zdienka
14.08.09,14:53
ahojte/dobry den.
velmi by som potrebovala poradit s nasledovnym problemom::

nasa sro v septembri 2008 zaziadala okresny sud bratislava o zapis zmeny sidla do ineho mesta. ziadost s dokumentami sme posielali postou (potvrdenie o zaslani mame v uctovnictve).
z okresneho sudu nam poslali v stanovenej lehote dokumenty o zmene:
- potvrdenie o vykonani zapisu novych udajov
- vypis z obchodneho registra - uz s novou adresou, aj ked cislo zlozky a
peciatka zodpovedaju bratislavskemu sudu
- oznamenie o postupeni spisu nasmu sucasnemu sudu

z tohto sudu nam nikdy ziadny vypis uz s uvedenym novym cislom nasej zlozky a ich peciatkou neprisiel. pred par dnami som uplne nahodou pri navsteve zbierky listin (kde som isla kvoli niecomu uplne inemu) zistila
ze tam nemaju ziadne dokumenty k zmene sidla:

pani uradnicka mi k tomu povedala nasledovne:
za to sa dava pokuta ale tu nam mal dat bratislavsky sud, ak nam ju oni nedali, tak "sem tie papiere ani nenoste" (nechapem sice tomu principu ale ok)

pytala som sa na toto znameho, ktory sa venuje trestnemu pravu, a on
vravi ze:
okresny sud bratislava odsuhlasil nasu ziadost teda musel mat vsetky potrebne dokumenty,
ktore mal postupit nasmu sucasnemu sudu a zaroven aj do zbierky listin
ak tie dokumenty tu v zbierke nemaju je to chyba administrativnej masinerie a nie nasa
preto nam za to nemozu dat pokutu

comu ale nerozumiem je,
ze fakt stale operujeme len vypisom z orsr s bratislavskou peciatkou a bratislavskym
cislom zlozky ktora uz de facto neexistuje -
aj pri ohlasovani zmeny na danovom urade, socialke, zdravotnej atd..

nemali by sme chciet pisomny vypis - aktualny, s peciatkou nasho sudu a nemoze sa stat, ze ked o tento vypis zaziadame - potom pridu na to, ze im chybaju v zbierke listin dokumenty a zacnu nas nahanat a pokutovat ze je to nasa chyba?

(na internete sa ale tvaria ze je vsetk ok zmenene, nove cislo zlozky nam pridelili atd)

dakujem velmi za radu a ospravedlnujem sa za tolku obsirnost. nie sme v tychto veciach velmi znali, tak radsej podrobne.
zalobaba
14.08.09,13:28
ahojte/dobry den.
velmi by som potrebovala poradit s nasledovnym problemom::

nasa sro v septembri 2008 zaziadala okresny sud bratislava o zapis zmeny sidla do ineho mesta. ziadost s dokumentami sme posielali postou (potvrdenie o zaslani mame v uctovnictve).
z okresneho sudu nam poslali v stanovenej lehote dokumenty o zmene:
- potvrdenie o vykonani zapisu novych udajov
- vypis z obchodneho registra - uz s novou adresou, aj ked cislo zlozky a
peciatka zodpovedaju bratislavskemu sudu
- oznamenie o postupeni spisu nasmu sucasnemu sudu

z tohto sudu nam nikdy ziadny vypis uz s uvedenym novym cislom nasej zlozky a ich peciatkou neprisiel. pred par dnami som uplne nahodou pri navsteve zbierky listin (kde som isla kvoli niecomu uplne inemu) zistila
ze tam nemaju ziadne dokumenty k zmene sidla:

pani uradnicka mi k tomu povedala nasledovne:
za to sa dava pokuta ale tu nam mal dat bratislavsky sud, ak nam ju oni nedali, tak "sem tie papiere ani nenoste" (nechapem sice tomu principu ale ok)

pytala som sa na toto znameho, ktory sa venuje trestnemu pravu, a on
vravi ze:
okresny sud bratislava odsuhlasil nasu ziadost teda musel mat vsetky potrebne dokumenty,
ktore mal postupit nasmu sucasnemu sudu a zaroven aj do zbierky listin
ak tie dokumenty tu v zbierke nemaju je to chyba administrativnej masinerie a nie nasa
preto nam za to nemozu dat pokutu

comu ale nerozumiem je,
ze fakt stale operujeme len vypisom z orsr s bratislavskou peciatkou a bratislavskym
cislom zlozky ktora uz de facto neexistuje -
aj pri ohlasovani zmeny na danovom urade, socialke, zdravotnej atd..

nemali by sme chciet pisomny vypis - aktualny, s peciatkou nasho sudu a nemoze sa stat, ze ked o tento vypis zaziadame - potom pridu na to, ze im chybaju v zbierke listin dokumenty a zacnu nas nahanat a pokutovat ze je to nasa chyba?

(na internete sa ale tvaria ze je vsetk ok zmenene, nove cislo zlozky nam pridelili atd)

dakujem velmi za radu a ospravedlnujem sa za tolku obsirnost. nie sme v tychto veciach velmi znali, tak radsej podrobne.

Pri návšteve OR, do ktorého pôsobnosti teraz patríte si si mala ísť vyžiadať aktuálny výpis z OR za kolok 6,50 € a bolo by po vašom (zbytočne siahodlho opisovanom) "probléme".