ludex
14.08.09,16:22
:confused:Zdravím Vás, mám človeka, ktorý po osobnom stretnuti a oboznámení sa s mojím podnikatelským zámerom je ochotný prispieť sumou 10 000 eur. Môj vklad bol 30 000 eur. Tých 10 000 eur. mi chýbalo na celkové rozbehnutie.
Otázka je ako to právne ošetriť. Ja som živnostník a dotyčný nesúhlasí zo zmluvou o tichom spol. aby neprišiel o svoje peniaze. Ponúkol som mu formu pôžičky na zmenku s dohodnutým úrokom. Upozorňujem, nie som žiadny podvodník,takže vrátenie peňazí je 100 %- tné. Existuje lepší právny spôsob? Aby sa vlk nažral a koza ostala celá? Ďakujem za nápady!
Lianka
15.08.09,07:08
Suhlasim s vitaminom.

Je rozdiel, ci ti chce "len" pozicat, alebo ci sa chce aj podielat na podnikani, aktivne zasahovat do tvojho rozhodovania v ramci podnikania, mat pristup k uctovnictvu, obchodnym zmluvam a pod.
belo72
18.08.09,13:59
On v tom ma jasno chce pozicat a ked sa zadari tak aj rozhodovat - sikovny chlapik a uz ked tolko investoval mal by chciet min 50% zo zisku :) O peniaze moze prist aj keby ste mali 15 zmluv. Ak sa neboji ze pride o peniaze v spolocnom projekte skus mu navrhnut nejaky podiel v % aby vedel na com je. Lepsi pravny sposob je pozhanat si nejak chybajucu ciastku z banky a delit sa sam so sebou .
ludex
18.08.09,14:53
Dík za príspevky,ale už to nieje aktuálne. Vyklulo sa šidlo z vreca a zistilo že nemá vôbec peniaze. Aj to sa stáva. Takže som zase na začiatku.
holos
19.08.09,15:05
no to dobre poznam. najprv jasná dohoda a potom to padne a si zas na začiatku.
biely
27.08.09,17:12
mohol by som sa stebou skontaktovat ak je to ešte aktuálne
Barbarakol
29.08.09,02:29
Aj keď to už nieje aktuálne - jedna rada.
Je potrebné si uvedomiť, že živnostník za svoju činnosť ručí celým svojim majetkom, teda aj strechou nad hlavou. Často sa stáva, že dobrý nápad sa zrúti ako domček z kariet a potom je už neskoro rumázgať.
Tu je riešenie veľmi jednoduché. Založiť spoločnosť s ručením obmedzeným - s.r.o.
V prípade, ak dôjde ku krachu, tak to odnesie esróčka a rodina ostane pod strechou. Oplatí sa myslieť dopredu spôsobom "Čo nastane ak sa my nebude dariť".