiacom mi zavolala ista operatorka a ponukla mi sadu holiacich strojcekov a hlavic iba za poplatok 2,62 €.Suhlasil som s tym a nadiktoval adresu.Asi 2 tyzdne po telefonate som obdrzal potvrdenie objednavky.V ten den som si tuto firmu vyhladal na internet,a o.i som zistil,ze zakaznik musi mat 18 rokov,co ja nemam.Na toto som nebol upozorneny !Chcem sa opytat,co mam robit?
ODKAZ PRE VERONIKASAD :nemozem reagovat az o pol hodinu...som novy clen. avsak-prislo mi iba potvrdenie objednavky...dalej som na ich internetovej stranke okamzite ukoncil clenstvo,zasielanie

Až ti príde tá zásielka, pekne ju zabaľ a pošli im naspäť so sprievodným listom. V tom liste uveď, že využívaš svoje právo spotrebiteľa podľa zákona č. 108/2000 - zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a predaji na diaľku § 8 ods. 1:


(1) Spotrebiteľ je oprávnený bez uvedenia dôvodu odstúpiť od zmluvy v lehote podľa § 7 ods. 1 písm. d). Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje.

§7
(1) Pri podomovom predaji je predávajúci povinný okrem všeobecných podmienok predaja 13) a podmienok prevádzkovania živnosti 14) splniť tieto povinnosti:
...
d) písomne upozorniť spotrebiteľa najneskôr pri uzavretí zmluvy na jeho právo písomne odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby a uviesť meno a adresu alebo názov a sídlo osoby, u ktorej môže toto právo uplatniť.


a odstupuješ od zmluvy. Zároveň žiadaš vrátiť kúpnu cenu tovaru v plnej výške. Pošli im to doporučene, kópiu si nechaj. Sú povinní ti vrátiť aj tých 2,62 EUr ,ak si ich už zaplatil.

Alebo ich úplne ignoruj, keďže nie si právne zodpovední. Ale ja by som to nerobil, lebo by si mohli nárokovať náhradu škody od tvojich rodičov, keďže sú za teba zodpovední. Lepšie je odstúpiť od zmluvy a môžu si pískať.

Nabudúce už budeš poučený a keď ti niekto začne niečo strašne výhodné ponúkať cez telefón, tak sa poďakuj a pekne zlož. Nikto ti nič výhodné nedá zadarmo, za všetkým je biznis. Ak niečo budeš potrebovať, tak si to aj sám nájdeš, nemusia ti nič ponúkať cez telefón.
Miso25
13.08.09,19:37
Zasielka mi este neprisla,a asi ani nepride kedze ide o podvodnicku firmu.Zvycajne zvyknu poslat o par mesiacov upomienku o nezaplateni.(docital som sa to na internete...ide o firmu flexifront)Prislo mi vsak zatial iba potvrdenie objednavky.Vzadu je napisane,ze ak si nieco rozmyslim,tak im mam zavolat.
Chobot
13.08.09,21:25
Zasielka mi este neprisla,a asi ani nepride kedze ide o podvodnicku firmu.Zvycajne zvyknu poslat o par mesiacov upomienku o nezaplateni.(docital som sa to na internete...ide o firmu flexifront)Prislo mi vsak zatial iba potvrdenie objednavky.Vzadu je napisane,ze ak si nieco rozmyslim,tak im mam zavolat.

Zatiaľ im nevolaj. Čakaj, až ti niečo pošlú.

Mne tiež volali, že mi ponúkajú nejaký holiaci strojček. Povedal som, že ja strojček mám a nepotrebujem ich viac.
Miso25
14.08.09,06:52
lenze oni asi neposlu nic.len po par mesiacoch upomienku o nezaplateni zasielky,ktoru vzivote neuvidim....a nestaci ked poslem toto? Vec: Reklamácia


Na základe Vami potvrdenej objednávky Vám oznamujem, že mi doteraz nebola doručená Vaša zásielka a v prípade, že mi ju nezašlete do 10 dní ruším túto objednávku.
Ďalej týmto ruším aj objednané zasielanie súprav 12 náhradných hlavíc.


...tymto padom ked mi neposlu zasielku,by sa mal zmluva zrusit nie? Prosim poradte,som zufaly....
Miso25
14.08.09,13:15
PROSIM VAS. Ako ma vyzerat list,v ktorom chcem odstúpiť od zmluvy?
Pripadne kde by som nasiel vzor takejto zmluvy?Co tam musim vsetko uviest?
Monika Kováčová
15.08.09,17:08
Od akej zmluvy chceš odstúpiť, keď si nijakú neuzavrel?
Miso25
15.08.09,17:59
Presne tak,uzavrel.Sice cez telefon ale uzavrel.No myslim si,ze na ziadnom sude by s tym nevyhrali,pretoze nic nemaju.Akurat tak to,ze som suhlasil s tym,aby mi zaslali zasielku.Myslim si,ze tak ako som uzavrel dohodu cez telefon,by sa tato dohoda mala zdat zrusit cez telefon.A inak kedze som na ich stranke ukoncil clenstvo,prisiel mi mail,v ktorom stalo,ze uvodny balicek mi nebude doruceny.Ake prespekulovane,uvodny by mi neposlali,no cepielky ano ppo niekolkych mesiacoch...A tiez aj sek na zaplatenie s omeskanim....Skusim im tam zavolat,ci sa to da zrusit aj telefonicky,a ak nie,potom musim zistit ako vyzera vzor odstupenia od zmluvy.
Chobot
15.08.09,18:42
PROSIM VAS. Ako ma vyzerat list,v ktorom chcem odstúpiť od zmluvy?
Pripadne kde by som nasiel vzor takejto zmluvy?Co tam musim vsetko uviest?


Prečítaj si môj príspevok č. 3. Tam som ti odcitoval zákon, kde je uvedené, že do 7 dní od doručenia tovaru môžeš odstúpiť od zmluvy. Tebe ešte tovar nedoručili, ak ti ho ani nedoručia, tak nemusíš nič riešiť.

A už si niečo zaplatil?
Miso25
15.08.09,18:46
Nie nezaplatil....Mne nic ani nepride....Mozno o par mesiacov sek s pokutou z omeskania...A musim to riesit,pretoze nechcem platit tu pokutu za nieco,co mi nebude nikdy dorucene
hladkyy
15.08.09,18:57
osoba mladsia ako 18 rokov, nie je sposobila na pravne ukony. tz skor maju oni smolu.
Miso25
15.08.09,19:31
Ano alekeby to daju k sudu,tak by to pre nich nebolo najlepsie,pretoze ma neupozornili ze musim mat 18 rokov !Co je podmienka,maju ta napisane na ich stranke.Ale ja samozrejme nechcem aby to preslo az k sudu....Najskor i m zavolam,a potom poslem ten list...No najskor ho tu zverejnim ci to tak moze byt...A este nieco,neviete dokedy by som i mto mal poslat?
Chobot
15.08.09,19:43
Ano alekeby to daju k sudu,tak by to pre nich nebolo najlepsie,pretoze ma neupozornili ze musim mat 18 rokov !Co je podmienka,maju ta napisane na ich stranke.Ale ja samozrejme nechcem aby to preslo az k sudu....Najskor i m zavolam,a potom poslem ten list...No najskor ho tu zverejnim ci to tak moze byt...A este nieco,neviete dokedy by som i mto mal poslat?

Ty môžeš odstúpiť od zmluvy do 7 dní od prevzatia tovaru. Takže tovar ti ešte nebol dodaný, tak máš čas.
Miso25
16.08.09,07:37
no dobre,ale co ked mi o 3 mesiace pride upomienka o nezaplateni tovaru?aj ked ho nedostanem,oni budu tvrdit ze tovar poslali.
Miso25
16.08.09,08:17
No neviem ci to bude mozne,nakolko som tovar neobdrzal asi nemozem formulovat ten zakon tak,ako mi ho napisal chobot,pretoze v nom sa uvadza,ze 7 dni od dorucenia tovaru.Lenze tovar mi nikdy doruceny nebude.Iba faktura s upomienkou.
Miso25
16.08.09,10:34
Aha takze mozem hned.No tak Vam dakujem velmi pekne za radu,urcite ste mi pomohli,ja sa to pokusim s Bozou pomocou napisat,a este raz to sem pre istotu napisem,cele to co chcem poslat,ci to tak moze byt. Dakujem
Miso25
16.08.09,11:08
No moze to vyzerat naiko takto?

Hore hlavicka (meno adresa cislo zmluvy)


Vec:Odstúpenie od kúpnej zmluvy




Ja,dole podpísaný,Janko Mrkvička využívam svoje právo spotrebiteľa podľa zákona č. 108/2000 - zákon o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a predaji na diaľku § 8 ods. 1 a odstupujem od kúpnej zmluvy uzavretej na diaľku (telefonicky) dňa 23.07.2009.


Dole datum,meno a podpis.


(Nemusi byt ten zakon citovany?)
Miso25
16.08.09,12:36
Preco mam zmazat meno?
Miso25
16.08.09,13:10
Ok....ale moze to byt tak?A inac ked i m to poslem,uz by mi to malo byt jedno ze?Vsetko sa tym skonci?
Miso25
16.08.09,15:00
V kazdom pripade vam dakujem,a drzte mi palce.
Chobot
16.08.09,18:46
zmaz svoje meno. inak podla mna moze byt.

Veď to asi nebude jeho pravé meno, to tam uviedol ako príklad...:rolleyes:
Xanti
16.08.09,18:50
Veď to asi nebude jeho pravé meno, to tam uviedol ako príklad...:rolleyes: Chobot ver mi bolo tam pravé meno, premenil ho.. tak som ja svoj príspevok zmazala kde som ho na tú skutočnosť upozorňovala. Spolu s návodom ako to urobiť. :D:D:D
Chobot
16.08.09,19:07
Chobot ver mi bolo tam pravé meno, premenil ho.. tak som ja svoj príspevok zmazala kde som ho na tú skutočnosť upozorňovala. Spolu s návodom ako to urobiť. :D:D:D

On sa fakt volá Janko Mrkvička? :) Alebo to už bolo po zmene mena?:rolleyes:
Xanti
16.08.09,19:09
On sa fakt volá Janko Mrkvička? :) Alebo to už bolo po zmene mena?:rolleyes:
To už je po zmene mena, na kt. sme ho upozornili. Asi som nemala zmazať svoj príspevok... ale ked zmenil meno tak to som považovala za normálne.
Miso25 sa volá Michal....... nenapíšem dalej. :D:D:D