papuca25
14.08.09,12:10
dobrý deň,
prosím o radu som neplatca DPH vystavil som faktúru za službu takto
služba bola vykonaná v jun a júl a dátum vystavenia 8.8 dátum dodania tiež 8.8 ja ako neplatca DPH môže vystavovať faktúry do konca zdanovacieho obdobia ano či nie dakujem
Lianka
14.08.09,12:21
Nie som si ista, ci spravne uvazujem, ale uvazujem takto:

§ 71 Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku

(1) Pri každom dodaní tovaru a dodaní služby v tuzemsku pre zdaniteľnú osobu a pre právnickú osobu, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, je platiteľ povinný vyhotoviť faktúru. Platiteľ je povinný vyhotoviť faktúru aj v prípade, ak je platba prijatá pred dodaním tovaru a predtým, ako je poskytovanie služby skončené. Platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od vzniku daňovej povinnosti. Ak v kalendárnom mesiaci vznikne platiteľovi daňová povinnosť prijatím jednej alebo viacerých platieb a zároveň aj dodaním tovaru alebo dodaním služby, na ktoré prijal jednu alebo viac platieb, môže platiteľ vyhotoviť jednu faktúru, a to najneskôr do 15 dní od vzniku poslednej daňovej povinnosti vzťahujúcej sa na toto dodanie tovaru alebo dodanie služby v tomto kalendárnom mesiaci. Platiteľ nie je povinný na účely dane vyhotoviť faktúru, ak ide o tovar alebo službu, ktorá je dodaná s oslobodením od dane podľa § 28 až 42.

Aj ked nie si platitelom DPH, si zdanitelnou osobou podla tohto zakona:

§ 3 Zdaniteľná osoba

(1) Zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa odseku 2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.

http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-dani-z-pridanej-hodnoty-od-01-12-2008-a.html#75
(pozri aj najnovsiu novelu zakona od 1.7.2009 - nie je tu novsia verzia)
evina
14.08.09,12:53
dobrý deň,
prosím o radu som neplatca DPH vystavil som faktúru za službu takto
služba bola vykonaná v jun a júl a dátum vystavenia 8.8 dátum dodania tiež 8.8 ja ako neplatca DPH môže vystavovať faktúry do konca zdanovacieho obdobia ano či nie dakujem
Ty ako neplatiteľ DPH nie si viazaný povinnosťou vystaviť faktúru do 15 dní odo dňa zdaniteľného plnenia. Ty nemáš žiadne zdaňovacie obdobie....
papuca25
15.08.09,04:41
ja som neplatca dph a na faktúre mám uvedené dátum vystavenia 8,8 a dátum dodania 8,8 týka sa to služby za mesiac jun a júl ale až teraz v auguste bolo vsetka služba dokončena je to správne vystavená faktúra
Tweety
15.08.09,04:57
ja som neplatca dph a na faktúre mám uvedené dátum vystavenia 8,8 a dátum dodania 8,8 týka sa to služby za mesiac jun a júl ale až teraz v auguste bolo vsetka služba dokončena je to správne vystavená faktúra
Áno, je správna. A ak píšeš, že len teraz boli služby dokončené, potom sú to služby za jún až august, takže je všetko OK.
papuca25
15.08.09,05:15
ja píšem fakturujeme vám za mesiac jun, júl tak neviem či dobre
papuca25
15.08.09,05:16
ja píšem fakturujem vám službu za mesiac jún, júl tak neviem či dobre
Tweety
15.08.09,05:17
ja píšem fakturujeme vám za mesiac jun, júl tak neviem či dobre
Ak si práce dokončil až v auguste, tak uveď tak ,ako som napísala, za práce jún až august. Teba sa Zákon o dph netýka, tak ako už tu bolo napísané.
papuca25
15.08.09,05:19
je to zle ked tam mám napísane len mesia jún
papuca25
15.08.09,05:19
je to zlé ked som dal len mesiac jún
Tweety
15.08.09,05:20
je to zle ked tam mám napísane len mesia jún
Do faktúry máš uviesť skutočnosti ktoré boli, ak boli práce vykonané nielen v júni, tak tam uveď aj tie ostatné mesiace.
papuca25
15.08.09,05:23
dakujem veľmi pekne za radu