majuška22
14.08.09,11:31
Ahojte viete mi niekto poradiť,kde je najlepšie ísť na dovolenku,niekde okolo Omišu?Či sa dá zohnať nejaké lacné ubytko na blint, či je to vhodné pre malé deti,,a kolko by sme si asi tak mali zobrať peňazí,aby nebolo malo?Ďakujem za odpovede:)
silviaz
14.08.09,10:10
Ahoj Majuška

No ja do tej oblasti chodím každý rok mne sa tam páči.
Takže čo sa týka cesty a platenia teda ak idete autom.
Do Slovinska na dialnicu je najkratšia známka na týždeň stojí 15 EUR, dialnica je natiahnutá už skoro po Makarskú ja odporúčam isť až na výjazd Šestanovač a odtial sa asi 20 km vratit. Možete zist z dialnice aj skor ale ta cesta je pomalšia asi tak hodinu naviac musite ratať. Poplatok za dialnicu do Šestanovaču je 170 Kun myslim no max 180 sme platili. My sme tam boli na prelome jula a augusta a bolo tam dosť voľných miest na ubytko. Ceny sa pohybujú podľa toho aké máš nároky a koľko Vás je. My sme boli traja mali sme apartnam pre štyroch cena bola ked sme hľadali od 35 do 58 EUR za noc za cely apatrman.
No my chodíme radšej kúsok pod Omiš do dedinky Mediči alebo Mimice. Omiš je pekné malé mestečko ale ide odtiaľ veľa trajektov a je tam rybársky prístav, takže priamo v Omiši nieje úplne azúrove more ;), ale zase sú tam naťahané siete proti ježkom.
Do tých dediniek kde chodíme my, je tam maly domček prenajmeš si izbu, k domčeku je malá súkromná pláž 30 schodov od domu a si na plaži. ale je tam aj verejná so sprchami a 150 m od domu. Len pláže sú kamienkové niesu umelé takže piesok tam nenájdeš.
Je to desať minut autom z Omišu a 30 min autom na Makarsku.
Ubytka tam bolo dosť aj pri ceste stavali ludia a ponukali voľné izby. Cenovo je Omiš asi tak o 20 % lacnejší ako trebárs Makarska alebo Baška voda.
No snáď z toho niečo použiješ. Keby si chcela dam ti číslo na tých domácich kam chodíme my. Tam sa platí okolo 40 eur za 4 miestny apartmán.
silviaz
14.08.09,10:12
A teraz som si všimla že si písala že s detmi. Veľa ludí my povedalo že s detmi je najkrajšia dovolenka na ostrove RAB, sú tam umelo vytvorené pieskové pláže. Tak skuste aj to pozrieť na internete. Ked si daš vyhľadat cez Adriatic tak nájdeš veľa. A ušetríte za cestu je to rozdiel okolo 200 km.

pa :)
elpka
14.08.09,10:33
My chodíme do Bašky Vody, je to naša srdcovka...:) chodíme tam do Uranie, je to komplex--hotel+bungalovy, majú tam polopenziu a je to od pláže 20m ku schodíkom pod ktorými už je pláž, mám deti 9r.a4r. a im sa tam páči najviac. Omiš je veľké, ale krásne mesto ale my sme skôr za menšie...od Omišu smer Makarská je asi 8 malých mestečiek, stačí si vybrať....:)
majuška22
14.08.09,10:34
Ďakujem mockrát,ja som vela čítala že dobre s deťmi je na Omiši Dučé,žepry je tam pozvolný vstup do mora,proste ideálne pre deti,,a prosím ťa kolko tam trvá cesta z Blavy,či sa skôr vybrať večer alebo ráno............
silviaz
14.08.09,10:50
Ďakujem mockrát,ja som vela čítala že dobre s deťmi je na Omiši Dučé,žepry je tam pozvolný vstup do mora,proste ideálne pre deti,,a prosím ťa kolko tam trvá cesta z Blavy,či sa skôr vybrať večer alebo ráno............

No my cetujeme vždy večer no vlastne v noci ked vypadneme o jednej v noci z domu tak z dvoma malymi prestavkami sme tam okolo osmej rano.
Ked ides v noci a nepoznas cestu tazsie sa ti orientuje a nevidis vela z krajiny. Ale deti ti spia, nevadia sa ti v aute o gameboy a sponky do vlasov a mobil a to kto bude pit lepšiu malinovku :--- to som musela riešiť ja celú cestu ked sme raz išli cez deň :D a ked ideš v noci má to aj tú výhodu že sa nevaríte v aute prípadne nemusíte púštať klimu. Ja ked som išla celu cestu cez den s klímov tak som mala dva dni oči jak angorák. :D
A este odporučam neist v piatok ani v sobotu. Vtedy sa menia turnusy zájazdov a veľa ludí volí tieto dni aby si ušetrili dovolenku tým výkendom, takže vtedy sú dosť zápchy.
elpka
14.08.09,10:58
Silvinka ako keby si hovorila o mojich deťoch.......:D:D:D
My chodíme zo Žiliny okolo 21,00 hod, tento rok sme išli cez Maďarsko a cesta aj s dvoma pol hodinovými prestávkami nám trvala 14 hodín.;)
silviaz
14.08.09,11:05
Silvinka ako keby si hovorila o mojich deťoch.......:D:D:D
My chodíme zo Žiliny okolo 21,00 hod, tento rok sme išli cez Maďarsko a cesta aj s dvoma pol hodinovými prestávkami nám trvala 14 hodín.;)

No ja bohužiaľ vlastné nemám :mee: ale nahrádzam to všetkými okolo ;)
Tento rok ma čaká zaťažkávacia skúška. Beriem so sebou na týťden svoje neterky a synovcov a ešte aj dve mojho partnera z prvého manželstva je ich sedem kusov dokopy:---. Najmenšia má osem a najstaršia sedemnásť. Uz som tu raz písala že dúfam že tú najmenšiu nestratím v hlbokej vode a že tá najstaršia nepride s nejakej disko v inom stave. :D
Rodičia by ma pozabíjali
elpka
14.08.09,11:22
mimotemy
Silvinka držím ti všetky palce.....:):):) obdivujem ťa....mne tí moji dvaja úplne stačia:D
GABAZ
14.08.09,11:44
No ja bohužiaľ vlastné nemám :mee: ale nahrádzam to všetkými okolo ;)
Tento rok ma čaká zaťažkávacia skúška. Beriem so sebou na týťden svoje neterky a synovcov a ešte aj dve mojho partnera z prvého manželstva je ich sedem kusov dokopy:---. Najmenšia má osem a najstaršia sedemnásť. Uz som tu raz písala že dúfam že tú najmenšiu nestratím v hlbokej vode a že tá najstaršia nepride s nejakej disko v inom stave. :D
Rodičia by ma pozabíjali

Silvia, a to tam cestuješ autobusom ?
silviaz
14.08.09,15:09
Silvia, a to tam cestuješ autobusom ?


:D:D
nie ked pojdeme s mojim chlapom tak dvoma autami a keď pojdem sama tak si asi zoberiem s požičovne opel zafira to je 7 miestne tam sa zmestia všetky tie žaby :D A potom sa budem týždeň liečiť :---
GABAZ
02.09.09,09:37
Predvčerom sme sa vrátili z dovolenky v dedinke Staniči pri Omiši. Môžem túto lokalitu odporučiť všetkým, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku. Bývali sme neďaleko pláže Vela Luka - bola tam čistá voda a na pláži bolo čisto, dostatok miesta na ležanie a bolo možné si nájsť miesto aj pod stromom. Nevýhodou Staniči je veľmi prudký svah, takže na pláž vedú schody - ale zato je krásny výhľad na more. Treba si tam hľadať apartmán hneď na pláži, vtedy je to fajn, inak môžu byť tie schody veľmi nepríjemné.