Barticek
14.08.09,17:35
Kedze vacsinou su na pohode učtovnici, mzdári a personalisti, chcem vediet ze ked robite pracovné pohovory podla coho si vyberate ludi? Ked Vám príde na pohovor 50 ludi z praxou podla coho sa vybera?
Chobot
15.08.09,00:21
Kedze vacsinou su na pohode učtovnici, mzdári a personalisti, chcem vediet ze ked robite pracovné pohovory podla coho si vyberate ludi? Ked Vám príde na pohovor 50 ludi z praxou podla coho sa vybera?

Nedá sa povedať všeobecne, každý má iné kritériá. Prvoradá by mala byť odbornosť a prax, potom nastupujú osobné sympatie a iné (referencie, odporúčania, ...).
majoneza
15.08.09,19:02
Dakujem Vam za to, ze ste dali zaujimavu otazku. Tesim sa na odpovede od ostatnych.

Moja odpoved:

Zavisi, ci ten clovek bude mat styk s verejnostou, s klientmi, alebo nie.

Ak nie, tak vseobecna ochota (ci si myslim, ze ten clovek bude trvat na pisomny napln prace alebo bude flexibilny), inteligencia, vseobecna prijemnost (lebo aj ostatni zamestnanci su v nejakom zmysle klienti - pretoze mi platia svojou pracou za moje organizacne schopnosti).

Osvedcenia o praxi aj certifikaty a diplomy su pekne, ale tiez dolezite je, ako ten clovek vie hovorit o tej praci, pretoze najma z toho sa da vediet ako ten clovek bude ak ho budem zamestnavat.
Barticek
15.08.09,19:06
Ked ti pride na pohovor skladnika, clovek ktorý ma prax a pozna nielen cely sklad ako tovar ale aj logistiku, prijem, nakladku ma platny preukaz na vozik ale je tucny a skaredy. Vezmes ho?
majoneza
15.08.09,19:22
Moja firma je v oblasti sluzieb, a pracujeme v kancelariach, tak z mojej skusenosti neviem ti poradit.

Len by som povedal, ze predpokladam, ze niektori zamestnavatelia by predpokladali, ze ked clovek je tucny, tak mozno bude pomalsie pracovat, bude castejsie chory atd, tak ak su dvaja dobri uchadzaci, jedn tucny, jeden nie ...

Podla mna, ci je skaredy asi nehra ulohu. Lenze, ak zena je tucna, tak to moze znamenat pre niekoho skareda, tak v tom pripade hovorime o tej istej veci. (Ak muz ma velke brucho, napriklad ak jedol vela majonezy, tak to znamena, ze ma velky nadrz, a to je sexi) :-)
Stanislav 1975
15.08.09,19:30
Ja keď som si voľakedy dávno hľadal prácu,tak vždy to stroskotalo na mojích finančných požiadavkách-povedali mi- OK ste dobrý, akúsenosti máte , ale neberieme Vás ,lebo ľudia pojdu pracovať aj za polovicu toho, čo pýtate vy.Takže asi takto neslávne skončili moje pohovory...Ale nakoniec sa aj dobre stalo...:cool:-lebo nakoniec som našiel to,čo som hľadal...:rolleyes:
Chobot
15.08.09,19:32
Ked ti pride na pohovor skladnika, clovek ktorý ma prax a pozna nielen cely sklad ako tovar ale aj logistiku, prijem, nakladku ma platny preukaz na vozik ale je tucny a skaredy. Vezmes ho?

Ak má príjemné vystupovanie a dokáže komunikovať na úrovni a nie je to buran, tak prečo nie. To, že je pri tele a nie je model z časopisu, v sklade nevadí.
Stanislav 1975
15.08.09,19:32
Ale jedno je pravda- pekná mladá žena má oveľa vačšie šance pri pohovore ako skúsenejšia,rozumnejšia, ale už troška odrastenejšia- proste nezakrývajme si to, že v tomto smere tu existuje diskriminácia...:mad::mad::mad:
Sabadka
15.08.09,19:44
Ked ti pride na pohovor skladnika, clovek ktorý ma prax a pozna nielen cely sklad ako tovar ale aj logistiku, prijem, nakladku ma platny preukaz na vozik ale je tucny a skaredy. Vezmes ho?

Pokiaľ toto všetko ovláda, nepľuje po ľuďoch a neoblizuje kľučky tak áno:--- Na výzore nezáleží, chcem skladníka a nie modelku:eek:
Jana2004
16.08.09,22:24
Mala som zákazníka, ktorý sa viditeľne potešil, keď zhodou okolností pri prvom stretnutí prišiel do kancelárie manžel. Vyjadril sa, že má skúsenosti, že keď je človek "single", tak je rozlietaný, nepokojný, myšlienky má inde ako pri práci.Že účtovníčku chce vydatú. Aj to sa mi zdalo ako diskriminácia. Inak je ten človek slušný, ale vždy, keď ho vidím, napadne ma naše prvé stretnutie :)
majoneza
17.08.09,19:52
Treba povedat, ze ked su (cital som) 500000 podnikatelskych subjektov na Slovensku, tak da sa najst niekoho, ktory by diskriminoval podla velkosti nosa, farby vlasov atd. Ale spravidla, clovek sa stara len o svoje peniaze, tak chce najlepsieho kandidata.